kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Přežila jsem africké peklo Přežila jsem africké peklo Dominika Würll

Máte rádi knihy podle skutečných příběhů? Jestli ano tak tato kniha vás nesmí minout.

Alena je klasická mladá holka která si chce užívat života a na svět kouká přes růžové brýle. Musím říct že občas mě ta její naivita a možná i přehnaný sebevědomí nenechávalo klidnou.

Příběh je to ale poutavý a vy máte potřebu pořád číst dál. Tohle je kniha na jedno odpoledne, protože i když popisované věci v knize jsou hrozné, budete se chtít dozvědět jak to dopadne, o to víc, když víte že se jedná o příběh inspirovaný skutečností.

Asi od knihy nečekejte bůh ví jak propracované dílo, jazykově je to dost nenáročné a některé dialogy mezi postavami mi přišli trochu zvláštní ale i tak knihu hodnotím velmi dobře.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje nová knižní láska.

Moje první kniha od Maasové a jsem nadšená. Knihu jsem četla v rámci štafety a jsem vážně ráda že jsem se k ní konečně dostala.

Kniha má celkem pomalejší rozjezd. První polovina byla taková utahaná a nijaká. Ale od druhé půlky? Bože, zhltla jsem tenhle příběh ani sama nevím jak rychle.

Miluju to napětí a lásku mezi Feyre a Tamlinem, ale mám takový pocit, jestli se nám náhodou nerýsuje milostný trojúhelník. Co si budeme, jsem spíš na padouchy než na klaďase.

Jinak teda Tamlin je takový ten klasický klaďas ze kterého si chcete stáhnout kalhotky ale Rhysand je ten nebezpečný týpeček který si hraje na drsňáka ale v jeho nitru je něco, co prostě chcete prokouknout a dostat se k němu, k jeho pravému já. A z něho se vám teda stáhnou kalhotky aniž byste se museli namáhat. .

Feyre pro mě byla občas taková hloupoučká. Tamlin řekne nechoď tam a Feyre nejde, ona tam běží. Pak je Tamlin naštvaný, kousavý a Feyre je uražená.
Ale jinak je to v pohodě holka, statečná, pro lásku ochotná zemřít.

Každopádně i když jsem občas kroutila hlavou, stejně to miluju a už se těším až se vrhnu i na další díly.

Tohle chcete číst.

06.09.2024 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

Musím se přiznat že po prvním dílu se mi do tohoto už moc nechtělo ale bohužel, když začnu sérii, musím ji dočíst. A jsem ráda že jsem to udělala protože tento díl se mi líbil mnohem víc.

Příběh se nám konečně trochu rozjel, o emoce opravdu není nouze. Samozřejmě já zase pěnila vzteky páč teda ta Swayzy ... no co vám budu, přála jsem si ji oživit, abych ji řekla jaká je pipina. Pak jsem teda ještě chtěla oživit Griffina, ale s ním bych asi moc nemluvila.

Konec jsem tak trochu čekala ale stejně to bylo .

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Jestli máte rádi letní knihy pro mladistvé, u kterých nemusíte moc přemýšlet pak sáhněte právě po této.

Kniha je psaná vážně jednoduše, nemusíte si lámat hlavu se zápletkou protože příběh je strašně přímočarý. Po pár stránkách dokážete odhadnout jak se celá kniha bude vyvíjet.

Zápletka a tajemství které bylo očividné Mia odhalila až na posledních pár stránkách a vy si jen říkáte jestli jste v jejím věku (16) byli tak tak naivní a jednoduchý.

Mila kromě toho že byla strašně ale strašně naivní, byla mě, hrozně protivná. Její chování bylo občas vážně nesmyslné. Jenže, pak si uvědomíte že je kniha o šestnáctiletých dětech které jsou plný hormonů a tyhle výbuchy k tomu prostě patří. (Bože když si vzpomenu na sebe?)

Blake je takový miláček, dobrák s kabátem drsňáka. Ale šíleně a to fakt úplně extrémně mě štvala jeho máma. Lidi já vám ale povím že takovýhle zapšklý ženský fakt existujou. Máme s tím s přítelem bohaté zkušenosti. Zalepené zámky, pomluvy, propichnuta kola u auta, a to rozhodně není všechno, takže věřte, fakt jsou takové co to nenechají plavat ani po X letech. Vraťme se ale ke knize, u této paní jsem se fakt zapotila.

