Kudík Kudík komentáře u knih

Okouzlení medvěda Okouzlení medvěda Anna Lowe

Méďa Hunter se mi líbil již v předchozích dílech, protože tam vždy byl pro ostatní, vč. Tess a Niny. Rozvážný, zádumčivý milovník medu a důstojnice Dawn Meliové. U scén s Keiki jsem se usmívala. Opět čtivé a tentokrát trošku jiné, než přechozí díly. Ke každému dílu je vždy bonus a nyní jen vyčkat na zbývajícího tygra, draka a lišku.
Ve slovníku jsem si ověřila, že v havajštině je opravdu meli = med a keiki = dítě. :)

20.08.2023 4 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Série o měňavcích.... dobrých i zlých, každopádně skrytých mezi lidmi. Kdysi dávno jsem něco podobného četla, a tohle je taky taková fantasy pohádka pro větší holky. Ideální do tohoto počasí, protože to mozek nijak nezavaří. :) Šéfkuchařka Tessa Byrneová byla napadena zlým drakem při vaření cibulové polévky, a tak když jí její sousedka Ella zachrání a pošle ke skupině ostřílených měňavců, jedním z nichž je i Kai Llewellyn se slovy, že jim lze věřit, Tess v dané chvíli nic jiného nezbývá. Příběh se čte rychle, a co postavám závidím je ostrovní ráj Maui, kde se většina děje odehrává. Další díly přinesou příběhy ostatních postav a další horniny. :) Zajímavý bonus je kapitola ke každému dílu navíc.

19.08.2023 4 z 5

Toužení vlka Toužení vlka Anna Lowe

Podle stejné šablony jako první díl, od seznámení se Niny (i když tentokráte okořeněné pokusem o její vraždu) a Boona Hawthorna, který byl v předchozím díle asi z místního osazenstva ten nejpřátelštější a nejzábavnější, i když každý má něco do sebe, až po akci bezmála v samém závěru. Opět fantasy pohádka, ale na nepřemýšlení a oddech ideální.

19.08.2023 4 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) Dokonalá pohádka neexistuje (nemyslím tím pouze tento příběh, ale obecně). První cca polovina, a to seznamování se Margot "Smutnoočky" s Davidem byla skvělá. Krásně to doplňovalo špičkování všech tří sester (trhlá Patricie, super Candela a hledající se nejmladší Margot) vč. komentování jejich matky s "kočičím" ksichtem. :)
A já si říkala, jak je to skvělé, že sice Margot utekla od oltáře, ale nebylo v tom standardní klišé (např. nevěra ženicha). Jenže v polovině se to nalomilo a kamarádství Davida s Margot i s jejich vzájemnou výpomocí získat své ex zpět se trošku zvrhlo a já byla zmatená jejich myšlenkovým pochodem, protože signalizovali rozporuplnou budoucnost. Ale závěr a slovo autorky to vysvětlí. NZ koketo. :) Za mě 3,5*. Jen si ještě neodpustím poznámku, že mi ve výsledku bylo Filippa a Alberta líto.

15.08.2023 4 z 5

Zatvrzelý milionář Zatvrzelý milionář Susan Mallery

Na nejmladší ze sester Marinu autorce asi trošku došel dech. Jak dobře začala předchozí díly, tak zde to skončila v tak klišé závěru, až to zamrzí. Škoda, že konec je v podstatě otočení o 180 stupňů. Každopádně studentka a tlumočnice znakové řeči Marina se svého miliónu.... :)

13.08.2023 3 z 5

Kočičí štěstí Kočičí štěstí Susan Mallery

(SPOILER) Willow, občasná vegetariánka, milovnice zvířat a rostlin a autorka veg. komiksu si takového otce nezasloužila, který když už se laskavě ukáže, tak ještě aby jí tohle říkal... naštěstí má zastání v Kaneovi, i když ten měl taky svou slabší chvilku. Naštěstí s Jasmínou to zmáknul dobře a opět za to může Todd A. III. :) Znovu celkem vtipné a nenáročné dílo.

