kokrokr kokrokr komentáře u knih

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Průměrný cestopis. Škoda, že autor místo ilustrací nedal do knihy fotografie ze svého putování. Sám v knize popisuje co vše viděl a vyfotil, já bych pak možná přidal i o bod více.

29.06.2021 3 z 5

Texaský kouzelník Texaský kouzelník (Allan) William Colt MacDonald

Mladý rančer Roamin Holliday pomáhá svému příteli najít ukradené listiny potvrzující vlastnictví pozemků. Nechá se inkognito zaměstnat na ranči bratrů Sabinů a pátrá po ukradených listinách. Také se zamiluje do Clare, neteře svého přítele Torneye. Roamin přežije několik přestřelek, listiny najde a získá Clare.

29.06.2021 2 z 5

Gentleman divočiny Gentleman divočiny William MacLeod Raine

Hodně špatná kovbojka. Po průměrném začátku dochází k neustálému opakování nezáživného děje. Hlavní hrdina Steve Yeager opakovaně přechází hranice do Mexika a hledá u povstalců své známé, stádo koní či dívku. Občas je chycen a někdo zase hledá jeho.

29.06.2021 1 z 5

Cech dobrodruhů Cech dobrodruhů Zack Loran Clark

Máme tu středověký postapokalyptický svět s několika městy. Města chrání hradby a magické ochrany. Za hradby města lidí mohou jen členové cechu dobrodruhů. Cech obstarává spojení s městem elfů, hledá potřebné suroviny a odráží útoky stvůr. Náš příběh popisuje nábor nových adeptů a jejich nebezpečné příhody ve městě i mimo něj. Hodnotím jako lepší průměr a dávám tři a půl bodu. Mladší čtenáři patrně dají více.

23.06.2021 3 z 5

Závod o Modřínový srub Závod o Modřínový srub Jaroslav Foglar

Hodně naivní pokusy o dobrodružné povídky pro chlapce. Většina prací bude patrně z počátku autorovy tvorby.

09.06.2021 1 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Sype se to na nás celý rok - Thilliez, Nesbo, Bryndza a další a další. Teď je to Ellison Cooper a její sériový vrah. Ano, lidi se chtějí bát a ženy zejména. Co na to říct? Zápletka je trochu nadsazená, jazyk civilní a děj průměrný. Nemohu dát proto více než tři body. Škoda, copak dnes už nikdo nedokáže psát jako Rex Stout, Ed McBain či Agátha Christie ?

09.06.2021 3 z 5

Vražda v Mariánských Lázních Vražda v Mariánských Lázních Zdeněk Třešňák

Autor knihy nemá o postupech při vyšetřování vražd ani potuchy a také nic neví o chodu policie. Sociální interakce osob je tak hloupá, že snad i žáci z pomocné školy jednají a mluví inteligentněji. Popisuje se tu vysloveně umělý svět nemající s reálem nic společného. Nevím, proč MOBA vůbec knihu vydala. Tady je snad všechno špatně.

08.06.2021 odpad!

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Je to celé takové utahané a nudné. Tohle nemá vtip a jiskru. Podprůměrný příběh.

05.06.2021 3 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Jediné, co má čtenář šanci vypátrat je, že pán Jost rád pije vychlazené pivo „Regent” a na každého známého řve jak na lesy. Tato informace je hlavní nosnou myšlenkou celé knihy.

30.05.2021 1 z 5

Sebranka Sebranka Petr Eidler

Velmi průměrný a nudný příběh.

27.05.2021 2 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Obyčejný dobrodružný román, který obsahuje logické chyby. Autorův slovní projev taky nijak nezáří. V nadpisu této stránky se tvrdí, že Scarrow má hluboké znalosti římské historie a literární talent. No, já jsem nic z toho při četbě knihy nezaznamenal. Žádný propracovaný děj, ale jen jednoduchý příběh a popis života v legii, který najdete v každé encyklopedii o starém Římu. To i Vondruška, který také často chybuje, dokáže psát čtivěji. Přirovnávat tuto ságu k dílům Cornwella je úplně mimo mísu. Cornwell píše logicky, historicky přesně a jeho knižní texty jsou na vysoké literární úrovni. Scarrow je jen průměrný autor a na Cornwellovu úroveň nemá šanci dosáhnout. A na rovinu, ten poklad by nikdo nikdy nenašel a císař na daních a kořisti z provincií na chod říše dostával mnohem větší částky než je bedna zlata. Pokud se chtěl císař udržet u moci, musel věnovat značné sumy na stavbu akvaduktů, lázní, divadel a dalších veřejných budov. Také pořádal a dotoval sportovní, bojové a divadelní představení. Láska římského lidu byla drahá, na to jedna bedna zlata nestačila. Ostatně, i ta invaze do Británie asi stála více.

