kuky921 kuky921 komentáře u knih

Za časů našich prababiček a pradědečků – Život na přelomu 19. a 20. století Za časů našich prababiček a pradědečků – Život na přelomu 19. a 20. století Hana Kneblová

Drobný náhled do dob dávno minulých. Je tam od každého trošku, taková ochutnávka….

29.07.2021 3 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Výborné čtení, jen si myslím, že to, co on prožil, by vystačilo na pět životů. Pestrost se nezapře…

28.06.2021 5 z 5

Nejvyšší hora, nejmenší hvězda - Přírodní divy v obrazech Nejvyšší hora, nejmenší hvězda - Přírodní divy v obrazech Jenny Broom

Krásně ilustrovaná knížka o všem NEJ, moc pěkné

18.06.2021 5 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Obálka je krásná, ale ten příběh by to chtělo dopilovat. Jako knížka k vodě, proč ne. Je to škoda.

17.06.2021 3 z 5

Hudební divadlo Karlín - Od varieté k muzikálu Hudební divadlo Karlín - Od varieté k muzikálu Pavel Bár

Velmi pěkné zpracování historie včetně například prvních reklamních plakátů.

08.06.2021 5 z 5

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Měla jsem vysoké očekávání, které bohužel zůstalo nenaplněno. Jedná se o průřez z rychlíku, informace, které už byly všude stokrát. Za mě zklamání a knížku posílám dál...

06.06.2021 3 z 5

Nasavrcké panství a slatiňanští Auerspergové Nasavrcké panství a slatiňanští Auerspergové Luděk Štěpán

Moc pěkné zpracování oblasti, kterou mám ráda.

06.05.2021 5 z 5

Kouzelný závod Kouzelný závod Chloe Ryder

Četla jsem s dcerkou, ilustrace pěkné, ale text neuvěřitelně zdlouhavý.

18.04.2021 3 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Tim Dedopulos

Velké zklamání, byl to dárek, který se nepovedl.

03.04.2021 2 z 5

Dva čarodějové Dva čarodějové Stephen Wyllie

Krátký pohádkový příběh s pěknými hologramy.

02.04.2021 4 z 5

Divadlo a divadelní scény Divadlo a divadelní scény Olga Vlčková

Velmi příjemné čtení včetně krásných fotek.

23.03.2021 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Velmi silné čtení.

18.03.2021 4 z 5

Učebnice pro začínající rodopisce Učebnice pro začínající rodopisce kolektiv autorů

Výborná učebnice s mnoha zajímavými odkazy a informacemi. Teď už je vzhůru do archivu.

21.02.2021 5 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Přečteno s vypětím všech sil. Očividně nejsem tento typ knih není pro mě a tak ráda posílám dál.

14.02.2021 3 z 5

Prokletí rodu Auerspergů Prokletí rodu Auerspergů David Glockner

Pěkné čtení, které jsem si musela obstarat. Slatiňany mám velmi ráda, další plus jsou Auerspergové a poslední hvězdičku dávám za osobnosti, které se v knize objevili a o kterých jsem neměla ani tušení - např. Rudolf von Slatin. Samotný příběh byl trochu předvídatelný, ale v krajině, kterou mám ráda ....

13.02.2021 3 z 5

Co v průvodcích o Praze nebývá 2 Co v průvodcích o Praze nebývá 2 Stanislava Jarolímková

Zajímavé informace o Praze, které nejsou až tak známé. Jen by bylo lepší zabývat se jednotlivými částmi postupně. Takto mi to připomíná skákání z jedné části Prahy na druhou. Také bych omezila ty neustálé odkazy na další publikace.

14.01.2021 4 z 5

Zánik pražského ghetta Zánik pražského ghetta Dan Hrubý

Knížka přibližuje stav pražského ghetta a zároveň i osud lidí, kteří tam žili a byli nuceni se vystěhovat. Samotné fotografie z druhé části knihy se mi líbili, ty v přední části už méně. Bylo by pěkné, podívat se nepozorovatelně do těchto míst před asanací, ale žít bych zde nechtěla.

02.01.2021 4 z 5

Příběhy domů slavných i zapomenutých Příběhy domů slavných i zapomenutých Blanka Kovaříková

Je to první knížka od této autorky a očekávala jsem trochu více. Určitě je to vše zajímavé, ale na mě to působí jako supící rychlík, aby stihl, co nejvíce.... Více podobrností, ať už o stavbě nebo osobnosti by neškodilo.

13.12.2020 3 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Velmi příjemné čtení, kde jsou naznačeny ukázky ze života lidí v průběhu Velké války. Pokud někdo chce o dané skutečnosti načerpat více informací, stačí použit seznam literatury vzadu v knize.

11.10.2020 4 z 5

Kraj Vysočina Kraj Vysočina Jan Pergler

Velmi příjemný průvodce s tipy na výlety.

09.09.2020 4 z 5