Knihomolka97 Knihomolka97 komentáře u knih

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Od autorky jsem četla Dokonalého cizince, který se mi líbil, Osobní asistentka mě ale zklamala. Nejen, že se tam skoro nic nedělo, ale obě hlavní hrdinky mi byly strašně nesympatické. Za mě byly prostě špatné obě a těžko jsem mohla některé z nich fandit nebo s ní nedejbože soucítit.
Čekala jsem víc akce, napětí, nějaké zvraty a ono nic, převážná část knihy byla nudná. I když musím uznat, že konec byl překvapivý. Že bych si ale z něho sedla na zadek...hmm ne. Pro mě určitě nejlepší řešení. :D
2,5⭐/5⭐

26.10.2020 2 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

MÁJ
Když jsem tuto báseň četla poprvé (k maturitě) nelíbila se mi. Nečetlo se to dobře a ani jsem tomu nerozuměla.
Teď podruhé s odstupem několika let se mi to líbilo o dost víc. Pár částí, které jsme museli umět nazpaměť, si ještě pamatuju (až se sama divím :D). Každopádně ale u mě pořád vede filmové zpracování.
4⭐/5⭐
KYTICE
Sbírka třinácti balad od K. J. Erbena je má oblíbená kniha z povinné četby. Některé balady jsem už četla víckrát a mou vůbec nejoblíbenější Svatební košili jsem uměla skoro celou nazpaměť. Odjakživa ji mám nejradši, ani nedokážu říct přesně proč. Je prostě skvělá.
Oproti Máji se to čte určitě lépe a i když jsou některé balady fakt kruté, mně se moc líbí. A filmové zpracování je taky výborné.
5⭐/5⭐

25.10.2020

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

To bylo sakra skvělé. Přečteno na jeden zátah, nemohla jsem přestat číst, musela jsem vědět, jak to skončí. Opravdu hrozné co se může člověku všechno stát. Hanně i Jayovi jsem strašně fandila! Fakt strašně moc... Oba to neměli v životě lehké (každý samozřejmě jiným způsobem), oba z úplně rozlišných světů si přesto dokázali porozumět. Nutno říct i přes větší věkový rozdíl. Jejich sbližování a poznávání jsem prožívala s nimi, ani ne z romantického hlediska, ale spíš z toho lidského, nevím, jak jinak to říct.
Chvilkama mi bylo až smutno a měla jsem slzy na krajíčku. Byly tam momenty, které jsem nečekala a nebo jsem tomu nechtěla ani věřit. :(
Bylo to teda psáno v er-formě a kromě pohledů Hanny a Jaye tam byly i části o dalších postavách. Ze začátku jsem se v tom trošku ztrácela, ale pak jsem pochopila, kdo je kdo. :D

25.10.2020 5 z 5

Instagirl Instagirl Annette Mierswa

(SPOILER) Určitě je to příběh k zamyšlení. Hlavní hrdince Isi se život obrátí vzhůru nohama. Její rodiče se víc a víc hádají, bohužel to končí rozvodem a odchodem jejího táty. Něco s v ní zlomí a potřebuje změnu. Chytne se špatného člověka, holky Kim, která se zajímá pouze o sebe a soc. sítě a táhne ji sebou, dá se říct, ke dnu. Jasně, ,,lajky" přibývají, komplimenty také, poznává novou partu, ovšem postupně se Isi odcizuje své nejlepší kamarádce Yaře (která se jí neustále snaží pomoct a otevřít oči), klukovi, kterého má ráda, spolužákům, mámě a víc a víc propadá tlaku a radám od Kim. Drží hroznou dietu, hodně se líčí, obléká se vyzývavě, je drzá až zlá a mohla bych pokračovat. Nebudu lhát, kolikrát bych Isi nejraději propleskla, i když jsem ji ze začátku i chápala.
Naneštestí vlastně ,,naštěstí" se stane něco, co Isi okamžitě vrátí do reality a uvědomí si, že její ,,nové já" je špatné a na Kim se v žádném případě nemůže spolehnout.
Také tu byl náznak kyberšikany...
Jak jsem psala na začátku, je to příběh k zamyšlení. Stačí špatný vliv od člověka, který se tváří jako kamarád a je to prostě v háji. Člověk by se měl mít rád, takový jaký je. Proč se měnit, abych měla víc lajků a byla víc cool, jen proto, že mi to někdo řekl? Držet drastickou dietu, abych byla hubená jako modelka, ale v důsledku toho měla zdravotní problémy? Ne, děkuji. Udržovat se, cvičit - určitě ano, ale nehnat to do extrému.
Souhlasím s komentářem jany2302, je škoda, že o knize není víc slyšet. Určitě ji doporučuju přečíst, asi spíš mladším čtenářkám.

