Kudík Kudík komentáře u knih

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Toto bylo zase od autorky něco, kde jsem od počátku nevěděla koho litovat dříve, ale na celé čáře napříč dějem vedli oba Robové Lachlani, otec a syn. Tohle si potomci nezaslouží zažít, ale čím jsem starší, tím se k sebevraždě stavím více shovívavěji. Neomlouvám jí, ale mám jisté pochopení pro zoufalé a zkratkovité jednání, kde těmto jedincům nedojde, co jejich rodina, přátelé...., anebo ten, který je najde, protože dříve konají než přemýšlí. Další v pořadí byla asi Samatha, která prostě naletěla a Connor Tunstall, který žil v tom, v čem a s kým žil, s tvrdým zjištěním, že peníze pravé přátelé nenahradí. Oproti problémům všech mi zrovna "prohřešek" Maegan přišel jako naprostá prkotina. Naprosté nepochopení jsem měla pro Carolyn. Mrzí mě, že závěr byl tak zbrklý a vlastně vůbec nevím, jak dopadl (zda vůbec pořádně proběhl) projekt na matiku. A velké díky za knihovníky. :)

16.04.2023 5 z 5

Něžné násilí Něžné násilí Sharon Sala

Předně musím uvést, že je velká škoda, že se další ze sourozenců, a to Buddy nedočkal svého vlastního dílu, protože to by teprve stálo za to. :) Původně jsem si říkala, že se každý ze sourozenců dočká toho svého štěstí, ale jsou jen tyto dva příběhy s Lily a Colem.
Zde je ústřední postavou nejstarší z 5ti sourozenců, a to policista Cole Brownfield a jako jeho protějšek je Debbie Randallová, která se lehce mihla v předchozí části a každopádně se spolu prvně neseznámili na svatbě Lily, jak uvádí anotace. Na daný žánr to není zlé, ale bohužel Cole dostal od autorky až neuvěřitelně dojímavou náturu, což mi k poldovi z protinarkotického oddělení nesedělo, a také se ztratila počáteční živelnost a hubatost Debbie, což byla také škoda. Autorka to umí i lépe, 2,5*.

12.04.2023 3 z 5

Dámou v každé situaci Dámou v každé situaci Sharon Sala

Lily Brownfieldová zažila nehodu, po které zůstala viditelně poznamenaná s tím, že její snoubenec jí měl více jako hezký doplněk nežli pro společný život ve zdraví i nemoci. Z tohoto důvodu se po jejich rozchodu rozhodne (po přečtení zajímavého inzerátu) změnit naplň práce i své bydliště, přestože se mohla vrátit ke svému otci a čtyřem starším bratrům, kteří jsou (na starší bratry) bezvadní. Kdo jiný může být její nový zaměstnavatel než rančer Case Longren, který na Lily nenahlíží jen povrchně, ale oceňuje ji komplet.

12.04.2023 3 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

(SPOILER) Autorka je stylem humoru přirovnávána k Jo Watson, což mohu potvrdil, ale současně je to i její umírněnější verze.
Ruby Brooksová žije v přízemním bytě s totál zdevastovanou kuchyní, kterou jí jistý Kevin, alias montér kuchyní demontoval a již nově neosadil, kde tráví svoji nucenou dovolenou na pozici evenťačky. Po prvních stránkách jsem si osobně myslela, že je to líná alkoholička. :) Hodně z chování Ruby, anebo jejího souseda, kuchaře Adama Findera, se vysvětlí až v průběhu děje, např. proč on divně reaguje na balíky a proč se ona rozešla s Danielem. Její předsevzetí mi přišlo (bod č. 1) trošku jako obsese, ale celkově jsem se dobře (hlavně s postupujícím dějem) bavila a velké plus za Bruta, který dostával pohledy a za témata jako je stalking. Mimo Ruby zde báječnou dávkou sarkasmu oplývala i Inspektorka Lenhamová.

