Ladys Ladys komentáře u knih

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Snaha matky a dcery o přežití ve válečném běsnění.
Pro mě typický důkaz toho, že kniha nemusí mít šílenej spád na to, aby vás upoutala.

17.04.2014 4 z 5

Je to až podbízivé. A všudybílek všeználek otrok Taito mi ke konci už lezl na nervy. Ale Na druhou stranu.... Smith prostě umí psát a ten příběh je vlastně poutavý a bohatý. Proto ty průměrné 3/5

17.04.2014 3 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Doyle je mistr atmosféry a tohle byla druhá kniha, co jsem o Sherlockovi četl. Dodnes, když slyším jméno Sherlock, tak bystřím....

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Můj první Sherlock a rovnou osudový! Dodnes si to pamatuju a díky tomuhle příběhu jsem hltal i další knihy

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Největší paráda byla, že jsem si přečetl, jak Čech a jeho rod vylezli na Říp. Což je česká klasika. A Vlček, jak zabodoval u lovců cizího kmene. Jeho pes Divoš, vůle být s rodinou a najít svůj kmen.. Ale Havranpírko je pro mě lepší

13.04.2014 3 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Když jsem to četl poprvé, tak mi vadilo, že děj je jiný, než ve filmu. Ale dnes je to základ knih, co chystám pro děti, protože je to prostě dobrý.
Můj nejčtenější dětský autor byl s přehledem pan Štorch.

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Slavoj, řečený Nik. To byl hrdina mýho dětsví. A byl u toho, když kupec Sámo začal brojit proti Avarům a poté se bránili proti Frankům. Na Štorcha nezvyklý jazyk, ale pak už jen parádní příběh

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Podruhé četl loni a pořád se mi to líbí.
Otec i syn neprávem obviněni kvůli zmizení pokladu,vražda, mapa, cizí kmeny, rozuzlení. Parádní děj. Pro mě jasných 5/5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Pro mě srdcovka. Chápu i nízká hodnocení, zvlášť od mladších, odkojených internetem. Ale i přes svojí kostrbatost je to prostě klasika. Četl jsem několikrát. Naposledy loni a pořád 5/5 :-)

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Dirk Struan. Tvrdý k sobě i okolí. Člověk mu musí fandit, i když to žádný svatoušek není.
Výborná kniha, plná historie, dobrodružství, intrik, střetů s rivalem Brockem, budování čínsko-anglických vztahů, politiky, taktizování.
Také vypráví o tom, jak vlastně vznikl Hong Kong.

Smršť Smršť James Clavell

Nechápu, že Smršť je v modrých číslech. Je totiž vynikající.
Závod o čas v občanskou válkou zmítaném Íránu je opravdu zajímavý a napínavý. Slušně vykreslená atmosféra šílenství doby.
Pro mě tedy byl nejslabší Gaidžin.

Vznešený dům Vznešený dům James Clavell

Sice děj pokročil už do šedesátých let minulého století (narážím tím na středověkou trilogii o rodině Struanů), ale to rozhodně nevadí. Dobře vykreslené postavy, atmosféra tehdejšího Hong Kongu, nedostatek vody (pro nás samozřejmá věc, ale to byste se divili), ruské zájmy, čínské zájmy, banky, intriky a lásky....
Moje další oblíbená od Clavella.

Šógun Šógun James Clavell

Pro mě nejlepší Clavell. Četl jsem dvakrát a myslím, že ještě číst budu.
17. století, evropský ztroskotanec u japonských ostrovů... Výborně vykreslený rozdíl mezi kulturami a přitom i plné dobrodružství, lásky, intrik, politiky...
V podstatě jediné, co lze této knize vytknout je to, že ji nenapsal Japonec. Ti mají totiž jiný cit pro vyprávění, pro akci, pro věčnost, pro okamžik, detail... Kdyby tohle napsal Japonec, byla by to pro mě asi zajímavější kniha, ale i tak je to jedna z mých velmi, velmi oblíbených.
A bůh ví, že kdyby ji nenapsal Clavell, jaká by vlastně byla. Takhle je vynikající

Král Krysa Král Krysa James Clavell

I když celý svět vyzdvihuje Krysu jako Clavellovu nej, já ji přiřazuju k jeho slabším. Prokousat se první půlkou bylo těžší a nebýt to Clavell, tak snad nedočtu. Ale pořád nadstandard, což za mě jsou 4/5

Jít krást koně Jít krást koně Per Petterson

Atmosféra sněhu, zimy a zvuku motorových pil vás prostoupí, ani o tom nevíte. Ve své pomalosti a kráse geniální čtení. A vůbec mi nevadí, že příběh nijak negradoval, ba naopak. Tím se liší od ostatních a pro mě má větší cenu

13.04.2014 5 z 5

Johnny Rotten - jeho vlastními slovy Johnny Rotten - jeho vlastními slovy Dave Thomas

Četl jsem to před 20ti lety a tenkrát jsem mu věřil všechno. Možná i to, co tam ani nebylo. Chytrej, jedovatej, údernej.... Svělej vzor pro mladýho cápka, co hledá, kam patří :-) Mít to doma, tak si to přečtu zas

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Je tam všechno, co v historicko-dobrodružném příběhu má být. Dobrodružství, jak se patří. Jen se mi to nějak hůř četlo. Jestli je to překladem, nebo tím, že to není Dumas, to vážně nevím, ale přečíst se to rozhodně dá.

13.04.2014 3 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

I když jsem to přečetl za pár hodin, tak nejslabší Wyndham. Silně levičácká kniha, kterou autor dovolil vydat až x let po jeho smrti. Asi věděl proč. I když ... USA a levicová kniha.

11.04.2014 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Asi moje nejoblíbenější od Wyndhama. A příběh je taaaaaaak slavný, že nemá smysl psát něco dalšího. Klidně bych dal 10 z 5ti možných, jestli mi rozumíte :-)

11.04.2014 5 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Kratičkej příběh, co mohl být klidně delší o chlapci, který se vymyká normálu tak, že to napřed řeší rodiče, pak škola, pak psychiatři a pak už kde kdo, včetně armády. Slušná práce. Bavilo

11.04.2014 3 z 5