ladyfromskye ladyfromskye komentáře u knih

Vrána v našich životech, kultuře a historii Vrána v našich životech, kultuře a historii Boria Sax

Další knížka, která v mé knihovně obsadí čestné místo. Povídání o krkavcovitých je doplněné o mnoho obrázků a na konci také o internetové a knižní zdroje. Více takových knih, prosím!

21.08.2018 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Nevšední čtení, při němž jsem se mnohokrát bála, abych omylem nesevřela příběh, křehký jako ta nejtenčí váza, tak moc, že by popraskal a roztříštil se na tisíce kousků, které by už nebylo možné složit dohromady.

08.07.2018 4 z 5

Zakázaná slova Zakázaná slova Antonín Doležal

Jinak zajímavou knížku pohřbívá nepřítomnost korektury i ledabyle provedená redaktorská práce. Ale zkuste se tím nenechat odradit a prozkoumejte pozoruhodný život zakázaných slov.

04.07.2018 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Podobně jako Píseň zimy je i Krutá krása knihou pro náročnější čtenáře, kteří se nebojí ponořit hluboko do spletí vět ne nepodobných chodbám v Ignifexově domě. Odměnou za vynaložené úsilí jim bude ojedinělý příběh, ke kterému se budou s radostí i očekáváním znovu vracet. Protože všechna tajemství tohoto příběhu nelze rozluštit ani napoprvé, ani napodruhé. Je to totiž příběh takřka na celý život.

03.07.2018 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Úžasné, úžasné, úžasné! Příběh Maddy a Alberta se do mého srdce zaryl tak hluboce, až nevím, jestli vůbec bude moci normálně pracovat. Tuhle knížku si prostě musíte přečíst!

29.06.2018 5 z 5

Ve stínu cypřiše Ve stínu cypřiše Thomas Steinbeck

Thomas Steinbeck je vskutku synem svého otce. Tato knížka se mu moc povedla a mě opravdu mrzí, že u nás od něj žádná jiná už nevyšla. Snad se to časem napraví. Malou výtku směřuji k překladateli. Příště to chce víc přemýšlení nad možnostmi českého jazyka. Slovo komputer mi bude hýbat žlučí ještě hodně dlouho.

28.06.2018 5 z 5

Hrdinové kapitalistické práce Hrdinové kapitalistické práce Saša Uhlová

Špičkový nakladatelský počin. Po stránce tematické, redaktorské práce a hlavně práce grafické.
Zážitky Saši Uhlové vám nedají spát a nezvratitelně změní váš život. A knížka jako předmět vás bude neskutečně bavit - přebal, který můžete použít jako plakát, obal, který esteticky funguje i bez přebalu, rádoby neprovedené oříznutí a vnitřní poutavá úprava... To vše zajišťuje naprostý čtenářský požitek.

28.06.2018 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Má první francisovka a já jsem nadšená. V brzké době si zase nějakou otevřu.

21.06.2018 5 z 5

Jak nevychovávat děti Jak nevychovávat děti Jiří Siegel

Bohužel, hodně slabé. Konkurence tuhle knížku doslova válcuje.

03.06.2018 2 z 5

Pohádky skřítka Medovníčka Pohádky skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Nádherná knížka plná laskavosti i poučení. Příběhy o Medovníčkovi doporučuji všem dětem i jejich rodičům.

01.06.2018 5 z 5

Mrazivá hlubina Mrazivá hlubina Adrian McKinty

Na rozjezd velmi dobré. Bavilo mne zejména prostředí a doba, ale knížka mě chytla i jako detektivka. Určitě si přečtu i další díly.

01.06.2018 4 z 5

Po všech stránkách úžasná knížka, která nesmí chybět v žádné knihovně! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

31.05.2018 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Úžasná pohádka! Všechny tři díly se mi moc líbily, i když jsem arachnofobička a při pohledu na pavouka obyčejně vřeštím jak pavián. Čendu jsem si ale moc oblíbila a doufám, že se dočkáme ještě nějakých dalších příhod. Co třeba Čenda jako tatínek stovek pavoučích nezbedných miminek?

29.05.2018 5 z 5

Úžasná knížka o úžasných zvířatech. Doporučuji všem milovníkům přírody, zejména všem vlkomilům.

16.05.2018 5 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

I když si o panu Bobkovi něco myslím, a není to moc pěkné, tahle knížka se mu moc povedla. Ocení ji všichni, hlavně milovníci zvířat a příznivci pražské zoo. Co se mě týče - ať za mě mluví fakt, že nebýt starostí o domácnost, zhltla bych knihu na posezení.

16.05.2018 5 z 5

Ze života skřítků domácích Ze života skřítků domácích Vítězslava Klimtová

Kouzelná knížka. Už se těším, až budu mít ve svém bytečku taky nějaké ty skřítky... Paní Klimtovou obdivuji, její knížky a ilustrace patří k tomu nejlepšímu, co česká dětská literatura má.

Ukaž mi ovečku Ukaž mi ovečku Jaroslava Pechová

Nádherné verše pro nejmenší děti. Další, již zapomenutý, klenot české dětské literatury.

Zvířátka Zvířátka Josef Lada

Krásné ilustrace a vůbec nevadí, že tam není žádný text :)

14.05.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Naprostý klenot - tematicky, jazykově, graficky... Doporučuji!

10.05.2018 5 z 5

V trávníku - Pohádky s krovkami V trávníku - Pohádky s krovkami Ludmila Bakonyi Selingerová

Jedna z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnější, knížka pro děti od současné autorky. Kéž si najde cestu do co nejvíce dětských knihovniček!

05.05.2018 5 z 5