KLHannah KLHannah komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem četla až jako druhou v pořadí. Nelze jí upřít podobnost se Sovou. Nijak zvlášť mi to nevadilo, ale pokud se podobné prvky objeví i ve třetí knize, bude to asi moje, od autora, poslední kniha. Je pravda, že dvě hlavní hvězdy, Mia a Holger toho opravdu moc nepředvedli. Ok, Mia prochází životní krizí a Holger v podstatě také, ale i tak. Ale líbí se mi, že si Mia svoje rezervy uvědomuje, že ví, že už není tak dobrá a nehraje si na hvězdu, i když tak na venek možná stále působí.
Navíc, my jako Češi, jsme trošku omezení místopisem, neumíme si moc dobře představit, kdy je město, kdy velké město a kdy venkov, jak se píše v anotaci, o vzájemném prolínání.
Čtyři hvězdy za originální zápletku.

25.05.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Moje první kniha od autora, nikoli první severská detektivka. Mělo to nápad, hlavní postavy nejsou jen vyšetřovatelé, ale i lidé a to je fajn. Že Mia je chvílemi až moc v depresi, to prostě geniální lidé bývají. Případ jako takový byl určitě originální, žádný "mord od vedle". A konec, i když už si čtenář myslí, že autor konečně rozkryl rozuzlení, najde se tam fakt, který člověkem pohne. Jen je zvláštní že tak specifickou deviací trpí dva jedinci, kteří spolu nemají vůbec nic společného. A navíc v jedné lokalitě.

11.05.2019

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky. Námět určitě zajímavý, čeho všeho je lidská společnost schopna. Ale čekala jsem asi víc brutality, víc pokání a víc povinností služebnice. Osud hlavní hrdinky mě nějak nezasáhl, i když okolnosti kolem její dcery musely být hrozné. Na druhou stranu ten strach, který ona prožívala, byl popsán tak nějak stroze, bez citu, bez větších emocí... Nevím, jsem zklamaná. Tři hvězdy za námět.

21.04.2019 3 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Příběh Paula se mi líbil, nevadilo mi ani jeho poklidné "pařížské" plynutí. Nechyběly tam zvraty, i když podané tak mírně, že to čtenáře nerozhodilo. I když je pravda, že podle anotace, jsem čekala, že to bude větší "hardcore". Konkrétně prostředí, ve kterém se hlavní hrdina bude pohybovat.

14.04.2019 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha rozhodně nebyla špatná, ale pro ty, kdo četl trilogii byla místy poněkud nezajímavá. Předkládá znovu věci, které už čtenář jednou četl, i když z pohledu Tobiase. Jeho přestup do frakce byl až nudně podobný tomu Trisinu. Nejzajímavější bylo asi povídání o matce, zkoumání aktivit Maxe a setkání s otcem po dvou letech ve frakci. Čekala jsem, že tam bude víc z jeho dětství. Ale jako návnada na trilogii určitě zajímavá.

01.04.2019 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Stále se nemůžu rozhodnout jestli se mi poslední díl trilogie líbil nebo ne. Posledních pár stránek jsem měla dojem, že čtu knihu, která s předchozími dvěma díly ani nesouvisí. Občas jsem měla problém rozlišit, kdo je vlastně kdo, nějak se mi to slévalo. Nemám ráda americké konce a tenhle překvapivě americký opravdu nebyl, přesto jsem byla trošku zklamaná. Ale jo, asi to byl konec ze života. Jen prostě, přijde mi, že celý ten úžasný nápad s frakcemi vyzněl do prázdna...

13.03.2019 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl se mi líbil o mnoho víc než první. Možná to bylo i tím, že filmové zpracování mi tolik neutkvělo. Byl pro mě akčnější, méně předvídatelný. Chápala jsem i rozpory mezi Tris a Čtyřkou. Chápala jsem Tris a její pohnutky (rozum x srdce). A konec? Otočila jsem stránku a tam nic? Příběh skončil? Jako prosím? Ještě, že mám v knihovně i třetí díl a nemusím čekat na pokračování.

05.03.2019 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu mi trošku kazil fakt, že jsem asi rok před jejím přečtením viděla stejnojmenný film. Zajímalo by mě, zda by mě kniha místy nudila, i když bych nevěděla co se bude dít. Na druhou stranu zajímavá myšlenka, proto 4 hvězdy. Možná mi vadilo i příliš poklidné plynutí děje, detailní seznámení s myšlenkami hlavních hrdinů a celého systému frakcí.

24.02.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha velmi čtivá, a do jistého okamžiku, dost napínavá. Pouze tři hvězdy za ten příšerný americký konec, bohužel. A tak nadějně to vypadalo.

18.02.2019 3 z 5

Neškodná Neškodná Linda Hogen

Překvapilo mě, že autorka v podstatě nenavázala na první díl. Ani později nevysvětlila proč a jak. Ale uznávám, že se mi druhý díl líbil asi víc než první. Byl méně zmatený a ne tolik povrchní. Když vyjde pokračování, sem s ním!

