kokrokr kokrokr komentáře u knih

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

Díky náhodě jsem zde narazil na „Velkou hru” a hned ji obodoval. Román jsem četl před desítkami let a to dokonce vícekrát. Seriál podle knihy tehdy viděla asi většina diváků v Československu. Jde o čtivý a zajímavý špionážní román, který by uspěl možná i dnes. V příběhu jsou sice některé méně uvěřitelné situace, ale to platí i pro většinu současných thrillerů.

25.02.2021 4 z 5

Ďáblův kolovrat Ďáblův kolovrat M.H. Bowery (p)

Další z dobrodružných příběhů ve kterých figuruje Miles B. alias „Havran” a plukovník Grand Jones. Oba muži spolu řeší v roce 1885 krádež 2 ks moderních kulometů „Gatling” z armádních zásob.

25.02.2021 3 z 5

Drsňák Dady Joe Drsňák Dady Joe Benjamin Boeters (p)

Celkem čtivý příběh z honby za zlatem v roce 1850. Psáno stylem hovorového jazyka.

25.02.2021 3 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Pěkná akční sci-fi s dobrým dějem. Mařík má ale ještě trochu rezervu v budování atmosféry. Do příběhu mě spolehlivě vtáhnou emoce jednotlivců, tíživé pocity z boje, smutek ze smrti přátel a radost z vítězství. To mi tu trochu chybělo. Já, atmosféru příběhu dost oceňuji, to mě nutí číst do tří do rána a číst již přečtené knihy opakovaně.

24.02.2021 4 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Trochu nadsázka. Dvě konkurenční mafie skáčou jak Reacher píská. Hlavně, že je to pořád zábava a dobře se to čte.

21.02.2021 4 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Konec románu byl asi až příliš rozvleklý a zamotaný a neuškodilo by tu pár stránek ubrat, aby příběh dostal větší spád a lépe vygradoval. Autorův literární projev je ale pořád zábavný a čtivý a já si rád počkám na další díl.

20.02.2021 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Nevím, jak to cítí ostatní, ale ani na chvíli nemohu uvěřit nočnímu pátrání dívek. Dívky ve věku deseti a dvanácti let by patrně v noci nešly ani do sklepa, natož ven do chladu a tmy po setmění. Běhat hodiny v noci po kopcích a mít jen baterku, tak to může skončit jen úrazem. Román má snad zajímavou zápletku, ale ostatní je jen běžný průměr. Jazykový projev taky nic moc, takže jen za tři.

19.02.2021 3 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Není to tak čtivé a zábavné jako Percy Jackson a Magnus Chase. Je mi jasné, že jiní čtenáři budou mít třeba opačný názor, ale já se docela nudil a knihu jsem málem odložil a nedočetl. Egyptská božstva snad prominou, ale další díl už číst nebudu.

16.02.2021 3 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Zajímavé a zábavné. Za tři a půl bodu.

07.02.2021 3 z 5

Šídlo v pytli Šídlo v pytli Ondřej Neff

Slabší průměr za dva a půl bodu.

07.02.2021 2 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Od Sněgoňové jsem začal číst „Krev pro rusalku” a nedočetl. Tohle dílko hodnotím ale kladně. Přiznávám však, že to všeobecné nadšení z této série nesdílím a považuji obě knihy pouze za dobrý akční průměr na jedno přečtení.

30.01.2021 3 z 5

Tři srdce, tři lvi Tři srdce, tři lvi Poul Anderson

Zajímavý a dost zábavný příběh.

Den obrů Den obrů Lester Del Rey

Zábavné a čtivé, dávám tři a půl bodu.

29.01.2021 3 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Po zajímavém rozjezdu mě zklamal závěr příběhu.

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

Chtělo to trochu živější jazyk, tohle působí příliš jednoduše. Taky si myslím, že „Cherub” byl o level výše. Jinak celkem průměrný dobrodružný román pro kluky pod patnáct.

Svatá válka Svatá válka Juraj Červenák

Některé situace a slovní výrazy by Garen nepoužil. To snad ale nevadí, jinak dobrý průměr.

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Co na to říct? Neuvěřitelné, pekelně praštěné. Příště si však radši přečtu dalšího „Kotletu”.

27.01.2021 3 z 5

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Tenhle soubor fantasy pohádek a pověstí jsem jako mladík četl několikrát. Nadpřirozené úkazy, démonické lišky v lidské podobě a další tajuplné bytosti, to vše vytváří zcela odlišný svět od toho našeho.

26.01.2021 4 z 5

Fantom radia Fantom radia Joseph Delmont

Brakovou literaturu třicátých let si občas rád vychutnám. Nejznámějším představitelem této éry u nás je patrně autor sci-fi románů Jan Matzal čili J.M.Troska. Fantom radia je podobného ražení jako knihy tohoto autora, ale jen z poloviny. Druhá půle je spíše dívčí románek. Literární kvalitu neřešte a bavte se.

25.01.2021 2 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Popis pátrání nijak zvlášť nezaujme. Spíše průměrný román.

25.01.2021 3 z 5