Kristýnka_28 Kristýnka_28 komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

(SPOILER) Tak tohle byla jízda od první stránky. Musím přiznat, ze málokdy narazím na knihu, která me baví od první stránky do poslední- a to doslova . Byla jsem smutná , zmatená, ale i stastna. A to vše jsem zažila při čtení jedné knihy. Co se tyče Kenny, vlastně ani doteď poradně nevím, co si o ni vlastně myslet. Rozhodne o tom budu ještě hooodne dlouho uvažovat. Každopádně U Patrika a grace jsem chápala jejich chování , ale byla jsem rada ze nakonec dali na radu Ledgera a dali Kenne šanci. Protože preci jenom každý ma právo na druhou šanci, bez ohledu na to jak velké chyby se dopustil. Což je něco, co by si měl každý z nás uvědomit a už jenom kvůli tomu moc doporučuji tuto knihu vsem. Za me je to Rozhodne jedna z nejlepších knížek, které jsem od Collen kdy četla.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížku jsem četla podruhé a opět jsem hltala každou stránku. Je úplně jedno kolikrát budu příběh číst nebo uvidim ten film, pokaždé budu plakat a pokaždé budu otáčet stránku za stránkou co chvilicku. Augustus i hazel statečně bojovali a už jen za to je obdivuji. Rada bych napsala mnohem obsáhlejší recenzi, ale to by tady byl jeden spoiler za druhým. Proto bych jen nakonec rada zmínila, ze knížka je protkana krásnými metaforami a to jí dodává osobite kouzlo. Tahle knížka je proste taková ta must-read pro každého knihomola.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížku jsem si chtěla přečíst ještě předtím než jsme ji ve škole dostali jako povinnou četbu, takže jsem byla ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Kniha je krátká, takže se čte poměrně snadno, což může být výhoda například pro začínající čtenáře. Kniha je také moc pěkně napsaná a ukazuje nám význam lásky ve válce

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Knížku jsem četla podruhé. Tentokrát jsem se více připravila psychicky na téma, kterým se kniha zabývá - domácí násilí. Toto téma sice není vůbec jednoduché, ale rozhodně je důležité o něm vědět a upozornit na něj. Obdivuji Colleen, že o tom dokázala psát i poté, co sama zažila v dětství. Lilly mi bylo hodně líto a také jsem ji obdivovala za její statečnost, jak v dětství, tak i v dospělosti. Ryle na mě sice působil zpočátku příjemně a mile, ale poté co Lilly poprvé uhodil, jsem na něj velmi rychle změnila názor. Ovšem Atlas byl zlatíčko hned odzačátku. To jak se postavil tomu, co ho v životě potkalo a to jak to s ním nakonec dopadlo?! no prostě naprosto obdivuhodné. Knížku doporučuji úplně všem, ovšem citlivějším duším doporučuji připravit si ke čtení kapesníčky

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

dej knížky mi úplně nesedl. Neříkám , ze to bylo špatne, ale až takové klišé jsem od autorky nečekala. Možná me knížka ale zklamala proto, ze jsem od ni očekávala až moc. Prostě klišé, které mě osobně nesedlo, ale někomu by se příběh opravdu mohl líbit

26.07.2024 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Strašně čtiva kniha . Přečetla jsem ji za par dni. Cetla jsem ji podruhé a myslím si, že tato kniha bude mít už navždy speciální místečko v mém srdíčku . téma rodinného pouta a tragédii bylo v knížce moc dobre zakomponováno a romantická linka byla proste super. Clara byla typická dospívající dívka, ve které se určitě vsichni dospívající alespoň trochu najdou. Morgan byla silná žena, o které se dá říci mnohé, ale rozhodne ne, ze byla sobecka. Prožila si toho opravdu mnoho nehezkeho a obdivuji ji za to, jak se problémům dokázala postavit celem a nemyslet jen na sebe, a to i v těch nejhorších chvílích. Pokud hledáte příklady vývojových postav, rozhodne mezi ne zařaďte Chrise a jenny. No a postava Millera je zase příkladem toho, ze ať už si o člověku myslíte cokoliv, nikdy nesudte knihu podle obalu.
Abych to shrnula: tato kniha me mnohe naučila a doporučuji ji snad všem věkovým kategoriím.

