kob kob komentáře u knih

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Baví mě ten jednoduchý způsob vyprávění a uvažování hlavních postav. Příjemná a úsměvná knížka na jedno odpoledne.

03.01.2024 4 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Skvělá kniha, určitě se k ní vrátím. Jsem zvyklá zapisovat si zajímavé pasáže - tady bych musela opsat půl knížky

29.12.2023 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Detektivní příběh mi přišel degradovaný snahou být za každou cenu vtipný - nebo vtipní. Přirovnání stylu "dny utekly jak Kájínek z Mírova", kterými knížka přetéká, mě úplně odzbrojovaly. Humor by měl být pikantním kořením, ne ho rozředit a utopit v něm celý příběh.

15.12.2023 2 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Gita mi přišla naprosto nepoužitelná - rozmazlený sobec, který se rozhoduje, komu bude viset na krku. Normální ženská by si místo nekonečného dohadování zařídila život po svém. To věčné handrkování bylo únavné a zdlouhavé, až konec knížky se trošku rozjel a překvapil.

06.10.2023 3 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Originální, zajímavé, s typickými tragickými prvky, správně ulítlé - prostě můj oblíbený Irving.

25.09.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Trošku zdlouhavé, ale velmi zajímavé. Vlastně jsem asi ještě nikdy nečetla o tom, jak žili Němci na konci války a těsně po ní.

13.09.2023 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Audiokniha výborně načtená Petrem Čtvrtníčkem mě bavila, ale nejsem si jistá, jestli bych vydržela číst i knížku.
"Názvy" osob po indiánském vzoru působí originálně.

28.07.2023 4 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Chtěla bych tu vesnici a její obyvatele aspoň na chvíli navštívit... Takový ten smutek, když je konec knížky a vám se nechce postavy opustit.

18.07.2023 5 z 5

Neštěkej na svého psa Neštěkej na svého psa Tomáš Nushart

Pár rad určitě využiji, psa netrestám, ale mám pocit, že kdybych využívala pamlsky v takovém množství jako autor, tak by chudák Gina za chvíli pukla ;)

08.06.2023 4 z 5

Babička Babička Irena Obermannová

Pro mě fajn čtení, protože právě procházím stejnou životní etapou a řeším až neuvěřitelně podobné věci. Jen tu chalupu nemám...

31.03.2023 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Zajímavý příběh, ale místy trochu zdlouhavý a jen těžko uvěřitelný.

30.01.2023 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Nápad s kostkou je super, ale motá se tam dohromady tolik věcí, že jsem byla úplně nadřená, jak jsem se snažila za každou cenu udržet v obraze. Některé postavy mě rozčilovaly natolik, že už se mi chtělo knížku zahodit, což ovšem slouží autorovi ke cti, jak čtenáře dostává, kam potřebuje.

05.12.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Šmankote, to byla ale ptákovina - doslova :)

19.10.2022 3 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Rychlé přeskakování mezi třemi časovými obdobími je velmi náročné na pozornost, takže doporučuji přečíst tzv. na jeden zátah, jinak v tom budete mít pořádný guláš.
A kdo věří na duchy, bude nadšený ;)

30.09.2022 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Žádné z postav se nějak nepodařilo získat moje sympatie, ale příběh byl zajímavý.

17.06.2022 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

I když jsem si říkala, že další knihu od této autorky fakt zkoušet nebudu, sáhla jsem po audioknize a docela se mi líbila. A hlavně - Jana Plodková ji načetla skvěle.

30.05.2022 4 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Skvěle napsaná kniha, která vás úplně vtáhne do rodiny Kaprálových, abyste s nimi prožili všechny ty dramatické situace, které jim osud připravil. A že jich bylo. Přesto vyznívá pozitivně a přináší spoustu zajímavých informací.

12.05.2022 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Tak tohle byla super jízda s ohromným spádem

10.05.2022 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Poslouchala jsem jako velmi dobře zpracovanou radioknihu. Co žena, to jiná situace, jiná povaha, každá se s tragédií srovnává jinak. Zajímavé.

02.05.2022 4 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus