kokrokr kokrokr komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Román P, Š, T a K , byl od muže pro muže. Víkend byl od ženy pro ženy. Bylo únavné číst knihu převážně jen o vztazích. Dal jsem to celé, ale příště si radši přečtu krimi nebo sci-fi.

10.07.2020 3 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Běžný průměrný krimi thriller na jedno přečtení. Pár nadávek a trocha nechutných scén, to není nic překvapivého. Na základě zdejších ohlasů, jsem čekal větší tah na branku. Lépe píše třeba Connelly, Olsen, Chandler, Child, McBain a další.

08.07.2020 3 z 5

Strážci Žulového paláce Strážci Žulového paláce Vlastislav Toman

Romány pro kluky čtu rád i ve zralém věku, ale tohle je slabší přepis celkem slušného komiksu z ABC. Plachetnice opsány od Ransomeho a Zrzek je Rychlonožka od Foglara. Mladší ročníky to pobaví patrně více.

08.07.2020 2 z 5

Setkání nad Tuscarorou Setkání nad Tuscarorou Ivan Antonovič Jefremov

Je to podprůměrné. Jefremov sice píše dobře, tady ale většině povídek chybí pořádná pointa. Autor tu jen vychvaluje sovětské lodníky a námořnictvo. Naopak další povídková kniha od Jefremova „7 podivuhodných příběhů“, svou kvalitu má a je zajímavá.

08.07.2020 2 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Autor psát umí a nápad je dobrý. Příběh ale není výjimečný, je spíše nudný. Zajímavý byl pouze začátek a konec románu, uprostřed je jen vata.

07.07.2020 3 z 5

Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Starci na Aljašce aneb Proč bychom se nezmrazili Zdeněk Šmíd

Velmi slabé „Proč“, nic se tu neděje nuda,nuda,nuda.

07.07.2020 2 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

Atamanov posílá Amru na moře a ten tu s piráty zažívá různá dobrodružství. Nebezpečné situace občas vyřeší až podezřele častý příděl šťastných náhod. Příběh je zábavný a rychle ubíhá.

05.07.2020 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

(SPOILER) Já byl znovu na intru, poznal nové kámoše a cítil smutek po smrti Aljašky.

04.07.2020 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Romány F.F. mám rád a tento jsem četl opakovaně. Je to jeden z nejlepších thrillerů, které znám a ta geopolitická linka /Alžír/ je hodně zajímavá. V předešlých komentářích zejména čtenářky fandí placenému zabijákovi, který ochotně vraždí muže i ženy, jen aby mohl odstřelit svůj cíl. Vidět romantického hrdinu v mnohonásobném vrahovi, tak to opravdu nemohu. Jediným správným chlapem v této knize, je nenápadný policista Lebel.

04.07.2020

Game Game Anders de la Motte

Děj dobrý, ale nudně popsán. Takové studené, bez života.

01.07.2020 3 z 5

Skinnerova stopa Skinnerova stopa Quintin Jardine

Popis policejního pátrání po aktérech drogové sítě. Lepší průměr.

30.06.2020 3 z 5

Zázračný lukostřelec, Čekání na Romana Zázračný lukostřelec, Čekání na Romana Miroslav Slach

Dvě novely ze středověku. Dobrodružné a vtipné oddechové čtení.

28.06.2020 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tohle už zavání grafomanií. Zatím nejdelší a nejnudnější Cormoran Strike. Autorčiny postřehy jsou zajímavé a zábavné, ale je tu příliš nadbytečných informací nesouvisejících s případem. Příběh pro přemíru slov ztrácí tempo a švih. Chce to proškrtat tak polovinu stránek. Rowlingová je však příliš tvrdohlavá a na délku knih si nedá sáhnout. Jako začínající autorku ji nakladatel dokázal uhlídat jen u prvních tří dílů Harryho. Bohužel s globální slávou nabobtnalo její ego i knihy.

