Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Krásná kniha. Napínavé a vskutku zajímavé části z dob komunistického režimu a další, velmi čtivé, z dnešní doby, kde lidé řeší sic úplně jiné problémy, ovšem rozhodně ne nějak méněcenné oproti minulosti. Konec.... zvláštní a takový hořko-sladký. 4,5*

23.02.2019 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Před pár měsíci jsem četla rozhovor s touto slečnou o její pouti, který byl velmi zajímavý, takže když jsem se dozvěděla o knize, hned jsem pro ní běžela. Už je to vlastně třetí kniha, co jsem o PCT přečetla, a každá byla úplně jiná. Zde se autorka hodně zaměřila hlavně na to, jak jí trail pomohl zdravotně a psychicky a bylo to opravdu zajímavé čtení. Trošičku mi chyběl podrobnější popis samotné cesty.
Chuť vyrazit taky na cestu, máme u těchto knih asi všichni, že? :) Proto velmi obdivuji všechny, co mají tu kuráž se sbalit a skutečně vyrazit. Velmi inspirující čtení!

17.02.2019 5 z 5

Celkově nakonec hodnotím kladně, i když ze začátku jsem byla velmi rozpačitá ne-li zklamaná. Také některé básně možná byly důležité pro samotnou autorku, ale čtenáři nicmoc nepředaly. Ovšem našlo se i mnoho skvělých básní a především poslední část "ty" byla bezkonkurenční. 3,5*

02.02.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poslechnuto jako audiokniha. Už začátek mě vtáhl do děje. Rozhodně má děj svojí, místy i strašidelnou a napínavou, atmosféru. Ovšem bylo zde i mnoho hluchých nudných míst a konec mě vyloženě zklamal, až jsem měla pocit, že celý poslech byl ztráta času. Škoda.

01.02.2019 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Málokdy se mi stane, že mě kniha rozbrečí... a to jsem knihu otevírala značně skeptická.

30.01.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Na rozdíl od většiny zde komentujících, kteří jsou z knihy spíše zklamáni, za mě byla tato kniha z pohledu Alice vážně pecka a jedna z nejlepších knih, co autor podle mého napsal. Respekt mu.

29.01.2019 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Opět skvěle napsaná kniha, kde bylo spleteno hned několik závažných témat k zamyšlení. Ovšem čekala jsem děj depresivnější.

16.01.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Už začátek mě nechytl. Celý děj byl hloupý, postavy byly nesympatické a jednaly strašně nelogicky. Dál už se to jen zhoršovalo a děj byl až moc překombinovaný. Velké zklamání.

09.01.2019 2 z 5

Sága 4 Sága 4 Brian K. Vaughan

Pořád se jedná o originální a krásně nakreslený komiks, ovšem nepřišel mi tak akční a nápaditý jako předchozí díly.

04.01.2019 4 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Na knihu jsem se strašně těšila a popravdě mi dala dost zabrat. Je to rozhodně zajímavé téma, ale v této knize mi nepřijde zrovna zdařile zpracované, vše mi přišlo spíše chaotické.

23.12.2018 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Další dobrá kniha od této autorky, ale tedy za mě ne až tak skvělá, jako ty jiné co jsem od ní četla. Na knihu jsem se těšila, hlavně kvůli tématu Amišů, které mě fascinuje, a bohužel mi nepřišlo tak detailně propracované, jako jiná témata, která v knihách autorka popisuje.

23.12.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Thriller napínavý a zajímavý od začátku do konce, s velmi osobitým hlavním hrdinou. Za mě super čtení.

23.12.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Sláva provázející tuto knihu, mě dlouho nechávala chladnou, ale když jí nedávno měli v knihkupectví ve slevě, řekla jsem si proč ne. No... při čtení první části jsem si říkala, že tohle bude katastrofa. Básně se mi vůbec nelíbily, ničím mě nezaujaly a vlastně bych je ani nenazvala básněmi. Jestli mě to mělo zaujmout a šokovat tím, že autorka otevřeně psala o sexu či znásilnění, tak se tak nestalo.
Ovšem každou další částí knihy mi přišlo, že se kvalita zlepšovala, a že básně konečně mají myšlenky, které mi mají předat. 3,5*

jestli nejsi dost dobrá sama sobě
nebudeš dobrá nikdy
nikomu

05.12.2018 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Občas si říkám, že asi nejsem pro Murakamiho ten správný čtenář. Přečetla jsem první 3 povídky, číst mě je opravdu bavilo, ale pointu jsem nenašla ani v jednom příběhu...

01.12.2018 1 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla, byla skvěle napsána a měla úžasnou atmosféru. Bohužel z konce jsem trochu rozpačitá.

21.11.2018 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Čtivá napínavá kniha. Vytkla bych plno klišé, opakující se v téměř každé detektivce/thrilleru, moc ploché charaktery postav a jejich někdy nelogické chování. 3,5*

11.11.2018 3 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Opravdu vyloženě oddechové čtení, u kterého může čtenář úplně vypnout a jen si užívat děj. 3,5*

07.10.2018 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Depresivní a sebe-lítostné, ale zcela adekvátní k dané situaci.

07.10.2018 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Snažila jsem se, ale žádný hlubší podtext jsem v povídce nenašla.

03.10.2018 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Typický Murakami. Velmi čtivé, zvláštní a když příběh začne gradovat, tak ho autor utne a je konec. 3,5*

02.10.2018 4 z 5