Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Obrazy z Rus Obrazy z Rus Karel Havlíček Borovský

Na svoji dobu, ve které žil se Borovský nebál napsat a popsat svoje názory a pocity. A to se mi líbilo.

02.12.2020 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Pro Kinga mám slabost a jeho romány i povídky hltám a nikdy jsem nebyla zklamaná. Jak filmy tak knihy jsou prostě dobré.

Vařím, vaříš, vaříme Vařím, vaříš, vaříme Věra Šalamounová

Knihu jsem dostala k narozeninám v roce 1987. Mám tam věnování. Tenkrát mi bylo 12 a já se jako holka děsně urazila. Ale postupem času a let, jsem se s knihou skamarádila, začala jsem jednoduchými recepty a zjistila jsem, že kniha zase tak špatná není. Opravdu jsou tam dobře popsané a srozumitelné recepty. Od nejjednodušších po těžší. Zvládnou se to dá. Líbí se mi, že u každého receptu je určitý počet teček, kde kuchařka zjistí, zda je to recept na připravu jednoduchý, nebo naopak složitý. Knihu oceňuji stále.

Slasti a strasti života s doktorem Slasti a strasti života s doktorem Mary Bard

O chloupek lepší kniha než Čtyřicítka no a co? Ale stejně to nebylo to pravé. Knihu jsem přečetla, ale jen jednou a už se k ní nevrátím. Betty mohu, ta píše bravurně, ale její sestra se neměla pouštět na tenký led. Zde platí, když dva dělají totéž, není to totéž. Bohužel.

01.12.2020 2 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Smrtelný strach Smrtelný strach Robin Cook

Slepota Slepota Robin Cook

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Nákaza Nákaza Robin Cook

Infekce Infekce Robin Cook

Hostitel Hostitel Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Jsou lidé, kteří se neštítí ničeho. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Epidemie Epidemie Robin Cook

Deformace Deformace Robin Cook

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Zlatý věnec Zlatý věnec Eduard Petiška

Velmi krásná kniha pro všechny věkové kategorie. Knihu jsem zdědila, je stará snad 70 let. Ráda si v ní občas listuji a s láskou vzpomínám. Jsem nostalgik,no.

30.11.2020 5 z 5

Velké kriminální případy II. Velké kriminální případy II. Václav Pavel Borovička

To už je hodně dávno,co jsem četla tuto knihu. Mně se hodně líbila, bylo to něco jiného, než jsem byla zvyklá doposud číst. Pamatuji si, že jsem hltala stránku po stránce a připadalo mi to senzační čtení. Když jdu zpět, tak opravdu musím říci, že se mi kriminální případy velmi líbily. Čtivé, mrazivé a místy i hodně smutné. Ale o tom bohužel jsou kriminální případy dle skutečných událostí. A lidi budou stejně pořád nepoučitelní a budou strkat dobrovolně hlavu do oprátky v domnění, že se na nic nepřijde. Za mně pecka.

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

Básníci a vražda Básníci a vražda Robert van Gulik

Slavné případy soudce Ti Slavné případy soudce Ti Robert van Gulik