kofola33 kofola33 komentáře u knih

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Moje prvni setkani s autorem i Enzem. Jak tu pise spousta lidi, i mne napadla podobnost se Sifrou, coz mi zas az tak nevadilo, ale videla bych to na prumerny pribeh, zadne wow se nekonalo. Mam jeste dalsi knizky s Enzem, tak tomu dam sanci jak nebudu mit nic lepsiho cist a urcite se tesim na Lewis serii, co tu vsichni tak vychvaluji.

02.03.2021 3 z 5

Město plné oken Město plné oken Robert Pobi

Libilo se mi to. Lucas mi prijde dost originalni a vtipny, pribeh byl velmi akcni, obcas i moc, ale me to proste bavilo a rozhodne jsem se u cteni nenudila. Na plne hodnoceni u mne to uplne nema, bylo tam par hluchych mist...ale krasne 4 hvezdy jo. A uz se tesim na dalsi pribeh, chci vedet, co bude dal s jeho rodinou, moc se mi libila ta linka o jeho minulosti a jak citlive se choval k detem a taky o jeho frankensteinovskem zraneni.

26.02.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Dost dobra knizka. Pribeh o psychologovi Cyrusovi a Evie, ktera neni Evie, umi poznat kdo lze a ma problematickou zahadnou minulost a o vysetrovani vrazdy mlade divky...ktera z nich je ta hodna a ktera zlobiva holka?
4* davam jen proto, ze jsem predcasne odhadla, kdo vrazdil. A moc se tesim na dalsi dil.

22.02.2021 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knizka se mi libila moc! Styl vypraveni ocima 5 leteho Jacka mi prisel uzasny. Myslim, ze prave v tomhle bylo to kouzlo jak prave on videl cely svuj svet v jednom malickem pokoji. A potom v tom svete...
"Vsimnu si, ze ve svete maji lidi skoro porad stres a nemaji cas. Dokonce i Babi to casto rika, ale ona a Neda nechodi do prace, tak nevim, jak lidi, co chodi do prace, delaji ty prace a jeste vsechno ziji. V Pokoji jsme ja a Mami meli cas na vsechno. Asi je casu hodne malo, kdyz ma vystacit na cely svet, na silnice a domy a hriste a obchody, vsude je jenom mala troska casu, a pak zase vsichni museji pospichat jinam."
Po docteni jsem si pustila i film, ale nebyl zdaleka tak dobry jako knizka. Doporucuji!

18.02.2021 5 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

To si tak ctu, pribeh pekne odsypa, uplne to vidim jako film pred ocima a....a pak najednou zjistim, ze jsem nekde uplne jinde, uplne mimo a ze je to skvele! Brian nezklamal, knizky o Frostovi jsou vyborne a tahle, ac uplne jina, vas urcite nadchne taky tak jako me.

13.02.2021 5 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Tak tohle se moc nepovedlo. Knizku jsem docetla silou vule. Nesympaticti vysetrovatele, otresne nicnerikajici dialogy, nuda, zmatek! Jeste v polovine knizky se dohadovali, co vlastne vysetruji, policiste vykladali na potkani civilum koho obvinuji a proc aniz meli cokoliv potvrzene...jedine co se dalo trochu normalne cist byly pasaze o unesenych lidech...jakoby to psal nekdo jiny...a tak za tohle a celkem dobry namet davam 2 hvezdy. Dalsi pripadne knizky autora prenecham jinym.

12.02.2021 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Jednoznacne nejlepsi dil serie. Musim uznat, ze tenhle styl psani mi vyhovoval mnohem vice nez v predchozich dvou, neztracela jsem se v deji a akci a dve ruzna casova obdobi ledacos vysvetlila. Vysetrovani nam vratilo Wolfa a ostatni postavy, bez kterych by to proste nebylo ono. Krasne se to vsechno semlelo a i kdyz pachatel byl vicemene brzy jasny, nic to neubralo na ctivosti a spadu. Ocenila jsem humornou stranku a pak zejmena Wolfovy obrazky a zaver knizky byla jen tresnicka na dortu.
Tesim se na dalsi knihu autora, rozhodne zustava v mych oblibenych.

09.02.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Chaos, zmatek, napeti, neuveritelne prihody a propojeni, chvilemi se mi zdalo, ze ctu filmovy scenar, jak to bylo akcni, nicmene me pribeh Baxterove, Edmundse a agenta CIA Rouche dost bavil a na konci nas cekalo prekvapeni...jdu na to, Wolf mi chybel.

06.02.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knizku jsem prave docetla podruhe, protoze jsem si koupila 3.dil serie a mezitim precetla dalsich asi 200 knih:-)
Musim souhlasit sama se sebou, je to celkem dobra detektivka, ale trochu zmatena. Misty jsem se trochu ztracela v deji, ale celkove se mi pribeh libil, linka mezi Baxter a Wolfem je zajimava a Edmunds nam urcite taky ma co rict, takze promijim nedokonalosti a jdu znova na Loutkare.

04.02.2021 4 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Flora pomaha dalsim divkam, ktere prezily. Dostava se k pripadu, kde nekdo vyvrazdil temer celou rodinu. Spojuje se s D.D.Warrenovou a spolecne skladaji stripky skladacky, kde mnohe zasahuje do minulosti. Knizka se mi cetla dobre, bylo to napinave. Lisa i D.D. jsou moje oblibene, takze za me plny pocet.

31.01.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Tajemny pribeh, ktery saha hluboko do minulosti. Thea zjisti, ze kazdy neco taji a vsichni k tomu maji svuj duvod, a tak se rozhodne na to prijit, kdo vezi za smrti krasne mladicke cikanky, ktera okouzlila kdejakeho muze. Kazdy ma sve tajemstvi, i Thea.
Pribeh se trochu vlekl, hlavne na zacatku, pak uz jsem se zacetla a vcuclo me to do deje. Urcite jsem uz cetla lepsi detektivku, ale tahle stoji za precteni pokud mate radi tajemne pribehy a stridani soucasnosti s minulosti.

