Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Po vší té chvále, kterou jsem na knihu ze všech stran slyšela, jsem já po dočtení spíše zklamaná. Ano, děj je velmi čtivý, ale na mě až moc naivní, konec přeslazený a rozhovory mezi postavami byly strašně vyumělkované a nereálné. Pozitivně hodnotím naopak zmínění pár vážnějších témat (šikana, deprese, smrt blízkého člověka, tělesné postižení atd.), ovšem u všeho autorka spíše klouzala po povrchu a do ničeho se moc hlouběji nepustila, což mě mrzí. Holt se zaměřila na romantickou linku. Rozhodně hezká kniha pro mládež. 3,5*

09.04.2020 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Typický superhrdina, co vše přežije a vyřeší a příběh opět jako přes kopírák, lišící se od ostatních, které kdy autor napsal, pouze prostředím, do kterého je zasazen. I přesto mě to stále baví. Jen tentokrát jsem čekala, že autor z příběhu vytěží víc. Mělo to ze začátku dobrý potenciál, který jsem čekala, že autor lépe zpracuje. A trochu jsem postrádala i typický autorův humor. 3,5*

05.04.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Moc krásná čtivá a citlivě napsaná kniha na transgender téma. Konec byl možná trochu moc klišé, ale k této knize se mi hodil.

27.03.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Při čtení této knihy se mi automaticky vybavovaly vlastní vzpomínky na dětství a dospívání. :) Také oceňuji autorčin humor. 3,5*

21.03.2020 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha mě příjemně překvapila. Je čtivá, originální a představuje skvělou kombinaci fantasy a mysteriozní detektivky. Vytkla bych až moc časté vzdychání nad Devlinem a až moc rychlý konec.

20.03.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Hned od začátku byla kniha čtivá, napínavá a strašidelná. Ale za mě má jedno zásadní negativum - od thilleru očekávám uvěřitelnost a já vážně nemám ráda v takovýchto knihách prvky fantasy. 3,5*

16.03.2020 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Trochu slabší kniha od Pratchetta, ovšem stále úžasně fantastická, originální a humorná.

14.03.2020 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Vlastně mi to žádné velké uzavření epické série ani nepřišlo, protože mi po přečtení zůstalo nezodpovězených snad ještě více otázek, než před rozečtením tohoto dílu.
Jinak hned začátkem knihy jsem byla dost šokována, ale překvapivě jsem si na existenci Conlana rychle zvykla a vlastně to celý děj odlehčilo a přesunulo na trochu jinou úroveň. Trochu bych vytkla, že občas se děj vlekl a naopak části které bych se přála více rozepsané, byly strašně hrr, což rozhodně platí i o celém závěru knihy, z kterého jsem byla spíše rozpačitá. I přesto hodnotím pozitivně a jsem zvědavá, jaký postoj k tomuto dílu zaujmu někdy v budoucnu při dalším čtení.
P.S. Vážně doufám, že nakladatelství u nás přeloží i další knihy od této autorské dvojice.

22.02.2020 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Ale jo, bylo to čtivé, zajímavé a místy napínavé. Jen u pár odstavců jsem netušila, o čem to autoři vlastně píší, a zda jsem mimo já nebo oni. 3,5*

17.02.2020 3 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Po předchozím (pro mě) slabším dílu, toto byla úžasná akční kniha, kdy nám celá série postupně spěje do velkého finále, kterého se zároveň nemůžu dočkat a zároveň jeho čtení odkládám, protože tak budu muset s našimi hrdiny rozloučit. 5*

17.02.2020 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Do knihy se mi vůbec nechtělo, poté co jsem zjistila, jakým zvláštním stylem je psaná. Po čtyrech letech co mi ležela v knihovně, jsem doslova šla kolem, náhodně jí otevřela, začetla se a už jí nezavřela. Kniha předčila má očekávání, především mnoha svými myšlenkami a poselstvími.

