kniznisvetsjiri kniznisvetsjiri komentáře u knih

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Třetí a tímto i poslední díl mé oblíbené série Havraní bratrstvo.

Miluju, miluju, miluju. V knize se konečně dozvídáme víc o tom jak a proč Havraní bratrstvo vzniklo, dozvídáme se i podrobnosti z dětství a následného života Tobiáše ve Francii.

Celá kniha se vlastně jen motá kolem toho, jak se Tobiáš snaží získat Cec zpátky. Ta ale jako vždy tvrdohlavě odolává.

Musím teda říct, že Hejno havranů a Exodus byli prostě něco, tolikrát zlomené srdce jsem u knihy snad nikdy neměla. Exodus mé srdce nechal na cucky a i když je pro mě tento poslední díl nejslabší a až zbytečně moc dlouhý, společně tato trilogie tvoří úžasný příběh a moje srdce se zase poskládalo zpátky.
Až budu mít víc času, určitě si celou sérii dám ještě jednou znovu.

09.09.2024 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Příběh je úplně stejný jako 50 odstínů. Jasně, má to být z pohledu Christiana ale i přes to jsem čekala víc.

Ana je taaaak hloupoučká a naivní, že mi to bylo hrozně protivný a šíleně mě štvala. Přísahám že jestli se mi do ruky dostane ještě jedna kniha s takovou hlavní hrdinkou, tak asi zanevřu na eroťárny.

Kniha mě ani trochu nenadchla, dost situací mi přišlo trapných a nejvíc asi to, jak byl unešený z jejího panenství. Co na tom ti chlapi mají, to mi hlava nebere, asi proto, že nejsem chlap. Nebo nevím.

Každopádně tuhle knihu vám nedoporučuji, pro mě to byla ztráta času.

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Jelikož předešlé knihy byli skvělé, měla jsem vysoká očekávání. A i tato kniha byla skvělá.

Bylo super sledovat Audrey jak konečně poznává sebe samu a i když mi občas bylo Thomase líto a Wadsworthovou jsem v mysli proklínala, tak prostě i to je život.

Tento třetí díl se mi z celé série líbil nejvíce. Luxusní loď, Měsíční cirkus i pan principál, mě vážně doslova okouzlily a já jsem vážně ráda že jsem se na tuto plavbu připojila k nim.

Autorka zase vykouzlila bombastickou atmosféru a kniha vás chytne od prvních stran.

Moc se těším na další pokračování s touto boží dvojicí a i když kniha dopadla tak jak dopadla tak doufám, že další dobrodružství bude jejich společné.

06.09.2024 5 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Nějak jsem vlastně nepochopila o čem kniha měla být, v čem spočívala ta hloubka příběhu. Chvilku jsem si říkala že by se mi mohla líbit a pak byla chvilka kdy jsem myslela že knihu nedočtu.

Milostný trojúhelník který jsem taky moc nechápala a nebyli z něho cítit žádné emoce.

Postavy byli vcelku zajímavý ale hrozně depresivní a v tomto duchu se nesla celá kniha.

Autorka ale taky nakousla a zmiňovala celkem citlivé téma.

Na druhou stranu je to smutný příběh reálného života. Toho jaké následky mají vaše rozhodnutí a co by bylo kdyby nebylo. Ale pořád mi tam něco chybělo, něco co vás chytne a budete chtít číst dál.

06.09.2024 2 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Kniha je určitě originální co se vytvořeného světa týká. Zvrhlosti a zrůdné činy krále byli dost netradiční a za mě asi taky nejzajímavější věc na celé knize.

Chemie mezi hlavními hrdiny fungovala celkem dobře i když Mes mě občas šíleně štvala.

Na to že se příběh odehrává v roce 2190 a následně nastane středověk, i tak bych čekala že hlavní hrdinka bude trochu víc informovaná o tom co se děje s jejím tělem v dospívání a co znamená slovo orgasmus.

Mes byla fakt naivka, věčně ubrečená a ukňouraná. Díky autorce už začínám být velmi citlivá na slovo "promiň, omlouvám se." Protože to byli dvě slova která Mes řekla snad v každé třetí větě. A těmito dvěma slovy shrneme i celou konverzaci mezi Mes a Kardesem protože za celou knihu si toho moc neřekli.

Kardes byl super, pořádnej padouch kterému láskou srdce začíná měknout. Ovšem velmi mě zarazilo, že autorka z něho udělala nadpřirozenou bytost a trochu mi to připomnělo knihu Polibek bez duše.

