LilianaFalcon Online LilianaFalcon komentáře u knih

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Retelling Popelky. Podlá zlá macecha a chudáček holčička. Nebylo to ani čtivé, postavy mi nepřirostly k srdci, autorka umí psát mnohem líp.

11.06.2020 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Na plných 5 hvězdiček to nebylo, ale určitě se jedná o jedno z nejlepších YA sci-fi posledních pár let, takže jsem byla trochu shovívavá.
Neměla jsem valná očekávání, protože polemizování nad etičností klonování už bylo v rámci žánru dost, ale příběh byl strhující a napínavý. Postavy chvílemi nesympetické (No jo no.. puberťáci), chvílemi skvělé. Samozřejmě to bylo trochu přitažené za vlasy, nechybělo středoškolské drama, ale i tak mě to moc bavilo.
A závěr byl peckový :-)

06.06.2020 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Tentokrát jsem se musela nutit do čtení a nebavilo mě to.

03.06.2020 2 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Tenhle díl je sice dojemný, ale nelíbil se mi tolik jako ty předchozí.

01.06.2020 4 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Další YA, které mě nijak zvlášť neoslovilo. I když postavy byly zajímavé, tak po milionté zápletka - zlý král a hodný princ s pověstí zloducha, mě zklamala.

27.05.2020 3 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Asi tyhle příběhy ještě neumím docenit. Nebo k tomu ani nikdy nedozraju. Na můj vkus je v nich moc "života". Ale zajímavé to bylo. Vážně jsem byla zvědavá, jak se se vším Roz vypořádá, a co se z toho všechno vyklube.

26.05.2020 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Velmi emotivní příběh. Se spoustou aktuálních témat.
Včetně toho hlavního - popírání. A ono už je vlastně jedno čeho.

22.05.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Ze začátku vtipné, pak už se mi to trochu okoukalo. A už toho všeho začalo být trochu moc.

22.05.2020 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Tak ošklivé hodnocení, jako to tu má, si to nezaslouží. Ale žádná pecka to nebyla.
V čem byl problém? Hlavní hrdinka byla strašně uťápnutá. Sice z pochopitelných důvodů, ale i tak. Navíc byla psaná v er formě a hlavní hrdina byl psaný v ich formě. A ne, že bych chtěla ženské autorky urážet, ale prostě většina z nich ich formu chlapa neumí napsat. Chlapi prostě myslí jinak.
Kdyby to napsala naopak - jeho v er fomě a ji v ich formě, působilo by to lépe a určitě by to knížce pomohlo.
Další problém je asi v tom, že je autorka moc slavná, takže si nejspíš slibovali, že když knížku nechají co nejdelší, tak si na ní pořádně vydělají. Bohužel, tady bylo potřeba škrtat, škrtat a škrtat.
Pak tam bylo pár nedořešených věcí. Caroline, Kitova smrt, vztah s Rowen... Méně postelových scén a nadutého tlachání, více děje a byla by to pecka. Takhle? Sice čtivé a pěkné, ale...

17.05.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Takové roztomiloučké.

09.05.2020 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Tenhle žánr čtu spíše okrajově. Musím říct, že se mi kniha moc líbila. Málokdy se mi stane, že by thriller připadal tak extrémně čtivý. Samotný příběh nebyl tak složitý a byl celekm předvídatelný. To by mi nevadilo, spíš jsem se nějak nedokázala srovnat s hlavními hrdiny. Nějak tam těch psychicky labilních bylo na můj vkus moc.

08.05.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Škoda, že mi autorky styl nesedí a postavy toho tolik nanicovatě navykládají. Kdyby ten příběh trochu víc propracovala, mělo by to i potenciál.

25.04.2020 2 z 5

Dar lásky Dar lásky * antologie

Moc povedené krátké romantické příběhy.
Od Jude Deveraux a Judith McNaught to pro mě byly doplňkové příběhy k jejich knížkám, v hlavní roli s vedlejšími postavami.
Jediný příběh, který mi nesedl byl od Judith O'Brienové, ta si ukousla moc velké sousto, na tak krátkou povídku to bylo moc složité, muselo by to být mnohem propracovanější, aby se mi to líbilo.
Jinak to bylo krásné a autorky u mě i na tak malém počtu stran zvládly vyvolat spoustu přihlouplých úsměvů :-)

25.04.2020 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Nějak se mi autorka ne a ne pořádně strefit do vkusu. Postavy jsem sice znala už z dřívějška, ale čekala jsem něco víc.

14.04.2020 3 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Četla jsem v angličtině a vím, že v tu dobu se mi to fakt líbilo. Po všech těch upírech a čarodějích byli mimozemšťani příjemná změna.
Jedntolivé díly série sice samostatně moc nefungují, ale jako celek to bylo vážně povedené :-)

31.03.2020 4 z 5

Okouzlující únosce Okouzlující únosce Shannon Drake (p)

Nejlepší díl série :-)
Líbilo se mi, jak o sobě Mark a Ally rychle zjistili pravdu, ale pak to před sebou navzájem tajili :D

05.03.2020 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Tak tenhle díl byl vážně skvělý.
Bylo tam pár oprvadu pěkných zvratů a rozuzlení. No a ten závěr? To bylo snad na 6 hvězdičku.

05.03.2020 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Asi zatím nejlepší díl :-)

18.02.2020 5 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Asi jedna z nejhezčích romancí z rytířského období. Natvrdlí byli oba přiměřeně, zákeřná hlavní postava mi lezla na nervy... A stále se tam něco dělo.

11.02.2020 4 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Pro mě autorky nadprůměrné dílo. Hlavní hrdinové si tak strašně moc nenadávali, jak jsem u ní zvyklá a kupodivu byli docela chápaví.

09.02.2020 4 z 5