Ladys Ladys komentáře u knih

Biggles jde do války Biggles jde do války William Earl Johns

Psané až naivně, ale tak krásně dobrodružné, že nemůžu dát jinak než 5/5. Biggles je nejen odvážný a houževnatý statečný chlapík, ale i velmi čestný. A to vše dohromady z něj dělá hrdinu, kterému člověk fandí s chutí. Četl jsem zatím Biggles od velbloudích stíhaček a tohle mi přišlo ještě lepší. Možná proto, že to nebyly povídky, ale jeden příběh, který nabíral na otáčkách. A být mi tak 12 - 15 let, tak to "žeru" i s "vrtulí"! :-D Parádní dobrodružství.

31.08.2014 5 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Nepoučen ze Smečky jsem si půjčil Proměnu. A jediná zajímavá postava knihy je děda. A pamatuju si, že jsem to dočetl jen proto, že mám rád ne-lidské příběhy (Bratrstvo černé dýky zatím jediné čtivé z posledních let. I když těch láskyplných vzdychů a sexu je tam taky zbytečně moc, tak je to nadupaná série) a naivně jsem čekal, kdy to dostane nějakej švuňk. Nic. Vata, vata, stokrát omletá vata pro dívky, možná ženy. Uslintaná romantika. A dvě dávám za dědu a Wolf Springs

08.08.2014 2 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Spíš lepší tři. A na to, že je to kniha spíš pro ženy, mě to celkem bavilo. Ale je to tak moc, jak to napsat, romantické, uláskované (jak to, že chtěla oba chlapi stejně?) a scén s vlky mohlo být klidně víc. Celkem jsem se bavil, ale pokračování nevyhledávám. Stačilo :-)

08.08.2014 3 z 5

Sedmnáct zastavení jara Sedmnáct zastavení jara Julian Semjonov (p)

Možná už jsem zkaženej rychlou dobou, ale zdálo se mi to pomalé. Děje bylo tak na novelu a ne na 280 stran románu. I když uznávám autorovu snahu o až dokumentaristické zpracování.
Na druhou stranu je příběh tak zajímavý, že jsem si koupil i pokračování a právě ho čtu.
Jinak rozhodně v dnešní době zajímavý úhel pohledu, kdy autor původem ze SSSR dokázal vyprávět špionážní příběh bez propagandistického bolševického balastu. Slušná kniha.

21.07.2014 3 z 5

V nejvyšších sférách V nejvyšších sférách Arthur Hailey

No číst to v době vydání originálu, tak jsem napětím hotovej. Ale já to díky bolševické cenzuře četl až někdy po revoluci a ještě k tomu dost pozdě po, takže jsem se spíš usmíval nad hlavním politickým tématem knihy

16.07.2014 3 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Za mě lepší 3. Těšil jsem se na parádní jízdu kolem novinařiny a tu jsem dostal jen z části. A i když ten únos byl hnacím motorem knihy, tak bych býval raději, kdyby v příběhu nebyl. Ale jinak pořád slušné počteníčko

16.07.2014 4 z 5

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Tak tohle si pamatuju, že mě vážně strhlo. Perfektní. Kde proud jde, kde nejde a co to komu s kým udělá.
A že se u kritik setkávám s tím, že Haileyho knihy jsou místy zdlouhavé? Jsou, ale to k němu tak nějak patří. Kola by taky měly větší švuňk, kdyby pár desítek stran vynechal

16.07.2014 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Pamatuju si dvě věci. Na houstnoucí atmosféru kolem banky o které se proslýchá, že bankrotuje a na to, že mi tu knihu ukradli v nemocnici. Aspoň, že už dočtenou :-)

16.07.2014 5 z 5

Kola Kola Arthur Hailey

Dnes to považuju za logické, ale v době, kdy jsem to četl, mě nejvíc překvapilo, jak se výroba dohaduje se zastoupením majitele o zjednodušení uchycení dílu auta. Jednalo se o pár centů ceny. Jedni kladli důraz na bezpečnost vozu, druzí na cenu. A v objemu výroby ten jeden šroub za pár centů znamenal "slušnej vejvar".

