kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tohle se mi tak mooooc líbilo.
Už se těším na pokračování, a určitě vám tuto knihu s klidným srdcem doporučím.

Pěšec Pěšec Skye Warren

Tak tato kniha pro mě byla velké zklamání. Možná jsem jenom měla vysoká očekávání, nevím. Každopádně, jsem se nemohla vůbec začíst. Hlavní postavy mi přišli tak hrozně málo popsaní, nemohla jsem se do nich vžít. Mám z toho takový neosobní pocit… nevím jak jinak lépe to popsat. kniha mě začala bavit až tak posledních třicet stran do konce, takže druhý díl si přečtu už jen ze zvědavosti.

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Tak tohle bylo tak velké zklamání. Na přebalu se píše: “Ideální pro fanoušky Jojo Moyesové. Cože?! Tak to teda v žádném případě. Příběh bez akce, bez pořádné zápletky. Několikrát jsem se musela přemlouvat abych knihu vůbec dočetla.
Kim, jedna z hlavních postav, šíleně nesympatická řekla bych že mi byla až protivná. Za mě zatím nejhorší kniha kterou jsem přečetla. Dávám jeden bod za obálku. Zbytek hrůza.

09.09.2024 1 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Miluju takové knihy, miluju když mám příležitost dozvědět se něco víc, o tom jak se kde žije, a když se je to z úst člověka který v tom sám žije, je to naprostá bomba.
Knihu vlastně nemůžu pořádně hodnotit, jde o vyprávění životního příběhu. Za mě dost smutného životního příběhu, plného bolesti a nepochopení. Jako ženy se mě toto téma dotýká. Práva žen, ať už v muslimským zemích nebo kdekoliv jinde. Kniha mě přiměla zamyslet se. Zamyslet se že i když se jako Evropa prezentujeme rovnoprávností, pořád jsou situace kdy má muž navrch.
A nebo. “Vidíš jak ta holka jde v noci sama, oblečená jen v krátký sukni, ať se pak nediví že ji někdo znásilní. Když se obléká tak vyzývavě. Cožeee? Haloooo? Promiňte? Neříkejte že jste toto nikdy od nikoho neslyšeli? Já si taková slova pamatuji z dob svého dětství, když v televizi mluvili o znásilnění… a i když se doba posunula, taková slova slýchávám často i teď.
Stejně jako v Saúdské Arábii, i u nás si za to podle většiny žena může sama.
Můžeme řídit auto? Ano, ale většina můžu o nás řekne že vlastně ženská řídit neumí,že by za volantem neměla co dělat.
Ano, doba se posunula, ale ne v názorech a přemýšlení lidí.
Tím samozřejmě nechci srovnávat situaci autorky se situací u nás. Jen jsem si vlastně uvědomila, že zase tak vyspělá země co se týká ženských práv, nejsme.
Za mě kniha byla skvělá, dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, i o tradicích, které jsem netušila. Ráda doporučím dál

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Miluju, miluju, miluju tuhle super sérii. I když mě Emilie občas štvala svým chováním a honem za pomstou, bylo to dokonalé. Ten příběh. Mapa Sedmi kruhů. Na té jsem se vyřádila, neustále jsem se k ní během čtení vracela. Příběh je svižný, plný zvratů, čte se to samo. Konečně se dočkáme i pořádný erotiky, a s každou stránkou jsem se nemohla dočkat a doufala že Emilie už konečně pocítí Irův… no však vy víte. To čekání a napínání bylo mučící i pro mě. Totálně mě odrovnal konec knihy a netrpělivě vyhlížím pokračování!
Tohle prostě musíte mít doma.

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Tohle prostě musíte mít doma.

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Tak tohle mě bavilo. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Četlo se to samo. Christopher jako klasická dětská naivní postava a matka která nevěří svému dítěti. Každopádně jsem si oblíbila oba.
Některé věci byli moc zdlouhavé, a v ději jsem se i jednou ztratila? Hodně mi to připomnělo knihu “Kříďák…
Každopádně knihu hodnotím kladně, a ráda ji doporučím.