Nepochopila jsem tučně vyznačená slova v celé knize a ty nesrovnalosti a nejasnosti v příběhu. Bránou může Kardes projít za 5 měsíců. Proč až za 5? To se nikde nedočtete. Na konci knihy už to není 5 měsíců ale 6 a začněte se říkat, jak to teda vlastně je a proč?

Miluju dark romance a celkově všechny nechuťárny a zvrácenosti ale o téhle knize furt nevím co si mám myslet.
Další díl si určitě přečtu protože doufám že autorka si touto knihou připravovala půdu pro další pokračování a že další kniha bude lepší.

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Tak tuhle knihu jsem měla doma taaaak dlouho a když jsem narazila na společné čtení, vzala jsem to jako příležitost se do knihy konečně pustit.

Kniha vás okamžitě vtáhne do děje. Autor zbytečně neztrácí čas a vy se hned na prvních pár stránkách dostáváte k první vraždě.

Detailní popis vražd a originální nápad na jejich realizaci byl boží. To spálený maso jsem cítila i já.

Poe svým smyslem pro humor a Tilly svoji nerdí povahou byli vážně super. Několikrát jsem se musela od srdce zasmát protože některé situace a konverzace byli fakt dobrý.

Kniha má napětí, pořádný vraždy a zvraty, a sympatický hlavní postavy.

Vraha jsem tentokrát neuhádla a byla jsem vedle jak ta jedle ale vůbec mi to nevadilo.

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

Přiznám se že moc nemusím když muž píše o ženách, jejích pocitech, problémem a tak celkově. Ale teda tohle mě neskutečně bavilo a líbilo se mi to.

Kdybych nemusela dělat i jiné věci, knihu bych zvládla za jediné odpoledne protože je velice čtivá a hlavně "držkopády" Kláry vás budou nutit číst dál protože se budete chtít dozvědět co jí v tom životě ještě potká.

I když je to příběh celkem smutný, bohužel i toto je realita života.
Pořád jsem čekala co dalšího se ještě může stát.

Příběh je plný zvratů a vůbec jsem nečekala jak to všechno bude souviset sevším.

Sama jsem máma holčičky a představa toho že by ji mělo potkat něco podobného je pro mě nepředstavitelná. Šíleně se mi líbil vztah mezi Zdeňkou a Klárou a uvědomila jsem si, že bych to tak taky v budoucnu chtěla se svou dcerou.

Každopádně mě kniha dovedla k myšlenkám o kterých bych se radši nezmiňovala, můžeme tomu říkat takové osobní uvědomění.

Tuhle knihu rozhodně chcete číst a já vám ji mile ráda doporučím.

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Kniha mě zaujala hlavně tématem a já z toho všeho mám celkem smíšené pocity.

Pravdivý příběh o tom, co vše se může stát a co dokáže jedna nehoda. Přiznám se že mě to dost vyděsilo a asi se teď budu s dcerou bát k doktorovi, protože je malé kopýtko a třeba její nohy vypadají jak kdybych ji přes ně brala tyčí. Ale když ona jen ráda skáče a padá na kolena.

Chápu vážnost celé situace, i to jak se asi Monika musela cítit, nicméně na mě bylo až moc sebeobviňování a "ubrečených" chvil. Monča plačka, tak jsem ji začala říkat.

Každopádně je zajímavé kam až vás dokáže dostat jedno takové malé nedorozumění a až přehnaně "ambiciózní" úředníci, lékaři. Možná proto máme kolem sebe takových týraných a znásilňovaných dětí, protože tam kde by tu potřebnou iniciativu měli úřady vynaložit, tam není. Ale tak je to se vším a mohla bych se rozepisovat ještě dlouho, třeba dětské domovy a podobně.

Kniha se mi jinak četla dobře a dávám jedno malé plus za krátké kapitoly.

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Z této knihy jsem byla nadšená, autorku mám hrozně ráda a série Prokurátor mě neskutečně uchvátila takže jsem od této knihy měla podobné očekávání. Bohužel se ale tak nestalo a já byla spíš zklamaná.

Od autorky jsem zvyklá na trochu víc propracovanou dějovou linku co se krimi týká. V této knize toho vyšetřování moc není, spíš se neustále omývá to stejné. Sex, extrémně sprostý slovník, sex, a zase ten slovník, to všechno si dosaďte do absurdních situací, kdy máte pocit že celé vyšetřování je až trapná náhoda jak jim vše do sebe zapadá.

