kolacky kolacky komentáře u knih

Žil jsem na Čukotce Žil jsem na Čukotce Tichon Zacharovič Sjomuškin

Tady jsem se prvně dočetla o sněžné slepotě. Chce to provrtat kus kůry špičkou nože a uvázat si "brýle" přes oči...

21.03.2021 4 z 5

Alitět odchází do hor  - II.díl Alitět odchází do hor - II.díl Tichon Zacharovič Sjomuškin

Za velmi ranného mládí se to číst dalo...
Hlavně že to s milenci dobře dopadlo.

21.03.2021 3 z 5

Alitět odchází do hor - I.díl Alitět odchází do hor - I.díl Tichon Zacharovič Sjomuškin

Když je člověku v roce 1966 devět a je odkázaný na dědovu knihovnu, i tohle se dá číst jako dobrodružství.
Tenkrát jsem vnímala spíš tu exotickou romantiku. Dívka Tygrena měla ráda mládence Aje, ale rodiče ji vnutili bohatému Alitětovi a Aje byl myslím vyhnán. Tygrena si ale našla tzv. nevtuma (toho, s kým chtěla mít dítě), což byl lovec Vaamčo, a chlapečka pojmenovala Ajvam - jak nakonec sama vysvětlila Ajemu (který se vítězně vrátil s "rudými" posilami), "měl se narodit z Aje, ale narodil se z Vaamčo". Mazaná holka.

21.03.2021 3 z 5

Azurová step Azurová step Michail Alexandrovič Šolochov

Chvílemi neuvěřitelné, ale autor zřejmě čerpal z vlastních zkušeností.

21.03.2021 4 z 5

Vražda Václava knížete českého Vražda Václava knížete českého Miroslav Ivanov

Moc dobrý způsob, jak trávit důchod... Četla jsem kdysi, ke knížce jsem se vrátila v rámci Výzvy a pořád je to pěkné počtení.

19.03.2021 5 z 5

Urážky na cti Urážky na cti Josef Skružný

Nepadáte smíchy, ale po celou dobu čtení se lehce uculujete. Příjemné na odpolední siestu.

19.03.2021 5 z 5

Paranormální jevy Paranormální jevy Brian Haughton

Pěkně udělané, ale představovala jsem si něco trochu jiného.

19.03.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nečekaně osvěžující! Myslela jsem, že to bude něco jako obyčejná romantická záležitost, ale čekalo mě velice milé překvapení.

17.03.2021 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Deon Meyer

Na Daniela/Tobelu jsem si vzpomněla, když myslel na chlapečka. Pamatuju si to, už ale nevím, ve kterém dílu. Proto jsem mu fandila ostošest. Bennymu a kámošům taky, samozřejmě.

16.03.2021 5 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Hm... Prašina se mi líbila, taková záhadnější a nebezpečnější Stínadla. Škoda, že je konec.

15.03.2021 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Kate mám ráda, je chytrá i citlivá a dokáže to zkombinovat.

15.03.2021 5 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Fuj, to bylo horrorové! A skvěle vymyšlené - a české!!!

14.03.2021 4 z 5

Hloubka Hloubka Eduard Fiker

No páni... co si o tomhle myslet?
Něco jako Dům o tisíci patrech z jiného úhlu...

13.03.2021 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Trochu zmatené, ale celkem slušně vymyšlené.

12.03.2021 4 z 5

Juraj Jánošík® a parní templ Juraj Jánošík® a parní templ Svetozár Olovrant

Výborné počtení. Jurajové a spol. jsou neodolatelná parta. A ilustrace pana Podprockého velice příjemně evokují tvorbu Mistra Káji Saudka.

Dobrodružství v muminím údolí Dobrodružství v muminím údolí Amanda Li

Pěkně v duchu Tove... A vydařené ilustrace, moc se mi líbí.

Pán stínů Pán stínů Eduard Fiker

S těmi SPOILER dvojníky drobet překombinované, ale nenapodobitelný styl je prostě úžasný.

11.03.2021 4 z 5

Světlo z pekla Světlo z pekla Eduard Fiker

Na rozdíl od kolegy bertranda styl pana Fikera miluju. A sérii o konfliktu T.B.Corna s Tedem Brentem obzvlášť. Takové starosvětské, téměř klasicky anglické... četba mého mládí.

Ochránce nebohých Ochránce nebohých Eduard Fiker

"Tento nápad je tak špatný, Hogathe," odvětil T.B. Corn, "že jsem ho dostal sám."
------------
"Pozoruji, že jsem vzal ssebou strašidlo místo podinspektora, Hogathe. Hodil byste se dobře o půlnoci na křižovatku."
"Jsou křižovatky, kde je strašidlo na místě," odpovídal Hogath.

11.03.2021

Tesáky Tesáky Sarah Andersen