Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Pohádky s obrázky Josefa Lady Pohádky s obrázky Josefa Lady Karel Jaromír Erben

Tahle kniha je od dětství můj maličký poklad. Mám ji zděděnou po mamce a milovala jsem jak pohádky, tak kresby pana Lady. Úžasné a pro mně velice uchvacující a výborně napsané klasické pohádky, které se mohou číst stále a nikdy neztratí své kouzlo ani po létech.

13.11.2022 5 z 5

Kapesní atlas rostlin Kapesní atlas rostlin Albert Pilát

Nestárnoucí a úžasná klasika, která neztrácí své kouzlo ani po létech.

13.11.2022 5 z 5

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Za mně výborná oddychová a i vtipná kniha. Lehkou formou popsané zážitky z cestování po zajímavých místech a dobrý popis míst, které navštívila. Mně se kniha líbila a lze z ní čerpat i nějaký ten dobrý tip pro cestování. A jako bonus jsem uvítala i zajímavé recepty.

15.08.2022 5 z 5

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Nauman

Krásné a úchvatné pohádky pro malé čtenáře, které vtáhnou do děje svým laskavým příběhem a nepustí. Nostalgické a také krásný zfilmovaný kreslený večerníček.

23.03.2022 5 z 5

Jak se kalila ocel Jak se kalila ocel Nikolaj Alexejevič Ostrovskij

Obrovská agitka, ale za mně špatná nebyla. Byla a je prostě odrazem té doby a je z dnešního pohledu historická.

23.03.2022 5 z 5

Pozor, volám všechny hračky! Pozor, volám všechny hračky! Milena Lukešová

Nezapomenutelné a nostalgické. Krásné kresby, ani po létech neztrácí svůj půvab.

18.02.2022 5 z 5

Ze starých letopisů Ze starých letopisů Ivan Olbracht (p)

Vynikající krásně se čtoucí kniha, která nám odkryje známé i dávno zapomenuté příběhy.

07.02.2022 5 z 5

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Kdo by neznal potrhlého Velkého Blondýna. Jeho filmy jsou perfektní směsicí humoru, komických situací a neuvěřitelných bláznivin, které nás od dětství pozitivně ovlivnili. Tento sympatický herec dal francouzskému filmu opravdu jen to nejlepší a nemusí se vůbec za nic stydět. Navíc je to příjemný člověk a v několika filmech, kde už nemohl dělat díky věku ptákoviny všem dokázal, že je herec i vážných rolí a umí zahrát skvěle a s grácií i usedlé dědoušky , které mu rádi věříme.

02.02.2022 5 z 5

Jean Marais – Mé dveře jsou dokořán Jean Marais – Mé dveře jsou dokořán Jiří Žák

Sympatický a charismatický herec, navíc výborný člověk. Jeho filmy jsou nezapomenutelné a mají své kouzlo. Nejlepší je jako Fandor ve Fantomasovi.

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Krásné dílo a moje srdeční záležitost. Jiráska jsem si zamilovala už na základní škole a jeho dílo je pro mně úžasné. Samozřejmě není pro každého, ale já na jeho knihy nedám dopustit.

Malý čtenář Malý čtenář Vladimíra Gebhartová

Dodnes má mamka schované jako vzpomínku na mně a sestru. Nostalgie jako hrom.

Anička Malířka Anička Malířka Eduard Petiška

Nádherné. Když je kniha napsaná skvělým autorem a ilustrovaná vynikající ilustrátorkou a výbornou malířkou, tak je úspěch vždy zaručen. Tohle je ukázka, že to funguje. Krásná nostalgie, která opravdu pohladí každého pamětníka.

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Krásné historické vyprávění, které není pro každého.

Jak jel Vítek do Prahy Jak jel Vítek do Prahy Bohumil Říha

Oblíbená kniha a klasika. Příjemné oddychové čtení, pro mně bylo prázdninové. Snad to bylo dané i tím, že Vítek jel také na prázdniny.

Vaří myška kašičku Vaří myška kašičku Karel Jaromír Erben

Krásné a nostalgické hádanky, které byly součástí našeho prvního čtenářského deníku na prvním stupni. Opravdu srdcovka, na kterou se nezapomíná.

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Ten název knihy je přesný. V sedmém nebi jsem byla i já jako malá, když jsem knížku dostala k Vánocům.

01.02.2022 5 z 5

Pohádky ovčí babičky. O vlčích Vánocích Pohádky ovčí babičky. O vlčích Vánocích Dagmar Spanlangová

Parádní pohádky a ještě lepší jako černobílý večerníček. Takové laskavé pohlazení pro čtenáře a diváky.

Naše rostliny v lékařství Naše rostliny v lékařství Jaroslav Korbelář

Krásné zpracování a opravdu pěkný popisek o všech bylinkách. Já tyto staré knížky o bylinkách a různé herbáře miluji a ráda si v nich listuji a stále nasávám stará dobrá moudra. Sbírání léčivých rostlin bylo povinné a díky tomu jsme se naučily jako děti znát různé druhy a co se z které bylinky sbírá a jak se která část suší. Poučné.

26.01.2022 5 z 5

Prostě je to tak Prostě je to tak Gérard Depardieu

Za mně velký herec a sympatický člověk. Každý máme svoje stinné stránky, ale u celebrit a známých osobností se o tom více ví a zároveň v bulváru propírá. Ale i tyto osobnosti jsou jen lidé, kteří mají na radosti, strasti a starosti stejný nárok jako my ostatní smrtelníci. Neměl to v životě lehké a přesto se dokázal stát jedním z předních francouzských herců. A jeho role jsou nezapomenutelné. A za mlada to byl pěkný chlap.

23.01.2022 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Krásné a nezapomenutelné povídky, které jsou jedinečné. Mají v sobě něco zvláštního, co každého milovníka této literatury přitahuje jako magnet. Perfektní hororová klasika a dílo zcela ojedinělé a výjimečné.

23.01.2022 5 z 5