Kristýnka_28 Kristýnka_28 komentáře u knih

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Hledala jsem romantickou oddechovku se špetkou magie a přesně to mi kniha dala. Nemam sice moc rada knihy psané ve třetí osobě, ale nakonec me kniha pohltila natolik, ze mi to vlastně vůbec nevadilo . Postavy mi sedli a prožila jsem při čtení hodně emocí- strach, smích, napětí i lasku. Bylo to krásne čtení , které určite doporučuji k přečtení všem milovníkům romantických fantasy oddechovek, ale i čtenářům , kteří si chtějí poprvé přečíst něco ze zánru fantasy.

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Knížka me ke čtení nalakala hned, jak jsem ji poprvé zahledla v knihkupectvi. Musím přiznat, ze jsem cekala asi trochu vic , ale i tak se mi kniha moc dobre četla. Oceňuji zpracování všech nelehkych situací na které kniha poukazuje velmi dobre a v rámci takové pekne oddechove četby. Líbilo se mi upozornění na pocit méněcennosti , pocit samoty, nestabilní rodinné vztahy a na otázku homosexuality, která sice nebyla v dějí primární, ale byla hezky zpracována a chemie mezi hlavními postavami byla uvěřitelna. Aiden mi sice chvílemi připadala hodně drzá, ale diky jejím skvělým vtipum si ji zkrátka nelze nezamilovat. Celkove tedy knihu doporučuji vsem dospívajícím .

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Když kniha vyšla , porad jsem premyslela , jestli se do ni mám pustit . Nakonec jsem si ji koupila a o nějakou dobu později jsem se do ni pustila. První dvě kapitoly byly takové nic moc, pak už jsem se ale chytla a až do poslední stránky jsem hltala knihu. Hazel jsem si rychle oblíbila. Obdivuji ji za její odvaznost a nebojacnost, stejně tak jacka. Vztah mezi nimi jsem si zamilovala.
Myslela jsem si, ze vim, jak kniha skonci, ale kniha me překvapila - končila trochu jinak, než jsem si myslela a bylo to bozi. Malém mi ukápla i slza. Rozhodne doporučuji vsem fanouškům historických románu!!!

Pouto Pouto Anna Todd

Tady musím přiznat, že se jedná o jediný díl afteru, kdy se mi naprosto zhnusilo Hardinovo chování v jisté situaci - naštěstí ne úplně na dlouho. Při čtení této knihy jsem si oblíbila závěrečné kapitoly - o 2 měsíce později, o 2 roky později... no a ten konec?! stále nepobírám. prostě omggg milujuuu.

Tajemství Tajemství Anna Todd

další díl afteru přináší další emocionální explozi. Miluju, miluju a znovu miluju. Tento díl mě opět pohltil hned od první strany a zase zde bylo tolik nečekaných zvratů, že od knihy bylo téměř nemožné odtrhnout oči.

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Když kniha vyšla, původně jsem ani neplánovala ji číst. Nakonec mě ale přemohla zvědavost. Slyšela jsem na ni mnoho pozitivních ohlasů, že jsem si ji prostě musela přečíst. Kniha nám postupně odpovídá na otázku, proč je lepší být chudý, ale šťastný, než bohatý, ale smutný. Donna na mě zezačátku sice působila dost namyšleně, ale jak jsem ji víc a víc poznávala, najednou jsem ji začala vnímat úplně jinak. Zato Sebastián byl zlatíčko odzačátku. Knihu doporučuji k přečtení všem milovníkům romantických příběhů

Přiznání Přiznání Anna Todd

další díl afteru - další zlomené srdce... 600 stránek a nemožnost se od knihy odloučit - to vše nabízí tento díl

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

strach, naděje, láska, přátelství, zoufalství, špetka humoru a mnoho dalšího ... to vše kniha obsahuje. Kniha mi také otevřela oči v jedné věci - svůj osud si nevybíráme, ale můžeme se rozhodnout, jak s ním naložit. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení.