Osobně jsem hrozně háklivá na to když někdo prostitutku nazývá "Děvkou, kurvou" a podobně a tady se těmi slovy tedy nešetřilo.

Zośka na mě působila jako zamrzlá puberťačka bez špetky úrovně a zase, některé situace které vyvolala byli fakt absurdní a dětinské. Vůbec mi nesedla a lidi co mě znají tak vědí že nejsem žádná leklá upejpavá žába ale tohle na mě bylo fakt trapný.

Franciszek byl za mě v pohodě, občas trochu ňouma ale roztomilej.

Celkově jsem z knihy fakt zklamaná. Byli chvíle kdy jsem se i při čtení nudila. Za mě tahle kniha neeee.

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Další dílo od mé oblíbené autorky. Této knihy jsem se nemohla dočkat.

Řeknu vám že jsem se bála, bála jsem se že budu zklamaná a ten dobrý pocit z předešlých dílů bude pryč. Ale ne. Já jsem nadšená a tuhle sérii miluju. Miluju Kerri protože za mě je to skvělá spisovatelka.

Začátek knihy navazuje na konec druhého dílu takže nás nečeká žádná dlouho odmlka ani události po nějaké době. Je pravda že jsem si musela pár věcí připomenout protože prostě ty další knihy vždycky vydávají tak dlouho po sobě.

Emilia po boku Iry dospěla a vlastně se z ní stala samostatná jednotka, která se nebojí chránit svého prince a bojovat za lásku. Ach bože, já tu jejich lásku miluju. Jak si jsou oddaní, věří si a bojují za sebe.

Ira je prostě láska už od prvního dílu a musím říct že v průběhu knihy mě prekvapil ne jeden Hříšný.
Nemusím říkat že bych se mile ráda nechala zlákat ne jen jedním hříchem.

Celá kniha je plná zvratů a odkrývání lží které mi občas byli i líto protože se tím změnil můj pohled na celou sérii.
Ale víte co? Stejně to miluju.

Billy Silver Billy Silver Daniel J. Volpe

Kniha u které jsem vůbec nevěděla o čem má být ale jelikož tyhle "zvrácené" příběhy miluju, musela jsem si ji přečíst.

V první řadě bych ráda řekla že úplně nevím jestli se mi kniha líbila. Billy byl fakt dement, ale kdo znáte nebo máte ve svém okolí nějakého drogově závislého tak asi víte že hodně situací které se staly před tetováním, má celkem slušný reálný základ.

Co se týká nechutnustí co jsou v knize popisovány... asi jsem čekala víc. Příběh byl až moc přímočarý a jednoduchý. Od poloviny knihy už víte jak dopadne. Takže za mě trochu zklamání.

Trochu mě mrzí že Talia nedostala větší prostor, protože mě celkem dost zajímal příběh tetování, jak to vše funguje a jak se ona sama k tomu dostala.

Kniha se skvělým tématem ze kterého ale autor nevymlatil vše co se dalo.

Odvrácená strana mysli Odvrácená strana mysli Kerry Daynes

Jsem zločinožrout a tahle kniha mě prostě nemohla minout. Taaaak jsem se na ni těšila. A bohužel, byla jsem zklamaná protože jsem od knihy čekala asi něco trochu jiného.

Kerry nám vypráví příběh, svůj příběh doplněný o různé případy. Některé mi teda nepřišli vůbec zajímavé.

Na mě je v knize až moc popisu osobního života. Tolik omáčky okolo snad v každé kapitole už jsem dlouho neviděla.

Moc dlouhé kapitoly které jsou v celku nezáživné a šíleně mě štvalo přeskakování v čase. V knize jsem se téměř nevyznala, jak postavami tak časovou osou. Měla jsem pocit že knihu čtu snad celou věčnost.

Na druhé straně máme "popsané" vzorce chování psychopatů, sociopatů, násilníků, vrahů. Je velmi zajímavé pozorovat jejich chování v určitých situacích. Některé jejich životní příběhy mě dostali. Taky mi to zase připomnělo že svět ať chceme nebo ne, není jen černobílý.

Myslím si že kdyby autorka přidala víc zajímavých případů, ubrala trochu popisu osobního života, kniha by mě neskutečně bavila.

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

O této knize jsem vlastně vůbec nevěděla, dokud se mi nedostala do ruky. A je to hrozná škoda protože to byla sakra jízda.

