_Knihomolka_ _Knihomolka_ komentáře u knih

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně proto, že jsem zhruba před pár měsíci četla úžasnou knihu s názvem Kavárna v Kodani, ve které autorka Julie Caplinová vysvětluje podstatu hygge zakomponovanou v romantickém příběhu, kterou moc doporučuji. Ovšem zde se také autorka pokusila vysvětlit tento dánský životní styl, ale já bych ho, kdybych předtím nečetla tu Kavárnu, asi moc nepochopila. Jinak příběh ubíhal hezky, romantika také nechyběla a velké plus musím dát za vtip, který příběhu dodával papoušek, který se občas vyjadřoval jako dlaždič :).

14.02.2022 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tohle byla moje první westovka. Protože jsem o autorce slyšela jen samou chválu, myslela jsem si, že to bude něco extra, ale nakonec jsem byla zklamaná. Příběh byl hezký a jednoduchý, autorčin styl psaní mi také sedl, ale chyběla mi tam nějaká ta jiskra a hloubka...

11.02.2022 2 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Druhý díl se nevyrovnal prvnímu, přesto byl ale krásný. Příběh by se dal charakterizovat jako nádherný, dojemný a emotivní. Už od začátku jsem si zamilovala hlavní postavy, Chaseho a Hailee, které se museli potýkat s různými problémy a ztrátami, jeden druhému byli oporou a vzájemně se doplňovali. No a také musím dát velké plus za PLAYLISTY, které byly v obou knížkách, a díky nimž jsem si každý díl spojila s jednou písničkou, která mi ho bude připomínat...
Strmý pád a Prudký vzlet jsou to jedny z nejlepších knížek, které jsem kdy četla, a proto se už těším na další výtvory od Bianci.

25.01.2022 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Úžasná knížka. Musím říct, že mě autorka, svým stylem psaní, krásnou romantickou linkou, velmi sympatickými postavami, prostředím a nečekanými zápletkami, mile překvapila.
Už to bude pár minut, co jsem knížku dočetla, ale pořád se z toho nečekaného závěru nemůžu vzpamatovat. Ještěže mám hned po ruce druhý díl, protože už se nemůžu dočkat toho, jak se příběh bude vyvíjet dál :)...

22.01.2022 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Krásná romantická knížka s emočně silným příběhem. Do poloviny knížky mi přišlo, že autoři zkombinovali příběhy z knížek Dopisy ztraceným a Pět kroků od sebe, ale druhá polovina a hlavně tedy ten zvrat byly originální, za což jsem byla ráda. Kdybych ji ale srovnávala s jejich první knihou, tak mi tamta přišla o stupeň lepší. Ale jinak to byla hezká víkendová jednohubka.

16.01.2022 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

*POVINNÁ ČETBA*
Už naše paní učitelka v devítce nám o povídkách Edgara Allana Poa říkala a právě nejvíc mě zaujala povídka Černý kocour.
Tato kniha se mi, hlavně tedy povídka Černý kocour, i na ty morbidnosti, líbila. Jsou to originální hororové příběhy, do kterých autor musel zapojit bezesporu hodně fantazie.
Čekala jsem sice, že bude mít o trošku víc stránek, ale to nevadí.

01.10.2021 3 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Krásná a velmi vtipná knížka, zasazená do táborového prostředí, která se mi moc líbila. Můžu jen doporučit k horkým letním dnům, kdy nemáte co na práci :).

23.08.2021 5 z 5

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Kniha mě bohužel vůbec nezaujala, byla na mě asi moc pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní, ufňukaná a nesympatická. Za mě teda velké zklamání.

09.04.2021 1 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Bullží kniha, plná humoru a nezapomenutelného vyprávění bulíka Dextera. Není jako normální kniha, protože nemá zápletku, ani normální úvod a závěr. Ale to vůbec nevadí, je to zase něco jiného. Bulík popisuje jeho běžné dny s jeho páníčky, od Vánoc, až po Haloween, dovolenou u moře a další jeho neobyčejné dny.

24.11.2020

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Knížka byla zábavná, oddychová, místy i romantická a vypravěč jezevčík Herkules byl skvělý.

31.10.2020 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Toto je úplně první kniha od Sepetysové, se kterou jsme si nepadly do noty. Popravdě jsem ji kolem sté strany odložila, jelikož se mi zrovna dvakrát nezamlouvala. Vždy se totiž těším, až mi autorčiny příběhy ukáží i historické okénko své doby, ale mám pocit, že v Potrhaných křídlech se hřály na výslunní zejména příběh a realita vykřičených domů a na náležité historické momenty nezbyl prostor, což mě velmi mrzí.