31.01.2021 4 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Dalsi pribeh D.D. a jejiho tymu, tentokrat na stope divky zmizele na dvakrat.
Tezko se mi to cetlo. Ne proto, ze by to bylo spatne napsane, ale proto, ze jsem s Florou citila kazdou jeji bolest, emoci, nadeji i utrpeni...bylo to strasne. Chvilemi jsem musela prestat cist a rikala jsem si, je to jenom pribeh...bravurne vyliceny.
"Jsem v pohodli. Nic me neboli, nemam hlad, neni mi zima ani horko, nemam strach. Nic nepotrebuju. Nic nechci. Jsem v pohode."
Kdo ma rad Lisiny knihy, jiste nebude litovat, dokonaly psychothriller.

26.01.2021 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Thriller jak ma byt! V dalsim pribehu D.D. Warenove se dozvidame o jejim zraneni na miste cinu a vyhledani specialistky na bolest, ktera sama vubec zadnou bolest neciti. Holt kazdy mame sveho Melvina:-)
A dozvidame se o dvou dcerach serioveho vraha, pro ktereho "krev je laska". Ve meste nekdo otresnym zpusobem vrazdi mlade zeny a vrah nechava na miste lahev sampanskeho a ruzi ...pribeh se komplikuje, zamotava, nekdy az moc, ale nic to nemeni na faktu, ze jsem si cteni naramne uzila, bylo to napinave, zvraty v deji a konec...to byl mazec! Doporucuji vsem, co maji radi dobre detektivky, Lisa umi!

24.01.2021 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Knizku jsem cetla pred sedmi lety, a protoze mam novy 4. dil o D.D. Warren, rozhodla jsem se precist si serii znova. A dobre jsem udelala. Serzantka detektiv D.D. Warren je sympaticka sefka bostonskeho oddeleni vrazd, ktera ma navic male roztomile miminko, spolehliveho partnera a zvlastni vztah se svymi rodici. Vyhleda ji mlada zena Charlene, ktera se domniva, ze je dalsi na rade, protoze jeji jedine dve pritelkyne nekdo zavrazdil presne rok po sobe 21.ledna. A cas se krati... Ve meste zaroven nekdo zacal vrazit pedofily. D.D. Warren je v jednom kole, objevuji se vzkazy u mrtvych "Kazdy jednou musi zemrit. Bud statecny." Pribeh se zamotava...Charlene se pripravuje na bitku sveho zivota nebo smrti, maly Jesse se setka na internetu s pedofilem ( o toho jsem se hodne bala) , policejni oddeleni si zacina spojovat nejake souvislosti a Charlene si zacina vzpominat na sve detstvi. Knizka byla celkove napinava, dej ubihal a me se nejvice libila Tulip a maly Jack.

19.01.2021

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Od autora jsem cetla Game a Buzz, obe se mi libily a Zimni ohen nemel chybu. Melo to spad, napeti, porad jsem premyslela, kdo je do toho zapleteny a jak a proc a kdyz uz jsem si myslela, ze to vim, zjistila jsem, ze nic neni nemozne. Prectete si to a uvidite.

17.01.2021 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Velice prijemne cteni. Tak nejak jsem si to uzivala, a i kdyz dej byl trochu misty predvidatelny, s napetim jsem cekala, co z te manipulatorky vyleze a jak to vsechno vlastne dopadne. Zkratka ne vsechny veci jsou tim, cim se na prvni pohled ( nebo vzpominku) zdaji.

16.01.2021 5 z 5

Bez lítosti Bez lítosti Martina Cole

Tak pro me to byla docela nuda. Autorku jsem uz cetla, ale tenhle pribeh me nijak nezaujal, nevim, jestli to bylo super kratkymi kapitolami, stylem psani..., proste me to nijak nenadchlo, ale ani neurazilo, proste spise nudilo. Zadny wow efekt se nekonal, snad jen poslednich 10% knihy byl trochu napinavejsi a prekvapivejsi. 3 hvezdy davam jen za prostredi Londyna a Essexu, protoze tu bydlim.

13.01.2021 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Za mne je tohle genialni. Cetla jsem vsechny Keplerovky, Joonu miluju, ale tohle je tak jine, az je to genialni.

"Nesmime se casu bat, musime ho milovat, objimat ho. Je to prave beh casu, co potvrzuje, ze zijeme. Dokud starneme, je v nas opravdovy zivot.
Cas nas nezavadi bliz k smrti - cas nas od smrti drzi dal.
Zivot a cas nejdou vzajemne oddelit. Bez casu neni zivot mozny."

Tema klinicke smrti mi pripomina jednu knihu, kterou jsem cetla pred vice nez 20ti lety, nejaka asi doktorka tam delala sama na sobe experimenty a dostala se do lodi, snad jako Titanicu...bohuzel si nepamatuji vic, nevite nahodou nekdo, co to mohlo byt?

Kazdy mame svuj pristav... "Jednoho dne vsichni odpluji na lodich, ale nez se to stane, maji jeden druheho. A to znamena vic, mnohem vic."

10.01.2021 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Ctiva knizka, misty napinava, ovsem cetla jsem uz mnohem lepsi. Kdo je pachatel bylo jasne docela brzy, jen jsem nevedela jak a kdy... za me slusny prumer.

09.01.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kazda rodina ma sva tajemstvi a ne kazdy se zda byt tim, jak se jevi...dobra detektivka a i kdyz jsem pachatele odhadla asi v polovine, stoji za precteni.

09.01.2021 4 z 5