Lenynek Lenynek komentáře u knih

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Oceňuji um překladatele, ta libá hravost jazyka a vtipná nadsázka téměř na každé straně této (na můj vkus příliš krátké) knihy - něco, co jsem už dlouho postrádala. Doporučuji všem, užijete si nekonvenční hrdinky na misi bloudění lesem se sympa blond upírem.

02.01.2022 5 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Nevím, jestli je to dílo autora nebo překladatele, ale celá kniha byla prodchnutá takovým smutným klidem. Jako když starší generace vyprávějí pohnuté osudy, jejichž hrany otupil proud času. Hlavní hrdinka je neuvěřitelně sympatická. Líbí se mi její zvídavá pokora, líbí se mi od začátku vztah mezi ní a králem. Ve Skřivánkovi se musela najít každá žena. Neříkám, že jejich vztah nebyl plný stereotypů a nesplňoval šablonu historické romance. Slova mají velkou moc a můžou činit náš životní příběh (a nejen ten v knize) tak kouzelným. Byla to pohádka, pomazlení pro duši.

13.08.2019 5 z 5

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Náááhodou, pecička. V momentě, kdy se přenesete přes to, že sex je jako čaj o páté - tradicí a nutností, pak je to super počtení. Neskutečně mě bavily vtípky v každém dílu, dialogy, bylo to plné šťávy. Rozhodně celá série zabaví a pobaví.

19.09.2018 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Celou sérii jsem přečetla takříkajíc jedním dechem. Nejenže mě tyhle koncepty knih, plné andělů, démonů, nesmírně baví, ale zejména hlavní hrdinka mě překvapila. To jak si autorka pohrála s celkovým pojetím, ve kterém (přestože se jednalo o partu puberťáků) postavy vystupovaly dospěle, Ann byla milá (jako fakt milá!) holka, ke které patří ten správnej bad guy, který není úplně zatracený... Plus ta poselství víry (a to mi občas blikalo v hlavě červeně), která nenásilně dodávala knihám i hlubší význam. Wendy je talent.

11.09.2018 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Autorku mám moc ráda. Její knihy bych spíše řadila do "milostných" detektivek, protože i když jde většinou o zločin, přidává se k ději taky příběh dvou lidí. Tohle je pro mě pravé počtení na chmurný podzim.

21.09.2013 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Kniha se mi líbila, pěkné zakončení série, ale konec byl takový vyhrocený a příliš "narychlo". Nemám ráda finish na 3 stránky. Čekala jsem nějaký hlubší vývoj, ale v závěru celé série opravdu hezké. :)

26.01.2013 5 z 5

Nevěstin závoj Nevěstin závoj Connie Brockway

Svižné, vtipné a ... okouzlující :) Takový ten milý humor, ve kterém je tato autorka mistr. :)

02.07.2012 5 z 5

Věčný oheň Věčný oheň Beverly Byrne (p)

Kniha byla svým způsobem zajímavá. Autorka se snažila "roztočit" více koleček dějů, než by mohla zvládnout. Dle mého. Počtení pěkné, ale nebylo to nic světového.

21.06.2012 4 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Tamara McKinley

Nádhera, knížka mě strašně bavila :). První jsem četla Neúprosný žár, což je vlastně pokračováním Zaslíbené země a vůbec mi nevadilo, že jsem si to přehodila. Naopak jsem chtěla vědět, jak to všechno začalo a připadalo mi to i zajímavější. Rozhodně povedená kniha! :)

08.04.2012 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První a asi poslední Kingova kniha, kterou jsem přečetla. Ne, že by byl špatný, ale není to tak úplně můj šálek kávy. Carrie bylo moc dobré počtení.

01.04.2012 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Troufám si tvrdit, že autorka je fanynkou Xeny a zároveň má řadu milostných fantazií o trojce.

14.06.2024 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Byť nemám nic proti různým zpracováním mé nejmilejší pohádky, tato kniha rozhodně nenaplnila potenciál, který příběh nabízí. Krom toho, že chudák prokletý k emoční houpačce přišel, se celá kniha neuvěřitelně plytce táhla. Žádná velkolepost, ba ani romantika ke mně nedošla, drsňák velitel mi byl na konci taky putna, s radostí odkládám a nechávám zkušenějším.

14.10.2020 2 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Asi mi bude spousta lidí odporovat, ale mě se kniha nelíbila téměř vůbec. První reakcí po přečtení byl mírný úšklebek a pronesené "slátanina". Ne že by na mě kniha od začátku takto působila, naopak se nesla v zajímavém duchu, ale konec v podobě po prašulích toužící matky jsem už nechápala. Věřím tomu, že své čtenáře si kniha najde, u mě ale nepochodila.

15.07.2015 3 z 5

Maorská princezna Maorská princezna Laura Walden

Kniha měla složitý děj a rychlý spád. Přehršel osudů by si možná zasloužil mírnější tempo.Pro téměř všechny situace, které v knize nastaly, se našlo brzké řešení a proto celá kniha působila dojmem, jakoby autorka chtěla říct moc věcí a to hned, najednou a nevěnovala dostatečnou pozornost ani jedné dějové linii.
Celkově si na konci knihy oddechnete a řeknete si "ano, bylo to fajn a docela hezké", ale třeba podobná Tamara McKinley je jiný oříšek. ;)

15.07.2015 4 z 5

Divoká hraběnka Divoká hraběnka Hannah Howell

No teda tohle jsem nečekala. Děj plyne bez vytáček, nevěřím mu a nebaví mě. Knihu jsem jako správná literární sketa přelistovala, zastavila se na pár stránkách, abych omrkla, co je dál, přečetla poslední stránku a tím byla pro mě uzavřena. Nikdy více.

21.09.2013 2 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Tak tohle byl opravdu chabý pokus o dobrou zápletku. Navíc se mi zdá, že autorka nedokázala využít myšlenky, která i přes veškerou nedokonalost vypracování, měla předpoklad pro dobrý děj.
Postavy byly nemastné neslané a jestli měla Charlaine v úmyslu někoho šokovat, či překvapit, nepodařilo se.

12.08.2012 1 z 5

Královský dar Královský dar Susan Holloway Scott

Miluji historické romance, které jsou založené na faktech. I když sama autorka připustila, že není historička, ale spisovatelka, přesně se mi svou knihou strefila do noty. :)
Knihu jsem zvládla na jeden dech a náramně jsem si ji užila!

11.08.2012 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Judith McNaught

Se vším souhlasím s Naty! :)
Kniha sice sklouzla níž, než autorka asi chtěla, ale pokud si potrpíte na trochu sentimentu, není to tak špatné. Mě se kniha líbila moc. :)

26.07.2012 5 z 5

Ohnivý pták Ohnivý pták Beverly Byrne (p)

No, první díl mě bavil, ale nijak zvlášť nenadchnul. Tento poslední je pořád dobrý. Ale na 100% je hlavně zápletka celé knihy. Líbil se mi děj a to, že autorka nějak zvlášť nezabíhá do citových monologů hrdinů. Vše řeší velmi mile a příjemně. Byla jsem nadšená. :)

24.06.2012 5 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Josephine Cox

Na začátku jsem autorčin styl psaní označila za nudný. Průběh děje a rozvíjení charakterů postav, mě však přinutili svůj názor změnit. Překvapivý konec musí zákonitě proplakat každá citlivá duše. Bravo, Josephine!

04.06.2012 5 z 5