kolacky kolacky komentáře u knih

Prázdniny s babou Jagou Prázdniny s babou Jagou Eduard Nikolajevič Uspenskij

Kupodivu dost dobré počtení i pro důchodkyni! Babušku Jagušku!

15.09.2023 5 z 5

Zločin v Holandsku Zločin v Holandsku Georges Simenon

Jak by řekla Carrollova Alenka - Jsou to všechno hrozně nepříjemní lidé...
Ale Maigret jim to nespolkl.

15.09.2023 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Zapletené propletené, do toho klasicky trapná realityšou, Annino "zmrtvýchvstání", chystání svatby, moc dobře se to četlo. Ve výsledku mi vraha/ů bylo docela líto. Ehm komisařovo vzplanutí dopadlo, jak jsem čekala. Je to trouba ve všech směrech.

14.09.2023 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Jak jedna sobecká mrcha zničila spoustu životů... Kde se v takových lidech bere ta jistota, že jen oni vědí všechno nejlíp a jedině jejich názor je ten správný?

13.09.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

(SPOILER) Dobře napsané. To s kostní dření mi taky nedošlo, proto to bylo tak zamotané. Tady je vidět, jak to podvodné léčení zničilo spoustu životů. Nejen dívky ,ale i jejich rodiče.
Mně ani nevadí, že se Erika plácá v těhotenství, je to prostě život. Zato mi vadí ta poddajnost její sestry, tam to určitě dopadne špatně.

13.09.2023 4 z 5

Komtur Komtur Petr S. Pixy (p)

Perfektní knížka. Co podvodníček, to pomilováníhodná postava, každá jiná, každá svoje. Mazaní protivníci, hnusný padouch. Překrásné pasáže o Praze. Tak trošilinku mi to připomínalo Sedmikostelí pana Urbana, tou pražskou atmosférou.

"Tak když má někdo v hlavě encyklopedii, je to úplně jasný," řekl užaslý Eda. " Ovšem jak všechny tyhle věci víš, to nikdy nepochopím."
"Zkusils někdy číst?" mrknul na něj Myška. " Tomu se říká základní vzdělání, kamaráde."
Tuhle debatu měli na stole každou chvíli. To, co Myška považoval za základní vzdělání, obnášelo nejmíň polovinu národní knihovny.

11.09.2023 5 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Ne právě klasický Durrell - snad až na titulní povídku, ale čtení na nedělní odpoledne jak dělané.

10.09.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Nervy nervíčky! Ale já jsem si to myslela, to o Jenny... naštěstí.
Vypadá to, že máte, přátelé, pravdu, ukazuje se nám tady nová slibná série!

08.09.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Už na čtyřicáté straně mi bylo jasné, po kom pachatel ve skutečnosti jde. To mi nebránilo prožít si ty nervy, než Josie a spol. odhalili všechny souvislosti. Zase hodně dobrý příběh.

07.09.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Hodně zvláštní prostředí v ústí Mississippi... Mokřady, Cajunové, čtení z karet, Letní děti a jejich tajemné schopnosti a stará tragédie, která všechny poznamenala. Co všechno bude muset Grey prožít, aby odhalila všechna hrozná tajemství? Co skrývala její "dvojička" Elora natolik strašného, že se ztratila beze stopy? Co zatajují ostatní osiřelé Letní děti?
Silné a dost smutné čtení.

07.09.2023 4 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Zase výborné čtení. Leo se pěkně nadře, než dojde ke správným závěrům, Julia si konečně udělá čas na dcerušku a Augustin za vydatné Aniny pomoci kope, vykopává a zakopává hroby, až se z něj kouří... Série se pěkně rozjíždí a těším se na další díl.

04.09.2023 5 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Paní Grangerová je výborná spisovatelka, mám načtenou její první, druhou a teď i třetí sérii. Tady mě jenom naštvalo východisko, které zbylo pro Jane. Mizerná doba...

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Nečekaný pachatel... I když nějaké náznaky byly, to si čtenář uvědomí až posléze. Taková nenávist je vždycky zhoubná, bohužel i pro nevinné kolemjdoucí. Ale konec dobrý, všechno dobré. Teď aby se dočkal i Nate.

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

(SPOILER) Pěkně vymyšlený příběh a vážně horror, ne jenom slíbený a pak čajíček. Pomalu plyne, pomalu se sbíhají indicie... a pak prásk a všechno je jinak! Elspeth jsem moc držela palce a jsem ráda, že ne nadarmo.

03.09.2023 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Moc povedené pokračování. "Postpubertální" smrtky a jejich vztahové problémy a průšvihy a traumata... Myslím, že další příběh bude o Tesse. Už se těším.

01.09.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Taky jsem tak nějak tušila, jak to s Charliem vlastně bylo, ale čtení to je pořád vynikající.
A knížka obsahuje mapu! :-)

30.08.2023 5 z 5

Penzion U lvice Penzion U lvice Ditta Kůtová

Laskavé čtení o rodině, přátelství a snech.

29.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Nečekaný konec trilogie.
Ale koneckonců... pokud to tak Lauře vyhovuje, proč ne.

29.08.2023 4 z 5

Tajemství nefritového fénixe Tajemství nefritového fénixe Frédéric Lenormand

(SPOILER) Břitká ironie jazyka mě zase potěšila. Vládní tajemství bylo zachráněno, padouši byli tak nějak potrestáni, sympatický kapitán přežil a důležitější, přežil i soudce Ti, Ma Žung i paní Lin, i když se jí v kapse kudla často otvírala... :-)

28.08.2023 4 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Jeden z lepších příběhů. Dobře zpracované dobové reálie, jak už to pan Vondruška umí.

27.08.2023 4 z 5