kokrokr kokrokr komentáře u knih

Bigglesův křest ohněm Bigglesův křest ohněm William Earl Johns

Bigglesovi začátky u letectva. Opakují se tu některé motivy z Velbloudích stíhaček. Tohle se sice číst dá, ale pořád je to jedna ze slabších knih W. E. Johnse. Dávám dva a půl bodu.

02.10.2020 2 z 5

Kožený prapor Kožený prapor Eduard Fiker

Před mnoha lety vyšel znovu v sešitové edici Karavana. Číst se příběh dal, ale nudil. Dobře se čte „Nejdřív já” a „Stráž na Psí skále”. Knihy „Válka šerifů”, „Bič severozápadu” a „Tříoký jezdec” jsou už slabší průměr, ale číst to ještě jde.

02.10.2020 2 z 5

Případy pana Bábovky Případy pana Bábovky Pavel Hanuš

Parta malých chlapců se seznámí s vyšetřovatelem bezpečnosti a ten jim předestře několik případů k vyšetření. Celkem zajímavé krátké příběhy k vyřešení prostou logickou úvahou.

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Ano, Felix píše trochu jinak, ale i tak je kniha dost dobrá.

Ledová odysea Ledová odysea Alexandr Mironov

Průměrně napsaný příběh o zajímavé události a lidech. On to byl od strany a vlády SSSR v třicátých letech zvláštní nápad poslat obyčejný parník mezi ledová pole Čukotského moře. Skončilo to málem smrtí celé posádky Čeljuskinu na ledové kře. Ti lidé dali v sázku svůj život a letecký most je zachránil v posledních hodinách před katastrofou. Hrdinství Čeljuskinců a polárních letců vláda SSSR bohatě využila k propagandě doma i ve světě. Dle autora knihy za úspěchy při hledání severní mořské cesty může strana, vláda a lid, jednotlivci jen plní jejich zadání.

01.10.2020 3 z 5

Salvator II. Salvator II. Alexandre Dumas, st.

Překombinovaný příběh, slabší průměr. Podruhé už bych knihu nečetl a to mám Dumase opravdu rád.

01.10.2020 3 z 5

Salvator I. Salvator I. Alexandre Dumas, st.

Tohle bylo hodně zamotané a román mě nezaujal.

Tři kroky do tmy Tři kroky do tmy Stanislav Šusta

Tři příběhy, jejichž hlavním hrdinou je mladý Franta Svátek. Průměrné dobrodružné čtení se silným ideologickým zaměřením se odehrává v době okupace a krátce po ní. Je to agitka propagující komunistický odboj a ozbrojené složky nového socialistického státu.

Sever, můj domov Sever, můj domov Walt Morey

Už jako školák jsem rád četl dobrodružné romány z dalekého severu a tenhle k nim patřil. Tři a půl bodu.

Zima v kaňonu Zima v kaňonu Walt Morey

Pěkný dobrodružný příběh pro kluky, který dokáže pobavit i dnes. Tři a půl bodu.

Pozor - laviny! Pozor - laviny! Barbara Bartos-Höppner

Zábavné a dobře se to čte i dnes po letech. Tři a půl bodu.

Briga Tři lilie Briga Tři lilie Olle Mattson

V dětství mě tento příběh hodně bavil.

01.10.2020 4 z 5

Modrý Leopard Modrý Leopard Mirko Pašek

Slabší tři body. Průměrný dobrodružný román pro kluky. Prvně vyšel v edici KOD roku 1961. Knihu jsem našel ve školní knihovně a tehdy bych asi dal čtyři body. Ovšem dnes už tento příběh notně zastaral a zaujme jen pár pamětníků.

Půlnoční fronta Půlnoční fronta David Alan Mack

Dobrodružná fantasy popisující tajný boj hlavního britského čaroděje a jeho žáků proti německým covenům a jejich mistrovi během druhé svět. války. Trochu nudné, jinak průměr.

30.09.2020 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Nemohl jsem se začíst a prokousal se přes dvě třetiny stránek, než mě příběh opravdu začal bavit. Děj je přitom nápaditý a dobrodružný. Patrně mi nesedl autorův slovní projev a zejména začátek knihy mě doslova nudil. Nedávno jsem četl od Merglové fantasy „Prokletá věž” o mladé zlodějce. Je to jednoduchý příběh, ale já se začetl hned. Bennettův suchý styl asi není můj šálek čaje.

27.09.2020 3 z 5

Třikrát Lam a Coolová Třikrát Lam a Coolová Erle Stanley Gardner

Tahle dvojice vyšetřovatelů mě hodně baví. Hádky mezi Donaldem a Bertou jsou příjemným osvěžením jejich pátrání. Je to prima čtení pro milovníky Gardnera.

26.09.2020 4 z 5

Případ toulavé panny Případ toulavé panny Erle Stanley Gardner

Čte se to dobře, lepší průměr a dávám tři a půl bodu.

26.09.2020 3 z 5

Falešný kufr Falešný kufr A. A. Fair (p)

Slabší průměr, číst se ale dá.

Případ šťastných nožek Případ šťastných nožek Erle Stanley Gardner

Jeden ze starších románů o Perrym, ale i tak celkem zábavné. Průměr.

Chata děsu Chata děsu Jan Karel Čemus

Jako kluk jsem se u toho před padesáti lety bavil. Dnes je to opravdu děs.

26.09.2020 1 z 5