Kniha je ve finále hrozně čtivá a milá. Nejspíš bych si ji užila víc kdybych ji četla před pár lety, ale i tak to bylo fajn.

06.09.2024 3 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Taaaak, tahle kniha mě tak zklamala.

Hlavní postavy byli pro mě nezajímavý. Hodně postav, každá jiný příběh a hodně skákání ze současnosti do minulosti. Chybělo mi tam oddělení právě mezi současností a minulostí. Text se občas dost pletl.

Celý ten nápad knihy a to téma bylo za mě originální a i když jsem si nějaké věci spojila hned a uhádla kdo co jak, tak přesto se mi téma líbilo.

Některé stránky jsem měla chuť přeskočit protože mě to vůbec ale vůbec nebavilo.

Na jednu stranu Beth svůj útěk plánovala dlouho a měla vymyšlené detaily které vás ani nenapadnou, na druhou stranu základní věci neměla zmáklé a dost věcí mi tam ani nedávalo smysl.

Příšerka na cestě kolem světa Příšerka na cestě kolem světa Andrea Castellani

Malá Příšerka která cestuje s maminkou po celém světě. Z každého koutu světa je v příběhu i pár poučných zajímavostí.

Kniha je krásně barevná a jednoduše psaná, takže ji můžete číst i menším dětem.

Doporučený věk jsou 4 roky ale naše 2,5 léta ji stejně miluje. Máme ji od Vánoc a čteme ji celkem často.
U nás jsou totiž teď v kurzu dinosauři takže tahle malá příšerka která se jmenuje Příšerka, Ellu naprosto učarovala.

Záměna Záměna Caro Martini

Lehký, příjemný a vtipný příběh který v sobě ale skrývá i hlubší podtext. Když se zamyslíte, ale jen nad chováním postav, jinak vše ostatní žádný hlubší podtext rozhodně nemá, natož nějakou logiku.

Knížku jsem si fakt užila, stránky mi utíkali pod rukama a za dva dny jsem měla přečteno.

Hlavní postavy Jasmína a Alma. Jasmína mi teda byla šíleně protivná a tomu co se dělo jsem se ji smála už pak jen ze škodolibosti. ale Alma, to je taková ta modernou nepolíbená babička a všechny situace s ní byli fakt vtipný.

Příběh určitě není na nějaké hlubší přemýšlení ale když si ho dáte jako vtipnou oddechovku po nějaké náloži, myslím že se vám bude líbit.

06.09.2024 3 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

U této knihy jsem měla dost velké očekávání, protože jsem od Brandi četla knihu Prohřešek a šíleně se mi líbila.

Tento příběh mě ale bohužel tolik nenadchnul.

Hlavní postava Holly pro mě nebyla ničím zvlášť zajímavá. Ze začátku jsem ji spíš vnímala jako životního ztroskotance. Šíleně prahla po tom dozvědět se co se ji v dětství stalo. No, já osobně bych zkusila hypnózu a asi úplně nevolila přístup k celé věci jako Holly.

Kniha mi přišla strašně zdlouhavá a ve finále se tam vlastně nic moc nedělo. Stačí si přečíst kapitoly z pohledu Cecily a budete vědět celý příběh . Paradoxně tyto kapitoly byli aspoň pro mě ty nejzáživnější z celé knihy. Bohužel jich bylo tak mooooc málo.

Kniha není ani nějak napínavá, děj se spíš točí kolem toho jak Holly nemá uzavřenou minulost a po x letech se vše snaží vyřešit.

Příběhy se ztracenými dětmi ve mně povětšinou zanechají emoční kolotoč ale bohužel u této knihy se nestalo vůbec nic. A já byla fakt ráda že je za mnou.

Vím, co jsi udělala Vím, co jsi udělala Lucia Braunová

No, zase jednou kniha ze které jsem pěkně zmatená a to opravdu doslova.

Kniha u které se musíte opravdu soustředit, a když se vám to povede, ani tak nemáte zaručeno že se v tom chaosu který autorka vytvořila, neztratíte.

Takových jmen a úhlů pohledů. Na můj vkus až moc. Ani jedna z postav mi nebyla nijak sympatická.