"Předsevzetí:
1  deset soutěží za den
2  zabít montéra kuchyní
3  práce snů
4  navštívit Japonsko
5  nespat s Danielem  už nikdy"

08.04.2023 4 z 5

Sářin strážný anděl Sářin strážný anděl Sharon Sala

Seznamujeme se zde s Mackenzie Hawkem zrovna ve chvíli, kdy pohřbívá svou adoptivní matku Starou ženu, civilním jménem Novu Hawkovou. Před pár lety po zpackané operaci Společnosti se k ní stáhl, zpět do ústraní, na horu Kiamichi. To by nesmělo být jeho exparťáka Rogera, který k němu pošle svojí sestru, slavnou modelku Sáru Beaudryovou, která je v ohrožení. Co se díky tomu stane je předem jasné. Bylo zde pár nesedících drobností, ale co jsem ocenila, bylo jak dopadnul hlavní záporák. Takový konec byl pro mě novinkou, navíc v tomto žánru.

07.04.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem poznala novou autorku a mám celou jednu její sérii za sebou. Někdy to čtení bylo náročnější, ale tento díl mi v rámci série Elements přišel nejméně dramatický s minimem "zásadních" zvratů.
Máme zde tři sestry v podání od nejstarší, a to Lyric, přes Mari až po nejmladší Lucille zvanou Lucy, které od své zesnulé matky dostaly jako dárky hrací skříňku s baletkou, houpací křeslo a přívěšek s drahokamem ve tvaru srdce. Každá dle matčina uvážení i s odůvodněním. V průběhu děje měl největší váhu pouze ten přívěšek, protože sestry byly celkem rozlišné. Dále je zde spisovatel Graham Russell s nijak šťastnými vzpomínkami na právě zesnulého "otce" Kenta Russella, ale naštěstí je zde i rodina jeho vysokoškolského profesora Olivera, kde se mi trošku pletla jeho žena Mary s prostřední sestrou Mari. A kdo pozorně četl jako já, tak postřehl (ještě před narozením Talon) to, když Dr. říkal jiný počet týdnů než Graham, takže jsem v samém závěru nebyla překvapená, jen zklamaná... Naštěstí to přišlo bezmála v samém závěru, který byl trošku zbrklý, ale opět nechyběl epilog po letech. Maktub.

05.04.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Maggie May Rileyová byla do svých 10let kouzelné dítě s velmi živou povahou, ale silně traumatický zážitek jí připravil o hlas. Začátek byl perfektní, ale bohužel i přes poznámku od autorky, jak moc a z čeho přesně čerpala ze svého života, to prostě nebylo ono, protože proč nikdo nezjišťoval, co přesně se jí v lese stalo? Taková změna a stačí jen jí nechat oněmělou a zavřenou v domě? Zmínka o tom, že doktoři a terapeuti chodili za ní je sice fajn, ale stále zůstává otázka proč nikdo nic nedělal? Kdybych byla na místě kteréhokoliv člena z její úžasné rodiny, tak to prostě zjistím, protože v tom bylo jádro pudla. No a Brooks Tyler Griffin... páni. Kdyby mu autorka v závěru nenaložila nezasloužený pád do vody a životní pokles bezmála na samé dno (minimálně lahví), tak by byl kotvou pro většinu z nás. Jsem ráda, že v epilogu došlo na Jam se Skippym.

03.04.2023 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Nedalo mi to a rovnou jsem vlítla na další díl, kde pro mě bylo překvapením, že nijak nenavazuje na předchozí část, ale přesto se v něčem neliší a v jiném ohledu je naprosto jiný.
Máme zde "občasného" huliče a následně závisláka v podobě Logana Francise Silverstona a jeho protějšek, hudebně nadanou Alyssu Marii Waltersovou. Musím se přiznat, že ani jeden z nich to s rodiči nevyhrál, i když Lo na tom byl o dost hůře, otec násilnický dealer a matka věčně sjetá zlostná troska. Jak já tohle nemám ráda, když čtu jak někdo dokáže své dítě týrat.... ať již hlady, protože lajna má přednost, anebo jako trest x hodin ve skřínce pod dřezem či v zimě na dešti. Při jeho vzpomínkách se mi vařila krev, a přesto být na místě Aly, vydržela bych jen zlomek Loganova chování a činů. Osobně bych to vzdala po hlasové zprávě č. 93, protože i to by bylo víc, než si zasloužil. V závěru se to autorka snažila zachránit, ale přesto jsem cítila vůči hlavnímu hrdinovi jistou zahořklost. Líbil se mi souběžný příběh jeho nevlastního bratra Kellana a její sestry Eriky, kde jsem se bála samotného závěru. V porovnání s předchozím dílem mi vychází tento o chlup slabší, ale přesto je to znovu emoční záležitost.