18.10.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

No co si budem... bylo to naprosto skvělé. Po překonání pomalejšího začátku, tedy nějakých 70 stran, se příběh tak rozjel, že jsem ho přečetla na jeden zátah. Čtivě psáno a celkově velmi originální nápad s nádechem fantasy. Lidé - Mety - se superschopnostmi? Mazec.
Téma stalking, sexuální obtěžování - víc takových knih prosím. Určitě se člověk nad pár věcmi zamyslí.
Hlavní hrdinka Lenka mi byla sympatická, ovšem měla své mouchy a někdy mě fakt vytáčela. Naproti ní druhý ,,hrdina" to byl opravdu velký sympaťák a milovník (haha). :D Ne, ruce pryč od něho.
V průběhu se mi taky pěkně střídaly emoce, jak vycházely najevo jisté skutečnosti. Překvapení, naštvání a až znechucení.
A výborný konec, jiný než jsem čekala. Určitě doporučuju všemi deseti.

16.10.2020 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Až na pomalejší začátek se mi to líbilo, ale na plný počet to u mě není. Dvě časové roviny - rok 1915 a 2013. Ze začátku mě bavila hlavně ta z roku 1915, ovšem v průběhu jsem se začetla i do té z roku 2013.
Malinké mínus - čekala jsem o trochu víc špionáže, přišlo mi to takové slabé.

11.10.2020 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Výborné. Určitě o něco lepší než Z kouře a kamene. Příběh mě chytil od prvních stran a nakonec jsem ho přečetla na jeden zátah. Velmi čtivé, skvěle vymyšlený a popsaný svět, atmosféra, myšlenky i pocity postav.
Je tu inspirace slovanskou mytologií a jistě najdeme také podobnost třeba s pohádkou Kráska a zvíře...
Sivě i Bogoborovi (Belekovi :) ) jsem moc fandila při jejich putování za kostmi mrtvého boga. Bylo to napínavé, nejednou šlo fakt do tuhého.
Líbila se mi postupná proměna Bogobora, jeho části mě bavily asi nejvíc. ❤
A velké plus, nebylo to předvídatelné. Jasně, něco jsem čekala, ale některé momenty mě dost překvapily.
Jediné mínus - našlo by se pár míst, kdy to na mě působilo trochu zdlouhavě, a proto strhávám půl bodíku, jinak nemám co vytknout.
Na samotném konci jsem skoro nedýchala a joo, i slzička mi ukápla.
Ale ve výsledku jsem samozřejmě ráda, že to dopadlo zrovna takhle. Pokud máte rádi příběhy dobrodružné a napínavé, pak určitě Kosti mraza přečíst doporučuji.
4,5⭐/5⭐

08.10.2020 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Joo, to bylo skvělé, už dlouho jsem se tak nezasmála. :D Milé, roztomilé, vtipné čtení s velmi sympatickou a správňáckou hlavní hrdinkou. Reid se mi taky okamžitě zalíbil a ti dva mě spolu neskutečně bavili. Přečteno za pár hodinek, četlo se to moc dobře.
4,5⭐/5⭐

05.10.2020 4 z 5

Děvče ze Zlaté hvězdy Děvče ze Zlaté hvězdy Jiří Pichl

Čtení na odpočinek.