16.07.2014 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Každodenní cvrkot v organismu hotelu. Kvalita jídla, ochota personálu pomáhat, krádeže, nečekaná tragedie, vedení hotelu a další a další detaily skvěle vystavěného příběhu. I když dnes už bych se bál číst znovu, protože si pamatuju, že ač se mi to líbilo, bylo to pomalé

16.07.2014 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Nezměrná touha po úspěchu žene Duroye do postelí žen z vyšší společnosti, uchyluje se k intrkám a lžím a čtenář sleduje kam až se dá pro kariéru zajít.

12.07.2014 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Koupil jsem nové vydání. Má nový překlad. Zjednodušený. Škoda. Porovnal jsem texty s původním českým překladem. A to byste se divili, jak se překládá. Nic méně, pořád je to kouzelně strašidelná kniha a už se těším, až ji budu číst našim dětem

12.07.2014 5 z 5

Bourneova zrada Bourneova zrada Eric Van Lustbader

Proti čtvrtému dílu "Bourneův odkaz" mnohem lepší práce. Kdo přistoupí na autorovu hru a přijme klasický styl špionážních románů (hodný, zlý a ošklivý), ten si to užije.

01.07.2014 4 z 5

Bourneův odkaz Bourneův odkaz Eric Van Lustbader

Na prvních třech dílech bylo skvělé to, že člověk nevěděl, kdo je přítel, kdo nepřítel, prostě kdo s kým proti komu. A do toho pomaloučké odkrývání Bourneovi totožnosti a minulosti. To tu trilogii staví jednoznačně výš, než toto pokračování. Zde jsou karty rozdané. Hodný, zlý a ošklivý jsou známi od začátku. I tak to celkem šlo a klidně si přečtu další pokračování. Dávám za 3/5

01.07.2014 3 z 5

Biggles od velbloudích stíhaček Biggles od velbloudích stíhaček William Earl Johns

Obsahem je to na 3/5, ale za Bigglese dám 4/5. Takoví hrdinové, rytíři nebes, by měli existovat i dnes. A i přes jednoduchost minipříběhů mě bavila atmosféra protkaná gentlemanstvím a kamarádstvím pilotů

25.06.2014 4 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Výborná kniha. Četl jsem už na základce a právě jsem dočetl zas. Kniha plná dobrodružství, vikingských nájezdů do Evropy, žen, stříbra a...... PIVA. No, jsem rád, že knihu vlastním.

22.06.2014 5 z 5

Do středu země Do středu země Jules Verne

Moje oblíbená verneovka... Runový dopis, cesta do hlubin, jezero, (tady jsem po rozmyslu smazal, co jsem chtěl prásknout) zapomenutý svět a nebyl by to Verne, kdyby tam nebyla nějaká technická vychytávka. Takže elektrická světla. No jak já tomu klukovi záviděl to dobrodružství. I když je to samozřejmě pohádka. 10.9. 2014 oznamuji, že jsem knihu zakoupil :-)

01.06.2014 4 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Čtyři dávám, protože si myslím, že zas tak špatné to není, jak tu kniha dopadla. Jinak bych dal 3/5. Kostrbatě napsané, místy vtipné
a líbilo se mi to asi proto, že sám jsem rodič a klidně bych bral mít takový vztah, jako má hrdinka se svými dcerami

01.06.2014 4 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Překvapení.... Možná trošku jednotvárné, ale přesto skvělé. Z knihy teče po litrech úpadek civilizace a lidských hodnot. A to celé je zabaleno šedí a temnotou časů budoucích. A budoucnost může být opravdu temná, když si lidstvo nedá pokoj!

01.06.2014 5 z 5

Manévry Nautilu Manévry Nautilu Simon Hawke

Za děj bych dal 4/5, protože je to asi nejlepší díl série, ale na druhou stranu autor už jede obehranou písničku podle stále stejné šablony a kromě toho, že každý díl čerpá z jiného slavného románu, se není nač nového, převratného, těšit. A to je škoda. Ale uznávám, že nápad s ponorkou a využitím jaderných hlavic je opravdu perfektní....

21.05.2014 3 z 5