Kudík Kudík komentáře u knih

Volání sirén Volání sirén Amanda Quick (p)

(SPOILER) Ella Morganová s hudebním talentem (v podstatě "neexistující" Siréna) a zaměstnaná jako snová poradkyně, dá v úvodu na prachového králíčka, kterého pojmenuje Lorelei a s jejíž pomocí pomůže zachránit vězně v klíckách, kde potká i Rafea Coppersmitha, který je dobrý pro vyhledávání křemene, krystalů, ale i zločinců, protože pomáhá (do jisté nehody) jako konzultant FÚPV a Bratrstva. V tomto případě je Lorelei závislá na svatební čelence se závojem a koblihách. :) Po tyčinkách, kabelce, panence.... je to v případě králíčka Elly, která je v podstatě profesionální družička, celkem na místě. Spolupráce Elly a Rafea je zavede na ostrov Rainshadow, kde se tolik postav z předchozích dílů bohužel nevyskytuje. Přesto je to opět příjemné čtení, kde není nouze o maskované padouchy, i když ten hlavní mi byl podezřelý od počátku.

28.05.2023 4 z 5

Zátoka lží Zátoka lží Amanda Quick (p)

(SPOILER) Znovu lehce napínavé čtení a pár nových příšer na ostrově Rainshadow. Zde má sirotek Alice Northová světelný talent (vhodný na mizení) za společníka prachového králíčka Houdiniho, rozeného showmana s rudým motýlkem a Drakea Sebastiana (bratra Harryho z předchozího dílu), který po nehodě skoro neodkládá zrcadlové sluneční brýle s totožným a přesto jiným talentem než Alice. Drake chce vyřešit problémy se "ztracenými" krystaly a Alice chce vyšetřit smrt svého manžela a zbavit se tak úkladů od své tchýně. Znovu zde potkáme postavy z komunity Shadow Bay, kteří se nechtěli či nestihli evakuovat a většinu známých z předchozích částí.

27.05.2023 4 z 5

Žhavá zóna Žhavá zóna Amanda Quick (p)

(SPOILER) Sedona Snowová (potomek známé Arizony Snowové z EB) byla unesena a čekala na záchranu svým PM manželem. Díky svému staronovému (multi)talentu na otevírání a zavírání energetických bran a práci s ohněm a hlavně novému parťákovi v podání prachového králíčka Lylea se dokázala zachránit. Poté zjistila, že manžel se s ní rozvedl a "rodina" jí také nehledala. S Lylem nalezne práci, útočiště a nové přátele na ostrově Rainshadow, kam přichází i nový šéf Bratrstva Cyrus Jones, ne nadarmo zvaný Smrťák Jones. Čí je to potomek je jasné, navíc současně je bratrancem Marlowe Jonesové. Jako oheň a led si báječně sednou a Cyrus je navíc někdo, kdo znovu unesenou Sedonu hledá.

27.05.2023 5 z 5

Ztracená noc Ztracená noc Jayne Ann Krentz

(SPOILER) Máme zde Rachel Blakeovou se schopností rozpoznávání aur a zajímavým křišťálovým "trikem" a potomka piráta v podání Harryho Sebastiana, který po svém prapradědovi podědil nejen jméno, ale i silný multitalent, který obnášel jak čtení psi zakódovaných map, halení se do stínů, tak i navození děsu a noční zrak. Nic proti, ale tenhle koktejl byl na mě už moc. Další výtkou je, že se jedná o budoucnost, kde je kvantum mimozemské technologie, ale za čaj se platí papírovou bankovkou? Naopak musím pochválit parádní popis monster, žijících v akvarijním komplexu, a to, že hlavní hrdinka má opět spřízněnou duši v prachovém králíčkovi, tentokrát v roztomilé Darwině s panenkou jménem Amberella.

"Darwina a Rex si ji také prohlíželi. Mrkali na ni svýma modrýma dětskýma očičkama a usilovně se snažili vypadat roztomile. Šlo jim to samo, pomyslela si. Prachoví králíčci obecně vypadali rozkošně jakýmsi zanedbaným způsobem - přinejmenším dokud nepřepnuli do loveckého modu. Jak říkalo staré přísloví, když jste zahlédli zuby, bylo už pozdě."

22.05.2023 4 z 5

Jako rtuť Jako rtuť Amanda Quick (p)

(SPOILER) Probuzení Virginie Deanové v místnosti plné zrcadel s mrtvolou vedle sebe, navíc, když máte zrcadlový talent (čtení obrazů a odrazů v nich), není určitě nic příjemného. Na pomoc jí přichází Owen Sweetwater s upravenou verzí loveckého talentu. Zajímavě se zde opětovně mihnou "hračky" hodinářky paní Bridewellové, vč. její maličkosti. A protože autorku už mám načtenou, bylo mi jasné jak skončí Charlotte Tateová s bratrancem Owena v podání Nicka, a že paní Croftonová nechce dát výpověď. :) U tohoto dílu jsem i brzy identifikovala totožnost pana Newtona.