A celkově celý příběh mi přišel dost neuvěřitelný. Varování ze záhrobí, vraždy při kterých nikdy nedopadli vraha.
Do toho čtete kapitoly ze střídajících se pohledů a přemýšlíte jestli tenhle pohled je současnost nebo minulost, a pak přijdete na to že kapitola z minulosti tam nebyla ani jedna. Výborně.

Na konci vlastně zjistíte že do sebe všechno tak nějak zapadá, a všichni jsou propletení, jenže v tu chvíli vám to přijde ještě míň uvěřitelné než doposud.

První kapitola mě šíleně navnadila a čekala jsem pořádný psycho, ale místo toho jsem dostala jen pěknou dávku chaosu.
Je to škoda, ale kniha mě moc neoslovila.

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Máme tu pokračování mé další oblíbené série.

Kniha navazuje na události prvního dílu. Rozjezd je teda dost pomalý. Prvních 60 stran se nic moc neděje. Ovšem to je jen začátek. Kniha vás okamžitě chytne a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku.

Nechápala jsem, proč Ayden tak moc otálel, aby zachránil Aylu. Taky mě celkem dost štvalo, jak pořád zpochybňoval city, které k němu Ayla chová a ještě víc mě štvalo, jak se všem citům bránil on sám. Co vám budu, výrazně jsem si oddechla, když si konečně srovnal myšlenkové pochody a nemuseli jsme pořád číst o nedostupném, nadrženém a hlavně protivném Aydnovi.

Dost často jsem litovala Aylu, protože autorka se na ní teda vyřádila. Takovýho neštěstí a smutku na jednoho člověka. Ale zvládla to bravurně.

Kniha je plná napětí a překvapivých zvratů. Byli situace, kdy jsem fakt zůstala sedět s otevřenou pusou a přemýšlela, jestli to je myšlený vážně. Nudit se určitě nebudete.

Joooo a i když úplně nemusím obálky s nahatými lidmi tak zrovna u této série ty obálky naprosto miluju.

02.09.2024 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Rocková kapela, drogy, láska. To jsem si prostě musela přečíst.

Úplně nevím s jakým očekáváním jsem knihu otevřela, ale hned na začátku mě zarazila forma jakou je kniha psaná. Máme tu totiž rozhovory. A i když jsem byla z prvu vyděšená, tak to vlastně bylo celkem fajn.

Příběh mě na začátku strašně chytnul. Líbilo se mi jak kapela vznikala, jak si všichni užívají život. Chvilkami jsem si říkala, jak ta doba vlastně musela být v něčem fajn a že by mi v ní vlastně ani nevadilo úplně žít.

Billy se na začátku předvedl jako super kluk ale jak už to bývá, vše si vybírá svou daň a já obdivuji Camillu za to že tohle vše ustála. Nicméně Billy mi byl čím dál víc protivnější a Camilla sympatičtější.

Daisy to je kapitola sama o sobě, pokud chcete návod na to jak se zničit, jděte v jejích stopách.

Pro mě největší problém nastal když se Daisy spojila s kapelou. Střed dvou už tak dost destruktivních lidí, kteří řeší kdo bude mít v kapele větší slovo. Romantická linka nulová, z toho prostě nešla cítit žádná jiskra, vzrušení, prostě nic. Maximálně mě tak vytáčeli svými neustálými hádkami.

Líbilo se mi ale zapojení vedlejších postav a jejich příběhy jsem fakt žrala.
Ve finále to bylo takové milé čtení, ale to asi vše.

02.09.2024 3 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Máte rádi seriál Stranger Thinks? Jestli jo, tak si určitě musíte přečíst tuhle knihu.

Horory a děsivý věci, to já miluju. A tahle kniha byla celkem strašidelná. O to víc, když knihu čtete a v televizi hlásí prudké deště a bouře. Moje fantazie zapracovala na 100%.

Příběh mě vtáhl téměř okamžitě. Rebeka je tak miloučká a připravená ochránit všechny okolo sebe, i když ji samotný život kope do zadku den co den. Tím, že je Rebeka tak nevinná a milá, nemáte problém se do ní vcítit, hlavně i kvůli tomu, jaké problémy řeší.

Příběh o tom se nikdy nevzdat, příběh o hrdinství a lásce k blízkým. Bylo tam napětí, trochu akční scény, u kterých budete tajit dech, a doufat, že všichni přežijí. I vedlejší postavy byli hrozně fajn.