13.08.2023 5 z 5

Schůzka ve tmě Schůzka ve tmě Susan Mallery

(SPOILER) Máme zde tři sestry, a to Julii, Willow a Marinu Nelsonovic, které dostaly nabídku od své znovu se objevivší babičky na to, že která si za muže vezme Todda Ashtona III., dostane k němu milion dolarů navíc. Protože se ani jedné do toho 2x moc nechce, tak si střihnou a prohraje to Julie. Tohle vše dělá parádní začátek, který mě vč. přímočarosti právničky Julie hodně pobavil. Následně už to trochu ztrácí, ale v rámci žánru 4,5*.

13.08.2023 5 z 5

Jak se stát hraběnkou Jak se stát hraběnkou Annie Burrows

(SPOILER) Eleanor Mitchamová byla společnicí lady Bradburyové pouze krátce, protože v podstatě hned v druhé kapitole obdrží (nic moc) žádost o ruku od lorda Petera Lavenhama. Následně za jedné mlhavé a mrznoucí noci uteče k příbuzným a tím v podstatě její dobrodružství začíná. V mlze skoro narazí na kočár vévodkyně Theakstonové, která je něco jako kmotřička víla (ze Shreka). :) A koho s vévodkyní nepotká, když se jdou společně s Herr Schneem podívat na zamrzlou Temži a převod slona jako zátěžový test pevnosti ledu? Ano, značně zoufalého, nyní již pouze naštvaného lorda Lavenhama.... Nebylo to přímo vrcholné dílo autorky, ale jako jednohubka na páteční odpoledne ideální.

11.08.2023 3 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Předně musím pochválit playlist a dále uvést, že osobně patřím do #teamCamilla. Camilla Ferrariová je nejen šéfová snů, ale i bezvadná kamarádka a jako kolegu (natož případného šéfa) si Edoarda Zorziho nezasloužila. Jeho počáteční chování a předpojaté závěry ohledně Mattia, anebo Cam samotné, to bylo více než přes čáru. Osobně bych to skončila po kapitole 13 (a alkohol není omluvou). Musím však uznat, že autorka píše čtivě a snaha o zlepšení Edoardova renomé byla stránku od stránky patrnější, i když občasné poskočení v čase to mírně rušilo.

10.08.2023 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

(SPOILER) Tento díl mě ještě více navnadil na příběh Lea a Cass (5.), protože od jejího příchodu na scénu to dostalo ty správné grády. Do té doby to zachraňoval svojí správností Luke Rosen, od odchytu Scarlett v obchodě přes jejich pozvolné seznamovaní se. Jen když popisovala svůj pobyt s Jeremiahem v gangu Arrowheadských Warriorů, jsem si říkala, že to bylo moc jednoduché. Nevím, zda v rámci takového klubu existoval kodex mezi bratry, ale vzhledem k tomu, že Jeremiah byl členem krátce a bez nijak valné reputace, bylo těžko uvěřitelné, že by tím Zlatovláska prošla tak snadno. Epilog pobavil. 4,5*.

06.08.2023 4 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

(SPOILER) Bohužel má dedukce z předchozího dílu se změnila v realitu... v epilogu mi přišlo zarážející, proč by jistá postava měla jako jediná z rodičů chybět u takové události a nyní již vím. Takový konec si Draven nezasloužil, mohl jej mít víc akční. Alespoň vrah Aminy byl pro mě překvapením, motiv nikoliv a já osobně měla podezření na postavy okolo novin Tribune, protože jsem si říkala, že je vrah četl dříve, než proběhla jejich distribuce, protože jak by se jinak dozvěděl o Genevieve? Ono to tak sice bylo, ale ještě i trochu víc.
Znovu však velmi čtivé s postavami, které si i přes jejich skutky snadno oblíbíte. Např. Isaiah Reynolds s jeho vyhaslou jikrou v oku do téhle "motorodiny" rychle zapadl. A Genevieve měla překvapivě velké množství kuráže, když si jen představím, co vše jí potkalo v tak krátké době... matka, únos, chata, manželství, stěhování, pátrání po vrahovi, otec..... A obálky jsou jedna hezčí než druhá.