21.05.2023 5 z 5

Stíny noci Stíny noci Amanda Quick (p)

(SPOILER) Tento díl je evidentně předskokan pro navazující sérii "Ostrov Rainshadow", i když již v titulu Půlnoční krystal jsem měla tu čest poznat prachového králíčka Gibsona. Dle popisu celkem roztomilý tvor se 6ti pacičkami a dvěma modrýma očima, ke kterým v loveckém módu přibyde další pár v druhé řadě. Nyní v podání Rexe, který zbožňuje mimo cuketového chleba i značkové kabelky a kancelářské sponky. :)
Po 15ti letech, od akční noci a dobrodružné návštěvy Rezervace, kterou zažila Charlotte Enrightová s talentem na čtení duhových aur po boku se Sladem Attridgem, lovcem, se oba dva shodou okolností vracejí na ostrov Rainshadow. Opět povedený díl, kde není o akci či napětí nouze a dokonce se zde ukáže i Sylvester Jones (ve dvou velikostech).

21.05.2023 4 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

(SPOILER) Konečně přes různá časová období a ostatní z rodu Jonesů došlo i na "osla" Fallona Jonese s talentem na teorii chaosu (tak jej nazvala v 2. díle Clare Lancasterová, živý detektor lži). :) Musím říct, že mi díl od dílu přišel lidštější s celkem obstojným smyslem pro humor, avšak na Isabellu Valdezovou, která má talent na nalézání i ztracení věcí či lidí, neměl. Její přirovnání Fallona k Sherlockovi a narážky na neozbrojeného Watsona neměly chybu. :) Krátce se zde mihnou i Zack a Raine Jonesovi.

16.05.2023 4 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

(SPOILER) V rámci této edice autorce nestačí střídat současnost a minulost, on třetí díl "Paprsků snů" musí být v budoucnosti. Přiznám se, že z toho mám v hlavě trochu časový guláš, následně při čtení zjišťuji, který předek nebo potomek byl, je nebo bude. :) Tento díl probíhá v daleké budoucnosti, ve světě zvaném Harmonie.

Máme tu Adama Winterse nového šéfa Bratrstva lovců duchů, a i novou vedoucí agentury Jones a spol. Marlowe Jonesovou s již známými talenty jako v předchozích dílech, a to čtení paprsků snů v jejím případě a u něj hrozba "Kerbera". Nalezení a správné použití Spalující lampy je řešením. Uznávám, že díl je opět napínavý, nevadí mi, že se kostra příběhu neustále s obměnou opakuje, ale co to bylo s Půlnočním krystalem? Já čekala ultra mega záležitost a přišlo takové zklamání. Naštěstí to Gibson, v podání prachového králíčka, jehož vyobrazení v loveckém módu a závislost na energetických tyčinkách, více než zachránil a o level pozvedl. :)

13.05.2023 4 z 5

Spalující lampa Spalující lampa Amanda Quick (p)

(SPOILER) Tyto časové skoky mi na celé sérii dávají nejvíce zabrat. Budu-li jí (jak se znám tak ano) číst znovu, dám si jí v trošku jiném pořadí, protože střídání současnosti a viktoriánského období je celkem náročné při tom celkovém počtu postav.
Tento díl je o Adelaide Pyneové s talentem na čtení paprsků snů a "Ředitelem" Griffinem Wintersem s rozvíjejícím se dalším talentem jehož součástí byla práce s energií stínů. Líbilo se mi osazenstvo opatství v podání Delberta, Jeda a Leggetta, dvou psů a paní Trevelyanové. V závěru mě výměna míst na obřadu nepřekvapila. Znovu se setkáme s Calebem Jonesem a jeho chotí Lucindou, mihnou se zde i "pánové" Pierce a Adam Harrow. U vzpomínek Adelaide na život v Americe jsem se dobře bavila. Opět povedený díl, kde je uveden dluh Harperových, který byl v tom přechozím splacen.

