kofola33 kofola33 komentáře u knih

V temnotě V temnotě Mike Omer

Opet plny pocet. Tahle serie me mi libi cim dal tim vic. Je to detektivka, u ktere se i zasmejete a to me vazne bavi. Marvin nema chybu.
Patrani po dalsim seriovem vrahovi vyreseno, ovsem osobni zalezitost s Rodem Gloverem vyresena neni. Nemuzu se dockat dalsiho dilu!

12.06.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak tohle se dost povedlo, myslim, ze mam dalsiho oblibeneho autora.
Pribeh forenzni psycholozky Zoe, ktera se dovede vcitit do mysli zlocince nebo obeti a je opravdu sva, cimz si obcas zadelava na problemy s druhyna, a federalniho agenta Tatuma, ktery je sympaticky chlapik preveleny na nove misto, ma doma silenou zrzavou kocku a nemene sileneho dedecka Marvina, coz slibuje par komickych situaci.
Spolecne vysetruji serii vrazd balzamovanych zen a dozvidame se take o Zoeine minulosti.
Moc me to bavilo, melo to spad a hlavne to ma i dalsi dil, takze jdu na nej!

11.06.2021 5 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Treti kniha autorky a myslim, ze i posledni. Styl vypraveni mi hrozne vadil, vice nez v predchozich knihach, rusilo to celistvost cteni, mnohdy jsem chvili uvazovala o kom vlastne ctu. Stridani forem tomu taky nedodalo, takze 3* s odrenyma usima jen za obsah.

24.05.2021 3 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Bylo to ctive, misty mirne napinave, mozna malicko prekombinovane s rozuzlenim a trochu nerealne, vsichni vedeli o co jde a nikdo nic nerekl, nekdy mi vadila Charlottina nerozhodnost, ale vlastne me to docela bavilo.

20.05.2021 4 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Nejdrive jsem se nemohla poradne zacist, pak jsem ale zjistila, ze me to vlastne bavi a cekam co bude dal. Linka z minulosti byla dost temna, rozuzleni v soucasnosti vlastne take. Neni to thriller roku, ale napeti a ctivost se uprit neda. Nabozensky fanatismus je nebezpecny v kazde forme a dobe.

16.05.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

U prvniho dilu s Kate jsem malicko vahala, ovsem s druhym dilem vim, ze budu netrpelive ocekavat dalsi dil s Kate a Tristanem. Kate mi prijde takova normalni, chytra zenska, ktera ma sve problemy a pokuseni, stejne tak Tristan, ktery si konecne prizna, cim se citi byt. Spolu tvori dobrou vysetrovaci dvojku v pripadu ztracene kolegyne z univerzity. Velice zajimava byla linka s Peterem, jsem zvedava jak to pujde dal.
Knizka byla napinava a dobre se cetla, jak je u Bryndzy dobrym zvykem. Rozhodne doporucuji.

16.05.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Tohle byla moc pekna knizka, velice prijemne se mi to cetlo. Pribeh dvou zen, Claire a Evy, ktere nemaji nic spolecneho a prece spoustu, aniz to vsak tusi. Obe musi vystoupit ze sve komfortni zony, aby mohly zmenit svuj zivot.
"Vsechno, cos kdy chtela, je na odvracene strane strachu."

27.04.2021 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Stin pochybnosti nas doprovazi celou knizkou. Morgan dopomohla davnemu kamaradovi a byvale lasce z detstvi na svobodu z vezeni, protoze mu celou dobu verila, ze nezabil svou adoptivni dceru a jeji matku. Kdyz par dni po propusteni zacne pohresovat svou vlastni dceru, stiny pochybnosti se rozlezou jako liany a Morgan nevi, komu ma vlastne verit...
Ze zacatku mi chvili trvalo, nez jsem se poradne zacetla, potom to jelo jako po masle a knizku jsem nemohla odlozit. Konec byl docela prekvapivy a ja hodnotim 4,5*. Urcite doporucuji precist.

