Kopretina Kopretina komentáře u knih

Poutníkova cesta Poutníkova cesta John Bunyan

Na knihu jsem narazila náhodou. Předmluva mě málem odradila. Ne se vším se dalo souhlasit, vadila mi jejich "duchovní pýcha", nicméně mě obsah bavil, zakomponování Bible je bezva.

25.04.2023 4 z 5

Bruno ve městě Bruno ve městě Alex T. Smith

No tak to je ujetina. Na MUDr. Ovínko se nedá zapomenout.

27.02.2023 2 z 5

Tajemství pouště Tajemství pouště Cynthia Rider

Nenáročná knížka, moje děti ji přečetly několikrát a rády v ní hledaly zvířátka, písmenka..

24.02.2023 5 z 5

Noční kouzlo Noční kouzlo Michal Kolezsar

Dost jsme se s dcerkou u knihy nasmály, protože jsem to četla různými zvuky, jinak mě kniha míč nezaujala.

23.02.2023 3 z 5

Za co mě Bůh trestá?: Nepochopitelná Boží spravedlnost Za co mě Bůh trestá?: Nepochopitelná Boží spravedlnost Anselm Grün

Nejvíc mě v knize zaujala kapitolka o dětech, asi se mě nejvíc týká. Jinak naprostý souhlas s komentářem pode mnou.

21.02.2023 5 z 5

Univerzální Kristus Univerzální Kristus Richard Rohr

Připadá mi, že kniha je psaná jazykem, který neznám. Opravdu jsem si na ni dala čas, vyzkoušela i aktivity na konci, přečetla a porozjímala témata, nedotkla se mě. Asi není určena mně.

16.02.2023 2 z 5

Sofie První - Den ve škole Sofie První - Den ve škole Walt Disney

Jednoduchý děj s morální poučkou, taková jednohubka.

07.02.2023 4 z 5

Fancy Nancy Clancy - Nejmilejší maličkosti Fancy Nancy Clancy - Nejmilejší maličkosti kolektiv autorů

Jednoduchá knížečka pro holčičky. Myslím, že té mé se líbila.

30.01.2023 4 z 5

Hříbě Hříbě Bonnie Bryant

Jedna z nejhezčích že série. Jak je důležité mít se o koho opřít.

19.05.2022 5 z 5

Růst v modlitbě Růst v modlitbě Guido Stinissen

Sv. Terezie z Avily je učitelkou duchovního života a člověk, když to čte, může se dotýkat jádra, hloubky, tady samého Boha. Po přečtení knihy mám novou touhu hledat a zvát do nitra toho, který můj život nepředělá na šťastnější, ale učiní mě šťastnější v obyčejném životě.

11.05.2022 5 z 5

Fůra humoru o známých lidech Fůra humoru o známých lidech Vladimír Thiele

Odlehčené čtení, často mě to fakt rozesmálo. Příběhy ze života slavných osobností jsou opravdovým pokladem. Nezapomenutelné: "Upozorněte Basse, ať zas nepropase to prase u Rabase!"

11.02.2022 5 z 5

Baletní školička Baletní školička neznámý - neuveden

Škoda, že nešly tlačítka s ukázkou hudby, bylo by to zajímavější, dcerce se knížka líbila.

13.10.2021 4 z 5

Jak namalovat ptáčka Jak namalovat ptáčka Iva Hercíková

Kniha, která neurazí ani nenadchne. Líbily se mi myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které byly vtipné. Jinak je to potácení doprava doleva.

24.06.2021 3 z 5

Kniha bouří Kniha bouří Ruth Hatfield

Hodnocení mých dětí: nejdřív slabý rozjezd, děj ok, konec docela šel; začátek nic moc, v půlce horší, konec hrůza. Za mě: začátek napínavý a zajímavý, děj tak napůl, konec nic moc. Trochu jsme se báli.

23.06.2021 3 z 5

Doprovázení na duchovní cestě Doprovázení na duchovní cestě Anselm Grün

Kdybych měla možnost, dám hvězd šest. Kniha se mě hluboce dotkla, až jsem se lekla, že mě snad autor prokouknul. Jsem tady a teď a on je mi tak blízko, blíž než jsem já. A vede mě k uzdravení všeho, co mi v životě narušilo pohled na něj jako na milujícího otce. V tom je mě štěstí, které mi otvírá oči vidět tak i druhé.

04.05.2021 5 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Mě sbírka povídek nenadchla. Krom 2-3, které se mi líbily, to bylo pro mě utrpení.

27.04.2021 2 z 5

Olga Havlová a ty druhé Olga Havlová a ty druhé Marta Marková-Kotyková

Vybrala jsem si tuto knihu do čtenářské výzvy na pozici kniha o významné osobnosti a zde jich lákavě bylo několik. Těšila jsem se ještě víc, když jsem pochopila, že jde o rozhovory po sametové revoluci s ženami, které byly aktivní. Nicméně mě kniha nenadchla a kladu si otázku, zda je to tím, že mi nesedl autorčin styl nebo, že je ta doba se svými radostmi i starostmi již daleko?

20.04.2021 3 z 5

Duchovní koučink Duchovní koučink Helmut Schlegel

Kniha mě oslovila, koučinku se věnuji. Myslela jsem původně, že půjde o to, jak pomocí koučinku vést jiné lidi, ale je to určeno pro samotného čtenáře. Určitě se ke knize vrátím, protože nabízí zajímavá témata k duchovnímu i k lidskému rozvoji.

21.09.2020 4 z 5

Království u Lesního pramene Království u Lesního pramene Alena Vrbová

Četla jsem knihu s dcerou a ani jedna jsme nechápaly, o co jde. Je tu nějaký děj? Nějaké poselství? Nic jsme nenašly. Dcerka už ji nechtěla číst, dočetla jsem ji tedy sama a na konci si říkám, o čem ta kniha je a proč je tak nesrozumitelná?

23.05.2020 odpad!

Princ s dřevěnou šavličkou Princ s dřevěnou šavličkou Pavel Šrut

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek dětství. Obdivovala jsem hlavní hrdinu a chtěla být tou, kterou zachrání (ale ne břízkou).

29.12.2019 5 z 5