23.06.2024 1 z 5

Imunita v otázkách a odpovědích Imunita v otázkách a odpovědích Jiřina Bartůňková

Kniha Imunita v otázkách a odpovědích je pro čtenáře, kteří mají zájem si rozvíjet základy biologie, skvělým pomocníkem, jelikož vše uvádí polopaticky, postupně a výstižně. Četbu objektivně hodnotím jakožto přínosnou a smysluplnou, ale na druhou stranu i jako nedostatečnou v množství informací k jevům spojeným s imunitou.

19.06.2024 3 z 5

Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa kolektiv autorů

Ke knize mě přivedla návštěva Institutu Paměti národa v rámci dějepisné exkurze. Již možnost být v samotném centru historie a živá diskuze na s tím spojená témata pro mě byla velmi přínosná. Tato publikace mi tak především poskytla další pohled do životů spousty úctyhodných lidí a doplnila i jiné zajímavé informace.

02.05.2024 4 z 5

Když přijde řeč na Toma Sawyera a Huckleberryho Finna, dokonalou rošťáckou dvojici, okamžitě se mi vybaví dětství a nesčetně krásných a hřejivých vzpomínek. Byť jsem si nyní při čtení více všímala rasistických poznámek, uvítala jsem také příležitost "vrátit v čase", zavzpomínat, odpočinout si a náramně se pobavit :).

27.03.2024 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Započalo to knihou Svědectví o životě v KLDR, což je nepochybně literární skvost, pokračovalo publikací Mezi dvěma Kimy, která mi připadala o drobet slabší, až jsem se dostala sem, k Severce. Bohužel, ale z mého úhlu pohledu je toto dílo ještě bídnější, než to předchozí. Nevyhovovala mi forma obsahu, protagonistka knihy se mi jevila nesympaticky a po informační stránce to také nebylo úplně růžové.

14.03.2024 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Stále platí, že příběh Námi to končí si u mě drží své prvenství z autorčiny tvorby, ale ani to, že jsem dala prostor této knize nebyl krok špatným směrem. Jak je u Colleen obvyklé, román byl postavený především na "pitvání" pocitů a psychické pohody postav a obtížné romantické zápletce. Občas jsem však nedokázala pochopit chování a jednání hlavní hrdinky Layken a nějaké věci spojené s nemocí její matky, což pozoruji jako malé nedostatky.

06.12.2023 3 z 5

Bible domácího pečení Bible domácího pečení Rose Levy Beranbaum

Osobně bych knize vytkla zavádějící název začínající slovem Bible, což není úplně vhodné, jelikož neobsahuje ani tři čtvrtiny toho, co je potřeba v souvislosti s pekařinou znát (i když délkovou kapacitu na to skoro má :)). Také mi vadilo množství stránek, které, ač byly hustě popsány, mi nic ve skutečnosti neřekly. Rovněž si myslím, že i jednotlivé recepty by šly sepsat srozumitelněji a doplnit fotografiemi. Avšak musím dodat, že i přesto jsem v ní našla několik zajímavých a nových věcí a vzala si pár autorčiných receptů na vyzkoušení.

14.10.2023 3 z 5

Nic není pravda a všechno je možné Nic není pravda a všechno je možné Peter Pomerantsev

Výčet toho, co mi v knize přišlo užitečné a povšimnutí hodné, by se omezil pouze na dvě jediné věci - poznatek o tom, že jsou v Rusku školy pro zlatokopky a zajímavou kapitolu o kauze Jany Jakovlevové. A těmito dvěma drobnostmi to hasne, takže za mě, bohužel, žádná sláva.

02.10.2023 1 z 5

Stručné ruské dějiny Stručné ruské dějiny Mark Galeotti

"Život se zlepšuje, soudruzi, život se projasňuje."
Pod pojmem stručné dějiny si představím přesně takovéto zpracování - krátké, trefné a objektivní. Celkově jsem byla spokojená, jelikož mi publikace okrajově upřesnila vývoj státu a pomohla mi takzvaně lépe pochopit "ruskou duši." Jediná věc, která však autorovi nepřeje k dobru, je nedostatek několika podstatných informací, které formovaly ruskou historii.

27.09.2023 3 z 5

Rukopis z Březinky Rukopis z Březinky José Rodrigues dos Santos

Z obou autorových knih mám velikou radost. Nejen díky tomu, že jsem objevila další zajímavý a historicky unikátní příběh, ale také z toho titulu, že jsem si (hlavně ve druhému dílu) většinu svých válečných vědomostí oprášila, část z nich upevnila a nějaké i nově nabila. A rovněž ani epilogový rukopis nebyl od věci - byl sice psychicky náročný a uronila jsem nad ním nejednu slzu, ale zároveň si myslím, že skvěle posloužil jako vhodně zvolený závěr této duologie.

06.09.2023 4 z 5