Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Fantastické čtení a konečné šokující rozuzlení jako vždycky. Agatha mně nikdy neomrzí a její dílo mohu číst pořád a pořád. Je tu pro mně,kdykoliv potřebuji povzbudit a vždy mně pohladí po mé lačné čtenářské duši. Za mně opravdu knižní mňamka. A film taky stojí za to.Ale tam se některé postavy chovají jako blbci.

06.12.2020 5 z 5

Diogenés v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější Diogenés v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Vtipně a jednoduše popsané příběhy a nejznámější světové pověsti tak, aby i nejmenší čtenáři porozuměli dějinným souvislostem. Líbily se mi kresby a vlastní forma vyprávění. Kniha mně nadchla a velice ráda jsem ji četla. Spousta věcí jsem se dozvěděla a měla jsem štěstí, protože některé příběhy bych opravdu v jejich původní dospělácké psané verzi číst ani nechtěla. Tohle bylo příjemné uvolnění a nenásilné proniknutí do skrytých tajemství dávnověku.

05.12.2020 5 z 5

Můj Míša Můj Míša Zinaida Alexandrovová (p)

Tuto knihu střežím jako oko v hlavě. Je to můj malý dětský poklad. Moc jsem Míšu milovala a ty nádherné kresby jsou prostě nezapomenutelné. Nádherná ukázka, že dětská kniha může být úplně obyčejná a přesto mít stále svoji cenu. A kouzlo neztratit ani po létech. Vždyť malé děti jsou všechny stejné a tyto srozumitelné kresby a básničky jsou pro ně mnohokráte lepší, než soudobé mazanice a nesmyslné texty.

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Tak pohádky tisíce a jedné noci pro mně bylo něco úžasného, nepopsatelného. To kouzlo Orientu, nevím, jak to popsat. Ten pocit při čtení tohoto díla byl neopakovatelný. Za mně opravdu nádhera a dětská fantazie přenesená do říše snů. Ta chuť něco z toho prožít...............Krása.

05.12.2020 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Nádhera a velká pecka. Nic víc nemohu dodat. Protože vše bylo již napsané.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Povinná četba, která na mně mile zapůsobila. Spolužáci se ošklíbali, ale mně to nevadilo. Pak byli rádi, když si ode mně mohli do čtenářského deníku leccos opsat.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Přečteno v rámci povinné četby na střední škole. Nebylo to špatné čtení, Čapka mám ráda.

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Pohádky jsou moje slabost, hlavně ty české. Ty měli a mají u mně vždy čestné místo.

Utopená Sally Utopená Sally Andrew Hall

Tady mi bylo hrdinky a jejího pejska líto. Hodně citlivě popsaný děj, moc se mi to líbilo. Hrdinka vše popisuje jemně, citlivě že mně příběh fakt chytnul za srdce. Dobře to dopadlo.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

K. Havlíčka B. mám ráda a vždycky jsem jeho knihy s radostí přečetla.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Při čtení této knihy jsem se bála, jak snad nikdy u žádné knihy od Kinga. Působila na mně tak nějak sugestivně. Ale četla se pěkně, román na úrovni a můj favorit.

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Mám ráda jak knižní tak i filmovou verzi. Velice pěkně napsaný příběh, pečlivé vykreslení postav a jejich povah a to nejlepší rozuzlení opět nakonec.

Císařovy nové šaty Císařovy nové šaty Hans Christian Andersen

Nadčasová pohádka, která je pravdivá v každé době. Lidé jsou stejní. Ti se nemění ani časem, ani stoletími. A nevinná dětská čistá dušička, odhalila to, co mělo býti "skryto".

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Skvělý výlet raketou na Měsíc. Další dobrodružství Neználka a Buchtíka na planetě, kde je vše jinak, než byli doposud zvyklí. Svět,kde není nic zadarmo a lidé se dělí na bohaté a chudé, není spravedlnost a za vše se platí.

Kytice / České pohádky Kytice / České pohádky Karel Jaromír Erben

Erbenova Kytice a jeho pohádky je za mně to nejlepší z české literatury. Kytice s nádechem lehkého hororu, dodá při čtení příjemné mrazení v zádech. A pohádky? Netřeba představovat. Za mně český literární poklad.

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Psohlavce jsem četla někdy v 5 třídě a to je už hodně let. Tenkrát kniha na mně tak silně zapůsobila, že jsem s rodiči musela navštívit Chodsko a prohlédnout si vše co se Chodů týkalo. Za mně výborná kniha a čtení, ale dle mého názoru, není pro každého. Ale já jsem starý nostalgik, takže asi tak.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Klasika, která má své nadšené čtenáře. Já mezi ně nepatřím. Za mě těžkopádné a s bídou přečteno v rámci povinné četby.

09.06.2023 2 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Za mně perfektní. Kniha se pěkně četla, měla spád a hlavně jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. A ono dopadlo............. Hltala jsem každou stránku a čekala, co bude dál. Filmové zpracování je také na jedničku. Oboje se povedlo. Zažít na vlastní kůži bych to ale nechtěla. V knižní a filmové podobě to však vítám.

08.06.2023 5 z 5

Zvířátka a Petrovští a jiné pohádky Zvířátka a Petrovští a jiné pohádky Václav Říha (p)

Krásná sbírka pohádek, které neomrzí a mohou se číst stále dokola, protože tento národní poklad je třeba hýčkat a mít stále v srdci. Vždyť díky pohádkám je dětství hned radostnější a krásnější.

29.01.2023 5 z 5

Vij Vij Nikolaj Vasiljevič Gogol

Parádní hororové a neuvěřitelně strašidelné a zároveň úžasné dílo. Jak kniha tak filmové zpracování, hlavně to z 60 let je něco neuvěřitelného, mrazivého a syrového. Milovníci tohoto žánru si přijdou na své a mají díla plnou hlavu a po mnoho nocí jako já jistě pár jedinců také koukalo po přečtení nebo shlédnutí filmu do stropu a bálo se tmy s myšlenkou, že přijde pod rouškou tmy ta mrtvá.

28.03.2022 5 z 5