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Myslela jsem si, že tato kniha bude jen plná humoru - mýlila jsem se. Byl to takový mix všech pocitů a emocí - humoru, štěstí, smutku, a samozřejmě také lásky. Čtení jsem si dost užila. Kniha měla svůj vlastní vibe, což mě na ní bavilo asi nejvíce. Z této knihy si odnáším fakt, že o našem osudu by nikdo ani nic nemělo rozhodovat, jen my sami. Jen my sami jsme strůjci našeho štěstí

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Už po přečtení anotace jsem věděla, že pro knihu obětuji nejen pár slz, ale i své srdce. Co si budeme - nemýlila jsem se. Obě hlavní postavy jsem si hned zamilovala. Konec jsem sice trochu čekala a u některých pasáží jsem se i nudila, ale i tak hodnotím knihu dost pozitivně. Naplnila moje očekávání a četla jsem vždy, kdy to bylo alespoň trošičku možné. Navíc jsem se dozvěděla i něco málo o nemoci zvané Mellidie, což je nemoc, o jejíž existenci jsem doposud neměla ani tušení. Knížku doporučuji k přečtení všem, minimálně proto, že ji napsala česká autorka.

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Když jsem četla moji vinu, myslela jsem si, že je to tak skvěle napsaná kniha, že druhý díl ji bude překonávat jen těžko. Po prvních cca 100 stránkách to tak i vypadalo - příběh jsem si sice opět zamilovala, ale na moji vinu to stále nemělo. To se ale po sléze změnilo - příběh nabral úplně jiné obrátky a já od knihy nemohla odtrhnout oči. Když jsem knihu dočetla, pár minut jsem jen tupě zírala do prázdna a nakonec mi do očí vytryskly slzy.

Polibek Polibek Anna Todd

Na to, že má kniha více než 5OO stránek, přečetla jsem ji poměrně rychle. S postavou Tessy jsem se ihned ztotožnila a Hardina jsem si zamilovala nahned, a to i přesto, že jsem byla schopná 10 minut v kuse nadávat na to, jaký je to zmetek a o deset minut později jsem prohlašovala, že si ho vezmu. Kniha mě od začátku pohltila a nebyla jediná stránka, u které bych se nudila.

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Knizku jsem četla podruhé, tentokrat tedy tématicky v lete . čtení bylo opět příjemné , úplně miluju to české prostředí v knížkách . Dej byl krásne plynuly a já jsem měla za ani ne dva dny precteno. Není to žádná bichle o 500ti stránkách, ba naopak, je to taková hezká, tenoucka knížka, která se vám bude líbit , i když je dost kratka ( má jen nějakých cca 170 stran). Postavy mi víceméně sedly. Akorát Andula mi byla hodně nesympaticka od začátku až do konce. To jak si ničeho nevazila a byla na všechny ze začátku Hrubá, od ni nebylo vůbec pěkné . Naopak třeba Simon to je proste takový ten dream boy pro každou knihomolku. Kristián byl taky strašný zlaticko a úplně mi ho bylo v některých částech strasne líto. No a třeba taková viky?! Ta tomu dodávala tu správnou atmosferu. Knizku tedy rozhodne doporučuji milovníkům enemies to lovers knížek, ale asi v tom nehledejte víc než jen letní oddechovku.

Tajemství romantiky Tajemství romantiky Robin Constantine

Kniha bylo příjemným odpočinkový čtením. Nemela jsem od ni žádná větší očekávání , proste když jsem ji zahledla v knihovně, pujcila jsem si ji, protože od autorky už jsem jednu knížku četla a a se mi líbila ( leto, kdy jsme potkali). Kniha se mi četla pěkne , sice jsem se prvních asi 50 stránek nemohla moc začíst, ale pak už mě dej chytnul natolik, ze jsem ho hltala do poslední stránky. Jesse byl ze začátku proste jen smutný kluk, který se vzpamatovával z rozchodu, ale na konci už to byl snad ten nejlepší a nejšťastnější kluk pod sluncem. No a madison mi byla sympatická hned od začátku. Jako letní oddechovku knížku rozhodne doporučuji.

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

Další krásná oddechovka na leto. Jen tahle z prostředí zámku, což pro mě byla moc příjemná novinka. Prostředí jsem si ihned zamilovala a cely příběh jsem prožívala společně s Alžbětou. Ne všechny postavy mi byly sympatické hned od začátku - konkrétně Ivana, Adam a Sisi. Ke všem jsem si ale během čtení nakonec vybudovala vztah a na konci knihy už jsem měla rada všechny postavy. Dej byl krásne plynuly, kapitoly dlouhé tak akorát a já jsem jen otáčela jednu stránku za druhou tak rychle, až jsem najednou na druhy den docitala poslední stránku. Určitě doporučuji všem dospívajícím jako fajn letní oddechovku.