25.04.2021 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Nebylo to uplne dokonale, ale zlocin tam byl:-)
Souhlasim s ostatnima, ze dejova linka mezi Lucem a Avou dost pripominala pasaze z romantickych knih, ale me to zase az tak moc nevadilo, mam tuhle dvojku rada i kdyz je fakt, ze Ava opravdu moc nevi, co ve svem zivote chce. Snad ji to jednou dojde.
Co se tyce vrazedne linky, tak pachatele jsem odhadla docela brzy, ale prekvapilo me, jak je ujety.
Kazdopadne knizka byla ctiva, bavilo me to a davam 4.5 *.

19.04.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak jsem si myslela, ze predchozi dil byl naprosty mazec....ne, nebyl.
Psychologicky souboj supermozku v tehle knize me naprosto dostal. Hunter a jeho byvaly kamarad jako policajt a neuveritelne vykonny seriovy vrah bez jakychkoliv vycitek svedomi nebo soucitu plny brutality a prosty normalniho clovecenstvi. Misty jsem si rikala, jestli je to opravdu mozne a nejhorsi na tom je, ze autor cerpal ze skutecnych pripadu ze sve praxe. Az by se jeden bal, kolik takovych Hannibalu chodi kolem nas...
Libi se mi, ze tenhle dil je stavbou jiny nez predchozi, dozvedeli jsme se konecne vice o Hunterove smutne minulosti.
Je to ctive, napinave, mrazive, brutalni a me to hrozne bavi i kdyz vim, ze doma zas nic neudelam, kdyz zacnu cist...jdu na sedmicku.

14.04.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak to byl mazec! Ctu postupne vsechny dily a musim rict, ze tenhle je fakt vyvedeny. {Ano, trochu mi uz leze na nervy v kazde knize vysvetlovani kdo Hunter je, co rad pije a kolik meri, nicmene chapu, ze pro ty, co ctou nahodne, je to proste vysvetleni a je to muj problem, ze ctu vsechny postupne a naraz...}
Napinave, sokujici, dechberouci...lide hlasuji jakym zpusobem ma nekdo byt zabit. Je to psychopat, ktery se tim jen bavi nebo je za tim neco vic? Kam az saha lidske svedomi, clovecina, souciteni s druhym? Dokaze kazdy z nas zabit, donuti-li ho k tomu podminky nebo prilezitost, byt jen zmacknutim tlacitka VINEN...??
Hunter s Garciou nemaji zadnou poradnou stopu jak na vraha prijit...a pak to prejde do osobni sfery....Precteno jednim dechem, doporucuji!!!

13.04.2021 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Mela jsem docela velka ocekavani, knizku jsem cetla na doporuceni kamaradky, ale ted z toho mam trochu smisene pocity. Manzel Lauren byl teda dost velky zmetek a mit na starost sama najednou dve deti, z toho by trochu blbla asi kazda....nekdy i jedno je dost...a on se, chudacek, musi vyspat...je fakt, ze jsem porad premyslela, jestli je to opravdu, co se ji deje nebo si s ni pohrava jeji psychika...dost me to vtahlo a nutilo dozvedet se pravdu....ovsem ten konec!
Dost veci zustalo nevysvetlenych, napr. co ta Valerie se stejnou predstavou/ zkusenosti? Jak to, ze i policajtka slysela deti zpivat?... Diky tomuto bych knihu zaradila mezi mysteriozni pribehy s nejasnym koncem...

06.04.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Dalsi skvely dil o Hunterovi a seriovem vrahovi. Kazdou knizku hltam a hltam a nikdy nemam dost. Tentokrat poradny krvavy masakr a hadanky se stinovymi obrazky...kde na to ten Carter chodi?? Vrah si s nimi pohrava jako kocka s mysi a odhaleni na konci...spadla mi celist i kdyz tam bylo par nejasnych drobnosti s mechanikem...vsechno odpoustim, Mr Carter.
Prubeh vysetrovani narusila nova postava Alice, moc se mi libila, memu romantickemu ja by se taky libilo, kdyby se vice libila Hunterovi:-), a tak to jdu zjistit do dalsiho dilu.