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Ty jo co tohle bylo?
Kniha na obálce hlásá “Vulgárně a drsně o sexu. Říkám si, super to bude něco pro mě. No tak ne, čekala jsem knihu ze které si mi zatají dech. Z tohoto se mi sice dech zatajil, ale úplně z jiného důvodu. Takovýhle paskvil už jsem dlouho nečetla. K sexu vlastně za celou knihu došlo tak 3x a ještě to bylo na mě takové urychlené.
Zápletka by byla možná i super, kdyby to nebylo tak překombinované. Myslím si že autorka už se pak do toho sama musela zamotat, protože některé věci prostě nedávali smysl.
Každopádně, zase takový bizár mi to nepřišlo. Asi jsem taky tak trochu “divná? Každopádně jsem čekala mnohem víc. Strašné zklamání.

09.09.2024 odpad!

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Knihy od Jojo Moyesové přímo miluju. A tato nebyla výjimka. Velmi poutavý příběh. Našli se situace u kterých se mi zatajil dech. Taková nenucenost která z příběhu vyzařuje…
Hlavní postavy výborně napsané, a oblíbila jsem si je všechny.
A ten konec…
Určitě ráda doporučím.

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Jedno velké zklamání. Ale totální. Tak nudný příběh. Hlavní postava Karina mi byla tak nepříjemná. Nepochopitelné chování, dětinské. Kael, nemastný, neslaný. Skoro celá knížka se odehrává u Kariny v práci. Vyloženě jsem se musela nutit do čtení. Dávám půl hvězdičky za krátké kapitoly a půl hvězdičky za obálku.
Ale jako sorry, tohle fakt neeee.

09.09.2024 1 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather M. Herrman

Tedaaaaa, už dlouho se mi nestalo, že by mě tolik pohltila atmosféra knižního světa. Příběh je tajemný, děsivý. Úplně cítíte tu hřbitovní atmosféru. Já byla nadšená. Sice jsem už v polovině knihy tušila, jaký asi bude konec, ale v žádném případě mi to nevadilo. Přála bych si víc takových knih!
Co říkáte na ten konec? Je to ukončené? Nebo nás autorka potěší dalším pokračováním?

09.09.2024 5 z 5

Přiznám jsem, že jsem neměla velké očekávání, když jsem knihu začala číst. Prvních 150 stran jsem trpěla. Vůbec ale vůbec mě to nebavilo. Řekla jsem si že se kousnu a prostě to dočtu, a udělala jsem dobře. Druhá polovina knihy byla skvělá. I když mě hlavní hrdinka Ester teda pekelně štvala svým dětinským smýšlením.
Za mě byl příběh super, a je fajn otevřeně mluvit o depresi, a jiných psychózách. Ve finále to byla velmi zajímavá kniha s překvapivým koncem.

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Hned na začátek musím napsat, že ta obálka je nádherná
Příběh se odehrává ve Španělsku. Krásně vykreslené prostředí, budete mít pocit že tam opravdu stojíte. Spousta tradičního jídla, na které jsem během čtení dostávala chuť.
Každopádně kniha by se měla přejmenovat na “O tom co jsme si neřekli. Bože, jedna třicátnice a druhý čtyřicátník, který si nejsou schopný říct, co k sobě vlastně cítí, plácají se v tom jak ryby na suchu a možná i kvůli tomu mi byli obě hlavní postavy tak nepříjemné.
Za mě vedlejší postava Nuria asi jedna z nejlepších.
Jednoduché letní čtení, které neurazí, ani nějak extra nenadchne.

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Knihu jsem četla v rámci štafety. Přiznám se že od knihy jsem měla úplně jiné očekávání a byla jsem dost zklamaná. Čekala jsem pořádně strašidelné příběhy. Bohužel se mi z celé knihy líbila jen jedna povídka.
Jsem ráda že je to za mnou.

09.09.2024

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

V knize není nějak moc akce, ale je to tak napínavé, že jsem ji přelouskala během dvou dnů. Události které se v příběhu odehrávají, vás budou nutit číst pořád dál.
Hlavní postava Claire na mě nepůsobila negativně, jak jsem čekala. Vlastně žádná z postav. Hodně jsem se vcítila do Hanny která o sobě neustále pochybuje.
Konec mě totálně rozsekal. Ač mi na konci bylo Claire líto, hlavou mi blesklo: “Kdo jinému jámu kopá, sám do ni padá.
Knihu vám ráda doporučím.

