KristynaKohleo KristynaKohleo komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha s ne příliš krásnou zápletkou, která je ale uvěřitelná. Nejspíš asi proto, že se skutečně stala. Je smutné, kolik útrap musí jeden člověk snést. Téhle spisovatelce moc fandím, líbí se mi výběr jejích témat, bavily mě všechny její knihy, stále ale platí, že Hana je podle mého soudu jednou z jejích nejpovedenějších. Líbí se mi, že na malém prostoru s málo postavami, dokázala rozehrát velkolepou fresku plnou silných a smutných momentů. Myslím, že je v současnosti právem vyzdvihovanou autorkou a moc jí držím palce v její další tvorbě, vlastně tím ale držím palce hlavně sobě, protože se těším, až si nějakou její další knihu přečtu. :-)

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Drsná výpověď o tom, jak to mají ženy těžké a nemusí žít zrovna před sto lety. I proto kniha oslovuje tolik čtenářek a já ji vřele doporučuju poté, co jsem ji četla třikrát.

19.01.2022 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Miluju pribehy z Afriky, romany i pohadky pro deti... u teto knihy se dojima uz do detstvi a soporucuju ji vsem. Je to kniha, ktera si na nic nehraje, ktera zahreje a obohati cloveka zijiciho uprostred Evropy obklopeneho konzumem a spoustu podnetnych myslenek...

05.12.2020 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Jediný, co nechápu, je, že s tím blbcem vydržela hlavní hrdinka tak dlouho. Hlavní postava je ze začátku sice protivná, ale ke konci se mi na ní začalo líbit, že si na Grónsku našla spoustu pozitiv, přitom se ze začátku zdálo, že sedne na první letadlo směr pevninská Evropa. Děj měl spád, byla v něm spousta vtipných momentů, stejně jako bylo hodně těch mrazivých. Sice se schovávaly za lehkým humorem nebo ironií, ve skutečnosti jsou to ale věci, který může zažít kdokoliv z nás a rozhodně by se u nich nesmál.
Někde jsem se dočetla, že je to vlastně knížka o cestě k rozvodu, která s odstupem vlastně nebyla tak špatná. Asi jo, i tak by se to dalo charakterizovat.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

No, nemůžu říct, že je to nějak světoborně napsané. Kdyby kolem toho nevytvářeli knižní bloggeři takový rozruch, asi bych neměla potřebu to psát, ale opěvování této autorky po přečtení této, sice ne špatné, ale nijak zajímavé knihy, nechápu.

03.12.2020 2 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Její sarkasmus a ironii bych chtěla mít. Krásná dojemná kniha, vdechla jsem ji za tři odpoledne. Doporučuju!

26.11.2020

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Jeho knihy zhltnu vždycky za tři dny a pokaždé se nemůžu dočkat, až se ke čtení zase vrátím. Film se mi nelíbil, ale tak už to bývá.

14.10.2020 5 z 5

Silný příběh o nezdolné ženě žijící v těžké době. Přečteno jedním dechem.

20.11.2023 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Hlavní hrdinka mě chvíli iritovala, ale pak jsem jí pochopila. Grónsko, které bych ráda navštívila, je v knize popsané ženskýma očima jako zamrzlá země, kde je dobré mít zásoby čaje. Tak se těším, jak ho budu vnímat já. Kniha se mi četla rychle a je plná zábavných postav.

15.02.2021 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Joy Adamson

Jedna z nejdojemnejsich knizek, ktere jsem kdy cetla. Ale me dojimaji vsechny autorciny pociny. Muzu je cist stale dokola.

05.12.2020 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Na všech jeho knihách se mi líbí hlavně to, že jsou psány tak, aby je dokázal strávit i občasný čtenář, zároveň jsou ale hluboké, napínavé a příběhy dobře vystavěné. Miluju to, jak pracuje s napětím, jak popisuje postavy, nikolov košatě ale dostatečně na to, abychom si je dokázali živě představit. Přesně jak píší něktřích v diskuzích, super na téhle knize je i to, že se k ní člověk může víckrát vrátit a stále v ní nachází něco nového.

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Miluju Svěráka a jeho humor, a tak mi neunikne žádná z jeho knih. Tenhle příběh je o mimořádně křehké mužské duši, který pohladí a neomrzí v žádné době.

17.02.2021 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Krasny dojemny a silny pribeh o zenach a dopadu udalosti odehravajicich se v uplynulych dekadach na jejich charaktery a starosti v beznem zivote.
Mam rada i pani Mornstajnovou, ale ta oproti Civade pise mnohem jednoduseji, i temata zpracovava co nejsdelnejsi formou. Zato Civade pracuje v textu i s hloubkou, casto nepopsanymi pocity a navic skvele ovlada jazyk. Jsem nadsena.

04.12.2020 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Do ted jsem nevedela, jak obratne je mozne v textu skloubit tajemno s humorem. Bavila jsem se a doporucuju.

04.12.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Miluju tuhle knihu a nenávidím její rozuzlení, je mi líto všech dětí, které trpí nebo kdy musely trpět. Nicméně je krásně napsaná.

03.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

jedním dechem - doporučuji :-))

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Trochu prosté a hodně nudné.

20.11.2023 2 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Měla jsem velké očekávání a bylo naplněno.

20.12.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Je to odlehčený vhled do života lékaře, velkého sympaťáka! Navíc je to skvěle napsané, takže jsem si četbu mic užila. Hodně věcí a postupů je tam vysvětleni i pro laiky, což jsem uvítala.

28.10.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Jeruzalém jsem sama navštívila, ale L. Zibura ho popsal tak, jak bych to sama nedokázala. Dýchnul na mě z jeho knihy celý můj výlet, a tak jeho dílo můžu doporučit, je velmi autentické.

15.02.2021 5 z 5