06.04.2021 5 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Dost dobry thriller! Nevedela jsem, co cekat, autora jsem jeste necetla, ale zklamani se nekonalo. Detektiv Bishop je naramny sympatak a psychiatricka Holly je tak trosku divna, hlavne svym zvlastnim konickem, nicmene spolu tvori dobry vysetrovaci tym pri hledani serioveho vraha. V prubehu cteni se par veci vyjasni, z minulosti i soucasnosti, vse ma sve misto a konec je mirne prekombinovany, ale zajimavy.
"Jsme to, co predstirame, ze jsme, a tak musime byt na to, co predstirame, ze jsme, opatrni.
Jedna vec me dost pobavila a sice kdyz Holly jela navstivit Bayview, podala vratnemu do okynka "obcansky prukaz". No nevim, v UK bydlim 10 let, ale "obcansky" prukaz jsem tu jeste nevidela:-)) Ale to je vec prekladatele. Pevne doufam, ze nam brzo prelozi druhy dil, letos vychazi uz treti, tak se mame na co tesit.

23.03.2021 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Tuhle knizku jsem si krasne uzila. Mela jsem za sebou 3x Cartera, tak tohle mi prislo jako pohlazeni po dusi. Moc me bavil pribeh psychologa Joea, jeho rodiny a psychopatickeho vysinuteho magora. Autor si skvele pohral s vykreslenim postav, jejich uvahy a myslenky. Melo to spad, napeti a urcite si prectu dalsi .

19.03.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak ted jsem docetla vicemene na jeden zatah treti knizku o Hunterovi, vlastne Lovci, na vsechny ty seriove uchylaky co se motaji kolem LA a musim rict, ze jo, porad skvele cteni. Moc jsem toho teda nenaspala, protoze kazda kapitola je ukoncena stylem "jeste kousek, prece to ted nezabalim", ale stalo to za to. Naprosto originalni, napinave, brutalni, Hunter a jeho particka me proste bavi.
Jedine, co bych vytkla, ale to, predpokladam, je prekladem, je pouzivani archaicke spojky "anžto", tak to me dostalo do kolen. Really??
Jdu na 4.dil.:-)

15.03.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opet skvele propracovana kniha o Hunterovi. Garcia je mu skvelym partakem a navic dostali novou kapitanku Blakeovou, ta se mi zacina dost libit. Verim, ze tahle particka nam toho ma jeste hodne co nabidnout a neskutecne se na to tesim.

12.03.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak moje seznameni s Robertem a Carlosem probehlo uspesne, mela jsem velka ocekavani po vsech tech doporucenich na Chrise Cartera a nebyla jsem zklamana ani trosku! Hunter je neskutecny sympatak a bazant Garcia jakbysmet, ma to spad, napeti nuti cist porad dal a dal a na konci nas ceka prekvapeni, me teda spadla brada a ze uz jsem se neco "navysetrovala vrazd" :-)) Nastesti me ceka 10 dalsich dilu, tak jdu na to.

12.03.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Ja nejsem vubec prekvapena, ze to bylo proste perfektni! Brian mi to dokazal uz v predchozich dvou dilech, pribehy s Frostem, Shackem, brachou a Tabby proste zeru. Je to napinave na tech spravnych mistech, i tam, kde z nekoho mluvi mrkvovy dzus:-)
Otevreny konec, ten konec!!! dokazuje, ze se muzeme tesit na dalsi dil, doufam, Briane, ze uz ho pisete, v anglictine jeste nevysel, nemuzu se dockat!

07.03.2021 5 z 5

Dům panenek Dům panenek Erik Axl Sund

Tak tohle bylo tezke cteni. Tema silne, o tom zadna, misty mi behal mraz po zadech, ale podle me to nemelo hlavu ani patu. Ztracela jsem se v kontextu, case a prostoru.

03.03.2021 2 z 5