07.05.2023 5 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

(SPOILER) Společnost arkány zde byla chvíli dobře stavěna na druhou stranu, i když čtenář tuší jak to je. Ústřední pár v podání Chloe Harperové s talentem na rozpoznání a čtení paprsků snů a Jacka Winterse se strategickým talentem, který díky rodinné kletbě ve věku 36let získal další talent, který obnáší noční můry... a pomoci mu může Spalující lampa. U Chloe se mi líbil její přístup s Hectorem a Rose, resp. jejich osvojení, a dále její šikovní příbuzní s talenty na výrobu originálů. :) Zajímavý prostor dostal i Fallon Jones a dostal mě jeho požadavek na pomocnou sílu:
"Někdo s vysokým intuitivním talentem, aby mi skoro dokázala číst
myšlenky, protože nedokážu vysvětlit všechno, co dělám. Ani by
nesměla žádat dovolenou, nikdy. Potřebuji někoho, kdo by mi byl k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Nemám zájem o partnerku nebo manželku, ale začínám si myslet, že by se mi tu možná hodila nějaká asistentka.

07.05.2023 4 z 5

Dokonalý jed Dokonalý jed Amanda Quick (p)

Na dalšího viktoriánského potomka Sylvestera v podání Caleba Jonese s jeho paranormálním nadáním vysledovat systém a význam tam, kde jiní viděli jen chaos, jsem se těšila. V předchozích dílech se snažil celkem zdatně pomáhat svým bratrancům, kteří se zde také mihnou. Lucinda Bromleyová se svým talentem na jedy s původem v botanické říši, mě nejvíc bavila, když přijala jiné partnerství než Caleb zamýšlel a navrhovala nové jméno pro jejich společnost. :) Po přečtení již 6tého dílu s přeskakováním v obdobích musím pouze souhlasit s moudivlacek, že mírná úprava posloupnosti čtení této série lépe navazuje v ději.

03.05.2023 5 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

(SPOILER) V tomto díle je díky Grace Renquistové, která má talent na rozpoznávání aury u ostatních, propojení s městečkem a sérií Eclipse Bay, kde se jako "domovnice" mihne i má oblíbená Arizona Snowová. Dále bývalý policista, Luther Malone, v současnosti barman, který má dar pracovat a potlačovat auru druhých, a který přišel na to, že Fallon je člověk se smyslem pro humor. :) I když Luther si to zasloužil za to, že si automaticky představil knihovnici jako postarší šedovlasou dámu. U tohoto dílu jsem měla celou dobu pocit, jako bych část již četla, i když nečetla, protože zrovna mytologická Siréna pro mě byla novinkou. A opět mi to nedá, než souhlasit, že rodina není jen o krvi.

30.04.2023 4 z 5

Třetí kruh Třetí kruh Amanda Quick (p)

(SPOILER) Znovu ústřední sympatická dvojice v podání Leony Hewittové s talentem pro práci s krystaly a Thaddeusem Warem psychotronickým hypnotizérem, tentokrát s návratem do minulosti (okolo roku 1900). Toto přesouvání v čase mi mírně vadí, protože je to od prvního dílu minulost, současnost, současnost, minulost, současnost, minulost....., takže pokud budu za pár let sérii číst znovu, dám si jí asi v jiném pořadí.
Objeví se zde nové informace k zakladateli "rodu" Jonesů a Společnosti, a to o Sylvesterovi vč. jeho formule a potomkům. Mihnou se zde i postavy z prvního dílu, a to Gabriel a Venetie, dále i Caleb (všichni Jonesovi :) ). Líbila se mi zápletka a záporák, který mi zaváněl Jackem Rozparovačem, dále práce s kamenem jitřenky a pes v podobě vlka Fog. Kostra každého dílu je stejná, přesto se liší talenty postav, obdobím a různou detektivní zápletkou.

30.04.2023 4 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

(SPOILER) Příznačný název titulu pro "Shoř, čarodějnice, shoř". Musím uznat, že mě zde autorka párkrát dostala, např. totožností Ledna a všeho kolem této postavy. Ohledně Judsona Tallentyrea jsem měla jistou představu a jsem ráda, že jsem se nespletla, současně škoda osudu jeho sestry Velly, která narazila na až moc zarputilého Wildera Jonese.
Raine Tallentyreová, má "dar" slyšet hlasy a Zack Jones zase vlastní zrcadlový talent, což obnáší i vidět obrazy. Bavilo mě, jak Zack jednal se svým "šéfem" Fallonem a zamlouvalo se mi vzájemné propojení s Raine, když se jeden z nich dostal do problémů. Mrzí mě, že více prostoru nedostala Pandora a její příběh zde skončil upuštěním krabice s pizzou a celkem jsem zvědavá, zda se někde objeví Josh z pokoje 315. Velké plus za Batmana a Robina.

