Ladys Ladys komentáře u knih

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Netroufám si říct, jak až moc je kniha pravdivá, ale je pravda, že mi po přečtení bylo špatně z českého prostředí jako takového, že podobné věci občas prosáknou i do novin a tv a říkal jsem něco o emigraci. Pak si člověk uvědomí, že stejné praktiky se používají všude v Evropě a že není kam utíkat!

26.09.2014 4 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Dohadů (snad úplně všude) o tom, jak kvalitní autor Viewegh vlastně je, už bylo tolik, že se divím, že to ještě někdo řeší. A nejvíc mě udivují ti, co jeho knihy přečtou a pak je na společenskou objednávku patřičně pohaní, aby ukázali světu, že oni vlastně čtou jen kvalitu,že...
Je mi úplně jedno, že autor není literární génius, mě stačí, že mě jeho knihy pobaví. A zas ho nežeru tolik, abych klidně přiznal, že některé jeho knihy mě nebavily.
Ale tahle k nim nepatří. Je to vtipný koment pro mě nevtipné "Klausovy" doby. Ostatně Klausovu úrodu sklízíme všichni doteď

26.09.2014 4 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Spartakus je sice mrtev, ale to neznamená, že není důvod vzít tuto knihu do ruky.
Loukotková byla mistrem jazyka a i zde platí, že se ke knize budu vracet stejně jako k prvnímu dílu

26.09.2014 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Nejlépe vyprávěný příběh Spartaka. Alespoň pro mne. Četl jsem 2x a určitě budu číst zas, protože p. Loukotková byla skvělý vypravěč.
Její až básnivý styl a cit pro dobové reálie zároveň je to, co dělá tento román výjimečným

26.09.2014 5 z 5

Rozkaz přežít Rozkaz přežít Julian Semjonov (p)

Rozhodně lepší, než 17 zastavení jara.
Sledovat, jak skoro všichni nacističtí hlavouni vymýšlejí, jak přežít konec války, zmizet a finančně zabezpečeně žít poválečná léta kdekoli na světě, je vážně počteníčko.
Hitlerovo šílenství, popravy pár dnů před koncem války, kupčení se životy židů, vyjednávání s anglo-americkou klikou spojenců atd atd.
A postavy Bormanna, Himmlera a především skvělého záporáka gestapáka Mullera tomu všemu jen pomáhají.
Slušná práce. Už se těším na knihu Expanze.

24.09.2014 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Historky přitažené za vlasy, ale podané tak živě, vtipně a čtivě, že je vám to fuk. Knihu mi bohužel ukradli.
A dovolím si nesouhlasit s názorem, že kniha je splácanina, nebo že je nezábavná. Mě se naopak líbil styl mluvy Forresta v knize a vůbec celé jeho vyprávění. Ve filmu z něj udělali sice postiženého, ale mluví pomalu spisovně a hlavně.... Pořád je to ten slušný, vzorný americký boy. Děkuji, nechci.
Kniha je lepší

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

Na prvních pěti dílech je super i to, že čtenář neví, kdo z rodiny drží s kým a proti komu a pořád se to mění. No a samozřejmě nosný příběh. Svět Amberu. A v tomto díle se tedy odkryjou karty... A dveře do Chaosu se otvírají.....

14.09.2014 4 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Tak knihu opět vlastním. Je jedna z nejlepších od Maye. Jako kluk jsem to četl několikrát. A jsem zvědavej, jak se bude tvářit můj kluk, až mu ji jednou podstrčím :-)
15.5. 2017
Knihu jsem opět přelousknul a něco vám povím. Je to balzám na duši.
Klaďáci jsou kladní, že víc už to nejde a záporáci jsou tak krásně záporní.
A k tomu ten Duch Llana Estacada!
Já vím, že je to z nostalgie. Ale vážně i přes totální jednoduchost příběhu byla radost knížku číst a ze čtyř jsem přihodil na pět. :-)
Po cca třiceti letech jsem zjistil, že kromě Ducha a pár kusých útržků děje jsem si už nic nepamatoval.
Bál jsem se, že si pokazím vzpomínku, ale světe div se, nestalo se.
Možná je to i volným překladem (z roku 1959) Vítězslava Kocourka (skrývajícího se pod pseudonymem Jan Bernard) a ilustracemi Zdeňka Buriana. A hlavně ty obrázky. Ty té knize také dodaly šťávu.
Vlastním vydání nakladatelství Albatros z roku 1970.