05.08.2023 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Presley Marksová měla štěstí, že její "snoubenec" Jeremiah na jejich svatbu zapomněl, resp. se zapomněl, i když musím tento vztah odsoudit, protože nadarmo neplatí, že co je v domě není pro mě a u přátel a sourozenců to platí obzvlášť. Shaw Valance by byl snem asi mnohé z nás, protože takový balíček dvou v jednom, a to bývalý policista v současnosti hollywoodský herec a produkční s tak hezkým chováním a pochopením, to se dá snad najít jen na stánkách knih.
Zatím mám za sebou 3/4 přeložených dílů, kde pevně věřím, že o Emmetta a Lea také nepřijdeme, ale těžko hodnotit, který z dílů je lepší či horší. V něčem jsou si podobné, sem tam se objeví trochu klišé, ale vede jejich čtivost a snaha o napětí do samotného závěru, kdy epilog naznačí co nás čeká dále.

05.08.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

(SPOILER) Předně si temnou romanci představuji trošku jinak, asi drsněji, ale ve výsledku si nestěžuji a jsem za to raději. Tento spíše pouze nádech temnoty v podobě dvou vražd, jedné před cca třiadvaceti lety a další v současnosti, dále zmínky o pár (možná i desítkách) mrtvých v podání klubové činnosti, to vše je celkem šetrně popsáno. Hlavní postavy, a to Kingston Dash Slater jako bývalý president klubu Tin Gypsy z Clifton Forge v současnosti mechanik a dále novinářka Bryce Ryanová z Tribune, jsou dle popisu nádherná (vizuálně) dvojice, kde to jiskří od samého začátku. V rámci děje oba dva uberou trochu dech, hlavně Dash. Líbí se mi i další postavy, o kterých budou následují díly a upřímně jsem zvědavá na to co se dělo okolo Geneviev po jejím osvobození (o jejímž "původu" jsem si byla po zákazu kontaktu Dravenem více než jistá, aniž bych četla anotaci 2. dílu). Ohledně pravé totožnosti vraha mám slabé podezření, ale indicií moc není a zajímalo by mě to ohořelé (podstrčené) tělo. Bonusový epilog (až na nepřítomného Dravena nejstaršího) neměl, stejně jako obálka, chybu.

04.08.2023 5 z 5

Kořist Kořist Julie Garwood

Skvělý byl začátek, kde ukáže saská šlechtična Nicholaa (a její dvojče) svůj um a důvtip, následně její převoz do Londýna a akce před novým králem Vilémem Dobyvatelem a jeho ženou Matildou, a poté až v celkem zrychleném akčnějším závěru, ale mezi tím měla lady občas své slabší chvilky. A její protějšek baron Royce, jeden z normanských rytířů, který přijel pro svojí kořist na její panství, aby se sám.... vlastně šachmat. :) Bylo zde pár situací, které si v dané době ani neumím představit, ale přesto jsem se o to snažila a několikrát se upřímně zasmála. Líbil se mi i příběh okolo ml. Nicholaina bratra Justina a vazalové Royce, pouze u Ulrica mi bylo trochu ouvej. Tyhle až pohádkové příběhy uměla autorka více než dobře. Škoda jen trochu rozvláčného středu. 4,5*.

02.08.2023 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

(SPOILER) Předně měl Eli Landon bezvadnou rodinu, i když tentokrát tolik prostoru od autorky nedostala. Eli jako právník, který je podezřelý z vraždy své ženy, hledá útočiště v domě své babičky Hester, kde se věnuje odpočinku, psaní románu a hledání pokladu. Abra Walshová je hospodyně, uklízečka, cvičitelka jógy, masérka, kuchařka atd.... nechápu, že její den má také čtyřiadvacet hodin, protože její rozpisy, a co vše stíhala bylo na mě trochu moc. :) Zamlouvali se mi však její a následně jejich přátelé v podání Maureen, Mikea, Vinnieho a hlavně Barbie.
Tentokrát jsem vraha Lindsay odhadla velmi brzy, i přes uvedené alibi, protože přesně tuto zápletku jsem již někde četla nebo viděla. U vraha Kirbyho Duncana jsem si už tak jistá nebyla.