27.04.2023 5 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Clare Lancasterová jako živý detektor lží... byla super, hlavně při označení Fallona Jonese oslem, v nemocnici a u závěrečné scény s arkanyseznamka.com. :) Její detekce mi však hned v začátku prozradila, že Jake Salter není jen tak obyčejný Jake Salter, ale bude i něco víc než-li "pouhý" lovec. Což se nakonec potvrdilo. Ohledně rodiny Glazebrookových jsem měla jisté pochybnosti, ale v závěru se mi jejich konfrontace a vysvětlení, proč každý konal jak konal, zamlouvalo také. Tento díl mi zatím přišel nejvíce zábavný a překvapivý v tom, že přeskočil pár generací Jonesů a probíhá v současnosti.

27.04.2023 5 z 5

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

Konečně jsem se u své oblíbené autorky dopracovala k její obsáhlejší sérii, ale současně ještě nevím, zda "Společnost arkány" zvládnu v kuse či jí něčím proložím. Každopádně jsem ráda, že nedošlo na mojí mírnou obavu, že paranormálna tu bude až moc. První díl v podání Gabriela Jonese a Venetie Miltonové alias paní Jonesové jsem si užila, a to vč. jejich příbuzných, kterých již zde nebylo málo a věřím, že se s přibývajícími díly až nezdravě rozrostou. :) Zde jsou asi ti nejhlavnější, a to její mladší sestra Amelia a bratr Edward, teta Beatrice Sawyerová a ze strany Gabriela rodiče, otec Hippolyte, matka Marjorie, vč. bratránka Caleba Jonese. Zajímavá detektivní zápletka ohledně ztraceného zápisníku s receptem na elixír 200let mrtvého alchymisty a zakladatele Společnosti, kde nechybí ani pár vražd a zajímavý vývoj v rámci fotografického ateliéru ve viktoriánské společnosti. 4,5*.

24.04.2023 5 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Ráda jsem se znovu vrátila do Lynnwood Falls ke starým známým a jejich mazlíčkům z předchozí části. Jak postupně vyplouvaly vzpomínky na dětství a dospívání Willa, hlavně od jeho staršího bratra Jaye, to proč Will nejí maso a nevyzvedl Annabellu na školní ples, bylo asi největší drama v této knize (mimo kauz týraných žen).
Musím souhlasit, že celá ta partička z tohoto maloměsta byla neuvěřitelná.... moc přátelská, vždy ochotná pomoci a bylo jedno, zda se jednalo o právníka, automechanika, veterináře(řku), právní asistentku atd., ale přesto, anebo právě proto se to tak dobře četlo. A já doufám, že se dočkám i dílu s Jessem a Melanií, protože se znovu ráda do tohoto městečka vrátím.

21.04.2023 4 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Nová autorka, nové městečko se svým přátelským obyvatelstvem a nový příběh, přesto mám v jistých ohledech pocit něčeho známého. Zde se mi nejvíc líbilo zaměstnání Hope a Ryana, vč. jejích rodičů. Různorodost a širší zápřah mě více oslovil v působnosti veterinární ordinace v Lynnwood Falls než-li nadčasovost kliniky v NY. Oceňuji, že autorka neopomněla bezmála každému přiřadit i jeho zvířecího mazlíka. U Colina mi jisté reakce v závěru moc neseděli, to samé u Hope, ale jak to dopadne bylo jasné a s tím očekáváním jsem do toho také šla. U Chiefa jsem se smála, protože shodou okolností sousedé mají fenku bobtaila, která mi naše vzájemné sympatie potvrdila přišpendlením mě na stěnu výtahu a při čtení jsem ji v něm plně poznávala. :) Milovníkům chlupáčů speciálně doporučuji.

21.04.2023 4 z 5

Rodinný život Rodinný život Jayne Ann Krentz

Pru byla jedním slovem skvělá. U jejího pochopení a zastání se Case jsem se bavila a ještě více u vzpomínek na výchovné kázání tetičky, u které se svojí sestrou po smrti matky vyrůstala. Pru mohu klidně přirovnat v rámci rodiny McCordů k mediátorovi a až na ten zvláštní závěr s Devinem to v rámci žánru bylo rychlé, svižné a celkem zábavné čtení na večer.

18.04.2023 4 z 5

V pravém světle V pravém světle Jayne Ann Krentz

Z anotace jsem chybně pochopila, že Cade Santerra poštval policii na bratra Jamie Garlandové, ale chyba lávky, opravdu se jednalo o bratra její zaměstnavatelky Isabely Fitzgeraldové, Hadleyho. Navíc je přímo nepoštval, respektive je spíše nasměroval, když si Hadley zvolil nevhodnou oběť. Zápletka je celkem zajímavá, i když je zde v rámci děje jistá nelogičnost a cca 85% je pouze dějství mezi Jamie a trošku přeslazeným Cadem se špetkou rychlé akce. Autorka je má oblíbená, a tak vím, že to umí lépe. 2,5*

18.04.2023 3 z 5