kokrokr kokrokr komentáře u knih

Čtvrté pokračování existuje dokonce ve dvou příbězích. Jedno napsal J.Velinský pod názvem „Poslední tajemství Jana T.” a druhé stvořil J.Červinka - Grifin pod názvem „Poselství ze Stínadel”. Obě pokračování pěkně navazují na třetí Foglarův díl a dobře se čtou. Já se bavil u obou.

31.08.2020 4 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Tak tu máme dva čtvrté díly „Rychlých šípů”. Tenhle od Velinského a pak „Poselství ze Stínadel” od Josefa Červinky - Grifina. Obě knihy jsou dobré a skvěle navazují na Foglara. Já se bavil u obou. Jo a Grifin napsal i páté pokračování „Poslední stínadelské tajnosti”.

31.08.2020 3 z 5

Návrat Pobožného střelce Návrat Pobožného střelce Bob Peters (p)

Slabší závěr průměrné trilogie. Rodokapsy „Toronto” a „Pobožný střelec” dostaly tři body. Tomuhle příběhu dávám dva a půl. Ovšem jako kluk jsem byl z románů nadšený a četl je opakovaně.

29.08.2020 2 z 5

Jezdci z Arizony Jezdci z Arizony Bob Hurikán (p)

Asi nejlepší kovbojka Boba Hurikána.

29.08.2020 4 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Velmi působivé a dojemné. Autora sice zajímají Emilovi sportovní úspěchy, ale více se zaměřuje na Zátopkovu osobnost, na jeho charakter a jednání v rámci tehdejší doby.

29.08.2020 4 z 5

Komando plukovníka Brenta Komando plukovníka Brenta František Běhounek

Jednoduchý dobrodružný příběh z druhé svět. války inspirovaný akcemi commandos. Běhounek napsal řadu lepších knih, tahle je naprosto průměrná. Nejedná se o literaturu faktu, jde o vyfabulovaný román pro mládež.

28.08.2020 3 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Další napínavé pokračování. Kira i Taisha dělají problémy. Cesta k pramenům Styx má překvapivé zakončení ve hře i v reálu. Atamanov tlačí na pilu, co bude dál ?

27.08.2020 4 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

Já se začal trochu bavit až v druhé půlce knihy. Hodnotím jako průměr za tři body.

27.08.2020 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Jsem jeden z těch, kteří se u této knihy pokaždé pochechtávají. Je tu velmi vtipně popsán systém vojenského uvažování. Sám jsem v mládí na vojně zažil naprosto absurdní situace a příhody, kterým civilista neporozumí. Románů z vojenského a válečného prostředí jsem přečetl více jak stovku, a tenhle považuji za jeden z nejlepších.

26.08.2020

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Mírně vtipný popis policejního vyšetřování. Děj se trochu táhne, místy nudí a teprve v závěru příběh dostane trochu švih. Průměrná krimi na jedno přečtení.

26.08.2020 3 z 5

Od města k městu Od města k městu Jan Brabec

Velmi příjemné a pohodové čtení o životě artistů. Jednotlivé kapitoly povídkovou formou popisují život rodiny provazochodců a humorné příhody z výcviku cirkusových zvířat. Hlavní postavou je malá dívka, kterou rodiče zaučují v umění chůze po provaze. Kniha je určena zejména mládeži, ale pobaví i dospělé čtenáře.

24.08.2020 4 z 5

Kapitán Kajman Kapitán Kajman Karel May

Jednoduché dobrodružné čtení. Slabší průměr.

23.08.2020 3 z 5

Stopy v divočině Stopy v divočině Ernest Thompson Seton

Příjemné poetické čtení o přírodě a životě divokých zvířat.

23.08.2020 4 z 5

Friday Friday Robert A. Heinlein

Nudné a nezáživné.

23.08.2020 2 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Těžko uvěřitelné a překombinované. Vrah si buduje alibi řečí na půl úst ? No, potěš koště.

21.08.2020 2 z 5

Taranitový triptych Taranitový triptych Leonard Medek

Pěkný tisk, zajímavé příběhy a krásný slovní projev. V druhé povídce dokonce figuruje dobrodruh František Franta, jako jedna z vedlejších postav. Je to všechno hezké, ale Medkův čtyřdílný „Dobrodruh” byl drsnější, napínavější a zábavnější. Pokud jste ovšem gentleman, kterého zajímají nové taranitové technologie, je tento kratochvilný román určen přímo pro vás.

20.08.2020 4 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Proti slovnímu projevu nemám námitek, celkem dobrý průměr. Co ale skřípalo byla dějová linka, která je občas trochu kostrbatá a nelogická. Hlavní hrdina tu také uvažuje jako někdo mnohem starší a zkušenější a vzápětí jedná hloupě a nedospěle. Podobných chyb je v knize více a příběh tak trochu létá ode zdi ke zdi a nepůsobí soudržně. Tohle mohl autor ještě trochu propracovat. Je plno jiných příběhů, které jsou čtivější a literárně lepší.

18.08.2020 3 z 5

Nad Tichým oceánem Nad Tichým oceánem František Flos

Hodně popisné až nudné čtení. Slabší pokračování knihy „Albatros”. F.Flos napsal mnoho zábavnějších románů, ale jeho zastaralý styl třicátých let pobaví jen úzký okruh čtenářů dobrodružné klasiky.

17.08.2020 2 z 5

Albatros Albatros František Flos

Albatros je klasické dobrodružné čtení pro mládež z třicátých let. Román je hodně popisný a dnešní mládež už asi nepobaví. F.Flos se patrně inspiroval u A.Galopina, kterému J.R.Vilímek vydal v roce 1927 román „Aeroplánem kolem světa”.

17.08.2020 3 z 5

Splavná cesta Splavná cesta Jaroslav Danda

Četl jsem několik kovbojek od tohoto autora. Některé jsou výborné, některé průměrné a najde se i dost podprůměrných. Tenhle příběh má zamotaný a nepřehledný děj a je snad jeden z nejslabších.

15.08.2020 1 z 5