kob kob komentáře u knih

Černé světlo Černé světlo Peter May

Moc dobré, zajímavé - jen mě někdy zlobí otevřené konce.

09.12.2019 4 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Před pár lety jsem s Nepálčaty spolupracovala, dokonce jsem si adoptovala na dálku jedno dítě. Komunikace však vázla, pak přišla zpráva, že se dítě někam ztratilo - prý je to normální... Přišlo mi to celé divné, tak jsem rychle vycouvala. Knížka mě jen ujistila v tom, že jsem udělala dobře.

24.11.2019 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Knížka se četla dobře, držela jsem hrdinům palce, ale souhlasím s názorem, že ten úplný konec byl zbytečný, klidně mohl zůstat otevřený.
Pak ještě - když autor popisuje např. dobu jako "agonii" - zní to patřičně dramaticky, ale pokud tohle označení použije 4x nebo 5x, už to působí rušivě. Takových základních chyb tam bylo více.

01.10.2019 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

K obsahu se jistě není třeba vyjadřovat, jen bych chtěla pochválit audioknihu v podání Věry Slunéčkové.

09.09.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavé, zajímavá zápletka.

05.09.2019 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Četla jsem se zájmem a konec pro mě byl opravdu překvapivý.

15.08.2019 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Tuhle knihu by si měl přečíst úplně každý - po dlouhé době něco opravdu prakticky použitelného v této oblasti.

03.07.2019 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Dobrá - bavila mě.

16.05.2019 4 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Našla jsem si v knize pár zajímavých postřehů a formulací, ovšem jinak mi hlavní hrdinka bezmezně lezla na nervy.

03.05.2019 2 z 5

Zahořklá megera Zahořklá megera Maria Sveland

Myslím, že můj pocit po přečtení knihy je úplně opačný než by autorka předpokládala - její manžel by zasloužil svatozář ;-)

26.02.2019 1 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Napínavá, nic mě v ní nerušilo, moc se mi líbila - mohu jen a jen doporučit.

31.08.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Neskáču zrovna nadšením, ale docela se mi to líbilo.

13.08.2018 4 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výborná - už se rozhlížím po dalších knihách tohoto autora.

12.06.2018 5 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Pokud bych svou rodinu viděla podobnou optikou, asi by mě život moc nebavil. Pro mě to byl depresivní blábol.

08.04.2018 odpad!

Jak být krásná za 21 dnů - Tajemství půvabu a sebevědomí Jak být krásná za 21 dnů - Tajemství půvabu a sebevědomí Pascal Loperena

Přečíst jsem ji stačila za jeden den, tak teď uvidím, jak to bude s tou krásou ;-)

01.04.2018 3 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

K odpolední kávě příjemná zábava.

28.03.2018 4 z 5

Můj recept na dlouhověkost Můj recept na dlouhověkost Zita Kabátová

Dáma s neuvěřitelně šťastnou povahou. Zásada jejího tatíčka - VŠECHNO JEN KE KOLENŮM - už mi pomohla v mnoha vypjatých situacích. Svým pozitivním přístupem k životu i v hodně těžkých dobách je velkou inspirací.

17.03.2018 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Zajímavé, ale od začátku do konce nesmírně depresivní.

09.03.2018 3 z 5

Hedvika Hedvika Hana Rebeka Šiander

Příběh o tom, jak dvě zklamané ženy bez vlastního přičinění k pohádkovému štěstí přišly... Nepřirozené dialogy.
Oceňuji romantické vykreslení atmosféry života na horské chalupě - člověk má chuť se tam hned rozjet ;-)

15.01.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Oddechovka na nedělní odpoledne. Rušilo mě jen použití více slovesných časů, které místy působilo velmi nepřirozeně. Nicméně - za přečtení stojí.

30.04.2017 4 z 5