Ladys Ladys komentáře u knih

Máma Flora a její rodina Máma Flora a její rodina Alex Haley

Příjemná romantika. Lidský příběh Flory a jejích potomků, kteří se každý posvém pozvednou z prachu a špíny segregované Ameriky.

17.05.2014 4 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Dobře se to čte.
Zajímavé je, že se autor snaží (na rozdíl od Foglara) zasadit příběh do konkrétního času. A dělá to šikovně. Pořád je to hlavně příběh pro děti a mládež. Za dveřmi pomalu klepe válka, ale na příběhu to poznat není.
A ještě je sympatické, že Šípáci chodí do škol, do učení a že je na nich také vidět věkový posun.
Jen to vyrovnané zasazení děvčat do do té doby ryze chlapeckého příběhu může být pro někoho problém. I pro mě tam najednou těch holek bylo moc. Ale takové Amazonky, to asi byly správné holky....

16.05.2014 3 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Váhal jsem mezi 3-4, nakonec s lítostí lepší 3.
Výborně jsem se bavil.
Každý příběh měl minimálně jednu skvělou postavu.
První bezesporu postavu Mistra Dýně.
Druhý postavu překrásné Arabky, tanečnice, která si je dobře vědoma své ženské moci.
A třetí díl postavu hlavního zločince.

Ale jinak je to samozřejmě klasika soudce Ti. Vykreslení postaviček, místa děje, historických a politických souvislostí a samozřejmě napětí.

14.05.2014 3 z 5

Děti plástve 2 Děti plástve 2 Josef Pecinovský

Po skvělém prvním díle je to pokles. Škoda.
Příběh by možná vystačil na jeden nadupanej díl, místo dvou, kde druhý je slabší.
Ale přečíst se to dá.

05.05.2014 3 z 5

Děti plástve 1 Děti plástve 1 Josef Pecinovský

Bál jsem se, co po těch letech autor s příběhem udělá, ale nakonec to je slušnej nářez.... Jen je škoda, že postavy jsou charakterově černobílé. Ale to už je holt Pecinovského styl. Jinak je to slušná pecka :-) Už čtu ten druhý díl

01.05.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Ani nevím, co napsat.
Líbilo se mi, že v příběhu nelítaly mrtvoly na každé stránce, netekla krev na hektolitry, nebylo to akční. Odlišnost veskrze sympatická oproti současné záplavě thrillerů.
Líbil se mi styl vyprávění. Pomaloučku, po střípcích si skládáte mozaiku až k slušnému finále.
Nelíbilo se mi, že jsem místy měl problém udržet pozornost a sledovat děj. Dokonce jsem někde uprostřed knihu chtěl odložit a dočetl jen proto, že autorka umí psát a konce někdy bývají dobré. Tenhle naštěstí byl

24.04.2014 3 z 5

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Četl jsem na základce a fakt jsem to "žral". Mám to v knihovně a občas něco z dětských let přečtu zas, takže i tahle projde mýma rukama znovu. Už ji mám přichystanou v komínku, na který se chystám

19.04.2014 4 z 5

Úžasně napsaná kniha. Nevšední, až básnický jazyk dodává příběhu na atmosféře. Spolu s Kořeny, Laskavými bohyněmi, Želary a Sophiinou volbou patří k nejzajímavějším knihám, co jsem četl

19.04.2014 5 z 5

Mayday Mayday Thomas H. Block

Strhující akční jednohubka. Co jsem očekával, jsem dostal v míře vrchovaté. Ba i víc! Četl jsem třikrát.
A je zvláštní, že i přes nízké hodnocení ji Bear Reader také četl několikrát. Proč, když je tak průměrná??

Král rybář Král rybář Leonore Fleischer

Je to silný příběh. Rozhlasová hvězda v zajetí opojné moci celebrity a moci peněz udělá osudovou chybu a ta mu převrátí život na ruby. A nakonec i žebříček hodnot a to díky setkání s Králem - rybářem, kterému Osud vzal kromě života vše, co měl rád.

Hrdina proti své vůli Hrdina proti své vůli Leonore Fleischer

Celkem to šlo. Jak se ze zanedbanýho, rozvedenýho tak trochu flákače a nic moc táty stane hrdina zachránce, kterýmu ovšem jeho pět minut slávy kdosi vyfouk pod nosem. Přidejte k tomu americký na odiv dávaný smysl pro rodinu a přesně víte, o čem to je

18.04.2014 2 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Vynikající záležitost! Střídání vyprávění z pohledu nájemného vraha a pohledu policie dodává ději na spádu.
Je to jako hon kočky na kočku. Skvělé!

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zatím jediná kniha od Christie, co jsem četl. Výborně vystavěný příběh. A kdo byl vrah jsem neuhodl ani omylem! Kdybych mohl, dám 5/5, ale to si bohužel musím šetřit na úplné "klády" :-)

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Četl jsem poprvé jako náctiletý a dodnes vryto pod kůží kluka, co prožíval dobrodružství s Ivanhoem, Robinem Hoodem a Černým rytířem. A samozřejmě, že bez záporáků by to celé nefungovalo, že templáři Briane de Bois? Nebo princi Jane?
V tomto románu se autorovi umně podařilo spojit historii, dobrodružství, lásku a téma v Evropě věčně zkoušených Židů.
Knihu jsem četl podruhé a rád se k ní zase vrátím, ale na to, že se jmenuje Ivanhoe, tak o něm to zrovna v příběhu moc není.

18.04.2014 5 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Už je to dávno, takže si moc nepamatuju, ale vim, že Sherlock soupeřil s německym špionem. A přestože si to nepamatuju, tak si vzpomínám, jak sem ty knížky hltal. Jak jsem byl naštvanej, když jsem neměl čas si číst. Proto 5/5

18.04.2014 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Díky mojí spolužačce ze školy! Díky jí za Sherlocka. Některé povídky si pamatuju dodnes. Skandál v Čechách, Spolek ryšavců a Strakatý pás.

Muž s dýmkou a houslemi Muž s dýmkou a houslemi Arthur Conan Doyle

Vzpomínám si, jak sem byl zklamanej, že některý povídky už sem četl jinde. Ale stejně. 5/5. A osobně je mi jedno, jestli se Sherlockem číst povídky, nebo romány.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Asi jsem se špatně narodil, ale patřím k těm, které styl knihy vůbec nebavil. Nedočetl jsem. A to jsem se snažil, abych v tom našel to, co celý svět. Sorry. Pro mě nula bodů

18.04.2014 1 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Vynikající vícevrstevný příběh neskutečně zdržovaný popisy rybaření a velryb.Klidně bych o 250-300 stran zkrátil. Vážně. Přečetl jsem jen proto, že jsem chtěl vědět, jak dopadne výprava v podstatě fanaticky zaslepeného kapitána Achaba

18.04.2014 3 z 5

Golet v údolí Golet v údolí Ivan Olbracht (p)

Bajnyš, Pinche, Mojše, Kahan, Hanele, Šlojme.... Nádhernejma postavičkama se tahle útlá knížečka jen hemží. Přečtěte si to. Dýchne na vás lidskost

17.04.2014 4 z 5