Konec mě, až dojal. To se fakt nedá popsat jinak než slovem miloučký.
Tohle čtení jsem si fakt užila a bude to asi první kniha ze série Zrnka temnoty, kterou s čistým svědomím doporučím i mladším čtenářům.

01.09.2024 5 z 5

Spoutej mě Spoutej mě Hope Marks

Anotace zněla celkem lákavě. Pak ale přišel tvrdý náraz.

Celý ten nápad policajt a kleptomanka, je vlastně hrozně zajímavý. Ale pane bože, kontroloval někdo tuhle knihu? Tolik nesmyslů a věcí co absolutně nedávají smysl. A to nemluvím o hlavních postavách.

Bradley byl až na pár slabších chvilek celkem fajn. Takový ten klasický lamač dívčích srdcí. Za to Laura. No jako pardon ale asi mám novou kandidátku na první místo do mého seznamu nejprotivnějších knižních postav. Co tohle jako bylo? Chování patnáctky, názory že jsem si chtěla hlavou tlouct do zdi a její postoj ke kleptomanii? Neříkám, tahle nemoc asi nebude úplně ok, ale stavět se k tomu zrovna tak jako Laura, při možnosti různých forem léčení?
Celkem mě zarazil velký skok v čase kdy jsem jenom koukala jakože cože Lauro? To jako fakt? Můžeš být ještě hloupější?

Dost velký minus je za mě to, že kniha je šíleně dlouháá, 528 stran!!!!!!! Prooooč? To číslo je na romantiku neskutečný, jestliže to není fakt dobrý a propracovaný příběh. A tohle bohužel nebyl.

01.09.2024 2 z 5

Troll Troll Matthew A. Clarke

Tak jo, pojďme si říct že edice Zrnka temnoty jsou top, ale tahle kniha? To bylo boží, fakt. Celkem bizárek u kterého se ale zasmějete. Alespoň já to tak měla, neboť některé situace jsou tak absurdní až jsou vtipné.

Kniha je od samého začátku chytlavá a přečetla jsem ji za necelý den. To je totiž jedna z věcí které mám na těchto knihách ráda. Díky počtu stran nemáte problém knihu přečíst za jedno odpoledne a tím pádem si i tak užít celý příběh najednou a nacítit se.

!Máme tam napětí, akci a kyberšikanu. Ta se v knize objevuje hned od prvních stran a je zajímavé a děsivé, jak dokáže jeden člověk a písmenka na internetu ovlivnit dalších X lidí.

Hlavní postavy byli dobře napsané, a i když trollka byla fakt strašná, nakonec se mi ji bylo i líto. Vždyť přece zlo plodí zlo. Třeba to byl jen důsledek nějakého jiného zla.

Tuhle knížku si určitě přečtěte, pak se nad tím zamyslete víc do hloubky a vezměte si z toho něco k srdci.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Moje milované dvory.
Vracíme se do Velarisu, oslavit Vánoční svátky.

Rozhodně od této knihy nečekejte nijak hlubší děj, na který jsme zvyklí z ostatních dílů. Příběh je více zaměřený na vztahy a démony našich hlavních hrdinů. Takže se rozlučte s akcí a napětím.

Jasně, kdybych tuhle knihu nečetla, o nic bych nepřišla. Ale když já ten svět a postavy v něm tak miluju, že se tam pokaždé ráda vracím, ať už v akčních chvílích, nebo pomalu plynoucí romantice. A ty pikantní chvilky s Rhysem jsou prostě topovka.

A kdo ví, třeba po přečtení dokážete najít cestu i k Nestě, nebo vám kniha pomůže trochu lépe ji pochopit. Tak jako mně.

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

(SPOILER) Ke knize jsem se dostala v rámci štafety a ještě že tomu tak bylo. Protože, i když mám takovéto příběhy ráda, nevím, jestli bych zrovna po této knize sáhla. Rozhodně mě nechápejte špatně, kniha není nejhorší, ale ani to není nic, co by mě rozebralo a to jsem na toto téma velice citlivá.

Příběh je celkem náročný na čtení, pro některé tématem, ale pro mě jazykem. Kniha je totiž psaná dětskou řečí. Celkem dlouho jsem si na to musela zvykat, luštila jsem, co jaké slovo znamená a jaký význam dané slovo má v dospěláckém slovníku.