07.09.2024

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Tak tohle byl za me asi nejvíce dojemny dil ze všech. Každá přečtena stránka mi lámala srdíčko vic a vic. Nelitovala jsem však, že jsem se do posledního dílu pustila. Poutavost deje se knížce rozhodne nedá upřít. Autorka proste ví, jak pracovat s emocemi. Za me byl tento dil nejpovedenější ze všech.

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kniha mě opravdu bavila. Byla to taková ta klasicka oddychovka v tom nejlepším slova smyslu. Od knihy jsem neměla nějak zvlášť velké očekávání, tudíž mě kniha velmi mile překvapila. Četla se opravdu dobře a tema síly přátelství moc oceňuji . Rovněž bych chtěla ocenit prostředí kempovani a mapky v knížce, které celemu příběhu přidávaly na atmosféře. Knihu bych doporučila všem, kdo si rádi přečtou v létě něco oddechoveho a také milovníkům kempovani.

03.08.2024

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Nerada hodnotim knížky negativně , ale v tomto případě opravdu musím. Skoro cela knížka byla porad o tom stejném dokola - přitažlivost, sex a stavba. Nic vic, nic min. Proste žádná akce. Vzhledem k tomu, ze poslední dil už jsem četla a dost se mi libil, porad jsem tuto knížku nevzdávala, četla jsem dal a dal a doufala, ze se to zlepší . No ono se to trochu zlepšilo. Da se říct, ze Špetka akce nakonec byla , ale bohužel až ke konci a nebylo to tak WOW abych na knihu nějak zvlášť změnila názor. za me zatím nejhorší kniha tohoto roku. Každopádně pevne verim, ze svoje čtenáře si najde a ze muj názor je jen jeden špatný mezi stovkami lepších, protože verim, ze každy příběh má potenciál a verim, ze tato kniha má i své fanoušky.

26.07.2024 1 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Knížka byla příjemným oddechovým čtením. Sice měla pomalejší rozjezd, ale jiskreni mezi Zahrou a rowanem , které trvalo už od jejich prvního setkání až do konce, me nutilo číst dal. A nelituji!! Po prvních cca 100 stránkách jsem se do knížky tak zacetla, ze bylo těžké ji odložit. Zaujalo me však nejen neustále jiskreni mezi hlavními postavami, ale i pomerne kratke kapitoly, autorcin styl psaní a především prostředí zábavního parku, kde se kniha odehrává. Urcite doporučuji knížku vzít na dovolenou v létě , nebudete litovat.

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

(SPOILER) Druhy dil knihy it ends with us jsem přečetla za ani ne 2 dny. Tema se sice porad dotykalo domácího násilí, ale už nebylo tak těžké o tom číst. Knížka krásne popisuje “nový vztah lily a atlase a to jak z pohledu lily, tak z pohledu atlase. Významnou roli v knížce hraje i nová postava - Josh a celkove se v knize dozvídáme více o atlasove minulosti. Za me jsou oba díly skvele a nejde říct, ze by byl nějaký horší a druhy lepsi. Oba mají své kouzlo a pokud jste si v minulém díle stejně jako já zamilovali atlase, rozhodne tento dil doporučuji .

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Tohle byla spis takova pěkná oddechovka s letní romanci. První , co me mrzelo bylo, ze v anotaci stalo, ze Ryan je do Hope stále zamilovaný , ale to nikde naznačeno nebylo. Prostředí bylo naopak krásne popsáno a přeneslo vás přímo do deje, ale někdy mi to přišlo až moc zdlouhave. Do knihy jsem se chvílemi nudila a ten konec jsem tak nějak čekala podle anotace. Tato kniha me osobně sice zklamala, ale verim, ze milovníky oddechovych příběhu s nádechem lesní lásky rozhodne nadchne