Nemám ráda když příběh graduje a pak najednou dlouuuuho nic a konec. Tohle ten případ není.
V knize je spousta napětí a situací u kterých si říkáte jestli to vlastně už není moc a překombinované ale pak to do sebe tak krásně zapadne a vy máte pocit že chcete číst pořád dál a dál.

Padouch celé knihy byl pro mě celkem překvapení i když jsem tuto postavu měla v hledáčku už od začátku, stejně jsem si myslela nebo spíš doufala že to tak nebude.

Co mě totálně rozbilo bylo to, jak se Marin rozhodla vyřešit manželovu nevěru. A ještě víc mě pak vyděsilo, že jsem s ní vlastně souhlasila a asi bych byla schopná něčeho stejného. Jojo, prej jsem pomstichtivá mrcha.

Ztracený dítě je hrozný a chápu všechny pocity který Marin měla a celkově mi její postava byla sympatická.

Jestli tuhle knihu neznáte, určitě se do ní pusťte.

Ian Ian Lauren Layne

Na tuto knihu jsem byla hrozně zvědavá. Makléř a vyšetřovatelka podvodů, celkem originální téma ze kterého se dalo pořádně vytěžit.

Lara byla na můj vkus až moc zásadová a zbytečně uskoprsá. Občas jsem její chování vůbec ale vůbec nechápala.

Ian byl za mě celkem měkkota a čekala bych když je to takové "zvíře" v oboru že i jeho povaha bude jiná.

Celkově kniha postrádala nějakou hlubší zápletku, víc dramatu, akce i napětí.

Závěr knihy mi přišel až moc rychle. Představte si to jako... prvních sto stran se nemůžete začíst, pak se dlouho nic neděje a najednou máme rozuzlení a konec.

Škoda, kniha měla velmi originální téma ale nic moc z toho.

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

Jestli byla nějaká kniha na kterou jsem se šíleně těšila tak je to právě tahle. Miluju všechny knihy od této autorky a úplně nejvíc tuto sérii.

Krásná Amerika, kde ženy začínají získávat svůj hlas, a jak už je psáno v anotaci, tolik odlišná od Anglie.
Autorka krásně popsala prostřední z té doby.
Wadsworthová se zase mentálně posunula a na danou dobu uvažuje ještě víc racionálně a sebevědomě.

První polovina knihy je více zaměřená na vztah Audrey Rose a Thomase a na jejich srdcové problémy. Což je celkem překvapení protože v předchozích dílech byla tahle romantická linka jen oťukávána.
Já si teda osobně chvilkami říkala jestli čtu správnou knihu. Ale zase musím říct, že autorka dokázala udělat plno zvratů i v této části knihy.

Od druhé poloviny se nám konečně začíná rozjíždět krimi linka a vyšetřování. Upřímně si myslím že na to že tato kniha je jako poslední díl série, tak se z toho dalo vytřískat víc. Chvilkami jsem si přišla ztracená a některé stopy jsem moc nechápala.

Když si ale knihu shrnu jako celek, tak mě to hrozně bavilo. A I když tuto knihu označím jako nejslabší z celé série tak pořád to bude moje velmi oblíbená série.

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Po přečtení prvního dílu jsem se do této knihy nechtěla pouštět ale jelikož se ke mě dostala ve štafetě, dala jsem ji šanci. A bohužel ani tahle kniha mě nijak neoslovila.

Silver mi vůbec nesedla. Holka co si myslí že má vždy za každou cenu pravdu a její názor je svatý.

Prescot se mi líbil trochu víc. Přidrzlý kluk který řekne vše co mu přijde pod jazyk a nějak si moc neláme hlavu s následky.

Líbilo se mi že v příběhu byli zapojeny postavy z předešlého dílu i když mi teda přišlo že autorka je tam popsala jak totální blbce kterým láska sežrala snad všechny mozkové buňky. Tohle už nebylo sladký ale spíš dost trapný. V polovině knihy jsem fakt měla chuť knížku přestat číst ale kousla jsem se.

Co mi hrozně vadilo, bylo to neustále zmiňování toho, že Silver dělá chlapskou práci a nikdo ji nechce jako bodyguarda.

Musím říct že jsem od druhého dílu čekala víc, neboť si tuto sérii všichni chválí. Možná kdybych byla o 10 let mladší nebo kdybych knihu četla v jiném rozpoložení? A nebo mi prostě jen autorka nesedla stylem psaní? Ať tak či onak, k této sérii se už nevrátím a jsem ráda že je to za mnou.
Ale ty obálky, ty jsou teda topka.