28.06.2020 3 z 5

Já už nikdy nikoho nezastřelím Já už nikdy nikoho nezastřelím Jaroslav Danda

Demobilizovaný speciál a sniper , drsný chlapík McGuire se usadí ve starém srubu v čisté přírodě. Živí se sběrem a sušením bylin a trochu loví. Zamiluje se do dívky, zvítězí v dostizích a dá na frak několika gaunerům. Klasický western v moderním hávu. Jeden z nejzajímavějších Rodokapsů profesora Dandy.

23.06.2020 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

V mládí jsem četl tento román několikrát a nedošlo mi to. Ve zralém věku mě zaujal popis chlapců. Pavel je svalnatý s vypracovaným tělem a Ludva má štíhlou drobnější postavu a je velmi citlivý. Vztah mezi chlapci takřka intimní. Starší Pavel po jejich rozchodu vysloveně žárlí. Jestlipak si tu autor nekompenzoval nějaký podobný vztah. Foglar ve svých románech často popisuje sportem utužená chlapecká těla jako ideál mladého muže. Již romualda zde naznačila, že je možné spekulovat o autorově orientaci. Možná dokázal tak krásně romanticky psát právě proto.

21.06.2020

Nugget Camp Nugget Camp Benjamin Boeters (p)

Otec a syn, přístavní dělníci ze San Francisca se spolu s námořníkem bez práce věnují přepravě zboží ve vnitrozemí. Chtějí doplnit zásoby u J.Suttera právě v počátcích Zlaté horečky v Kalifornii. Naberou zásoby a vydají se za zlatem. Příjemné oddechové čtení psané pěkným hovorovým jazykem. Autor píše Rodokapsy pod pseudonymy a napsal jich desítky. Je to český vysokoškolský profesor a první román mu vyšel již koncem třicátých let.

20.06.2020 3 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

(SPOILER) Timothy se stará o invalidní sestru Valerii. Při autonehodě přišli o život jejich rodiče a Valerie přišla o nohy. Mladík prodal byt, aby mohl zaplatit výdaje za sestřinu léčbu a našel pro oba levný podnájem ve velmi pochybné čtvrti. Potřebuje další peníze a přijímá práci u korporace provozující virtuální hru ,,Svět bez hranic".
Je zaměstnán jako tester herních scénářů a byla mu přidělena postava goblina bylinkáře. Ve hře začíná útěkem z podpalubí galéry, dosáhne pobřeží a v hlubokém lese najde starý srub. Poblíž srubu je lidská a gobliní osada. Timothy ve hře spolupracuje s Valerií hrající za nymfu. Oba sourozenci levelují své postavy a postupně získávají další spolupracovníky. Autor se hodně věnuje postupům při zvyšování úrovně goblina bylinkáře a to může část čtenářů odrazovat. Jedná se o první knihu ze čtyřdílné série.
Atamanov píše LitRPG a má za sebou sci-fi sérii obránce perimetru. Tady se pustil do fantasy a v obou případech si vede výborně.

13.06.2020 4 z 5

Dlouhá puška Dlouhá puška Stewart Edward White

Začátek románu popisuje vznik dlouhé kentucké ručnice. První vyrobí puškař Farrell a na závodech ve střelbě ji předvede Daniel Boone. Plukovník Boone později pušku věnuje svému příteli Burnettovi. Po hádce s nevlastním otcem, odchází mladý Andrew Burnett na západ. Před odchodem mu babička předá dědovu kentuckou pušku a trochu peněz. Puška má kovový štítek, na kterém je vyryto jméno prvního majitele ,,Boone".
Na cestách Andy potká zkušeného zálesáka. Horal Joe Crane předává Andymu své znalosti a vezme ho s partou kamarádů do indiánských krajů na lov kožešin. Celou skupinu zajme kmen Černých noh. Zálesáci prokáží kmeni službu v boji s Assiniboiny a jsou volní.

10.06.2020 4 z 5

Král bez království Král bez království Tomáš Dušek

Dobrodružnou fantasy mám rád, ale kniha mě z nějakého důvodu moc nebavila.

04.06.2020 3 z 5

Fext Fext Václav Semerád

Docela mě to zaujalo, zajímavý příběh.

03.06.2020 4 z 5