krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nechci dát míň a nechci dát ani víc hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Je to reálný příběh, avšak připomíná mi to Vraždy v Midsomeru :-) Sice na konci vše vysvětleno, každý si nese svůj díl viny, ale přesto jsem nebyla nijak "zhnusena způsobem vražd a mordů" jako bývám u Gerritsenové nebo Keplera, kteří jsou pro mě TOP. Doporučuji přečíst jako oddychový " krvák" nebo jako směs příběhů nešťastných lidí.

06.01.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Od tohoto autora jsem přečetla všechny knížky, takže jsem věděla, co očekávat. Jen jsem nevěděla, zda tento příběh přirovnám k oblíbeným či méně. Bohužel k těm méně. Prvních dvě stovky stránek jsem měla co dělat, abych přelouskala. Neuvěřitelné množství postav s pro mě podobnými jmény - Bert, Boris atd. Takže pokud jsem se ke knize vrátila třeba po jednom dni, měla jsem problém. Od cca 250 stránky mě knížka začala bavit. A dočetla ji během jednoho večera. Hodně mi to připomíná sex :-) Hodně očekávám, nejdřív "nuda" a na závěr gejzír a teď už jen doufat, že vše dopadne jak v americkým filmu - Happyendem :-D nebo si budete bohužel muset mazat pro Postinor :-D Každopádně jako oddychovku doporučuju.

03.01.2019 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Popravdě řečeno těšila jsem se, že mi přibude do sbírky další autor, na kterého se budu těšit. Každopádně kniha nepohaní a ani nepotěší - takový střed ( ani ne zlatý) Na začátku se slibně rozvíjí, poté i pokračuje, příběh není nereálný, ale přesto mi tam chybí ta šťáva, napětí. Není to tak, že bych se těšila až se ke knížce po práci vrátím, ale spíš už to chci mít dočtené a snad to dopadne dobře. Zkusím ještě další knihy a uvidím, jestli jsem zrovna nesáhla po nejslabší knize autora.

23.11.2018 2 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Miluju knížky u kterých po dočtení zavřu poslední stránku a mám někdy blažený úsměv, jindy se mi po tváři kutálejí slzy, což byl i tenhle případ. Krásný, dojemný, ale bohužel opravdový příběh plný všech možných obyčejných momentů, které si člověk uvědomí až když přijde čas loučení. Jaké maličkosti člověk nevnímá, těší se na další dny, víkendy a přitom každý den je jedinečný a nic není samozřejmost - naše zdraví, rodina, život. Jak říká Gandalf - co uděláme s časem jenž nám byl dán je jen na nás a je to ten největší dar.

02.11.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nedoporučuju. Větší blábol jsem dlouho neviděla. Ale byla jsem varována, jen jsem si nedala říct. U Keplera zůstanu, ale pouze u detektivek, ty mají šťávu, tohle nemá nic - nápad, smysl, myšlenku :-(

09.10.2018 odpad!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Třetí z knížek tohoto autora a pro mě zlatý střed. Nejdřív jsem četla mužský příběh a pohled na svět a poté ženský. Nevím, jestli je to dáno rozdílem sourozenců, ale zdálo se mi, že mužský má v sobě víc volnosti, svobody a ženský víc povinností, oddanosti. Každopádně moc zajímavé shlédnout jeden děj různýma očima. Určitě doporučuji.

03.08.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od tohoto autora druhá moje knížka. Zatímco první mě spíše nenadchla, tahle druhá mě dostala. Lehkost psaní, příběh, úsměvné pasáže. Pořád jsem si říkala, že mi to někoho připomíná a pak mi došlo - Páral v mladším vydání :-) Každopádně oproti první knížce tuhle 100% doporučuji jako lehké víkendové čtení.

24.05.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Všemi oceňovaný autor, který pro mě byl velká neznámá. Jedni chválili do nebes, druzí haněli. Pro mě zlatý střed. Knížka čtivá, příběh zajímavý a logické vyústění příběhů jednotlivých postav.

29.04.2018 3 z 5

V pekle jménem Bergen-Belsen V pekle jménem Bergen-Belsen Tomi Reichental

Na tohle téma jsem četla spoustu knížek. Každá z nich je svá, každá je brána a popisována jiným pohledem. Tahle byla zajímavá postupným vyprávěním až do daleké budoucnosti. Vyprávění o životě v táboře bylo hrůzné, přižít jakýkoliv den v podobných podmínkách je pro dnešní lidstvo nepředstavitelné. Tohle téma by měla povinně znát každá generace, navštěvovat místa tragicky zapsaná v našich dějinách. Daleko víc mě překvapilo, jak moc rozčarovaný byl Tomi, když viděl jak se jednotlivé země vypořádaly s obnovou svojí krajiny a kultury. Myslím, že 40 let vlády jedné strany nás poznamenalo mnohem víc než jsme si schopni připustit :-(

17.04.2018 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Čekala jsem, co vzejde z pera Tess, když hlavními hrdinkami nebudou Maura a Jane. Nakonec jsem zjistila, že jde o trochu jiný styl (připomnělo mi to Zahradu kostí), ale opět skvěle napsaný. Hudba Vás provází celým příběhem a je jedno, jestli je to dnešní doba nebo hrůzná doba války. Příběh Lorenzovo rodiny je tragický, ale bohužel velmi podobný či stejný jako dalších tisíců rodin, které touto mašinérií táborů a plynových komor prošly. Nevím, jak ostatní, ale ve mě po přečtení zůstává smutek nad zrůdností toho všeho, nad tragickými osudy a hlavně nad tím, že v dnešní době se začínají stupňovat útoky na "jiné rasy a víry" a jen doufám a "modlím se", abychom nebyli zaslepení, hlušší jako většina při nástupu Hitlera. Protože už víme, že lidstvo, národy a jedinci umí nenávidět, ublížit a zabít......

