kokrokr kokrokr komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Větvení času, alternativní světy a hledání milované ženy, to vše tu již bylo. Nejedná se tedy o nic objevného a originálního, jak tu tvrdí celá řada příspěvků. Příběh je však dostatečně dramatický a většinu čtenářů asi pobaví. Já sám knihu hodnotím jako povedený příběh na jedno přečtení, ale špičky žánru jsou někde jinde.

06.11.2020 3 z 5

Před ničím se nezastaví Před ničím se nezastaví Michael Ledwidge

Slušně napsaný dobrodružný thriller o špinavých praktikách agentů tajných služeb a FBI. Příběh ničím nevybočuje z běžné produkce, dobrý průměr.

05.11.2020 3 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Zábavné a čtivé. Dobrý příběh za tři a půl bodu.

05.11.2020 4 z 5

Rančero Rančero Stewart Edward White

Andy po smrti přátel z kmene „Černých noh” odchází do Kalifornie. Ve zdejším španělském prostředí pozná nového přítele, který ho vezme na ranč svého otce. Andy se zamiluje do sestry svého kamaráda, ožení se a založí svůj ranč.

04.11.2020 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Underground byl zajímavější a vtipnější a dostal čtyři body. Za tento jednoduchý dobrodružný příběh nemohu dát více než tři. Dobrý průměr ale nic víc.

04.11.2020 3 z 5

Faraonovo tajemství Faraonovo tajemství Clive Cussler

Neustálé nové honičky pořád dokola přestávají být zábavné. Dávám slabší tři body.

02.11.2020 3 z 5

Srub nad řekou Srub nad řekou František H. Šubert

Naivní a jednoduchý příběh.

02.11.2020 2 z 5

Tábor v měsíčním údolí Tábor v měsíčním údolí František H. Šubert

Jednoduchý a naivní příběh pro chlapce. V předválečné době vzniklo plno kvalitních knih pro mládež, ale tahle kniha mezi ně rozhodně nepatří. Příběhy pana Šubrta mají hodně blízko k braku, pokud jím rovnou nejsou.

02.11.2020 2 z 5

Židovské anekdoty Židovské anekdoty Karel Poláček

Pokud někdo odsuzuje tento druh černého humoru, tak ho nepochopil. Já se tedy rozhodně nepohoršuji nad vtipem o válečném kříži.

31.10.2020 3 z 5

Stopař Gassidy Stopař Gassidy Josef Peterka Hurikán (p)

Skupina šesti chlapců prožívá prázdniny ve srubu v lese a učí se lesní moudrosti. Autor se nejspíše inspiroval u E.T.Setona. Příběh se odehrává v třicátých letech v Posázaví. Slabší průměr.

26.10.2020 2 z 5

Ve stínu půlměsíce Ve stínu půlměsíce Stefan Nikolov Dičev

Slabší tři body.

25.10.2020 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nechápu, jak někdo může tohle dětské žvatlání považovat za kvalitní příběh.

22.10.2020 1 z 5

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

Tři a půl bodu. Výborné.

Muž na balkóně Muž na balkóně Per Wahlöö

Velmi dobré. Tři a půl bodu.

21.10.2020 3 z 5

Tom Sawyer detektivem a jiné povídky Tom Sawyer detektivem a jiné povídky Mark Twain (p)

Za tři a půl bodu.

21.10.2020 3 z 5

Sedmý muž Sedmý muž Max Brand (p)

Slabší průměr.

21.10.2020 3 z 5

Případ rozespalé ženy / Okresní prokurátor kácí les Případ rozespalé ženy / Okresní prokurátor kácí les Erle Stanley Gardner

Lepší průměr. Dávám tři a půl bodu.

Hvízdavý Dan Hvízdavý Dan Milan Mach

Tuhle převyprávěnou verzi románu Maxe Branda jsem četl dříve než originál. Kniha je kratší, hutnější a vše ubíhá rychleji, než v původním příběhu. Max Brand je alias autora F.S. Fausta. Romány tohoto amerického autora u nás vycházely již v třicátých letech. Hvízdavý Dan patří do jeho trilogie „Nezkrotní”.

18.10.2020 4 z 5

Třikrát vražda z posedlosti Třikrát vražda z posedlosti Patricia Highsmith

Autorka píše brilantně, ale já se nerad nimrám v duševních pohnutích a pocitech, takže psychologický ponor do vrahova uvažování není četba dle mého gusta.

18.10.2020 3 z 5

Třikrát superintendent Alleyn Třikrát superintendent Alleyn Ngaio Marsh

Hodnotím jako velmi dobrý průměr za tři a půl bodu.

18.10.2020 3 z 5