02.04.2023 4 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Z počátku jsem měla trošku pocit, že se od (pro mě o5 nové) autorky jedná o prvoplánové provedení, ale i kdyby, zasáhlo to svůj cíl. Od začátku je čtenář v emotivním kolotoči a neví zda litovat více Tristana nebo Elizabeth, anebo následně čekat, co vyplodí její nejlepší kámoška bez filtru, Faye. Ještě než jsem začala tesknit nad ztrátou všech, tak jsem se musela současně i smát, a takhle to šlo v podstatě celým dějem. Do toho prarodiče, Zeus, Bubba a oslovování Burák a Kaštánek, plus Tanner.
SPOILER: Zde mě překvapilo (právě kolem Tannera) pár věcí v závěru, např. vše ohledně mince (hod s cílem výhry a její samotné provedení), ale to k čemu se doznal nikoliv, protože jsem při jeho chování měla jisté podezření od cca 2/3 knihy.
Každopádně parádní čtení o zlomených jedincích, kteří se pomalými nádechy dávají znovu dohromady.

01.04.2023 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Louise Allen

Joanna Fulgraveová byla velmi zvláštní stvoření...., ale pro její chování na plese, když viděla a slyšela plukovníka Gilese Gregoryho jsem měla dost pochopení, protože i když se to autorka následně snažila vysvětlit, tak část mi přišla neobhajitelná. :) Joanna sice utekla z domova, ale to co jí potkalo po cestě a z čeho se měla poučit, hlavně na danou dobu, se nějak míjelo účinkem a ona byla na útěku bezmála neustále. U plukovníka Gregoryho obdivuji jeho trpělivost, a co vše musel při honbě za Joannou překousnout. Hebe z předchozího dílu s Alexem zde mají také dost prostoru, protože ona je její sestřenice a pánové jsou nejlepší přátelé.

29.03.2023 4 z 5

Kouzelnice z ostrova Kouzelnice z ostrova Louise Allen

Sáhla jsem zase po něčem od dosud mnou nečtené autorky a na daný žánr se jedná o dobré čtení. Hebe Carltonová i Alex Beresford jsou zajímavé postavy, a to již od jejich prvního seznámení a hlavně času stráveném (cca 1,5hodiny :) ) na zahradní lavičce. Jejich pobyt na Maltě byl krásný, ale trošku jednotvárný. Akčnější děj nastane při jejich nečekané společné cestě do Španělska, kde její nevlastní rodiče v podání komodora Lathama a Sary Carltonové/Lathamové mají nějaký čas zůstat, ale Hebe měla pokračovat směr Anglie. Velké plus za Spanilou. Konec mi přišel rychlý a celkem utnutý, ale tato dvojice se hojně objeví í v druhé díle.

29.03.2023 4 z 5

Ostrovy splněných snů Ostrovy splněných snů Nora Roberts

Tohle bylo na můj vkus od autorky trochu slabší, ale zase umím ocenit k čemu se od svých začátků vypracovala.

Ztracené poklady
Ostrov Ocracoke, kam se po letech vrací Kathleen Hardestyová zvaná Kate, dcera zesnulého profesora Edwina J. Hardestyho, aby dokončila jeho překvapivé hledání pokladu z potopené lodi Liberty. Zde se seznámila s Kyem Silverem a jeho bratrem Marshem, takže ví, na jakého potápěče se má obrátit. Zde oceňuji popisy ponorů, podmořského světa a setkání s (hlavně dvěma) jeho obyvateli.

Vůně mořské soli
Ostrov Cozumel s naplaveninou v podání Elizabeth Palmerové (Liz) a její podnik Černý korál, kde pro ní chvíli pracoval i Jerry Sharp. Po jeho násilné smrti se objeví i druhý z bratrů, a to Jonas, který se rozhodne vzít vyšetřování do svých rukou. Společně toho objeví více než čekali, např. Liz i to, kolik se dá přežít pokusů o vraždu.