02.10.2020 3 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Autorčin styl mi sedí, čte se to dobře, děj rychle ubíhá a má správnou napínavou atmosféru.
Napětí, nečekané zvraty, erotika i láska. Samotný konec mě docela dostal. Prostě psychicky nemocný člověk..a takových na světe chodí...hrozné.

30.09.2020 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Chvíli jsem si zvykala na styl vyprávění, ale po nějakých 40ti stranách jsem se do příběhu vžila. Bylo to oddechové čtení plné magie, tajemství a mírného napětí se správnou atmosférou. Žádné zbytečné popisy, děj rychle odsýpal, četlo se to skoro samo a najednou jsem byla na konci. Byly tam i vtipné hlášky, prostě sarkasmus, ten já můžu. :) Obě sestry mi byly sympatické, i když Lea mi ze začátku moc neseděla, protože se chovala jako spratek. Ale získala si mě sarkasmem, paličatostí, drzostí a hlavně odvahou. :D Oproti ní byla Sára taková nevýrazná.
Lukáš byl fajn, ale upřímně? Znám i lepší mužské hrdiny. To samé Aniro ( ...chudák :( ).
Zpestření v podobě mírňoučké romantiky mi vůbec nevadilo.
Ti Temní týpci (a vlastně i někteří ,,ti hodní") mě pěkně štvali! Konec pro mě nebyl překvapivý, bylo jasné, že to s Leou takto bude. Rozhodně se ale pustím i do dalších dílů.

28.09.2020 4 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Tak za mě taky ne...příliš mnoho nezajímavých postav, jejichž životy mě naprosto nezajímaly. :D Raději bych brala víc Tilly a Teddyho, víc módy atd. Ve filmu jsem nepochopila osud Teddyho a nechápu ho ani tady, (trošku jsem doufala, že to tady bude jinak...) úplně nesmyslné.
Film za 3* a kniha za 2*.

22.09.2020 2 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Zcela upřímně a s radostí mohu napsat, že jsem naprosto nadšená a příjemně překvapená. TO BYLO SKVĚLÉ! Příběh mě chytil od úplného začátku, výborně se četl a měla jsem přečteno (s nucenými přestávkami) za dva dny. Snažila jsem se číst pomalu, abych si příběh co nejvíc vychutnala.
Nápad s Labyrintem inspirovaný legendou o Minotaurovi a celkově námět, prostředí, atmosféra knihy - geniální. Myslím, že nic podobného jsem doposud nečetla. :)
Hlavní hrdinka Arisbé mi okamžitě přirostla k srdci a fandila jsem jí...odvážná, sympatická borka, dokázala jsem se do ní plně vžít a vše prožívat s ní. Myslím, že si ji oblíbí opravdu každý. Taky mi hned padl do oka velitel Drusus. ❤ :D
Nechybělo dobrodružství, odhalování různých tajemství, historie, řecká mytologie, troška napětí a k mé veliké radosti i romantická linka, která byla za mě úplně dokonalá. ❤ Určité části jsem samozřejmě čekala, ale z některých odhalení jsem byla překvapená.
Přiznám se, že když jsem se blížila do finále, nechtěla jsem, aby to skončilo a čtení jsem ještě protahovala. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst přednostně, stálo to za to.
Neváhám dát plný počet a knihu určitě doporučuju přečíst! :)

22.09.2020 5 z 5

Princové se nežení s Popelkami Princové se nežení s Popelkami Šárka Jínová

Jdu proti proudu, ale mně se příběh nelíbil. Nemastný, neslaný, nezáživný, nevěrohodný. Chemii ani lásku jsem mezi Karolínou a Martinem necítila. :(

20.09.2020 1 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Po knihách První opravdový polibek a Štěstí v lásce si u mě autorka vylepšila reputaci.
Kluk odvedle - parádní, oddechové, milé, vtipné, romantické čtení. Jasně, od začátku víme, jak to skončí, ale to je úúplně jedno. :D
Přečteno za necelé 3 hodinky.

