Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Na knize mě upoutala obálka - plno knih a kocour. A podvědomně jsem cítila, že to bude pěkné čtení. A taky bylo. Sice se některé věci daly tušit, ale vůbec mně to nevadilo. Autorka se u mě dobře zapsala. Těším se na její další tvorbu.

08.12.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Co napsat - takové pohodové čtení, 3 v jednom - tři příběhy tří kamarádek v jednom týdnu. Žádné neuvěřitelné situace, zajímavé "hlášky". Překvapivou postavičkou pro mě byla ranařka Beátka se svými nápady. Přesto přiznávám, že nedávno dočtená kniha 15 roků lásky se mi líbila víc.
Ale 4 hvězdičky jsou jasné a já se těším na nějakou další "hartlovinu".

12.11.2023 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Tak po přečtení všech tří dílů musím přiznat, že to bylo místy dost napínavé. S anglickými "vsuvkami" jsem už počítala. Neustálé udržování v napětí " kdo je kdo a za koho kope" bylo skvělé. No a konec = třešnička na dortu.
Jsem zvědavá jaká bude autorova, prý už klasická, detektivka Smrt přichází na prohlídku.

24.07.2023 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Po Dívce z Brooklynu jsem sáhla po této knize a musím přiznat, že se mi líbila víc. Autorovi se skvěle podařilo napínat čtenáře postupným odhalováním pravdy. Nechybí překvapivé okolnosti. Prostě radost číst. Už teď se těším, až v knihovně najdu další příběh.

02.04.2023 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Za mě další čtivý příběh příběh této autorky. Měla jsem strach, že se budu v množství postav ztrácet, ale tentokrát to bylo v pohodě. Co kapitola, to jiný pohled na věc.
Recenze čtu až po přečtení knížky a jakémsi "vlastním strávení" obsahu. Tentokrát mě ale překvapilo časté nízké ohodnocení knížky. Za mě ale plný počet hvězdiček.

12.02.2023 5 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Přestože se mi některé pasáže zdály už "přes čáru ", knihu jsem stejně jako dvě přechzázející přečetla jedním dechem a doufala ve šťastný konec. Závěr ovšem nabídl možnosti na další pokračovaní a rozšíření série. Velká škoda, že se to nestane. Tak jsem zvědavá na poslední čtvrtou knihu.

11.12.2022

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Další kniha, od které se těžko odchází. Zpočátku mi jednotlivé kapitoly připadly jako dílky puzzle. Samostatně nedávaly moc smysl, ale jak se začaly propojovat, vznikal obrázek.
A dosti hrozivý.
A závěrečné kapitoly? Přeformulováno: na toho, kdo nestihl dojít na WC, i místnost WC spadne. Ale naštěstí...... . A zajímavé (ne nečekané) ukončení příběhu způsobilo, že už jsem teď zvědavá na další díl.

30.09.2022 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moje první kniha této autorky. Po sérii detektivek krásné odreagování - zajímavý příběh, pohodové čtení. Touha dozvědět se, jak to tedy s miminkem bylo, mě hnala kupředu. Tedy správně ke konci knihy. Na 5 hvězdiček to za mě nebylo, ale určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

07.07.2022 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Knihu mi doporučila paní knihovnice a já po ní sáhla po přečtení několika detektivek. Ne vždy čtu dopředu o čem kniha je. Marně vzpomínám, kdy jsem četla nějakou autobiografii. Pustila jsem se do čtení s tím, že to po detektivkách bude změna. Ale jak jsem se spletla. Sice se tam nevraždilo, ale psycho (aspoň pro mě) to teda bylo.Těžko jsem od ní odcházela k plnění denních povinností a těšila se na večerní četbu. Očekávála jsem líčení poklidného života, radostného nebo aspoň poklidného dětství, ale tohle byla "jízda". Těžko uvěřit, že se lze setkat s takovým životem v dnešní době . Holt víra je mocná. A vazba na rodinu je většinou velmi silná.
Jsem ráda, že všichni sourozenci přežili a že násilník byl jen jeden, protože místy jsem se o některé dost bála.
Obdivuji sílu Tary odstřihout se od rodiny, i když po některých událostech jsem čekala, že už odejde dřív. A také její sílu vše sepsat a zveřejnit.