13.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížku jsem objevila náhodou. A přečetla během jediného dne, abych zjistila jakým způsobem se s tím parchantem vypořádá. Příběh byl vymyšlený excelentně, samozřejmě jsem fandila hlavní hrdince a říkala si, že to přece není možné, aby nikdo nepojal podezření, že se nic neděje. Famózní popis situací, kdy tyran je vždy o krok před svojí obětí. Pak moment, kdy se kyvadlo vah pomalu otáčí na stranu týrané ženy a ona s lehkostí pozoruje, že hra kočky a myši se mění v její prospěch. Taková větší šachová partie :-)

21.01.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po přečtení několika knížek Larse Keplera jsem si říkala, že už mě nemůže ničím překvapit, ale opět jiný příběh, opět strhující, opět jedinečné čtení, opět skvělý Joona Linna a Saga Bauerová. Nevím, jak ostatní čtenáři, ale mě při čtení neustále hrála v hlavě vážná hudba. Nezbývá než všem čtenářům tuto knížku vřele doporučit a doufat, že budou stejně okouzleni lehkostí a bravurností psaní, které vychází z pera autora :-)

20.01.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Když jsem s Agathou začínala bylo mi doporučeno sáhnout po téhle knížce. Příběh byl strhující, stejně jako konečné vyústění. Ačkoliv na básničky ve škole "tupá", tahle se nedá nezapamatovat (asi stejně jako básnička v Noční můře z Elm street :-) Styl této královny detektivek je lehký, krásně čtivý, příběhy mají smysl a většinou překvapivý, ale logický konec. A přestože jsem pak přesedlala na pána s knírkem - Hercula Poirota, tak tahle knížka prostě zůstane má první. Díky
P.S.: po přečtení jsem srovnávala, jestli i já bych dala stejné pořadí za jejich "hříchy" a většinou jsem se s Agathou ztotožnila.

15.01.2018 5 z 5

Návrat čistých radostí Návrat čistých radostí Jan Šmíd

Drsnější pokračování prvního dílu. Přesně tak jak bych očekávala a popsání vánoc strávených mimo civilizaci mě opravdu dostalo. Krásný příběh.

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Tak tahle knížka má v mé knihovně čestné místo. Stejně jako její pokračování. Příběh plný jemnosti, něžnosti, drsné reality. Snad každý si musí užít každé písmenko na papíře, prožít příběh.

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Napínavé až po poslední písmenko. Těším se jak se příběh bude odvíjet dál. S Jane a Maurou plyne můj život a tak si tak říkám (jak u starých známých) - to už je let, kdy jsi poprvé spojila život s těmito hrdinkami a postupně jak plyne život můj, plyne i ten jejich okořeněný pouze "pár" psychopatickými vrahy, sociopaty. Příběh je velmi čtivý, velmi povedený. Je to jako kdybyste na chvilku navštívili staré známé, odvyprávěli Vám ne nemožný příběh a jedeme dál. 100% doporučuji a po Chirurgovi a Učedníkovi dávám na třetí místo pomyslného žebříčku Tess :-)

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

K Mary Higgins jsem se vrátila po delší pauze. Nejdřív mě jako vždy u ní zaujal příběh a představa jakým stylem se vše bude odvíjet dál. Každopádně příběh je strhující, psychické problémy a stavy jsou popsány dokonale, stejně jako vykreslená "alter ega" hlavní hrdinky. Příběh se mohl odvíjet několikrát jinak, ale nakonec vyhrála ta nejjednodušší a nejlogičtější cesta - ta která mě na začátku opravdu nenapadla :-D 100% doporučuji.

15.12.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jedna z nejlepších knih tohoto oblíbeného autora. Stránku po stránce člověk jede a s napětím čeká, co bude dál. Ke konci už mám několik typů na Lovce králíků, ale samozřejmě jak už to bývá - jsem na konci "mile nemile" překvapena, kdo je tím padouchem celé knížky. I když v této knize jsem při pomalém rozpletání celé zápletky více začala fandit padouchovi a u dalších jeho obětí jsem si říkala, že to "mají za to". A básnička - boží, přidává se k mé oblíbené Freddyho Krugera z Noční můry v Elm Street. 100% doporučuji.

19.11.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další z dechberoucích příběhů Joony Linny. Čtenáře neustále udržuje v tempu, které nelze lehce opustit a pokud už člověk musí, tak odchází se myšlenkami, jak to bude dál a co se bude dít. A jako magnet se vrací k dalším stránkám. Rozuzlení jako vždy neočekávané, ale logické.

15.10.2017 5 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Mojmoušek mě doslova dostal. Chechtala jsem se od začátku do konce. Asi jako u Robina, ale tentokrát v hlavní roli jiný "šašek". Krásně vykreslené pohledy jednotlivých postav příběhů. Stejně jako u Robina i tohle bude má oblíbená knížka, ke které se občas vrátím, hlavně v době depresí :-D

05.08.2017 5 z 5