02.02.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Bylo to hezké místy napínavé čtení, bohužel v porovnání se sérií Měsíční kroniky, tato série značně pokulhává, ať už ne zrovna promyšleným dějem, či nijak originálními postavami. Ale další díl si ráda přečtu. 3,5*

02.02.2020 4 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Opravdu překreslený seriál. Kresba hezká, ale že bych z mangy byla nadšená, to se říci nedá. Jsem ráda, že jsem si jí pouze půjčila.

12.01.2020 3 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Toto je již několikátá kniha z veterinárního prostředí kterou jsem přečetla a bohužel mě tato spíše zklamala. Kniha je psaná velmi jednoduše a příběhy byly často ploché a nezajímavé. Škoda.

12.01.2020 3 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Podle hodnocení jsem byla k této knize trošku skeptická, ale musím říci, že se opět jednalo o milé, humorné a dějově originální dílo. Ovšem i přesto bych to zařadila spíše mezi průměrné knihy. Četla jsem spíše ze setrvačnosti, než že bych se potřebovala nutně dozvědět, co se stane dále. 3,5*
(Překvapivě se mi nezamlouvalo - především při ději odehrávajícím se v sídle Thornfield - když v knize byly delší dialogy přímo z knihy Jana Eyrová. Strašně mě to mátlo, děj se mi pletl se skutečnou knihou Jana Eyrová a byla jsem pak zmatená, co se vlastně stalo jen v Janě Eyrové a co i v této knize. Celkově se mi ta velká podobnost s Janou Eyrovou nezamlouvala. Doufala jsem, že to bude jako v 1. díle, kdy se autorky chytly námětu pouze na začátku a pak děj nechaly plynout jiným směrem. )

05.01.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha, která mě v knihkupectví zaujala svou nádhernou obálkou a musím říci, že jsem z ní nakonec nadšená.
Kniha je psaná hodně pozvolným stylem, ovšem mile mě překvapila sympatická hlavní hrdinka s úžasným smyslem pro humor. Myslím, že každého knihomola pohladí kniha po duši (pokud zrovna neočekává akcí nabytí děj).

03.01.2020 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Pořád je to stará dobrá Kate Daniels, ale tenhle díl mi přišel trochu slabší. Prvních 130 stran se nic moc nedělo, až pak se děj rozjel.
Zbožňuji tuto kombinaci fantasy, akce, trochu detektivního vyšetřování a romantiky. Vážně jsem zvědavá, jak tohle všechno skončí.
(Vždy mě iritovalo jak autoři v této sérii v každé knize připomínají kdo je kdo a co se stalo v minulých dílech. Ovšem tento díl jsem četla s dlouhým časovým rozestupem od předchozího a vážně se mi tyto informace hodily!)

31.12.2019 4 z 5

My My Elle Kennedy

Trošku slabší než první díl, ovšem celkový dojem trochu spravil zábavný Blake. I tak jsem ale nadšená, že u nás něco takového vyšlo a doufám, že to není naposledy. :)
P. S. Jsem vážně jediná komu zde připadalo, že autorky udělaly z Jamieho ženskou? Po prvním díle jsem doufala, že autorky mezi hochy vytvoří rovnocennější vztah.

27.12.2019 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Opět poutavé čtení s charismatickým hlavním hrdinou, ovšem každým dalším dílem je pro mě děj méně reálný, že si říkám, zda něco takového chci vůbec dále číst.
Závěr tohoto dílu mě ovšem přiměl chtít si přečíst, jak tohle dopadne.

27.12.2019 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Přistupovala jsem ke knize bez předsudků a s úmyslem si čtení užít. Ze začátku se to i dařilo, ovšem později mi přišlo, že se situace v knize stále opakují a mnoho z nich je i převzatých ze Saturnina. Prostě mi přišlo, že autor s ničím jiným nepřišel, jen trochu více rozvedl původní dílo. Humor se pořád opakovat až přestával být vtipný, to samé neustále se opakující určitá slovní spojení. Takže bohužel musím říci, že za mě spíše zklamání. 3,5*

06.12.2019 3 z 5