Pozor, možný spoiler.
V první polovině knihy se Jack se svou mami snaží utéct a spřádají plán, jak vše provést. Musím říct, že zrovna tuto část jsem četla se zatajeným dechem. Člověk neví, jestli se dostanou ven, jestli zemřou. Takže jo, mělo to tu správnou dynamiku a napětí. Pak ale přišla druhá polovina a ta mě vůbec nebavila.
Všechny postavy do jedné byli těžce neempatické a děsně mně vytáčeli.

Možná mi chybělo větší zaměření na únosce. Proč a jak, co byl za člověka a trochu víc podrobností.

Jedno ale vím jistě, na tuto knihu dlouho nezapomenu, protože ta dětská řeč, byla fakt strašná.

01.09.2024 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Čekala jsem pořádný horor, díky kterému budu chodit čůrat s přítelem za ruku a s rozsvíceným světlem. To se bohužel nestalo. Ale za to tu máme super thriller s nádechem duchařiny, který vás nenechá vydechnout.

Kniha je strašně čtivá, děj utíká rychle a čím jste dál, tím víc se snažíte zjistit, jak to sakra vlastně je, protože příběh s každou další stranou vyplivne na světlo další a další nejasnosti.

Hlavní postava Mallory mi byla celkem sympatická. Holka s těžkým osudem, které nikdo pořádně nevěří a dá se říct, že se stydí sama za sebe. Oceňuji, že si dokázala zachovat zdravý rozum a úsudek.
Teddy je přesně takové to milé dítě, které by chtěl mít každý rodič.

Pozor, v knize jsou obrázky. Miluju obrázky v knihách, škoda, že se tolik do dospěláckých knih nedávají. (Komiks nečtu).
Bylo super sledovat, jak se Teddy zdokonaluje v kreslení a ještě více se mi líbilo, jak krásně obrázky znázorňují celý průběh hrůzného činu.

Musím říct, že hned od začátku knihy jsem měla několik teorií. Některé vyšli, jiné ne. Ale stejně jsem na konci byla překvapená a hltala každé slovo.

Takže pokud chcete dobrý thriller, u kterého se nebudete nudit, určitě sáhněte po této knize.

Neklidná růže Neklidná růže Monika J. Čapková

Kniha je psaná velmi barvitým jazykem a je rozdělená do několika povídek, které ale na sebe ne vždy navazují. Což si myslím, že je opravdu originální a ne zase tak častý. Autorka má velkou slovní zásobu a umí s ní sakra dobře pracovat. Díky tomu nám vzniklo vcelku poutavé čtení.

Bohužel díky tomu, že povídky nebyli seřazeny podle nějaké časové osy, měla jsem celkem problém se zorientovat. Často jsem přemýšlela, jestli jsme v minulosti nebo v přítomnosti a s jakým Marťasem Evelína zrovna randí.

Hlavní postava Evelína je neřízená střela. Sedla mi od první stránky a při některých situacích jsem se musela vážně smát. Evelína totiž hledá lásku života, ale to je sakra těžký úkol.

I když mi kniha stylem psaní moc nesedla, příběh jako takový jsem si vážně užila. Milé čtení, ze života, kde najdete super postavy a uvěřitelné situace, u kterých budete mít úsměv na tváři.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kniha je young adult a byla jsem k ní maličko skeptická. Naposledy jsem tento žánr četla asi před dvěma lety a od té doby jsem už po žádné takové knize nesáhla. Takže když ve společném čtení nakonec zvítězilo toto dílo, kroutila jsem očima. Ale… bože, tohle je vážně pecka!
Každopádně si budu muset koupit novou knihovnu protože další autorka co se rozhodla že z knih udělá sérii, a samozřejmě je musím mít všechny.

22.07.2024 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Abych byla upřímná k této knížce jsem byla velmi skeptická. Série se strašidelnými domy mě vůbec nezaujala a proto jsem se bála i této knihy. Ale musím říct že mě mile překvapila. Samozřejmě, bylo tam za mě pár nedostatků, jako třeba strašné prodlužování děje. Také mi tam chyběla romantická linka mezi hlavními hrdiny, přišlo mi to takové odbyté. Je škoda že to autorka více nerozvedla.
O dalším díle této série ještě přemýšlím, jestli stojí za to číst.

09.09.2024 3 z 5