26.07.2024 2 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Tak už i já mám přečteny poslední dil afteru a musím říct, ze to bylo opět skvěle. První část jsem přečetla jedním dechem . Pohled molly a steph me překvapil a trochu mi na ne změnil pohled. Sice je porad nemam rada a asi ani nebudu, ale alespoň vim, proč se začali chovat tak, jak se chovali. Druhá část byla celá z hardinova pohledu a musím přiznat, ze v prvním díle jsem ho neměla rada. Teď, když jsem ty první scény měla možnost číst z jeho pohledu, najednou jako bych ho vnímala jinak už od začátku. Navíc musím ocenit krátké pasáže na začátku každé z kapitol. Druhá část byla celá napsána tak dobre , ze jsem měla pocit, ze ctu knihu od hardina scotta. Nakonec přišla ještě třetí část - poté. Upřímně nikdy predtim by me nenapadlo, ze budu někdy číst z pohledu Landona nebo třeba Christiana Vance a jsem rada, ze jsem v tomto díle měla tu možnost . Určite doporučuji tento závěrečný dil vsem fanouškům cele série a také těm , kteří viděli jen první čtyři filmy, protože je nechtěli číst . Tahle knížka vám zkrátka otevře oči.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

moje první knížka od Patrika hartla a nelituji … sice mi trochu vadilo, ze knížka byla psaná v er-formě , protože mám raději ich-formu, ale to je jen drobný detail, který lze navíc lehce přehlédnout když je kniha minimálně stejně dobre napsána jako byla tato…. Jsem rada , ze jsem si ji mohla přečíst a určite mám v plánu další autorovi knihy.
Co se týká samotného deje , tak si myslím , ze byl opravdu krásne promyšlený a napsaný. nechci tady dávám spoilery, ale když umřela jistá postava, neměla jsem tušení jak by dej mohl pokračovat, ale presto pokračoval a to navíc tak dokonale , ze zvratu a zápletek tam bylo hned několik .
No a co se týká postav , tak začnu asi Alešem jakožto hlavní postavou. Od začátku mi přišel takový strašně jednoduchý a snadno manipulovatelny, ale stejně jsem si ho v průběhu knihy dokázala oblíbit. Radek uz mi nepřišel tak jednoduchý , ale stejně jsem ho měla z nějakého důvodu méně rada než Aleše . Jelena na me působila od zacatku strašně depresivnim dojmem, nemůžu si pomoct, celkove mi ta postava vůbec nesedla. Kdežto saru s ellou jsem si zamilovala uz když tam vystupovali ještě jako miminka a strašně me bavilo pozorovat jejich postupný vývoj. Jen si myslím , ze by neuskodilo dat více prostoru napr. Sarinym úzkostnem a rozjíždějící se obsedantně-kompulzivní poruše , ale to je opět jen drobný detail .
Celkove knihu doporučuji všem , ale asi tak čtenářům starších čtrnácti let, protože já sama musím přiznat, ze kdybych knihu četla před par lety, asi bych ji tolik nechápala…

26.07.2024

Už ani slovo Už ani slovo Karen M. McManus

Tak tahle knížka se rozhodne radi mezi me oblíbené knihy od autorky. Od začátku do konce se snažíte přijít na to, kdo je vrah a když jste si na 99% jisti, ze jste na to přišli, hned další stránka Vam prozradí, jak moc se mýlíte. Napětí v knížce by se dalo krájet. Hlavní postavy udělali samozřejmě par kroku, kterým jsem úplně neporozumnela proč, ale stejně mi dokázali přírůst k srdci. Oceňuji i menší romantickou linku, která v knize byla, ačkoliv nebyla tím hlavním, oč slo. Stejně tak jako poukazni na rodinné problémy či ukázka rozdílu mezi posedlostí a pravou láskou. Jinými slovy - tuhle knizku si rozhodne přečtěte !

14.09.2024

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Už dlouho jsem si chtěla od této autorky něco přečíst a když se mi naskytla příležitost přečíst si tuto knihu, neváhala jsem ani vteřinu. Knížka mě hrozné bavila už od začátku, pořad se tam něco dělo, proste pořad akce a já jsem jen četla, četla a najednou jsem byla na konci, který byl mimochodem taky skvělý.
Co se postav tyče, no tak Hazel jsem na začátku moc nemusela, přišla mi docela zvláštní, ale jak jsem ji poznávala víc a víc, tak jsem ji začala mít i dost rada, zato Jacka jsem si zamilovala, hned odzacatku. To jak byl hodný a oddaný lidem, ačkoli patřil mezi všechny ty zákeřne vily, bylo proste úžasný. No a Bena jsem si samozřejmě taky zamilovala, on a Hazel tvořili perfektní sourozenecke duo.
Knížku bych určitě doporučila milovníkům fantasy a příznivcům této autorky. No a já už se nemůžu dočkat, až si přečtu další autorciny knížky.