23.01.2022 5 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Asi jsem nečetla v pravou dobu nebo nebylo dost času na začtení, nevím. Kniha mi prostě nesedla. Děj zajímavý, ale spousta postav mě zahltila. Než jsem si zařadila kdo ke komu patří, mluvilo se zase oněkom jiném. Říkala jsem si, že to dám, podle komentářů skvělá kniha. Síly vydržet mi dodal komentář, že se prý to rozjede až kolem 300 strany. Bohužel. Pro mě se to nerozjelo. Snad někdy příště.

03.12.2020 1 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Moje první kniha o špionáži. Četla s hezky, ale pořád jsem čekala něco, co mi nedovolí odtrhnout se od knihy. A toho jsem se nedočkala. Trochu napětí se objevilo až ke konci knihy. To mě navnadilo , přečíst si i volné pokračování - Provazochodkyně.

21.11.2020 2 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Krása příběhu vyniká i díky nádherným kresbám Cyrila Boudy.
Shodou okolností po dočtení knížky bylo v televizi americké ztvárnění této pohádky. Zajímavé pojetí (ale chyběl syn Washington). Ale s "naším" filmovým zpracováním s Petrem Nárožným (Otis) a Jiřím Bartoškou (duch sira Simona) se nedá srovnat. Naše se mi líbilo víc.

20.08.2020 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

První kniha tohoto autora a řekla bych na delší dobu i poslední. Nějak mě tento příběh nechytnul. Pokud byl ve hře pouze druhý Dylen. Dobrá. Ale jakmile se začal objevovat další a další... Měla jsem chuť knihu odložit. Pravda "dokopala" jsem se pak už k zajímavému konci, ale.... . Bohužel, tentokrát to nebyl můj šálek čaje.

11.07.2024 2 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

První setkání s touto autorkou a určitě ne poslední. Skvěle propletené. Když už jsem měla typ, tak se objevilo něco jiného a nápad padl.
Díky dovolené a méně častému odkládání knížky (vaření, úklid, spánek,... ) přečteno velmi rychle. Hned si jdu do knihovny vybrat, popřípadě zapsat do fronty zájemců, další knihu.

11.07.2024 5 z 5

Druhá sestra Druhá sestra Peter Mohlin

Dobré čtení, ale chybělo mi, že jsem nečetla první díl.
Aktivity Johna i Alicie mě místy dost překvapovaly.
Až jsem si říkala: "No jak tohle vysvětlíš?" A vysvětlilo se to.
Určitě si přečtu první díl. A vůbec by nevadilo další pokračování jak to bude s Johnem dál.

01.07.2024 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Jeff Abbott

Ze začátku to vypadalo jako pátrání po ztracené ženě, pak najednou po dvou ženách. V určitém okamžiku mi přišlo, že místo aby se zamotaná nit příběhu rozmotávala, více se zamotává. A když už se zdálo - rozmotáno, vše jasné, objevil se na konci ještě jeden suk. Nemusel tam být, ale byl.
Navzdory jiným komentářům, mně se zpracování příběhu líbilo a určitě si od autora něco přečtu.

13.05.2024 4 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Moje první setkání s títmo autorem. Zajímavá zápletka. Většinou člověk lituje obětˇ. Tady se spíš diví, když se odkrývá skutečnost. Jsem zvědavá na další knihy.

09.05.2024 3 z 5

Empusion Empusion Olga Tokarczuk

Moje první kniha této autorky . Musím říct, že se mi potvrdilo, že ne vždy oceněná kniha nebo autor je " mým šálkem čaje". Možná jiná autorčina kniha se mi líbit bude, uvidíme. Časem.

01.11.2023 2 z 5

Lidé odvedle Lidé odvedle Tony Parsons

První kniha od tohoto autora a za mě dost dobré, přiměřeně napínavé čtivo. Laně jsem fandila a netrpělivě jsem čekala, kdy už se tedy ukáže jestli má nebo nemá pravdu. Věrohodně vylíčeno,jak vyvolat v člověkovi pochybnosti o sobě samém.
Určitě si nějakou další autorovu knihu (pokud bude dostupná v knihovně) přečtu.

16.08.2023 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Přečteno za jeden den. Při čtení jsem měla pocit, že podobnou zápletku už jsem viděla zfilmovanou. Ale už jsem si nevzpomněla, jak to tenkrát dopadlo. Tady jsem měla své podezřelé a jeden to opravdu byl, ALE ! Takový konec jsem nečekala.
Hned jsem si nechala v knihovně "odložit z poličky" další autorovu knihu.

06.08.2023 5 z 5