13.02.2019 4 z 5

Necudná - já a mých 21 mužů Necudná - já a mých 21 mužů Linda Hogen

Kniha, která mi přišla v knihkupectví pod ruku náhodou. Nadchla mě, i když ji lze považovat za směsici seriálu Sex ve městě, Deník nymfomanky a reálného pohledu české ženy na české muže. První, erotikou nabitá část, mě velmi nadchla, druhá, více romantická, byla více zamotaná a autorka se v ní pokusila posunout hlavní hrdinku někam dál. Místy byla kniha dosti zmatená a vzbuzovala pocit, že sedíte s kámoškou na kafi a chvíli probíráte toho a pak zase toho muže a občas se v tom prostě ztrácíte. Poslední kapitola pro mě pozbyla jakýkoli smysl, ale možná i kvůli ní jsem si dnes objednala pokračování Lindina příběhu. Jen musím přiznat, byla jsem místy trošku smutná. Opravdu společnost tolik podvádí a je tolik nevěrná? Opravdu každý muž rád uteče od manželky? Opravdu má každý chlap, nebo i žena, v mobilu číslo/čísla na svou Lindu? Hm?

30.01.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha, která vás určitě donutí přemýšlet o dopadech doby. Její síla je i v tom, že je založena na skutečných událostech a postavách. Nevím, jestli bychom dokázali my, být v dnešní době tak silní, jako lidé ve válce, mezi nimi i před revolucí.

08.01.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Velmi silná kniha, škoda toho amerického konce a strachu autora, jak sám píše, aby kniha nebyla brána jako nacistická propaganda. Mohl nechat, alespoň na okamžik, vypravěčku propadnout kouzlu Vůdce a potom ji postupně nechat procitnout.

08.01.2019 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velice silná kniha. Z Gerty se na pár dní stala má nejlepší kamarádka, obdivovaná a vzhlížená. Díky knize jsem si uvědomila, jakou váhu mají některé naše dnešní starosti. Jen, co se stalo s Karlem? Byl, zmizel, vrátil se a byl odejit. Ale kam? A historie dolehla skoro na všechny, na všechny zúčastněné...

28.10.2018 5 z 5

Napravená Napravená Lucia Sasková

Bylo zajímavé sledovat hrdinku s amnézií, obzvlášť, když člověk po přečtení prvního dílu, věděl víc než hrdinka sama. První polovina knihy super, ale za půlkou to sedlo na zadek a myslím si, že takový happy end se v reálném životě prostě nepodaří.

25.08.2018 3 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

I když se komentáře k této knize různí, nemyslím, že její přečtení by byla ztráta času. Ano, bylo tam pár neshod v ději a chybělo, tolikrát kritiky zmiňované, jmenování značek oblečení a aut, ale přesto ta kniha v sobě něco má - pro mě je to pár dobrých postřehů a myšlenek. Čtenář se velice rychle sžije s vypravěčkou, a i když nad ní, v normálním životě ohrne asi nos, v příběhu s ní prostě musí sympatizovat.

23.07.2018 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Čekat na knihu Čarodějka se vyplatilo. Přesně jak autorka na konci knihy píše, myslela jsem si správně, že to dlouhé čekání způsobilo těhotenství a následná péče o prcka. Příběh mě nenechal klidnou, přemýšlela jsem o něm i v práci a cestou domů se těšila, jak si zalezu do postele a budu číst. Naprosto mě zasáhl osud Jessie a Sama. Okamžitě se stali mými oblíbenými hrdiny. A konec s Martinem? Bulela jsem jak malá. Už teď se těším na další detektivku z pera mojí oblíbené autorky :)

21.05.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Pauza mezi druhou a třetí knihou pro mě byla delších než bych si přála a proto mi dělalo trošku problém navázat. Zezačátku jsem si říkala, že dvojka byla asi nakonec záživnější, ale potom nastal obrat a už to jelo jako na drátkách a ten konec, ten "druhý" konec, ten mě teda dost překvapil :) Doufám, že se ještě někdy objeví další díl, protože jak to bylo dál s Emmou a Jacobem? A co ymbriny? A ostatní podivné děti?

10.02.2017 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

V porovnání s prvním dílem bylo v této knize míň akce a zvratů, méně dějových linek, konec byl ale zajímavý až dost... A proto hurá do třetího dílu!

26.06.2016 3 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Knihu jsem četla na doporučení známé a celkem dost se mi zalíbila. Cale je naprosto ideální mladý hrdina, ani stoprocentně dobrý, ani stoprocentně zlý, po svém tajemný, těžko čitelný a špatně zamilovaný... Jsem zvědavá na další díl (kritika není moc dobrá a o to jsem zvědavější). Jen mě trošku mátly zeměpisné názvy, které trošku nesedí. Je děj, jakkoli fantasy, zasazen do reálných kulis nebo jsou jen použity pro zcela jiný svět? Na začátku mi doba přijde středověká, pak se ale objevují pojmy jako dolar, buřinka... což mě trošku rušilo a nezapadalo mi do mnou představovaného prostředí děje kniy. Hurá na druhý díl!

04.05.2016 4 z 5