09.09.2024 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Tak moc jsem se na knihu těšila, a nakonec jsem byla celkem zklamaná.
Dávám + za název a obálku.
Ale jinak… první polovina knihy se četla sama. Bylo to svižné a hlavní hrdinové byli v celku “normální. Bohužel druhá polovina knihy se vlekla, přestalo mě to bavit a už jsem se musela do čtení nutit.
A ty pohromy které způsobily tím prokletím, tak to byla hrůza. Pohádka pro děti. Chybělo mi vysvětlení co jsou vlastně ty dráhy, jak fungují.
Ale jelikož miluju podzim a vše s nim spojené, líbilo se mi prostředí. Barevné dýně, barevné listí… no ale na můj vkus to bylo popsáno málo a určitě by se s tím čarodějnickým světem dalo vyhrát víc.
Nenadchne, neurazí. Kdyby se každou chvilku příběh netočil kolem sexu, asi bych to i označila za knihu pro děti.

09.09.2024 2 z 5

Král Král Devney Perry

Já se přiznám že prvních pár stran mě vůbec nebavilo a nemohla jsem se začíst. Ale pak se kniha rozjela a já se nemohla odtrhnout. Hlavní postavy jsou sympatické, žádný přemrštěný reakce, jiskření bylo cítit i z písmenek. Celý příběh je velmi napínavý a na konci vás čeká dost akce.
I když jsem se na posledních asi deseti stranách musela zasmát, z toho jak to autorka zakončila, pak jsem si vlastně řekla, proč ne. Vlastně jsem ani neměla pocit, že by to bylo nucené. Nějak to tam prostě sedlo jak prdel na hrnec.
Takže za mě tohle určitě jo, hned jsem objednala další díl.

Vývrat Vývrat Tove Alsterdal

Teda, když jsem si četla recenze na tuto knihu, byla jsem nadšená a hrozně se na knihu těšila.
Ale bohužel asi poplavu proti proudu, protože mě kniha moc neoslovila.
Všechno mi přišlo takový zbytečně zdlouhavý. Byli věci které bych úplně z knihy odebrala, protože mi přišli zbytečné, a chvilkami jsem se i nudila. Hlavní hrdina Olof mi taky moc k srdci nepřirostl. Hlavně moje hlava po přečtení jména Olofa udělala Olafa, a já neustále měla před očima obrázek sněhuláka Olafa z Ledového království. Tím chci říct že to jméno je fakt zvláštní.
Ale co se mi líbilo, tak to byla perfektně popsaná příroda. To bylo jako bych tam stála. A další věc, výslech dítěte. Ten se mi líbil.
Abych to nějak shrnula… Nenadchne ani neurazí. Horší průměr, za mě.

Křik Křik Nicolas Beuglet

Pokud hledáte knihu, u které budete napnutí od začátku do konce, je to právě tahle.
Po přečtení anotace jsem úplně nevěděla co od knihy čekat a jestli mě bude bavit. Ale sakra, to si pište že mě bavila.
Příběh se s každou další stránkou zamotává víc, a vy přemýšlíte co se vlastně sakra stalo a ještě se stane.
Sarah mi byla na začátku hrozně nepříjemná. Díky jejímu arogantnímu chování, jsem si k ní vůbec nemohla najít cestu. Nakonec jsem ji ale vzala na milost. Celou knihu jsem četla se zatajeným dechem, protože tolik akce, a zvratů už jsem dlouho nečetla.
Našla jsem tam pár věcí které mi úplně neseděli. Ale nechci prozrazovat.
Co je velmi zajímavé, že je kniha inspirovaná skutečnými událostmi. Zkuste si o tom něco najít, protože já ani nevěděla že něco takového fakt bylo, nebo možná je?
Každopádně určitě doporučuji si knihu přečíst.

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Já jsem hrozně zklamaná.
Vyloženě mi kniha nesedla. Ani postavy, hlavně jsem nechávala chování Lii. Hodně věcí mi tam přišla nucených a na sílu. Z knihy ke mně nedolehla žádná emoce. Jakože vůbec. Ani žádné jiskření mezi hlavními hrdiny. Ale obálka, tak ta je krásná. Nicméně mi přijde, že snad každá kniha od německé autorky, je víceméně stejná.
Do dalšího dílu už se rozhodně pouštět nebudu.

09.09.2024 2 z 5