28.03.2023 3 z 5

Sněhová bouře Sněhová bouře Sharon Sala

Caitlin Bennettová (29) je úspěšná autorka detektivek a byla i dcerou a jedinou dědičkou zesnulého Devlina Bennetta, milionáře a zakladatele studia DBC (Devlin Broadcasting Company), které v posledním půlroce chodí stupňující se výhrůžné dopisy. Dále zde jsou nevlastní bratři, a to Caitlinin redaktor a dobrý přítel Aaron Workman a bývalý policista Connor McKee (35), přezdívaný Mac. Máme zde i mnoho dalších postav, např. jejího poděděného řidiče Johna Steinera, dvojici resp. čtveřici detektivů v podání starších, Sala Amata a Paulieho Hahna, anebo mladších, J. R. Neila a Trudy Kowalské, v čele s jejich kapitánem Delem Franconim. Předposlední výraznější postavou je její nakladatel Kenny Leibowitz a poslední je Buddy, pachatel několika celkem nechutných vražd, který má na Caitlin spadeno. Ale kdo je Buddy? Upřímně to bylo jedním z mála, co mi na knize vadilo, a to že jsem jeho totožnost odhalila ještě v první polovině knihy. Autorka se snažila občas předhodit jinou z postav a zmást čtenáře, ale při pozorném čtení byla jen jedna správná volba. 4,5*

24.03.2023 4 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Po této knize jsem sáhla pro její obálku, která mi přišla neuvěřitelně podobná s předchozí knihou, kterou jsem četla, a tím asi jejich podobnost končí.
Matilda Effie Heatonová je 28letá zrzka žijící u rodičů a pracující v knihkupectví, kterou mohu stručně popsat jakou sebelítostivou, závistivou a záštiplnou alkoholičku. Naštěstí její postava prochází pozvolným vývojem, takže díky nevalnému rande s Dazem (jak mě se líbilo jejich další setkání :) ) se seznámí s Theem. Ten jí namotivuje a postrčí směrem, na který mohla také přijít sama, stačilo jen trochu snahy a sebereflexe. Překonat první polovinu knihy bylo trošku těžší, ale druhá část, kde se objeví i další postavy a Effie zdolává úkoly z 13ti bodového seznamu, je mnohem lepší. Škoda, že toho sarkasmu nebylo jako litrů vína, které v této knize padlo, anebo kdyby mě Theo přesvědčil, že je možné s někým jako byla Effie (v úvodu) navázat vážný vztah.... 3,5*

18.03.2023 3 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

(SPOILER) Hannah Clitheroeová vs. Raphael Tregar. Jejich začátky byly těžké asi jako pračka na opuštěné úzké venkovské cestě, ale četlo se to skoro samo a často s úsměvem na rtech. Hannah měla skvělou náturu... nechyběla jí soběstačnost, kuráž, a i špetka šílenosti. Její spolubydlení s Lizzie, Bailey a Penny mělo také své kouzlo. Každá byla naprosto jiná a možná právě proto jim to tak společně šlo. Dále i s Kočkou beze jména + 5ti ks, s Plukovníkem Dijonem, Šílou a Šálou, Slowtopem alias Topíkem. :) Raphael měl zase své psy se jmény Pipin a Smíšek. Tajemství babičky Trudy bylo zajímavé a smutné pro všechny zúčastněné. Co jedna lež a jistá ziskuchtivost natropí, Gabriel měl výdrž a můj obdiv. V závěru mi pár věcí úplně nesedlo, resp. těžko něčemu uvěřit. 4,5*

"Že se ptám, ale vy jste opravdu pojmenoval svoje psy podle dvou hobitů z Pána prstenů? Jako dva Frodovy parťáky?
Přesně tak, odpověděl stejně jako před chvílí.
Mí psi taky."

16.03.2023 4 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

(SPOILER) Od autorky opět parádní příběh o loupeži půl milionu dolarů, která se udála před 20ti lety, a i přes nepřímé důkazy byla přisouzena otci Arden Maxwellové, Joeovi. V daný den a noc se toho stalo však mnohem víc a autorka mě od začátku bravurně vodila za nos. Již z anotace je patrné, že na to Joe nebyl sám, ale měl parťáky.... budoucího válečného hrdinu, v době loupeže 17letého synovce majitele baru Ledge Burneta a budoucího okresního prokurátora, v dané době pouze mladistvého zrzka Rustyho Dylea. Arden bylo 10let, takže si je nepamatuje, ale zná je její o 10let starší sestra Lisa, která se po zmizení otce o svou mladší sestru stará. Příběh se střídá, současnost x minulost, vždy za jednotlivého účastníka. Jsem ráda, že ještě před odhalením autorkou jsem odhadla pravou podstatu vztahu mezi Ledgem a Crystal, a také početí dcery Arden, jen jsem Jacobovi přisuzovala jinou roli. Samotné rozuzlení v závěru mě přesto překvapilo a konec mi přišel trošku moc rychlý. 4,5*

