lalela lalela komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Na knihu jsem se těšila, protože jsem shlédla mnoho filmů s tématikou únikové hry a to je něco přesně pro mě. Knížka začínala moc dobře. Několik lidí se účastní experimentu v únikové hře, ale hned na začátku se vše zvrhne o boj o přežití. S množstvím přečtených stránek klesal můj zájem o knihu, už bylo jasné co, kdo, proč a ve finále mi kniha připomínala dětské knížky mých dětí, které jsem jim četla. Něco jako Emil a detektivové. Takové to prázdninové čtení pro náctileté. Námět je výborný, začátek též a pak se autor snažil uhnat psaní, aby byl co nejdřív konec a kniha mohla do tisku. Škoda, za jiných okolností by to pro mě byla top kniha

26.08.2022 2 z 5

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

(SPOILER) Achich ouvej, tak zajímavé téma, jako je poporodní deprese, duševní porucha a pro mě tak nešťastně zpracované. Knížka začíná docela dost zajímavě. Hlavní hrdinka je těhotná a jde se se svou malou dcerkou projít, potkají psa, který jde proti nim sám. A pak to dostává spád, čekala jsem, že se to kolem tohoto bude nějak motat, nebo později se k tomu autorka vrátí.... tak nic, čteme dál. Jak už někdo přede mnou napsal, v knížce je spousta zbytečných dialogů a postav, které nejsou absolutně důležité k ději. Autorka nám sice vykreslila, jak vypadá matka, tchyně i tchán hlavní hrdinky, ale víc, než jak vypadá nevíme, pak měla ještě spoustu příbuzných, z nichž zmiňuje sestřenice, absolutně nedůležité postavy, kamarádka Denis, pro mě další absolutně nedůležitá postava v knize. Helenina nemoc je chaoticky popisovaná, Erik jí má být oporou, vlastně celá rodina, tchán na ni jen nadává, Erik se nám v knížce taky pěkně ve všem plácá. Nechápu, proč dal výpověď v práci, a Helena, ač nemocná, šla do práce, najednou vše zvládá na jedničku. Pak chce skočit z patra budovy, kde uklízí, nikde se to neřeší, všichni ji zahrnují otázkami, proč? proč? Nakonec se koná zázračné uzdravení. Jména dětí Naomi a Noemi, to už jsem se musela smát, jak tragický jména autorka do příběhu zasadila, možná by udělala lépe, Když už se všichni ostatní jmenovali normálně, Helena, Patricie, Erik... dát dětem jiná jména. I na prvotinu se mi knížka zdá napsaná jako sloh dítěte ze základní školy. Za mě snad jednu hvězdu za téma.

21.07.2022 odpad!

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Strašně jsem se na knížku těšila, ale byla jsem z ní poněkud rozpačitá. Stále jsem nevěděla , co to vlastně čtu. Námět příběhu je docela slibný, akorát mi přišlo strašně chaotické celkové sestavení. Vůbec jsem se v tom tak nějak neorientovala. V názvu je tajemství, čekala jsem toho tajemství trochu více. Rozuzlení bylo sice moc milé a takové srdcové, ale kniha nestála za to těšení.

21.03.2022 3 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Na to, že je knížka prvotina je dobrá, určitě se autorka ještě vypíše a moc se těším na její další knížky. Ale zpátky k panence. Téma určitě dobré, ne-li výborné, ale tak trochu zbrklý děj. Mirabell v knížce nebezpečně rychle vyspěla a začala uvažovat jako dospělá, prakticky se stala v půli knížky rovnocenou partnerkou své matky. Konec jsem čekala srdíčkovější, ale i tak jsem byla spokojená.

03.03.2022 2 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Krásná knížka, pro mě napínavá, žádná zbytečná kaše okolo, prostě se to četlo samo. Je mi jasné, že takhle a tohle by se nemohlo stát, ale knihy jsou přeci o tom, že se vymyslí děj a pak se přimyslí spoustu věcí okolo a je z toho knížka. A mě se moc líbila. Když jsem se vžila do postavy hlavní hrdinky, nepřežila bych ani den, bylo to hodně drsné. Navíc autorka krásně popisuje vše okolo, má cit pro to, aby si to čtenáři představili do nejmenších detailů. Líbilo se mi i to, jak si autorka pohrála s časovou rovinou.

20.02.2022 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Nikdy se mi nestalo, že bych se na knížku tolik těšila a pak z ní byla tak moc zklamaná, že se mi ji ani nechtělo dočíst. Už si dávám pozor, pokud je na knížce nálepka bestseller. Knížka mě vůbec nezaujala, mám raději, když je děj propracovaný, ale tady bylo vše strašně povrchní a máloco dotažené do konce. Knížku jsem si poctivě koupila. Nutila se do toho, abych ji přečetla, přeci jen jsem jí chtěla dát šanci a pak poctivě poslala dál.

