kolacky kolacky komentáře u knih

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

To byla ale divná knížka. Ani milostný propletenec, ani thriller, takový divný mix obojího, a k tomu holka, která si sice prošla peklem, ale stejně byla divná. A divní byli i její milenci a nejdivnější ten pokus o Kingovo psychonapětí.

27.08.2022 3 z 5

Zmizení hradu Karlštejna Zmizení hradu Karlštejna Čeněk Pražák

Když člověk přijme to prazvláštní podání textu, musí uznat, že knížka má něco do sebe. Od první "pohádky" ve stylu Žlutého Roberta přes druhý příběh s trpaslíky a čarodějem až po třetí nepohádku plnou symbolů.
Zajímavá trojka snad detektivů, snad vymítačů nebo krásně zarputilých vlastenců, oslovujících se "příteli" jako Holmes a Watson.

25.08.2022 4 z 5

Zločin v Antarktidě Zločin v Antarktidě Hammond Innes

Hodně dobře napsané a souhlasím se spolukomentujícími, je to dobrodružný příběh. Líbilo.

25.08.2022 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pro změnu depresivní kniha... Ano, krajina pěkně popsaná. Jako dokumentární přírodopisný film na ČT2 by to bylo úžasné.

23.08.2022 3 z 5

Mezi ďáblem a mořem Mezi ďáblem a mořem Maria Adolfsson

Opět skvělé čtení! A díky Boby17 - bála jsem se, aby z Doggerlandu nebyla jenom trilogie. Těším se na další díly!!!

23.08.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Jó, romantika... Člověk ji čas od času potřebuje.

19.08.2022 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Dost depresivní a na mě až moc "severské", čti divně drsné.

18.08.2022 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jasně, američtí puberťáci. Ale jinak celkem roztomilé vánoční příběhy, k oddechu a té vánoční náladě.

15.08.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Tohle byla super jízda! Výborně vymyšlený příběh, zajímavá a sympatická Artemisia, skvělé další postavy, kladné, záporné i problematické, v čele s TÍM přízrakem. Možná ještě lepší knížka než Thornovi...

P.S. Už se těším na další díl!

14.08.2022 5 z 5

Garfield jde do ráje Garfield jde do ráje Jim Davis

Mňau... Lízo, neohlížej se, jde jarní skřítek!!!

13.08.2022 5 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Nečekaně dospělé a příjemné vyřešení Leniných záležitostí. Určitě doporučuju!

13.08.2022 5 z 5

Neobjevené památky Neobjevené památky Petr Dvořáček

Ano, chybička se vloudila (ty východočeské Nové Hrady), ale jinak dává knížka dobrý návod, kudy kam. A neobjevené... Na třetině památek jsme byli a na tu další - minimálně - se chystáme.

07.08.2022 5 z 5

Malý a velký Mefisto Malý a velký Mefisto Fan Vavřincová (p)

I když se neví, kdo je autorem, na Fan Vavřincovou by ten text náramně seděl!

07.08.2022 4 z 5

Zkuste to s motýly Zkuste to s motýly Fan Vavřincová (p)

Dobrá oddechovka, ale Rodinka je přece jen jiný level...

07.08.2022 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Tak trochu zmatení v datování, ale jinak - opět perfektní příběh a nečekané rozuzlení. Skvělá kniha.

06.08.2022 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Fantastické a naprosto vynikající! Sarah je jednička ve vymýšlení úžasných příběhů, událostí a postav. Jednička s hvězdičkou!
Replika autora, na jehož jméno si teď nevzpomenu: "Když se na začátku knihy objeví puška nad krbem, musí se z ní během děje aspoň jednou vystřelit."
Šestkrát, že...

P.S. Pevně doufám, že Bryce nakonec dostane možnost nakopat Rigela do jeho božského zadku!

05.08.2022 5 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Peter Tremayne (p)

Takovou přísahu si Nejvyšší král může strčit za klobouk. Fidelmu to trhá na kusy a Eadulf je nešťastný. Ale na všechno se přijde a všichni si (relativně) oddechnou.

01.08.2022 4 z 5

Slepá důvěra Slepá důvěra Kay Hooper

(SPOILER) Tak trochu jsem doufala, že přežijou obě sestry. Jinak klasická bishopovina téměř bez Bishopa...

31.07.2022 4 z 5

Čarodějka a zlatý elixír Čarodějka a zlatý elixír Petra Kubašková

Skvělé zakončení příběhů malostranských čarodějek.
I když... kdoví? Ony si tam nahoře nad Prahou žijou a pomalu spřádají další děje, zázraky a divy všedních dnů...

30.07.2022 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Milé překvapení. Autorka se probírá životem netypického děvčete s humorem a vtipnými postřehy, od raného dětství až k téměř moudré dospělosti. Líbilo.

30.07.2022 4 z 5