kuky921 kuky921 komentáře u knih

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Krásně ztřeštěný nápad na nezbednou zubařku.
Jen pozor, aby se dítka nezačala bát jít k zubaři :-) Naši dětskou zubařku máme prověřenou, ale co ty ostatní ....

23.11.2019 4 z 5

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Velmi pěkně zpracovaná knížka. Na vrchní obálce jsou zvířata plastická. Co ovšem zaujme nejvíce jsou realistické zvuky zvířat na jednotlivých stránkách.

04.11.2019 5 z 5

O čem sní ženy 2 O čem sní ženy 2 Olga Sommerová

Životní příběhy žen, kterým se podařilo překonat peripetie a začít znovu.

01.11.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Červená knihovna jak má být. Velmi lehoučké čtení.

28.10.2019 3 z 5

Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska Václav Čtvrtek (p)

Krásná dětská knížka, kterou jsem měla ráda jako malá a nyní ji čtou mé děti.

03.10.2019 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Neskutečná romantika. Velmi pěkné čtení.

27.09.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Velmi pomalý rozjezd, šlo to, ale nebavila jsem se.

26.08.2019 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Skončila jsem v první polovině knihy. Zajímavé, utržkové vyprávění příběhů, které se udály v minulosti. Prima, ale přistihli jsem se, že nevnímám už děj. Není to styl psaní, který drží a pustí až na konci knihy.

09.08.2019 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Do půlky knihy jsem se bavila a bylo to prima. Poté se mi to už zdálo moc, všech těch zvratů a ke konci se z toho všeho vyklubala červená knihovna.
Přečetla jsem jí, ale Bosá královna se mi líbila víc.

31.07.2019 3 z 5

Sbohem, pane profesore Sbohem, pane profesore James Hilton

Vzpomínky pana profesora na čas strávený mezi žáky. Pěkné čtení.

21.07.2019 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl, nemohla jsem do knížky vůbec začíst a konec se mi zdál naopak až moc hrr. Na poslední díl se těším, uvídím, jak se vše vyvine.

12.06.2019 3 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Knížka mě nezaujala, děj se hrozně táhnul. Jediné pozitivum je velmi pěkná obálka.

07.06.2019 2 z 5

Čeština poklepem a poslechem Čeština poklepem a poslechem Pavel Eisner

Zajímavé čtení o významu slov.

01.06.2019 4 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

I když nejsem náctiletá, příběh byl pěkný. Líbil se mi ten prvek strachu a atmosféra.
Po přečtení Stínu větru, jsem si chtěla přečíst i prvotinu tohoto autora. Zklamaná jsem určitě nebyla.

30.05.2019 4 z 5

Překvapivě čtivá kniha. Sice jsem jí po dvaceti stránkách skoro odložila, ale nakonec vše dobře dopadlo a pěkně se to "rozjelo".

03.05.2019 4 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Jednotlivé příběhy o andělích jsou zejména o nekonečném hledání, nikdy nekončící naději a víry v dobro. Optimistická kniha a nezáleží zda v existenci andělů věříte nebo ne.

01.05.2019 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Čtivé, oddychové čtení, které velmi připomíná Bridget Jones.

26.04.2019 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Knížka o životě, který se s nikým nemaže a že je důležité věřitv lepší budoucnost. Na čtení v MHD je to prima.

09.04.2019 4 z 5

Dílo mě nenadchlo ani neurazilo, ale příště bych si ho již nevybrala. Za mě moc hluchých, nezáživných pasáží ... občas nějaký moment k pousmání...

01.04.2019 3 z 5

Stoprocentní riziko Stoprocentní riziko Jean-Michel Guenassia

Velmi příjemná kniha, která se dobře čte a hraje si s až neuvěřitelnými náhodami.

24.01.2019 4 z 5