31.07.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Od autorky je to má 3. kniha a dá se říci, že zatím asi ta nejlepší. Tento příběh je lépe zpracován, má více vtipu než předchozí a věk hlavních postav v podání Nory Stephensové (32) a Charlieho Lastra (lehce pod 40) také není na škodu. Líbí se mi, že se autorka zaměřila (viz. její průvodce čtenáře) na postavy, které jsou v romantických filmech opouštěny. Tahle nadsázka mě moc bavila a dále vše kolem knih (knihkupectví, tvůrčí a redakční činnosti...). Zajímavé bylo i prostředí, ve kterém se mimo NY příběh odehrává, a to Sunshine Falls v Severní Karolíně. Překvapením pro mě bylo, co vyplynulo z chování ml. sestry Libby, což jsem nečekala, ale ani Nořina dedukce mi moc neseděla. Každopádně vztah mezi sestrami byl velmi krásně vykreslený, a to samé mezi Norou a Charliem, kde s každou kapitolou došlo k jeho prohloubení a odhalení něco z jejich povah a minulosti. 4,5*.

"Je to pocta všem ženám, které nosí značkové oblečení, jehlové podpatky, vlastní červené pero, ženy, které jezdí na rotopedu a jedí hlavně saláty a mají jen velmi málo času nebo nejeví zájem o pečení, táboření či pozorování východu slunce."

29.07.2023 4 z 5

S hlavou v oblacích S hlavou v oblacích Sarah Hogle

Líbí se mi stručné a věcné věnování autorky, dále i poděkování, kde vysvětluje získání inspirace k tomuto dílu.
Rovnou se s Maybell Parrishovou vypravíme do její vysněné kavárny, což mi takhle na úvod dalo trošku zabrat, ale následně jsem se spolu s ní (a "zahradníkem") dobře bavila. Náhoda/osud, kdo je Jack a jak jej v reálu potká.... no svět je malý, tak proč ne. To, co se z Wesleyho Koehlera, ve výsledku vyloupne za poklad mi také dalo zabrat. Bylo roztomilé sledovat, když plachý a neobroušený diamant potká introvertku s velkým srdcem. Do sídla Falling Stars půjdu také ráda hledat tajné vchody, poklady a hrát si s osazenstvem Farmy Upstate. 4,5*

26.07.2023 5 z 5

Pohanský kámen Pohanský kámen Nora Roberts

Závěr knihy i s lidskou ztrátou mi nepřišel překvapivý, naopak to k tomu celou dobu směřovalo. Chybělo mi však více chemie a uvěřitelnosti v případě třetí dvojice, protože oproti předchozím párům, mi nebyli Cybil a Gage tolik sympatičtí. Trošku zklamání s poslední akcí, protože ta příprava, která tomu předcházela, hlavně mapy, grafy a různé scénáře možných budoucností vyšla trošku do ztracena. 3,5*.

25.07.2023 3 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Navazuje a přesně odpovídá předchozímu dílu. Více prostoru dostali příbuzní, a to rodiče Cala a Foxe, v případě Foxe i sourozenci. Opět jsem se bavila u akcí kluka z temnot, hlavně co si připravil na každého sólo, když se hrdinové rozdělili. Z Anniných deníků jsem se moc nedozvěděla, a tak nezbývá, než se vrhnout na závěrečný díl.

23.07.2023 4 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

(SPOILER) Od autorky jsem čekala něco trošku jiného, asi to na co jsem od ní zvyklá, ale musím přiznat, že jsem příjemně překvapená. Tady bylo mystično a strašení na celkem solidní úrovni. Máme zde prolog v roce 1652, kdy se Giles Dent a Anna Hawkinsová za přispění Hester Dealeové a hlavně Lazaruse Twissea museli rozdělit, aby se opět sešli. Do toho vstupují 6.7.1987 hlavní protagonisté Caleb Hawkins, Fox ODell a Gage Turner, kteří se zítra chystají oslavit své 10. společné narozeniny, a to u Kamene pohanů. Sice je každý díl o jedné z ústředních dvojic, ale partnerky v podání Quinn Blacková, Layla Darnellová a Cybil Kinská se zde objeví postupně a relativně brzy s tím, že děj se v podstatě točí okolo všech šesti. Líbilo se mi seznámení se Quinn s Laylou v restauraci se slizounem, a i různé akce "zla" v podání kluka s rudým pohledem, vrčivými ústy měnícího se ve psa. Také záchrana Lumpa měla něco do sebe, i když se v tomto i následujícím díle objevuje klišé z béčkových hororů, a to že se všichni rozdělí, i když vědí, že je to riskantní. Ale já se bavila a doufám, že Quinn svou knihu vydá.

23.07.2023 4 z 5