kolacky kolacky komentáře u knih

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Hrozné číst o těch hajz.ch, kteří si troufají na své manželky a děti. A ještě horší je, když zůstanou nepotrestaní.
Jinak jsem strašně moc držela palce Anně. Jedna rána osudu za ranou... Ještě že má Eriku a Dana.

25.09.2023 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Podvod tak ohavný, že se nedá ani věřit. Možná je lepší, že se Elsy nedožila vysvětlení. Erice a jejímu bratrovi přeju hodně štěstí.

23.09.2023 4 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Dva sympatičtí vyšetřovatelé, každý se svým trápením, a spousta lidiček z anglické vesnice. Jedna vražda a několik podezřelých. Moc pěkné čtení. Těším se na další příběhy!

22.09.2023 5 z 5

Připraven na lásku Připraven na lásku Debbie Macomber

Příjemné počtení na odpoledne...

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Pokaždé mě taknějak překvapí, že je to "o duchách", tahle série. Pokaždé na to zapomenu...

Případ vznešeného prstenu Případ vznešeného prstenu Jiří Marold

"Zamlada" se mi to hodně líbilo - tedy v době, kdy to vyšlo.

Start do neznáma Start do neznáma Jiří Marold

Dost mě pobavila kategorizace - ti hodní byli urostlí, stateční a milí, ti pacholci byli hnusní do povahy i do vzhledu... Njn. Propaganda. Ale jinak se to nečetlo špatně.

Prázdniny s babou Jagou Prázdniny s babou Jagou Eduard Nikolajevič Uspenskij

Kupodivu dost dobré počtení i pro důchodkyni! Babušku Jagušku!

15.09.2023 5 z 5

Zločin v Holandsku Zločin v Holandsku Georges Simenon

Jak by řekla Carrollova Alenka - Jsou to všechno hrozně nepříjemní lidé...
Ale Maigret jim to nespolkl.

15.09.2023 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Zapletené propletené, do toho klasicky trapná realityšou, Annino "zmrtvýchvstání", chystání svatby, moc dobře se to četlo. Ve výsledku mi vraha/ů bylo docela líto. Ehm komisařovo vzplanutí dopadlo, jak jsem čekala. Je to trouba ve všech směrech.

14.09.2023 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Jak jedna sobecká mrcha zničila spoustu životů... Kde se v takových lidech bere ta jistota, že jen oni vědí všechno nejlíp a jedině jejich názor je ten správný?

13.09.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

(SPOILER) Dobře napsané. To s kostní dření mi taky nedošlo, proto to bylo tak zamotané. Tady je vidět, jak to podvodné léčení zničilo spoustu životů. Nejen dívky ,ale i jejich rodiče.
Mně ani nevadí, že se Erika plácá v těhotenství, je to prostě život. Zato mi vadí ta poddajnost její sestry, tam to určitě dopadne špatně.

13.09.2023 4 z 5

Komtur Komtur Petr S. Pixy (p)

Perfektní knížka. Co podvodníček, to pomilováníhodná postava, každá jiná, každá svoje. Mazaní protivníci, hnusný padouch. Překrásné pasáže o Praze. Tak trošilinku mi to připomínalo Sedmikostelí pana Urbana, tou pražskou atmosférou.

"Tak když má někdo v hlavě encyklopedii, je to úplně jasný," řekl užaslý Eda. " Ovšem jak všechny tyhle věci víš, to nikdy nepochopím."
"Zkusils někdy číst?" mrknul na něj Myška. " Tomu se říká základní vzdělání, kamaráde."
Tuhle debatu měli na stole každou chvíli. To, co Myška považoval za základní vzdělání, obnášelo nejmíň polovinu národní knihovny.

11.09.2023 5 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Ne právě klasický Durrell - snad až na titulní povídku, ale čtení na nedělní odpoledne jak dělané.

10.09.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Nervy nervíčky! Ale já jsem si to myslela, to o Jenny... naštěstí.
Vypadá to, že máte, přátelé, pravdu, ukazuje se nám tady nová slibná série!

08.09.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Už na čtyřicáté straně mi bylo jasné, po kom pachatel ve skutečnosti jde. To mi nebránilo prožít si ty nervy, než Josie a spol. odhalili všechny souvislosti. Zase hodně dobrý příběh.

07.09.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Hodně zvláštní prostředí v ústí Mississippi... Mokřady, Cajunové, čtení z karet, Letní děti a jejich tajemné schopnosti a stará tragédie, která všechny poznamenala. Co všechno bude muset Grey prožít, aby odhalila všechna hrozná tajemství? Co skrývala její "dvojička" Elora natolik strašného, že se ztratila beze stopy? Co zatajují ostatní osiřelé Letní děti?
Silné a dost smutné čtení.

07.09.2023 4 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Zase výborné čtení. Leo se pěkně nadře, než dojde ke správným závěrům, Julia si konečně udělá čas na dcerušku a Augustin za vydatné Aniny pomoci kope, vykopává a zakopává hroby, až se z něj kouří... Série se pěkně rozjíždí a těším se na další díl.

04.09.2023 5 z 5

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Paní Grangerová je výborná spisovatelka, mám načtenou její první, druhou a teď i třetí sérii. Tady mě jenom naštvalo východisko, které zbylo pro Jane. Mizerná doba...

03.09.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Nečekaný pachatel... I když nějaké náznaky byly, to si čtenář uvědomí až posléze. Taková nenávist je vždycky zhoubná, bohužel i pro nevinné kolemjdoucí. Ale konec dobrý, všechno dobré. Teď aby se dočkal i Nate.

03.09.2023 5 z 5