02.12.2021 odpad!

Farma Farma Tom Rob Smith

Bestseller? Ten si tedy představuji jinak, a naopak mnoho našich autorů by si zasloužilo tuto nálepku na knížku dát. Knížka byla setsakra nudná, velké napětí se nekonalo, ani velké šílenství. Pořád jsem čekala, kdy se dočtu k tomu waaaau a ono nic.

23.09.2024 3 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Zajímavá knížka, dozvíme se, jak probíhá poprava vězňů v Americe. Ale taky, co by tomu mohlo předcházet, jak se takový vězeň cítí, jeho myšlenky, zpětné vidění celého jeho života. Ansel měl nelehký nástup do života a nelehké dětství. Když už se mu něco na jednom konci povedlo, na druhém se to zhroutilo. Knížka byla úžasná v tom, že autorka popsala vše až do úplného konce. Bylo to procítěné.

11.09.2024 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Knížku jsem si užívala, Vánoce jsou kouzelné období, kdy se plní sny i přání a tak se do toho Helena opřela. Helena, taková mamina, která dětem dělá první poslední a oni na ni prdí, stejně tak i manžel, je to jeho jistota, jeho loď v přístavu a on si občas dojede na širé moře s jinou loďkou. Věřím na osud i na náhody a o tom byla přesně tato knížka, protnula se náhoda s osudem a všechno mělo být tak, jak bylo, na konci do sebe vše zapadlo. Nádherná kniha.

05.09.2024 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Knížka začala skvěle. Bavilo mě pátrání s hlavním hrdinou po tom, kdo vlastně je, co vlastně dělá. Miluju včely a dozvěděla jsem se spoustu pro mě přínosných informací, ale zpět ke knížce. May dokáže neuvěřitelně realisticky popsat přírodu, já jsem se tam prostě úplně viděla! Karen mě neuvěřitelně štvala svou přechytralostí a došlo i na pár nelogických pasáží. Dobře, pár hvězdiček jsem ubrala, ale ráda si přečtu další knížky.

11.08.2024 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Knížka na jeden večer. Od začátku jsem myslela, že se příběh bude ubírat zcela jiným směrem, něco jako film Ti druzí, a docela jsem byla zklamaná. Darcy má i lepší knížky.

09.08.2024 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Krásný a dojemný příběh. Tato doba byla nesmírně těžká, zvlášť pro lidi, kteří byli pronásledovaní.

23.07.2024 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Několikátá kniha od autorky a stále jejím knížkám nemůžu přijít na chuť. Příběh byl roztahaný, přišlo mi, že mi stále něco uniká, jako kdybych četla druhý díl, nějaké pokračování něčeho, o čem nevím. Ale zase plusem je, že mi perfektně popsala, jak to chodí v realitní kanceláři.

15.07.2024 3 z 5

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

A škrtne si po téhle knížce ještě autorka někde v mezinárodní organizaci? Po přečtení jsem získala dojem, že bych to mohla jít v klidu dělat taky a dělat někde demokracii znamená přijít si k pěkným penězům, protože tam se to točí směrem ke kapsám všech zúčastněných. A má cenu pak někde pomáhat z dobré vůle?? se ptám?

02.07.2024 2 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Nejdřív to vypadalo jako zajímavé čtení, tajemství, chaos, pak vražda, a najednou detektivka jak cesta, rovná, bez kamení, bez stromů, kde nic tu nic, nudná cesta, pak se to trochu začalo rozplétat ale tak moc složitě, přišlo mi, že se popisovala i kytka u cizího domu, a to jsem už četla jen proto, abych tu knížku dočetla. Navíc se tam zaplétalo česko a to se mi líbilo míň a míň. No dočetla jsem, ale žádný hit.

02.07.2024 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Děsilo by mě bydlet na pozemku, kde je hrobka, udržovaná nebo neudržovaná. Tajemné sídlo, tajemní obyvatelé, jak to vlastně všechno bylo? Další skvělá kniha.

10.05.2024

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tak tahle knížka se mi zdála hodně slabá oproti Příběhu slunečnice. Vadilo mi tam přeskakování ze současnosti do minulosti, protože ta současnost nebyla vůbec zajímavá. Uvidíme, co další knížky.

20.03.2024 2 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Za mě podivná zápletka, kterou jsem asi úplně nepochopila, nedostatečně rozvedený děj, vše se dozvídáme na konci knihy chaoticky a ve zkratce.

18.03.2024 2 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

skvělá detektivka

10.01.2024 4 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Skvělá knížka psaná mluvou dnešního puberťáka. Líbí se mi, jak se autorka vžila do jeho pocitů, problémů a otázek. Zajímavé číst, jak nás maminky, tatínky, prarodiče vidí naše děti a vnoučata...

12.12.2023 5 z 5