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

nelituji jedine stránky. Od autorky už jsem jednu knihu četla ( sedm manželů evelyn hugo), která me dost nadchla. Takže když se mi naskytla přečíst si další její další knížku, neváhala jsem.
Děj se odehrává v tenisovém prostředí. Já tenis nesleduju a nikdy jsem ho nehrala, takže všechny tenisové obraty, zápasy a výrazy pro mě byly španělská vesnice.
Na začátku knihy jsem tedy chvíli uvažovala, jestli knihu nedoložit. Nakonec jsem ji dala ještě šanci . A nelituji!
Postava Carrie mi sice nebyla vůbec sympatická - proste až šílene velka perfekcionistka a navíc na me působila dost arogantně. Měla v hlave jedinou věc- tenis a jediný cíl- být nejlepší tenistkou světa. Nic jiného ji nezajímalo. Nikdy se nespokojila s druhým místem. Potřebovala být vždycky prvni a pro první místo udělala úplně všechno.
V knize jsem ale videla hloubku. Myslím si, ze smyslem knížky bylo poukázat na to, jak moc nehezke je, když je někdo sobecky, sebestredny a ještě do toho vseho si nastavuje mnohokdy až nereálné cíle.
Knihu bych tedy rada doporučila nejen fanouškům tenisu, ale i těm, kteří chtějí číst knihu s hlubší myšlenkou a to vše s malou romantickou zápletkou….

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Chyběli mi knihy a metafory meho oblíbeného spisovatele - Johna Greena. Chyběli mi tak moc, ze kdyz jsem před nějakou dobou šla do knihovny a videla tam další z jeho knih, nemohla jsem odolat a knihu jsem si pujcila. A opravdu, o metafory v knize nebyla nouze- kniha je jich plna od první do poslední věty, doslova. Samotný příběh měl sice malinko pomalejší rozjezd, ale celkove me dej bavil . Co se tyče postav: daisy mi na začátku knihy moc nesedla, ale postupně jsem si k ni našla cestu. Mychal a davis mi přišli sympaticky už odzacatku. Dobre , uznávám, každý potřebuje svého Davise. No a Azy mi bylo lito, ale libil se mi její vývoj a její postupne prijmani své nemoci, což je obzvlášť u psychických poruch velice důležité. Nakonec bych rada podotkla, ze se kniha mimo jiné zaměřuje i na tema obsedantne-kompulzivní poruchy ( zajímavost: má ji i sam autor). Podotýkám to nejen proto, ze knizek informujicich o této nemoci moc není, tudíž pokud vás to zajima rozhodne doporučuji si knihu přečíst, ale naopak pokud neradi čtete knihy s tématem duševních poruch a špatne psychické kondice, přečtení této knížky bych na vašem místě určite zvazila.

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Škoda , ze se o knize ani o filmu moc nevi. Obojí je skvele ( knížka samozřejmě o trochu víc). Líbil se mi styl psaní autorky a vývoj Adama jak v knize tak ve filmu. Kniha navíc pojednává o velmi závažném duševním onemocnění- schizofrenii. Schizofrenie je duševní onemocnění, na ktere nebyva často upozornovano a to podle me není úplně dobre, protože lide s tímto onemocněním si zaslouží pomoc. Knížka však nebyla jen depresivni, dej byl obohacen adamovymi skvělými hlaskami, ktere cely příběh krásne dokreslovali. Určite doporučuji jak knihu , tak i film vsem, kdo si rad zvyšuje podvědomí o duševních poruchách v rámci příběhu.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Na knihu už jsem se dlouho těšila a konečně na ni přišel cas. Kniha me bavila, jen mi bylo lito osudu hlavních hrdinu- Violet i Thea. Ovšem i přesto, ze kniha pohednavala o vážnějších tématech jako bipolární afektivní porucha osobnosti či postraumaticka stresová porucha, Theodoruv smysl pro humor byl důvodem , proč jsem v některých pasážích nepropadla pláči. Knihu tedy hodnotim velice pozitivně a určite ji doporučuji vsem dospívajícím dívkám