Ladys Ladys komentáře u knih

Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Zlatá kniha komiksů – Václav Šorel Václav Šorel

Takže....
Vzpoura mozků - místy naivní, ale klasika.
Galaxie - na tu jsem se obzvlášť těšil, protože si ji pamatuju ze základky. Mírné zklamání, ale pořád se mi to líbí. I když jako kluk sem z toho padl na zadek a teď už se žádný totál okouzlení nekonalo, tak stejně hodně slušný.
Tvrz - celkem slušný. I když, být husity, tak Martina Hrubého z 20. století rovnou sejmu jako zjevení služebníka satanova.
Operace Jericho - perfektní příběh z 2. světové. Škoda, že tak krátký.
Zkáza planety Země - nápad s cestováním v čase je výborně vymyšlen. Celkem slušná jednohubka.
Biggles - kupodivu mě to moc bavilo. Klidně to mohlo být delší. Moje první setkání s hrdinným Bigglesem. Asi se podívám po knihách.
Operace slunce - Jan Bílek ze Zkázy planety Země opět v akci!!! Tentokrát proti mafii, která ohrožuje celý svět. Slušná vesmírná akčňárna!
Celkový dojem z Šorelova výběru 5/5 a jsem rád, že ho mám v knihovně :-)

30.03.2014 5 z 5

Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana Vlastislav Toman

Na to, že idea Malého boha vznikla už v roce 1966, tak jako rozjezd ujde. Příchod bohů je lepší a až na šestý díl jsou Kruanovy příběhy výborné. Šestý díl - nevadí, že ho kreslí někdo jiný, kresby se mi líbí, ale ten děj je slabší.
První dvě výpravy do Ztraceného světa vynikající, i když je to psáno pro děti (což už opravdu nejsem a proto jsem to bral s nadhledem a kapkou nostalgie) a ta třetí je spíš autorův vtípek.
Kraťoučký zbytek knihy je až na Planetu Xindlu vata.
Dal bych mezi 3-4 hvězdami, ale nostalgie je prevít a Kruan je můj hrdina z dětství. Takže 5/5.
A i když jsem při čtení netajil dech, jako kdysi, tak jsem opravdu rád, že tuto knihu vlastním.

24.03.2014 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Něco tak působivého a hnusného jsem snad nečetl. Až autentický popis poprav, podrobné výčty událostí, emocí a hnusu jsem (ač fascinován) měl problém dočíst. Je to kniha provoněná smradem z hromadných poprav a popelem spálených těl. Už nikdy to číst nebudu. I přes vysoké hodnocení

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kraťoučké. lehké, vynikající... A motivující

23.03.2014 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Ženy vládnou světu. Tak to bylo a tak to je. Po smrti Caliguly se ujímá vlády Claudius. Ale jak by to bylo, kdyby za ním nestála intrikářka Messalina?

23.03.2014 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Četl jsem v učení a do dnes ovlivněn touto knihou mě baví číst o starověkých zemích a hrdinech.

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Parádní kousek. A nejvíc mě bavilo, že hlavní hrdinové zdaleka nebyli tak ctnostní, jak je známe od Jiráska. A styl Červenákova vyprávění je prostě samá atmosféra, co by se dala krájet.

Bivoj válečník Bivoj válečník Juraj Červenák

No oba díly jsem zhltnul v jednom týdnu. Což u mě je výkon :-) A rozhodně se chystám na další knihy od Červenáka

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Patří k tomu lepšímu, co autor napsal. Přečetl jsem asi polovinu jeho knih a musím uznat, že se M.V. číst dá. Ale také musím uznat, že už od něj asi nic číst nebudu. Nějak už mi nemá co dát

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Nic zásadního, ale jako oddychovka to funguje. Znovu číst nebudu

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Příběh o střetu se světem feministek, kde jsem si při čtení kladl otázku, jestli manžel jako instituce je na vymření.
Asi opravdu ženám muži historicky dáno něco dluží, ale sám za sebe říkám, že nevím, jak to udělat, aby byli ženy i muži opravdu spokojeni.
A jsem rád, že moje partnerka po přečtení knihy prohlásila, že by nechtěla být jako Hedvika očkovaná dulou a že jí bylo občas Mojmíra líto.
A nedokážu si představit, že mi někdo deset let očkuje manželku proti mě a já s tím nic neudělám..

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Beata byla znuděná kráva a Oskar měl smůlu, že ji potkal.... Knížka je taková lehčí blbinka, ale dočíst se to dá

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Opakovaný vtip není vtipem. Ale jinak si klidně nějakýho dalšího Viewegha přečtu.

13.03.2014 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Nevím, jak až senzacechtivý autor je, ale je pravda, že obdobných historek byly svého času plné noviny, takže si ani nemusel moc vymýšlet. Jen mi po přečtení zůstal pocit na blití z moderní společnosti. Vážně se mi nechce smiřovat s tím, že bejt "svině" se vyplatí!!! A snad jako v každém mém komentáři o Vieweghovi.... Jeho jméno je značka. Jasnej styl. A nerozumím lidem, co ho čtou a pak hlasitě vyřvávaj do světa, jak je hroznej. Mám rád i náročnější četbu, ale když chci relax, beru klidně Viewegha

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Můj první Viewegh. Čekal jsem lehce pokleslou literaturu o českém malém člověku a dostal jsem vtipnou, lehce pokleslou literaturu o malém českém člověku. Četl jsem dvakrát. Viewegh asi nepatří k velkým literátům, jak se všude poukazuje, ale umí pobavit. A mě to stačí. Na tragedie máme Rusy a pro literární snoby lze oprášit Čapka a spol.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha, která dějem vybočuje z Vieweghovi tvorby. Jsem vážně rád, že komouši táhli a jen škoda, že ne do pekel.

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Atmosféra lesa plného mytág je tak hustá, že by člověk uvěřil a do lesa snad ani raději nechodil. Hutná záležitost. Mám i další pokračování

13.03.2014 5 z 5

Bourneův princip Bourneův princip Eric Van Lustbader

Standartní Lustbader. Slušně namícháno, po kouskách podáváno. Udržuje napětí. Boj o moc v CIA, teroristé, Bourne a panoptikum postav, u kterých člověk neví, kdo je kdo a s kým proti komu. Bavilo mě to. Za čas si klidně dám další díl. A jen by mě zajímalo, proč je autorství dílu připsáno Ludlumovi (byť rozumím autorské licenci), když umřel v roce 2001 a tento díl je z roku 2008.

11.03.2014 4 z 5

Lady Boss Lady Boss Jackie Collins

Možná jsem si měl dát trochu "voraz", ale tenhle díl byl zatím nejslabší. Pořád to samé. Smetánka, prachy, mafie, moc, intriky....
Ale pořád se to dalo číst

10.03.2014 3 z 5

Lucky Lucky Jackie Collins

Moment překvapení už se sice nekonal, ale furt parádní čtení. Dceru jako je Lucky bych ale asi nechtěl. Sice tvrdá a chytrá, ale taky nezvladatelná....

10.03.2014 4 z 5