lencin lencin komentáře u knih

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Četla jsem až nyní a už věděla o blamáži s autorstvím. Ale ať tak či tak,kniha se mi moc nelíbila, připadalo mi to spíše jen jako skica určená k dalšímu rozpracování....

02.01.2021 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Vynikající kniha. Koncentrovaná bolest a deprese, ale (přesto) jedna z nejsilnějších knih nejen poslední doby.... Je to vlastně taková spirála. Na začátku se něco dozvíme o čtveřici kamarádů. A pak něco víc. A znovu a znovu. Jakoby se spirála nořila hlouběji a hlouběji a pořád se na povrch dostávaly nové a nové příběhy. Doporučuji!

25.12.2020 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Silné. Líbilo se mi, byť je to vlastně mnohovrstevnatá deprese. Květa, Akiko i Hoang.

12.12.2020

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Anna mě chytla a až do poslední stránky nepustila.
Výborný nápad a perfektní provedení. Smutné téma vtipnou formou.
Díky,paní Pantovič.

10.12.2020 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Uf. To byla síla. Taková útlá kniha a tolik trápení (se) v ní. Rozhodně si zařadím mezi autory,které budu sledovat a číst.

07.12.2020 4 z 5

Pan Pip Pan Pip Lloyd Jones

Odehrává se na Šalamounových ostrovech v 90.létech 20.století.
(2010)

03.12.2020

Kniha se mi líbila,téma je velmi zajímavé a dotýká se mě. Na druhou stranu mi místy vadila forma,jako by autorka příliš těkala. Rozhodně ale doporučuji shlédnout její vystoupení na ted.com

02.12.2020 3 z 5

Náš Coney Island Náš Coney Island Billy O’Callaghan

Zvláštní kniha. Velký důraz na detail v popisech i vzpomínkách. Něčím mi bylo blízké, ale celkově mi úplně nesedlo. Možná mi příliš vadilo pokrytectví hlavních aktérů, maskované za skutečnou lásku.... Ale zase mám o čem přemýšlet...

23.11.2020 3 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Silná kniha. Obdivuji lásku, statečnost a vytrvalost manželů Třešňákových. Jejich životní cesta s Dorotkou je určitě nepředstavitelně náročná. Jsem jim vděčná za zprostředkování jejich zážitků touto knihou. Díky.

22.11.2020 5 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Deník "rebela" Hendrika Groena žijícího vamsterodamském domově důchodců. Místy vtipné,ale převážně smutné až depresívní. Krásný projekt Staří-ale-ne-mrtví

20.11.2020 3 z 5

Otevřený prostor Otevřený prostor Igor Malijevský

Groteska, místy vtipná, místy mrazivá. Anaximandros byla hodně drsná kapitola.

17.11.2020 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Tři generace čínských žen (od babičky narozené v roce 1909 po vnučku narozenou v padesátých letech). Čínské dějiny 20.století. Kruté a děsivě nelidské. Každý stoupenec komunistické ideologie by měl mít hako povinnou četbu.

06.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha odvýborného novináře. Některé postřehy mě opravdu zaujaly a donutily přehodnotit některé své názory na USA.

28.10.2020 4 z 5

Pod tíhou historie Pod tíhou historie Jiří Padevět

Zajímavá a inspirativní kniha o pohledu na historii. A taky nakouknutí pod pokličku tvorby jeho knih.
Líbilo.

07.10.2020 5 z 5

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Nezaujalo mě, nedočetla jsem.

30.09.2020 odpad!

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Příběh Vandama ze Severky v pražských Čimicích. On to byl,kdo začal lustopad 1989. První rána na Národní. Liseři z Čimic.
Výborně napsané. Zkratkovitý,ale velmi výstižný jazyk.

30.09.2020 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Syžet příliš jednoduchý, ale opravdu výborné popisy Číny. Přinutí k zamyšlení.

Pán ohně Pán ohně Peter May

Americká forenzní patoložka Margaret versus čínský inspektor Lu.
Zajímavé popisy současné Číny.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Zajímavý nápad. Lechtivá, čtivá kniha, ke konci už pro mě nudná.

Hospic - Příběh naplněné naděje Hospic - Příběh naplněné naděje Jana Sieberová

Osobní příběh zdravotní sestry, která ve svých 40 letech odešla odejít z anesteziologie a založila si soukromý hospic v Hořicích.

30.09.2020 4 z 5