10.09.2020 5 z 5

Nezvěstná blondýna Nezvěstná blondýna Petra Nachtmanová

Zajímavá detektivka s překvapivým vývojem. Neřešilo se pouze zmizení Agáty, ale i další případy, které nechci prozrazovat. Četlo se to moc dobře. Tím, že je to tenká kniha, děj rychle odsýpal a nebyly tam žádné zbytečné popisy. A bylo to teda hodně kruté a smutné. V jednu chvíli jsem měla chuť brečet. :( V průběhu jsem byla několikrát překvapená, čekala jsem určitý směr a vyvinulo se to v něco úplně jiného. Nejvíc mě ovšem dorazil konec. Ten mi přišel v první chvíli takový zvláštní...Ale no... holt to tak je.

04.09.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Romantická, žhavá jednohubka tak na dvě hodinky... ❤
Je to sice zatím nejslabší kniha od Elle, ale vůbec ne špatná. Ba naopak, bavila mě moc a při čtení jsem se usmívala jak měsíček na hnoji. :) Maggie jsem si oblíbila, byť jsem ji někdy nechápala a Ben byl boží! Mě by teda nemusel dlouho přesvědčovat, aby u mě mohl bydlet. :D

03.09.2020 4 z 5

Letuška Letuška Cassandra O'Leary

No...To, že jsou tyhle typy příběhů nereálné, je samozřejmost a už jsem si zvykla, ovšem toto? To bylo extrémně přitažené za vlasy.
Arogantní, chladný, bohatý obchodník se mrknutím oka změní na takového ,,kolouška" a s prominutím podpantofláka. Jasně...
Čekala jsem, že bude víc dominantní a celkově, že to celé bude víc žhavější a smyslnější. Tohle bylo táák přeslazené a mě to prostě nepasovalo..
A Sinéad? Upřímně mě na ní něco iritovalo, takže jsem si ji oblíbit moc nedokázala. Ty její pravidla jsem absolutně nepochopila.
Za polovinou jsem se začala do čtení nutit, doufala jsem v nějaké napětí v podobě jejího ex a ono nic! Jedno menší drama a šmitec. :/
Konec samozřejmě pohádkový a to na mě funguje vždycky (:-D), takže ve výsledku dávám 2⭐/ 5⭐.

25.08.2020 2 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Tuto knihu řadím mezi největší překvapení tohoto roku. Přečteno za cca 3 a půl hodinky. A to jsem měla v plánu jen rozečíst.
Ze začátku jsem si chvilku zvykala na styl psaní, jelikož to bylo v er-formě, ale pak už to jelo.
Nechyběla milostná linka, erotika (že tam bylo sexu moc...? Ech už docela ten název vypovídá, že tam asi bude sex -_-), docela nečekané zvraty, špetka napětí a taky troška duchařiny. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, fandila jsem jí, i proto, že jí kdekdo házel klacky pod nohy a vlastní matka se k ní nechovala dobře. O otčímovi a ,,manželovi'' Gavinovi ani nemluvím.
Vinařské prostředí je přesně pro mě. :)
Oblíbila jsem si Filipa, který se ze začátku choval jako vůl, ale tak nějak jsem věděla, že je v něm víc. Viktor byl takový tajemný a sexy a taky mě učaroval (meh). Ale od prvního střetu jsem shipovala Violu s Filipem. ❤ Myslela jsem, že vím, kdo je chladnokrevný násilník, ale nakonec jsem pravdu neměla, i když překvapená jsem taky úplně nebyla.
S radostí dávám 5⭐/5⭐.

25.08.2020 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

To bylo skvělé! Přečteno za jeden večer. Potěšilo mě, že bylo vyprávěno z pohledu obou postav a zase jsem na sebe naštvaná, že jsem knihu tak dlouho odkládala.
Moc se mi líbilo postupné sbližování hlavních hrdinů, bylo to vážně sladké. I ten celkem velký věkový rozdíl mezi nimi ani znát nebyl.
Je tam pár částí, kdy šlo do tuhého, ale po většinu času to bylo klidné čtení se skvělým humorem. :D
Jasných 5⭐/5⭐

23.08.2020 5 z 5