kokrokr kokrokr komentáře u knih

Válka Válka Dmitrij Rus

Gleb musí prokázat své velitelské schopnosti, ochránit Velechrám a dobýt chrám v městě Jasu. Do bitvy se zapojí i božské bytosti a dojde ke zradě a překvapivé změně stran. Také spojenci z Inferna chtějí využít vzniklé příležitosti a provedou nečekaný tah. Je to přímo monumentální příběh a není vůbec špatný, já se ale více bavil v počátcích této ságy.

17.11.2021 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Velmi chytré, propracované a dojemná závěrečná pointa. Přiznávám ale, že té chemie a fyziky bylo občas trochu moc a já se pak nudil.

06.11.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Daura má pravdu v tom, že kniha je dost nadhodnocená. Je to jen průměrné až nudné čtení. Jiní cestovatelé dokáží psát většinou zajímavěji. Ovšem platit hostitelům, když tě pozvou, je nevkus a urážka. Chápu proto Ziburu, že to nedělá. Oni i chudí lidé mají svou hrdost a je tam také jiná mentalita a postoj k životu a pořád tam ještě platí „Host do domu, bůh do domu”.

05.11.2021 3 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Převzetí malého hrádku po příteli bylo zajímavější než bitvy v úvodu příběhu. Jsem zvědav kam děj posune další díl. Příjemné čtení za tři a půl bodu.

04.11.2021 3 z 5

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Rozhodně zajímavé, ale je otázka co vše Jelínek zamlčel a co do příběhu přidal. Také Kmenta mohl podlehnout sympatiím k určitě charismatickému člověku a jeho charakter mohl trochu vyšperkovat. Pokud byl Jelínek opravdu tak dobrý špion ,tak měl přímo v popisu práce navazovat vztahy, přetvařovat se a lhát.

24.10.2021 3 z 5

Černý holub Černý holub Lydie Junková

Žádné napětí, nudný děj, nezáživné.

14.10.2021 1 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Tuto knihu a celou ságu „Alfa a Omega” hodnotím jako lepší průměr za tři a půl bodu. Raději mám ale příběhy, ve kterých vystupuje Mercy.

13.10.2021 3 z 5

Ze zoufalství Ze zoufalství David Morrell

Hrdina příběhu prchá před zabijáky a hledá důvod proč má být odstraněn. Dobrý průměr.

11.10.2021 3 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Velmi průměrné a většinou i nudné popisy studia institutu pro jasnovidectví.

10.10.2021 2 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Horowitz psát umí, ale napodobit Doylův styl se mu daří jen částečně. Spojení dvou dějových linek mu trochu skřípe a celé je to mírně překombinované a občas zmatené. Holmes tu své dedukční schopnosti předvádí spíše jako exhibici, než že by je použil k vyřešení případu. Naopak Doyle píše jednoduše a logicky, často používá přímou řeč, jeho výraz je expresivnější a Holmes tu dedukcí případy skutečně řeší. Knihu hodnotím jako lepší průměr.

06.10.2021 3 z 5

Tulák Tulák Nick Petrie

Po zajímavém rozjezdu přišel v druhé půlce knihy mírný útlum. Možná to chtělo tuto část příběhu trochu proškrtat a zrychlit, jinak dobrý průměr.

02.10.2021 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Příběh, který nevybočuje z průměru a podruhé ho již do ruky nevezmu. Knihy psané pro sérii „Legie” jsou sice také jen průměrné, ale já se u nich bavil mnohem více. Mladší čtenáře to ale patrně zaujme, jistou přitažlivost to má.

01.10.2021 3 z 5

Vzdor Vzdor Bill Baldwin

Akce na demontáž systému SPALS je patrně inspirována operací „Bruneval” z 2. světové války. Jednalo se tu o demontáž nového německého radaru ve Francii.

29.09.2021 4 z 5

Nabídka, která se neodmítá... Nabídka, která se neodmítá... Martin Sládek

První povídka má jakousi podivnou pointu, která nic nevysvětluje. Autora pak v pokračování inspiroval film Sedm statečných viz. nábor lidí na hledání vaultu 19 a PC hra Fallout. Jsem jen občasný hráč, ale ve světech Falloutu 3, 4 a New Vegas jsem strávil řadu týdnů. Tyto hry jsem hrál v již dosti zralém věku, přesto mě neuvěřitelně přitahovaly. Má zvědavost proto zapracovala a já knihu z tohoto prostředí vzal rád do ruky. Občas to bylo trochu chaotické, ale celkem dobře popsané. Slušný průměr.

25.09.2021 3 z 5

Muž na špinavou práci Muž na špinavou práci Petr Eidler

Slabší průměr.

24.09.2021 3 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Žádná sci-fi, žádná fantasy, ale drsný akční příběh ve kterém nechybí krev, násilí a vykuchané mrtvoly.

23.09.2021 3 z 5

Ochránce Ochránce Larry Correia

Ten ženský pohled na věc je tu znát a tak bych rád věděl kolik textu napsala Sarah a kolik Larry. Není to špatné a dávám tři a půl bodu.

20.09.2021 3 z 5

S androidkou v posteli S androidkou v posteli Vladimír Pikora

Tyto informace již prošly tiskem, takže nic nového. Kniha by také lépe vyzněla bez nadbytečné vaty a s menším počtem stránek. S většinou názorů lze souhlasit a u těch ostatních teprve čas ukáže co bylo správné. Ovšem rozbor šikany na začátku knihy je vedle, tam platí jiné mechanismy.

18.09.2021 3 z 5

Ztracený případ Ztracený případ Luděk Rasocha

Celkem banální případ, nudné a nezajímavé.

18.09.2021 2 z 5

Zastírací manévry Zastírací manévry David Baldacci

Průměrné dobrodružné čtení a dosti překombinovaný a nereálný děj. Poslední třetina knihy je už hodně velká nadsázka. Hlavní hrdina je snad superman a přežil by i výbuch vodíkové bomby. Každý ho chce zabít a patří do toho i šéfové americké administrativy a dobrá polovina jeho spolupracovníků z různých bezpečnostních agentur. Mám rád napínavé příběhy, ale někdy je méně vlastně více. Tady už autor moc tlačí na pilu.

12.09.2021 3 z 5