Dr. Jekyll a pan Hyde Dr. Jekyll a pan Hyde Dirk Walbrecker

Navnazen různými filmovými zpracováními jsem si dal knihu. A zbytečně. Bbohužel zklamání. Žádné napětí ani strhující vyprávění se nekoná.

14.09.2014 2 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Jednoduché, přímočaré, akční, na nic si to nehraje. Jde se rovnou na věc! A to mám rád. Poprvé jsem to četl někdy po revoluci a po druhé s novějším vydáním i zakoupil. Bohužel jen prvních pět dílů. Ostatní zatím "Straky na vrbě" nevydalo.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Nemyslím, že bych neuměl číst něco náročnějšího, ale je mi líto, nadšení čtenářů prostě nesdílím. Opravdu mě to nebavilo.
Ale vzhledem k tomu, že knihu chválili i moji dobří kamarádi, což je pro mě měřítko, tak to budu muset ještě někdy zkusit

12.09.2014 1 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Hrdý Budžes je už klasika, Oněgin s odstupem pro mě lepší (asi dáno věkem Helenky) a Darda to je vážně "darda". Moc jsem se nesmál, ale kdo by se smál rozchodu a nemoci. Ale humor v tom je. Sice hořkej, ale ze života. To autorka umí

10.09.2014

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Spíš psáno pro ženy, ale dal jsem to. Z knihy mi vyplývá, že život bez mužů je velké zlo a život s nimi nutné zlo. A život bez dětí je tragedie, ale s nimi je to věčný boj.... Moc optimismu do partnerského života mi to nepřidalo, ale stálo to za přečtení

10.09.2014 3 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Celkem slušnej spád. Kdo má rád akci, a trochu neznáma, ten se pokochá. Kde se jen bere tajemná síla, co dává Jimovi vnuknutí k záchraně konkrétního života na konkrétním místě? A podaří se novinářce Thornové "vyšťourat" jeho totožnost a praktiky, které používá, nebo se jí ztratí z hledáčku?
A jestli je to nejlepší Koontz, tak další už nemusím číst. Pro mě to byla jen taková klasická americká akční jednohubka

10.09.2014 3 z 5

Cesta do Říma Cesta do Říma Alberto Moravia (p)

Četl jsem v 17 letech. Moc si to nepamatuju, ale co mi utkvělo je ta nadrženost mládí. Přesně jsem mu rozuměl. Sex, sex, sex :-)
Asi si to přečtu znovu, abych zjistil, o čem že to doopravdy bylo :-)

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Moc už si to nepamatuji, ale vím, že mě hrozně bavil "Paspartu", že policajt byl neskutečný "záškodník" (byť vlastně nechtěný) a že jsem Foggovi hrozně fandil. Knihu jsem kolikrát četl i pod dekou, aby rodiče nevěděli, že nespím. A to neskutečné zklamání, když jsem si myslel, že to nedokázal.
A ještě si vzpomínám, že se mi hrozně líbily obrázky. Ale to vlastně u všech verneovek

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Pár bodů ke knize:
Jako dítě mě kniha nebavila.
Jako náctiletý jsem ji shltnul a byl okouzlen.
Knihu mi ukradli.
Koupím zas.
Ve správný čas podstrčím mým dětem.

10.09.2014 5 z 5

Byli jednou dva písaři Byli jednou dva písaři Gustave Flaubert

Pod dojmem slavného seriálu jsem koupil knihu. A byl zklamán. I když jsem se snažil, tak jsem pořád srovnával nesrovnatelné. A to knize uškodilo. Nedočetl jsem, i když uzávám, že Flaubert byl schopen filozofické a psychologické analýzy a že příběh má mít spíš kritický pohled.

10.09.2014 1 z 5

Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána Bláznivá dobrodružství Fanfána Tulipána Benjamin Rochefort

Bláznivá dobrodružství? Je to přesné. Tulipán lítá Evropou sem a tam, osud ho zavane i na americký kontinent... A proč to všechno? Jako vždy. Za vším hledej ženu :-)
Jednou si to zkusím přečíst znovu. Poslední dobou mám sklony se vracet ke knihám, co mám rád.

10.09.2014 4 z 5

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Knihu jsem koupil v domnění, že autorka je cizinka a těšil jsem se na asijský styl vyprávění o českém prostředí. A něco mi nesedělo a kniha mě zklamala. Později jsem se dozvěděl proč. Autor je Čech. Tím se vše vysvětluje a kniha pro mě ztratila hodnotu. Alespoň to v mých očích neposunulo laťku kvality asijských autorů směrem dolů. Aspoň, že tak!

10.09.2014 2 z 5