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Ha, tuhle knihu jsem si musela přečíst protože jsem měla hroznou chuť na nějakou romantiku.

Hrozně mě překvapilo jak mě kniha vzhledem k velikosti písma, bavila a jak krásně se četla.

Miluju léto a tahle kniha je sluníčkem a teplem přímo nabitá. Krásné připomenutí léta v tomto pochmurném počasí.
A surfování? Miluju.

Erotické scény byli za mě výborně popsané a pane bože, já nemít dítě a chlapa, hned bych letěla někam na dovču hledat svého zlého Daniela.

Nicol. No tak to byla kapitola sama o sobě. Ta holka vůbec nevěděla co chce. Svou neustálou potřebou vědět o minulosti Daniela vše, ale úplně vše, se mi hrozně protivila.

Daniel. No tak toho miluju, to je přesně moje krev. Žádnej nudnej týpek ale pořádnej ďábel.

Trochu mě štve že nevíme víc informací o vedlejších postavách a že nebyli v příběhu víc zapojeni.

Celkem jsem postrádala nějaké větší drama. Občas totiž byla chvilka, kdy se příběh stával až moc přeslazeným s dost aspoň pro mě zbytečnými informacemi.

Každopádně kniha je tématem dost originální a strašně se mi líbilo vysvětlení surf pojmů.

Co nejdřív se vrhu na další díl, protože já toho Daniela prostě fakt milujuuuuuu!

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Další série kterou miluju a potřebuji si ji pořídit do své knihovny.

Romantika která má pořádný příběh, tohle chcete číst.

Dočkala jsem se většího zapojení vedlejších postav a konečně přišlo i nějaké vysvětlení situací.

Jedna ze dvou věcí které na této sérii miluju, jsou naprosto dokonale popsané erotické scény. Těmi mi autorka vážně padla do noty.

No a ta druhá věc, to je samozřejmě Daniel. I když je to vlastně parchant, ale bože, já na ně mám slabost!

Nicol mě stejně jako v první knize pěkně vytáčela. Vůbec nevěděla co chce, její chování se rozcházelo s tím co tvrdila… Ale nakonec mi ji bylo celkem líto.

Každopádně potřebuji další díl. A hlavně potřebuji aby se Alex dozvěděl jakou ču*ku si vzal.

06.09.2024 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Hmmm zralá paní a koloušek. I dneska dost kontroverzní téma a pro většinu lidí tabu. Proto se mi kniha líbila, vždyť ne jen chlap si může najít mladší kost.

Nela na mě působila celkem rezervovaně a ač se snažila nepodlehnout tak se jí to stejně nepovedlo, a není se čemu divit. Ben, nadějný fotbalista, který se i na svůj věk umí chovat k ženám. No, ne jedné by hlavu zamotal, i když já na mladší kluky nikdy moc nebyla.

Oceňuji krátké kapitoly které dělají celý příběh svižnějším, takže knihu zhltnete jako nic.

Kniha je pro lidi které moc nebaví klasické eroťarny a kupa sladkých řečí. A taky pro lidi co mají rádi fotbal. Takže za mě po dlouhé době fajn změna a určitě doporučuji.

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tak tahle knížka se taaaaak strašně vlekla.

Prvních pár kapitol mě celkem navnadilo, cítila jsem z toho tu správnou chemii mezi hlavními postavami a celkově mě bavilo i tempo. Bohužel to ale trvalo jen chvilku. Už na začátku jsem si říkala jestli je opravdu na takovýto oddechový příběh potřeba tolik stran. Samozřejmě že není, příběh ztrácel na dynamičnosti, máte pocit že jednu stranu čtete hrozně dlouho a brzo vás to přestane bavit.

Na druhou stranu jsem uvítala že se v knize objevilo více akce a “nebezpečí.
Hrozně se mi líbil koncept seznamky. Myslím že by to mohl být zajímavý experiment.

Každopádně ale teda Toby na obálce je za mě úplně jiný chlap než nám ho autorka vykreslila v knize. Jeho charakter ani chování se prostě s tímhle obrazem nepropojili. Toto ale není autorky chyba, a rozhodně to není první ani poslední kniha u které mám takový pocit.

Povahově se mi Toby líbil i když je pravda že svou tvrdohlavostí si sám trochu kálel do bot a tím mě těžce štval.

Joanna se mi napoprvé moc nezamlouvala ale nakonec jsem si ji oblíbila.

Nejdelší a nejvíc táhnoucí se díl ze série Mistři lásky.