KLHannah KLHannah komentáře u knih

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Andělíčkářka byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že jsem byla nadšená a naprosto pohlcená dějem. I když jsem knihu musela odložit, zaobírala jsem se myšlenkami na ni, jak to asi je a jak to dopadne. Je fakt, že zezačátku jsem měla trošku zmatek v přemíře postav, ale to prostě k severským detektivkám patří, nebo mi to alespoň tak přijde. Někdo tu zmiňuje, že mu vadí osobní životy policistů, pro děj na první pohled nepříliš důležité, ale mně se to líbilo, dávalo to knize takový osobitější ráz, než by bylo samotné "holé" vyšetřování případu. A nejvíc mě dostával vztah Eriky s Kristinou, prostě klasika :D Už si sháním další knihu této autorky a nemůžu se dočkat

29.09.2014 5 z 5

Dracula: Světlo a stín Řádu draka Dracula: Světlo a stín Řádu draka Brian Storker (p)

Nejsem zrovna velkým fanouškem knihy Dracula do Brama Stokera, vlastně tu knihu nemám ráda vůbec. A přesto, že pan Buček připodobnil svého knížete Draculu tomu Stokerovskému pohledu na tuto historickou osobnost, musím říct, že smekám nad důvtipným propojením Stokerova románu a vlastního příběhu autora. Mám-li hodnotit příběh objektivně, byl zajímavě napsaný, líbila se mi fotografická příloha, ale z pohledu subjektivního tento Stokerovský pohled na Vlada III. mě dost dráždí, dokonce jsem z tohoto důvodu i uvažovala, že knihu odložím, ale nakonec jsem vydržela.

28.03.2014 3 z 5

Vlad – poslední zpověď Vlad – poslední zpověď C. C. Humphreys

Musím se přiznat, že se mi kniha spíš nelíbila. Asi jsem moc ovlivněná tou romantičtější verzí Jenny Nowak, ale prostě přištlo mi, že Vlad tam byl líčen jako psychicky nemocný člověk (nepopírám, že jím mohl být), sobecký a choromyslný. A to se mi nelíbilo. Jinak styl, jakým byla kniha napsána, se mi naopak líbil a zaujal. A ten konec...? Myslím, že ho měl autor raději nechat zemřít.

26.02.2014 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Na začátku knihy jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Ať byl reálný Hitler jaký chtěl, a všichni víme, co spáchal, musím se přiznat, že mi vadilo, že z něj dělají tak trošku blbce. S dalšími kapitolami jsem se přistihla, že čím dál tím víc sympatizuji s jeho láskou k vlasti (což mi u Čechů v poslední době dost chybí), a čím dál tím víc sympatizuji s "Hitlerem" samotným. A v tom mi došlo, že je něco špatně. Knížka opravdu vybízí k zamyšlení a člověk se k ní v myšlenkách určitě vrátí. Naštěstí to je jen nereálné "co kdyby", ale i tak z něj dost mrazí, ať je příběh satirický jak chce. Navíc obálka knihy je dokonale zpracovaná a to taky dělá své.

25.01.2014 4 z 5

Poslední dobou mám štěstí na opravdu krásné knihy, jen ten konec... Že by nás čekal druhý díl?

04.01.2014 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

krásné

04.12.2013 5 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Dýchání pod vodou mě velmi oslovilo, i když jsem příběh čekala trošku silnější. Kniha se mi ale líbila víc, než dosti předvídatelný Netvor. Bylo to takové odpočinkové čtení. A přidávám se k názoru vás všech: nakladatel by se měl zamyslet nad stylem deníkového písma

27.11.2013