kolacky kolacky komentáře u knih

Mrazivý dech starých časů Mrazivý dech starých časů Stanislav Brabec

Pomalé vyprávění pověstí v textu je zajímavé a mně nevadí. Hlavního padoucha jsem tedy objevila brzy, ale stejně jsem si čtení užila.

10.04.2024 4 z 5

Prokletí z mlh Prokletí z mlh Stanislav Brabec

Taky jsem Vítka z Březnice objevila náhodou. Je to dobré čtení, napínavé a tak trochu nadpřirozené... A málo hodnocení je tady proto, protože knihy téhle série nejsou naprosto k sehnání. Ani fyzické, ani elektronické. Mám kamaráda, který je v tomhle super jednička, a sehnal "jenom" první, druhý a čtvrtý díl.

10.04.2024 5 z 5

Na úteku Na úteku Fred Vargas (p)

Třetí díl se mi líbil ještě víc než ty dva předchozí. Evangelisti a jejich starší kolegové a přátelé, včetně staré Marthe, byli skvělí, jak se bili o pravdu a za mladého Clémenta. A zase jsem si početla ve slovenštině, docela mi to chybí.

08.04.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Opět jsem se skvěle bavila. Dala jsem postupně celou sérii, je to jiné než film, který je spíš "na motivy". Pavel Liška rozhodně - a bohužel - nevypadá jako pan Spock... Ale obojí, knížky i film, jsou příjemně oddechové.

07.04.2024 5 z 5

O kousek dál napravo O kousek dál napravo Fred Vargas (p)

Zajímavé čtení... Louis Ludwig byl správně potřeštěný a jeho ropušák mu dodával šmrnc. Kluci evangelisté nezklamali, byli pořád příjemně moudře nedokonalí. Zápletka kriminální byla zašmodrchaná a vyřešila se moc narychlo, ale vyřešila. Jenom nechápu titul - proč O kousek dál napravo? Ani přešlápnutí nepomohlo.

07.04.2024 4 z 5

Tři evangelisti Tři evangelisti Fred Vargas (p)

Tak trochu jiné než Adamsberg, ale dobře se to četlo. Jsem zvědavá na další příběh.

05.04.2024 4 z 5

Písařovo pole Písařovo pole Martin Nesměrák

Řekla bych, že první díl bude Z kamene a vápna, druhý tady Písařovo pole a pak Na zemské stezce, tam je Odo už tedy dospělý a "na stezce". A další díly, jak jdou po sobě.

(Vezměte si pana Vondrušku, ten mastí knížky chronologie nechronologie, co mi dá pokaždé práce zařadit novou knížku do série...)

04.04.2024 5 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Další vynikající Eva Dallasová. Miluju ji, Peabodyovou, Roarka a Mavis a všechny poldy kolem. Tentokrát to po bylo obzvlášť ohavné, Tetička a její "podnikání". Naštěstí to Eva vzala za správný konec. Mimochodem, že Luna udělá to, co udělala, mi bylo ihned jasné. A dobře tak.

Pomsta mrtvého kněze Pomsta mrtvého kněze Martina Novotná

Líbilo. Paní Novotná umí. Tadeáš z Příhraz je z masa a kostí, není neomylný a umí to přiznat, přemýšlí a nejde hlava nehlava. Příběh je zamotaný a ten konec... Nechte se překvapit.

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Zase trochu víc politiky. Ale jinak čtivé. Líbili se mi Matocha a Annalena. A pro změnu zmatek v pražských purkrabích a posloupnosti Oldřichových případů, ale na to už jsme si u p. Vondrušky tak nějak zvykli...

04.04.2024 4 z 5

Písařovo pole Písařovo pole Martin Nesměrák

Zase vynikající příběh. Hrdiny jsou tentokrát starý písař Uppo a Kuno, Sigibertův přítel. Odhalí spiknutí a zachrání čerstvě dostavěný hrad před zlosyny. A knížka je podle mě druhá v pořadí, tady jsou Sigibertovi kluci Odo a Benno ještě malí.

31.03.2024 5 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Kdo nemá dost toho, co má, nemá nakonec nic...

30.03.2024 4 z 5

Výzva '24, loňská dovolená. Jó, v Plzni je hezky, náměstí, kostel, synagogy, ZOO, Smetanovy sady, pivovar, procházka podle Radbuzy k soutoku... A pár zámků nedaleko.

30.03.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

(SPOILER) Vynikající čtení. Líbilo se mi ještě víc než první dvě. Tak ještě zbývá dokončit ten Emin problém... Aby se cítila v bezpečí.

29.03.2024 5 z 5

Hraběnka z Havraní tvrze Hraběnka z Havraní tvrze Carol Townend

Na harlekýnku to ušlo.

28.03.2024 3 z 5

Smrtící geny Smrtící geny Val McDermid

Mně se to docela líbilo. Trochu vtipné, trochu napínavé, trochu na hlavu, protože jsem nečetla předchozí díly a občas jsem plavala v narážkách. Ale Kate se mi zdála docela fajn.

27.03.2024 4 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Tak hnusnou knížku jsem dlouho nečetla. Je fakt, že všechny detaily byly promyšlené, ale nechutné a sadistické. Nic pro mě.

26.03.2024 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Znovu přečtené, pouštím se do celé série a doplním k ní Encyklopedii. Je moc pěkně udělaná.

11.03.2024

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

(SPOILER) Hezké povídání o chlebu a jeho přípravě a pečení. Sophie tápala, Florián taky, o Else nemluvím, ta se přímo propadala. Skvělá byla Anouk/Marie. A zase se mi potvrdilo, že gayové jsou nejlepšími kamarády žen.

11.03.2024 4 z 5

Prázdné úsměvy Prázdné úsměvy Katherine Arden

(SPOILER) Za mě a Stephena Kinga fuj klaunům! Dobře napsaný poslední příběh o naší známé partě, nečekaně doplněné o Phila. Konečně se přátelé zbavili té prapodivné entity, která jim tak dlouho působila noční můry, ale za cenu děsuplné coulrofobie - fobie z klaunů. Mám stejný problém, proto děti naprosto chápu.

11.03.2024 5 z 5