Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Dieta při otylosti Dieta při otylosti Jiří Šonka

Tuto knihu mám doma z antikvariátu a mohu říci, že spousta věcí je platných i v dnešní době. Samozřejmě vývoj jde kupředu ve všech oblastech a některé věci z knihy již neplatí, ale jádro zůstává pořád stejné. Co by se taky mělo na hubnutí měnit, že? Cvičit, jíst střídmě, nejíst tučné a sladké a podobně. Zkrátka nebýt čuně. To je pořád stejné. Akorát v dnešní době je z toho byznys.

07.02.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Měla jsem velké očekávání a byla zklamaná. Zřejmě mi u tohoto autora nesedí jeho styl psaní. Což je škoda, protože má velké kladné recenze a hodně knih, které bych si ráda přečetla, ale bohužel. Zkoušela jsem se začíst s odstupem času, ale nešlo to.

06.02.2022 2 z 5

Československo A-Z Československo A-Z kolektiv autorů

Hodně podrobně zpracované informace o městech a památkách zdob minulých. Na svoji dobu pěkně zpracované a dodnes si knihu ráda vezmu do ruky a listuji a vzpomínám. Je to svým způsobem i historie, protože spousta věcí zde již neplatí.

02.02.2022 5 z 5

Francouzské rozhovory s osobnostmi francouzského umění Francouzské rozhovory s osobnostmi francouzského umění Jiří Žák

Perfektní kniha s vynikajícími osobnostmi francouzského filmového plátna. Legendy. Líbil se mi popis autora, jak jeho hosté na prvotní myšlenku na rozhovor reagovali. Třeba Hossein se teda ukázal...............

Vaše Dana Medřická Vaše Dana Medřická Václav Vydra

Velmi sympatická a charismatická herečka, která se nebála žádných rolí. Zahrála jak vážné, dramatické a tragické role, tak úplně stejně rozverné, hádavé a hubaté babky a semetriky, ale i laskavé babičky, maminky a tetičky. Všechny její role jsou krásné a člověk je paní Medřické prostě věří. Byla skvělá. Perfektní byla její role v Takové normální rodince, kde si zahrála perfektní zmatenou a zpěvem nedoceněnou Cilku.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na knihu jsem se těšila a byla celkem zklamaná. Nedočetla jsem.

02.02.2022 2 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

Tento druh literatury jsem milovala od dětství a pan Petiška byl můj milovaný autor. Jedním dechem jsem vždycky jeho knihy přečetla a těšila se na další. Krásné vyprávění a dokonalá exkurze do starověku.

Starci na chmelu Starci na chmelu Vratislav Blažek

Neuvěřitelná stupidita, jak kniha tak film. Nikdy jsem nepochopila, z čeho jsou ostatní tak odvaření. Možná ty písničky ve filmu, jinak nic.

02.02.2022 odpad!

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

Parádní detektivky velké paní Agathy, výborný dej, napětí a samozřejmě na konci bezvadné odhalení zápletky a vraha. Krása jako vždy.

Taktika a strategie v lásce Taktika a strategie v lásce Miroslav Plzák

Plzák je pojem a jeho knihy jsou vtipný, ze života a velký pomocník v partnerství. Nesmrtelný jsou jeho hlášky, který se nezapomenou.

02.02.2022 5 z 5

Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Milan Kundera

Přečteno v rámci povinné četby, ale nijak mně dílo neoslovilo. Nebylo to špatné čtení, to vůbec, ale pana Kunderu jsem nikdy moc nepochopila.

02.02.2022 2 z 5

Prírodoveda 4. pre štvrtý ročník základnej školy Prírodoveda 4. pre štvrtý ročník základnej školy Josef Hofmann

Celostátní učebnice přírodovědy na prvním stupni. Samozřejmě v ČSR byla v češtině. Ale pamatuji si jí, byť je to dávno. Pěkně zpracované vydání, vše vysvětleno, názorně ukázáno a nakresleno. Za mně fajn.

Ruština 1 Ruština 1 kolektiv autorů

Taková byla doba a s tím se nedalo nic dělat. Učebnice byly dobře zpracované, obsáhlé a hodně se z nich naučilo.

01.02.2022 5 z 5

Ruský jazyk pre 5. ročník základnej školy Ruský jazyk pre 5. ročník základnej školy Jarmila Gleichová

Ve své době hodně důležitá učební pomůcka. Taková byla doba a my to brali jako samozřejmou součást výuky. Byla pěkně zpracovaná.

Stůj! Pozor! Volno! - chodec Stůj! Pozor! Volno! - chodec Josef Votruba

Nesmrtelná cvičebnice a pěkné kresby. Na svoji dobu byla velice dobře zpracovaná a opravdu výborně vše vysvětleno. Perfektní a nostalgické. Ráda si na knihu vzpomenu.

01.02.2022 5 z 5

Pěstitelské práce v 8. ročníku základní školy Pěstitelské práce v 8. ročníku základní školy kolektiv autorů

Pěstitelky a pletí záhonů, sázení ředkviček. Nostalgie. Vůbec to nebylo špatné, neremcali jsme a dělali. Přišlo nám to úplně normální. Dnešní mládež by se zbláznila.

01.02.2022 5 z 5

Český jazyk pro 7. ročník základní školy Český jazyk pro 7. ročník základní školy Vlastimil Styblík

Češtinu jsem měla ráda, takže pohled na učebnici ČJ mně nijak neděsí. Starý dobrý časy.

01.02.2022 5 z 5

Fyzika pro 7. ročník základní školy, studijní část A Fyzika pro 7. ročník základní školy, studijní část A Eva Procházková

Zlatá školní léta. To byly časy. Ale fyziku bych už se učit nechtěla.

01.02.2022 5 z 5

Matematika pro 6. ročník základní školy, 2. díl Matematika pro 6. ročník základní školy, 2. díl František Zapletal

Vzpomínka na nemilovanou matematiku na základce. Ale, kdo byl do matiky zapálený co?

01.02.2022 5 z 5

Český jazyk pro střední školy I.-IV. ročník Český jazyk pro střední školy I.-IV. ročník Vlastimil Styblík

Ano, pamatuji si tuto učebnici, která mně provázela celé 4 roky na střední škole. Klasika.