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Tahle knížka byla příjemným letním pohlazenim po duši. Díky krátkým kapitolám se četla opravdu rychle a hlavně měla jednoduchý dej, díky kterému jsem mohla při čtení vypnout a jen prožívat s Belly její příběh. Všechny postavy mi byly sympatické - tedy kromě Konráda a Taylor, nevím proč, ale ty dva mi nějak nesedly. Zato Jeremiáše jsem si zamilovala hned. Knížku rozhodne doporučuji jako příjemnou letni oddechovku fanouškům knižní série všem klukům, které jsem milovala.

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Tak tohle byla pecka!!! Sice jsem prvních 20 stránek premyslela , ze knížku odložim, protože na tohle tema už jsem četla hodně knizek, navíc mi liv nebyla zpočátku sympatická a noaha jsem si taky hned nezamilovala. Rozhodla jsem se ale, ze tomu dam šanci ještě tak do ste strany a nelituji. U knížky jsem se příjemne odreagovala, i jsem se zasmala. Navíc mezi hlavními hrdiny bylo tolik jiskreni, takže tahle chemie mezi hlavními postavami se autorce opravdu povedla. Příběh liv a Noaha jsem si nakonec moc užila a jako letní oddechovku s nádechem romantiky urcite mohu doporučit.

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

(SPOILER) Knihu jsem už jednou četla a pamatuji si, ze jsem byla od začátku trochu zklamaná, protože autor hned v prologu vyspoileruje konec . Když se mi naskytla příležitost přečíst si knihu ještě jednou , neváhala jsem. Kniha se mi tentokrat četla o něco lepe , možná prave i diky tomu, že už ji znám . Craig byl sice trosku podivin v pravem slova smyslu. Mnoho z jeho činu me nutili smát se nahlas ( " miluju tě jako závislák na heroinu miluje kilo heroinu"). Amy jsem odzacatku neměla rada, protože to , jak neustále lámala craigovi srdce od ní bylo opravdu nehezké…. Bylo mi craiga lito.Navíc to, jak se neustále vracela k bývalému příteli a byla s nim i s craigem v jednu chvíli současne bylo od ni opravdu vůči oběma klukům opravdu nefer.
Možná kdyby v knize byl i pohled Amy , kde bych situaci videla i z jejího pohledu, měla bych na ni asi jiny nazor. Na druhou stranu, málo která kniha je psaná celá jen z pohledu kluka. Cela kniha však nebyla jen vtipné klišé, hodně me toho naučila o životě, protože mezi všemi těmi vtipnými stránkami a částmi se našly i ty, které byly plné životních mouder. Knihu tedy doporučuji vsem, kdo se rad u knihy zasmeje , ale zároveň si z ni něco odnese.
P.s. Nenechte se zmást poměrně nízkým hodnocením má databází- ne vždy vypovídá o skutečne kvalitě daného knižního titulu ;)

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Kniha me velmi mile překvapila a o dost předčila me ocekavami. Čtení jsem si užívala a obě hlavní postavy jsem si hned zamilovala , i presto, ze mi přišlo, ze se občas choval jako malé deti . Číst knihu pro me bylo jako ocitnout se na horské draze plné emocí. Cekala jsem romantické klišé a dostala jsem zajímavý zamilovaný příběh , který se dotykal i vážnějších témat . Celkove tedy hodnotim pozitivně

Někde mezi Někde mezi Marc Klein

Knihu jsem četla podruhé. Napoprvé jsem byla maličko zklamaná, protože jsem cekala o trochu vic. Podruhé už jsem vedela do ceho jdu. Sice mi to porad prijde dost sci-fi, ale tak nějak už mi to tam sedí. Chvílemi to sice bylo dost smutné, ale ve finále to byla pěkná oddechovka. Rozhodne doporučuji vsem romantickým dusím, které si chtějí přečíst nějakou oddechovku, zároveň si ale trochu poplakat a zamyslet se nad nějakou tou hlubší myslenkou.