21.05.2021 3 z 5

Sladká Sue - II Sladká Sue - II Jaroslav Danda

Pokračování příhod rodiny Suchých. Po několika měsících v Americe již znají dostatečně jazyk a vyrazí na cesty. Nakonec po další ztrátě peněz skončí na zlatých polích v Kalifornii. Největší změnu osobnosti prodělá mladý Suchý. Stává se nebezpečným mužem, který má nůž či střelnou zbraň vždy po ruce. Rodině se začíná trochu dařit, ale otec Suchý umírá na zánět slepého střeva. Matka si místo hledání zlata zařídí v zlatokopeckém táboře jídelnu a syn trochu loví, vozí zásoby a hledá zlato. Mladík se však často dostává i vlastní vinou do nebezpečných rvaček a přestřelek. Mladý Suchý se nakonec usadí, najde zlato, koupí farmu a ožení se.

19.05.2021 3 z 5

Sladká Sue - I Sladká Sue - I Jaroslav Danda

Popis dobrodružné cesty českého emigranta. Sedlák Suchý se nechá zlákat k prodeji hospodářství a k cestě do Ameriky. S několika tisíci v dolarech, manželkou a dospívajícím synem se odváží překonat oceán a snaží se uskutečnit svůj sen o zbohatnutí v nové zemi. Začátky jsou ale těžké, nezná jazyk a o část peněz přijde.

19.05.2021 3 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Průměrné a nezáživné. Teprve poslední třetina knihy přidala na tempu a nenudila. Autorova „Achája” byla čtivá a zábavná a nejméně o level lepší. Pokud si chcete přečíst něco zajímavého v podobném stylu, berte raději Petra Hetešu.

18.05.2021 3 z 5

Hra začíná Hra začíná V. Mahaněnko (p)

Příběh je psán ve formátu sci-fi RPG a já ho hodnotím jako průměrný a dávám tři body. Bohužel kvalit „Šamana” první díl „Galaktogonu” nedosahuje. Šamanově cestě jsem dal o bod více, jen poslední 7. díl dostal také tři body. Galaktogon má mít ještě další dva díly, tak uvidíme zda dopadnou lépe.

14.05.2021 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Autor psát umí ale tento typ povídek není můj šálek čaje. Při čtení jsem měl spíše záporné pocity, proto jen dva a půl bodu.

10.05.2021 3 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Dobrodružný příběh o prohledávání opuštěné /možná/ kosmické lodi. Oproti předešlým dílům je v slovním projevu mnohem méně vulgarit a ironických hlášek. Dobrý průměr.

05.05.2021 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Autor se snaží šokovat čtenáře a předhazuje nám jednu bizarní vraždu za druhou. Tento styl možná někoho pobaví, já se ale u podobných výtvorů dost nudím. Kniha je zbytečně dlouhá a děj odtržený od reality. Průměrný thriller jakých teď bohužel vychází až příliš mnoho.

05.05.2021 3 z 5

Zmizelí Zmizelí Benedict Jacka

O trochu slabší než předešlé díly. Ovšem, finále příběhu se opravdu povedlo. Tahle fantasy série se příjemně čte a je zábavná. Dávám tři a půl bodu a těším se na další pokračování.

26.04.2021 4 z 5

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Zcela průměrný dobrodružný příběh o vyšetřování na orbitální vojenské základně a na cizí planetě. Plukovník Butler učiní závažné rozhodnutí za které bude pravděpodobně odsouzen, ale také tím zachrání lidstvo před jiným nebezpečným inteligentním druhem.

25.04.2021 3 z 5