"Do rána se totiž celý ten skvělý plán zbortil jako domeček z karet.
Jeden z nich skončil v nemocnici.
Druhý seděl ve vězení.
Třetí ležel v márnici.
A čtvrtému se podařilo i s celou kořistí pláchnout."

12.03.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Piper Bellingerová sice na prvních stránkách opravdu působila jako rozmazlená princezna a až otravná influencerka, ale asi není divu v takovém zázemí, ať již u bohatého nevlastního otce, kterého zná od mala (cca svých 4 let) a oslovuje jej "pouze" jako Daniela nebo matky, která měla zvláštní odstup, anebo málo prostoru od autorky, o rádoby přátelích nemluvě. Díky za o dva roky mladší sestru Hannah, která se doufám svého přeloženého příběhu také dočká a do Westportu jela s Piper. Zde nalezly pozůstalost v podobě baru a pomníku na svého otce Henryho Crosse. Dále i jeho žijící matku, jejich babičku, vč. dalších lidí, např. i jednoho námořního kapitána Brendana Taggarta s jeho nabíjecí stanicí. Jejich začátky jsou roztomilé, jako celý titul. Uznávám, je to silně pohádkové až naivní čtení, kde z nic nedělajících slečen jsou najednou kutilové s charakterem, ale přesto se mi to dobře četlo a ve výsledku i líbilo.

11.03.2023 4 z 5

Tajemství mého srdce Tajemství mého srdce Judith Arnold

(SPOILER) Překvapivě celkem zajímavý děj i s krimi zápletkou. Pachatel musí být sice většině hned jasný, ale zase o čem by jinak tato jednohubka na večer byla. Produkční Rafael Perez, prostřední dítě ze sourozenců Perezových, a to staršího bratra Ricarda, tohoto času ve vězení a mladší sestry Rose, která je jeptiška, založil výdělečnou společnost Aztec Sun, která chrlí správně béčkové filmy. Do jejich posledního se jim podařilo sehnat současnou TV hvězdičku Melanii Greerovou. O tom všem má napsat novinářka Sandra Garciová, a to za vydatné pomoci pravé ruky Rafaela, a to Diega Salazara. Až na ten zrychlený závěr není moc co vytknout, titul hodnotím v rámci edice jako lepší průměr. 3,5*

06.03.2023 3 z 5

Perfektní partneři Perfektní partneři Jayne Ann Krentz

(SPOILER) Tohle bylo přesně to, co od autorky očekávám. Čtivé, zajímavé dílo s trochou napětí a vtipu. Letty byla naprosto neodolatelná, ať již jako bývalá knihovnice, anebo nově majitelka firmy Thornquist Gear. Některé scény v jejím podání jsem si živě uměla představit, jako stavbu stanu dle návodu, styl odívání, příp. její průpovídky u předporodních kurzů. :) Další postavy jsou zde její otec s těhotnou macechou Stefanií, její ex, Joelova ex s manželem a otcem.... zaměstnanci firmy a obyvatelé městečka Echo Cove. I Joel Blackstone byl zajímavá postava, hlavně jeho pozvolný propad Letty a upouštění resp. polevování v pomstě. Závěr je nepřekvapivý s trochou akce. 4,5*

04.03.2023 5 z 5

Společenská záležitost Společenská záležitost Stephanie James (p)

Hodně ranné začátky autorky, a je to znát. I když hodnotím v rámci edice, tak se přirovnání k jiným jejím dílům nemůžu vyhnout. Tohle bylo jednoduše slabé. Kalinda po smrti otce zachraňuje společnost, do toho jí opouští její snoubenec a ona se následující dva roky pohrouží do práce a záchrany firmy. Nyní je čas na vypořádání se se svým ex-snoubencem a kratší dovolenou. Setkání s majitelem galerie, místním povalečem a občasným rybářem (i žralokem) v podobě Randa Alastaira její plány změní. 2,5*

04.03.2023 2 z 5